Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 11. Februar 2008

(Ne)kultura u nashem gradu

Subotnji dogadjaj u Domu kulture me je inspirisao da pokrenem ovu temu.
Ima nekulture u svakom gradu, ali, iskreno, najvishe me boli ona u mom.

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Dom kulture, subota, 9. februar, 19 h:
FOHS 2007: koncert akademskog hora "Kolegium Muzikum" iz Beograda.

Koliko sam bila impresionirana pevanjem devojaka iz hora, toliko sam se iznervirala zbog ponashanja publike:

1. Jedna zena je dovela troje dece uzrasta od 1.5 do 5 godina, pretpostavljam, koja su ispushtala takve zvuke da se dirigentkinja usred pesme okrenula da vidi o chemu se radi. Ti zvuci su se chuli josh mnogo puta. Mala je mahala obema rukama (pritom stojeci) tenoru u vishe navrata. Momak iz Doma kulture je morao 4-5 puta da je upozori da bi se setila da izvede decu.

2. O medjusobnim razgovorima i shushkanju tokom pesama ne treba posebno govoriti.

3. Kada je gdin Darko Manic, bas, izashao i pocheo da govori (peva), (opet) pretpostavljam, odlomke iz Biblije, neki iz publike (devojke i mladici koji se, inache, visoko obrazuju) su pocheli da se smeju kao da Bog-zna-shta slushaju i gledaju.

4. Na kraju, kad su horisti i solisti pocheli da izlaze (tj. i pre nego su pocheli da izlaze), nasha publika je ustala - ne da bi ih pozdravila, vec da bi izashli shto pre. Horistkinje su bile vidno iznenadjene shto publika izlazi pre njih.

Devojke su nastupale u Parizu i ko zna gde josh, i doshle u polupunu (da ne kazem polupraznu) salu da pred Novopazarcima nastupe. Ulaz je bio slobodan, a da se placao, mogu da zamislim koliko bi ljudi bilo.

Ipak, bolje je imati jedan popunjen red ljubitelja kulturnih deshavanja, nego punu salu onih koji su doshli radi reda ili zato shto ih je neko doveo, a da pritom ne znaju gde su doshli.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

Datum registracije: 06.02.2008

• Poruku poslati

2

Citajuci ove "tacke" pod 1,2,3,4 nigde ne nadjoh konacan rezultat ?(

Pa jel pobedio Pazar,koliko razlike je bilo na toj utakmici sa Beogradom?

Stvarno bruka,steta sto odlaze sa jednim losim iskutvom sa nasom poblikom.Mislim ko ne voli te horove nemora ni da ide,ali ko je vec otisao onda je osnovni red da se pokaze pristojnost,ili bar da napusti dostojanstveno salu ako mu se ne slusa.
La fata illa Ali, la saif illa Zülfiqâr

"...Za ljubav ne treba pitati..."

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Ipak, bolje je imati jedan popunjen red ljubitelja kulturnih deshavanja, nego punu salu onih koji su doshli radi reda ili zato shto ih je neko doveo, a da pritom ne znaju gde su doshli.

=

Citirano

Orginalno od Zulfikar
Mislim ko ne voli te horove nemora ni da ide,ali ko je vec otisao onda je osnovni red da se pokaze pristojnost,ili bar da napusti dostojanstveno salu ako mu se ne slusa.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

4

Bruka. Svaki put se iznerviram kad vidim ovako nesto u mojem gradu. I sad sam se, citajuci uvodni, post iznervirao. Ne znam ima li ljudska (ovog puta nasa) nekultura bilo kakvih granica? Najbolje je da nas smeste i ograde u jedan tor, jer za bolje i nismo.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

5

Utorak, 12. Februar 2008

Uopste me ne iznenadjuje neprimereno i nekulturno ponasanje ljudi (omladine) u nasem gradu, ali mi je zao sto je zastitni znak naseg grada nekako postao (postaje?) malogradjanstina.
Ipak, nadam se da ce se sve to promeniti na bolje, onda kada proradi svest ljudi naseg grada, pogotovo omladine, kada budu svesni svojih (nekulturnih) postupaka i svoje nezrelosti u najsirem smislu.
Pitam se,cemu li sluze ovoliki fakulteti u nasem gradu i znatno veliki broj studenata na njima?!?
No, bice bolje insallah...
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

6

Utorak, 12. Februar 2008

Hehe...hehehehe

K'o da gledam događaj ,deca neartikulisano šalape,needukovana omladina ,Pazarska, na stihove Biblije kikoće....

No,to je uobičajen događaj...Najviše boli sto se slika ne menja već godinama.....I ne samo taj događaj vec ponasanje u svim sferama života...politika,kultura,religija...

Život me ovde sve više podseća na stihove koji su na dnu ....

I doista,"Ja se osjećam nezgodno,kao zebra na Brionima.."
My soul is painted like the wings of butterflies

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 12. Februar 2008

Sjecam se jednom bas tako bijase neka predstava a nas narod ponio smoki, girckalice i sto nekakvih cuda da se najede gledajuci usput.

Pa kad su stali da suskaju tim kesama...prosto iz koze da iskocis. o|

Ili neiskljuceni mobilni koji stanu da zvrce....show! X(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Fik

Početnik

(10)

• »Fik« je muško

Datum registracije: 26.11.2004

• Poruku poslati

8

Utorak, 12. Februar 2008

Bonton i ponašanje u društvu se mora iz dana u dan učiti, nas narod je po prirodi ljubazan ali totalno neuviđajan, pošto se država uvek prema nama odnosila kao maćeha pojedinac razvio moć samostalnog snalaženja ali nije mislio o zajednici i kako ta zajednica treba da funkcioniše, tako recimo dešava se da čovek pravi stambeni objekat ne obraća pažnju da li će tom izgradnjom nekom da ugrozi mir, da mu napravi probleme već je bitno da je njemu sve potaman a komšiju ko šiša... I tako vam je u svim sferama, vidite i sami samo se gleda da se zadovolji svoj jeftini interes bez obzira na posledice, nivo obrazovanja je nizak i sva nekultura proističe iz toga. Žao mi je što lokalni mediji ne učestvuju u edukaciji kako da se ovaj narod ophodi prema životnoj okolini.

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 12. Februar 2008

Citirano

Orginalno od Kerber

No,to je uobičajen događaj...Najviše boli sto se slika ne menja već godinama.....I ne samo taj događaj vec ponasanje u svim sferama života...politika,kultura,religija...

Ponekad imam osjecaj da mi ne zelimo da se mijenjamo, a naravno da boli kada je takvo stanje.Ja sam mislio da ce Novi Pazar zbog povecanja studenata i broja stanovnika uopste da se malo popravi.
Medjutim izgleda da nas sto ima vise mi postajemo sve gori.Nemogu se djeca vaspitavati u toku neke manifestacije,vec prije toga ;) :D

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

10

Utorak, 12. Februar 2008

Kultura, odnosno nekultura se ponese iz kuce. Kako te babo i majka obrazuju i vaspitaju do pete godine takav ces biti ceo zivot. Kad sam procitao naslov , nasmejao sam se. A kad procita uvodni pasus iznervira se. NEkultura omladine je prevelika.

Ja sa drugovima na univerzitet , kad je bila beseda u Zoranovu cast, i za vreme interpretacije raznih izvodjaca, oni galame ko da su na skolski cas( a ovo je jos jedna ironija) , ja im kazem da se umire , da se ne brukamo, oni zbog toga i mene zezaju. Poludeo sam.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

11

Srijeda, 13. Februar 2008

Josh jedan ochigledan vid nekulture jeste bacanje smeca. Narochito me nervira kada neko baci u reku smece. A josh vishe kada to uradi neka doterana gospodja ili gospodin. I najvishe kada je kontejner na nekoliko metara od reke... Ma...

Mislim da bi trebala da postoji komunalna policija i da stoje na ulicama, u parku, pored reka, i na licu mesta kaznjavaju svakoga ko baci makar papiric. Kad pochnu da "bacaju" pare na kazne, ne verujem da ce tek tako bacati smece.

Druga alternativa bi bila da postoje opshtinski fotografi koji ce fotografisati osobe koje bace smece (malo je teshko uhvatiti trenutak kada neko baci neshto) i objaviti na lokalnim televizijama i vrteti slide-show sa njihovim fotografijama na video-bimu na vrhu opshtinske zgrade.

Ako ovo chita neko iz opshtine, bila bih zahvalna da razmisli o nekom od ovih predloga (mozda zvuche preterano, ali...) i da se radi neshto u skladu sa mogucnostima...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Druga alternativa bi bila da postoje opshtinski fotografi koji ce fotografisati osobe koje bace smece (malo je teshko uhvatiti trenutak kada neko baci neshto) i objaviti na lokalnim televizijama i vrteti slide-show sa njihovim fotografijama na video-bimu na vrhu opshtinske zgrade.

Joj Stingice kralju :)) :)) :)) :))
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

13

Ja mislim da je bolje sakupiti sve te slike i video materijal koji bi bio snimljen dok neko baca smece,pa zatim napraviti neku premijeru tih filmova i slide-ova u svim bioskopima sirom Srbije ;) :D

p.s.salim se naravno,nismo mi toliko losi kolko se prica :D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

14

Sting, nije ti ovo loša ideja...Ali sumnjam da bi se dotični mnogo zasramili.

Jedino ne znam za one sto cekaju da padne noc pa tamo negdje oko 10-11 izruče s mosta u Sutenovcu u Josanicu utrobu zaklane krave, neki stari sporet ili skoljku automobila.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Fik

Početnik

(10)

• »Fik« je muško

Datum registracije: 26.11.2004

• Poruku poslati

15

Samo ako počnemo da pišemo da ćemo da sadimo drveće po gradu- hoćemo dobit batine kao Mitko iz Zelene stranke.
Neznam da li se sećate na centru je postojao zastakljeni ormarčić (neznam kako da ga nazovem) sa slikama grada lepim i odvratnim tj. prljavim, to je nekom "pametnjakoviću" zasmetalo i to je uklonjeno jer je to verovatno za njega bila politička opasnost da slučajno ne izgubi položaj i privilegije, da čovek ne poveruje. Moramo da se borimo protiv prljavštine i nekulture na svakom koraku i da se nadamo da će akobogda doći bolje vrijeme za sve nas u Pazaru.
By the way, dobra predlog za kažnjavanje pojedinaca za bacanje smeća, podržavam u potpunosti.

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

16

Citirano

Orginalno od Fik
Samo ako počnemo da pišemo da ćemo da sadimo drveće po gradu- hoćemo dobit batine kao Mitko iz Zelene stranke.

Upravo sam htela nesto da kazem u ovom smislu.
Iako je predlog od Sting Lady na mestu, mislim da bi ljudi poceli da prave "sacekuse" jedni drugima 8o , a na kraju bi doslo i do fizickog obracuna izmedju "osobe sa video-bima" i coveka koji bi bio zaduzen za fotografisanje istih.
A jos ako bi se ispostavilo na kraju da su njih dvojica u razlicitim politickim strankama, :D - ne pitaj!
Nije nas narod jos zreo za tako nesto.
Sve dok sami ljudi ne shvate ruznocu svoje nekulture i lepotu onog sto je suprotno od nje, tesko da ce se sta promeniti. :(
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 14. Februar 2008

OK, drugi predlog (fotografisanje) je malo grublji od prvog (mada mi ne bi bilo zao ni sramota da javno prikazem sliku nekoga kome nije zao ni sramota da baca smece gde stigne), ali zato je prvi sasvim realan.
Kao shto saobracajna policija opet pochinje da bude stroga, da kaznjava zbog pojasa i svega ostalog ((o)), tako moze i komunalna da naplati odredjenu sumu u zavisnosti od niza faktora (gde je bacio, shta je bacio, uzrast "bacacha", itd.).

Kome da se obratim za ovaj predlog - komunalnom ili direktno opshtini? :rolleyes:

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

interesantno

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

18

Petak, 15. Februar 2008

Da, u pravu si Sting Lady. Ovaj drugi predlog bi mogao da se sprovede, jer vecinu nasih ljudi ne moze niko na lijepo nacin (kulturno) ubediti u nesto sto je dobro i pozitivno. Samo kad pocne da im se prazni dzep, onda pocinju (i potrude se da pocnu) da razmisljaju u tom pravcu.

Najbolje da se obratis na oba mesta koja si pomenula, jer kod nas ne moze nista da se zavrsi na jednom mestu i odmah. ;)

Zulfikar

Zlatna sredina

(10)

• »Zulfikar« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 15. Februar 2008

Ja mislim da komunalna inspekcija postoji kod nas,no nesto se ne poznaje da je ima,pa jel ?( :D

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

20

Petak, 15. Februar 2008

Citirano

Orginalno od Zulfikar
Ja mislim da komunalna inspekcija postoji kod nas,no nesto se ne poznaje da je ima,pa jel ?( :D

U pravu je Zulfikar, postoji al ne radi, ko i sve ostalo u ovom gradu. Pricali sta hocemo, krivi smo mi, sto smo ih pustili.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Social bookmarks