Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

21

Subota, 15. Januar 2005

Citirano

Orginalno od Giovanni
Meni su uvijek kao malom govorili da je nepristojno srkati supu (corbu) kad bi se okupili na rucku. A evo ovaj moj jaro Vijetnamac Dung kaze da je kod njih uvreda domacici ako se supa ne srce. Kaze sto glasnije je srces to vise uzivas u njoj i imao je problema navici se na tiho srkanje koje krasi Kanadjane.
Opet sto bi reko Amer, go figure. Ili ce biti nesto u svezi svijetova, kultura, civilizacija...

Aj zivili
Giovanni

A sta da kazemo za one sto jedu otvorenih usta i ono mljac mljac.E to ne da mi ide na zivce o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| o| .........a tih (ne)vaspitanih ima sto mozemo pisat referate o njihovom ponasanju.
" Bilen alemlere rahmettir "

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko
  • »iMan-a« je autor ove teme

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 20. Januar 2005

... ONA KOJA SE DERE, VIČE, DOBACUJE baš kad treba da bude tišina, a i uopše ... ( upravo sam se u to uvjerila, nije lijepo nazvati takve ljude divljacima, jer bi se sigurno i divljaci zastidjeli sami sebe kad ih par puta zamoliš za tišinu)
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

23

Petak, 21. Januar 2005

neko je ovo spomenuo cini mi se, kad nekoga sretnem i pita me gdje cu ili gdje sam bila... o| o| o|
e pa sta te briga gdje sam krenula!!
jos me uzasno nervira i mislim da je cista nekultura jer je to guranje svog nosa u tudji zivot, dakle gdje mu nije mjesto, kad me pitaju jesam li VISE zavrsila taj fakultet, jesam li se VISE udala, kad mislim poceti traziti posao.... taman ko da me on hrani i oblaci... X( X(

...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

24

Petak, 21. Januar 2005

To je orange bas karakteristicno za N.Pazar.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

25

Petak, 21. Januar 2005

Citirano

Orginalno od björn
To je orange bas karakteristicno za N.Pazar.

ja bih prije rekla da je karakteristicno za "radoznali" komsiluk i famEliju, gdje god ona bila, u Pazaru, Sarajevu, Berlinu...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

26

Petak, 21. Januar 2005

Pa to i mislim.Nisam to doziveo od drugih tako da to ogranicavam na nas narod:)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

27

Petak, 21. Januar 2005

Rozi, gdje si bila danas? :D

Ne slushati sugovornika kad pricha, shto se meni stalno deshava. Pochne mi neko prichu o nechemo shto mene savrsheno ne interesuje i melje tako, melje, pricha, a ja se pitam je li mali-zuti-mozgojedac u njegovoj/njenoj umro od kronichne neuhranjenosti.

U potpisu:

Nekulturna
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

• Poruku poslati

28

Utorak, 01. Februar 2005

... koja dodje kofol da uci u TIHU citaonu (naglasak na TIHU) i sjedne kraj mene, sazove jaranice da skupa uce i onda usta ne zatvaraju (sapcuci doduse, ali jednako iritirajuce) od price, kako jednu momak ne slusa pa je vaki i naki, druga ne zna sta ce za rucak sebi praviti, treca tipka sms sa ukljucenom opcijom da svaki klik proprati ono BIIIP... i onda kad im na fin nacin das do znanja da je to tiha citaona i, ako im je do eglena, imaju bife u prizemlju, pa da slete caskom, onda ti ispadas cangrizava starka (one su brucosice, naime) koja je sve zivaca sto je imala pogubila za to godina sto studira pa joj smeta svaka sitnica o| X(

29

Utorak, 01. Februar 2005

..je ona osobba koja postavlja licna pitanja a odgvori je se nikako ne ticu.. A posebno je tako kad odgovore ne moze, ili jos gore ne zeli, da iskoristi u pozitivnom kontekstu.. tad biva i pokvarena osoba :).
mogu ja da se potpisem i bolje...

30

Utorak, 01. Februar 2005

Ja licno smatram nevaspitanim osobama one koje ne postuju starije od sebe.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

jenix

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.09.2002

• Poruku poslati

31

Utorak, 01. Februar 2005

:(

hm.. na to gdje cu,kud cu...sa kime cu..sam navikla..bilo mi cudno na pocetku..pa se ziva pokrvim sa cimericama..kazem im nisam na sudu..ili u policiji..sad samo puknem na ignore..a najdraza mi je ona fraza...mind your own business..
(o)

ma ovdje je puno stvari sasvim normalno..i uopce se ne smatra nekulturnim..sto je najgore..

ovdje sam vrlo cesto u prilici da posmatram ljude koji zaborave valjda da obave osnovne higijenske potrepstine kod kuce..pa to rade u javnom prijevozu..grozno..na privjesku za kljuceve im je uvijek prikacena noktarica..pa onda se desid a sijeku nokte..neki se prihvate pincete pa cupaju dlake iz nosa..i brade..

o|

sasvim normalno glasno podriguju..bez obzira gdje se nalaze...
xx(

ma kad skontam..mi smo ba izmislili kulturu za njih..

:]
What doesn't kill you, it makes you stronger!!!
;)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

32

Srijeda, 02. Februar 2005

Citirano

Orginalno od jenix

sasvim normalno glasno podriguju..bez obzira gdje se nalaze...
xx(

ma kad skontam..mi smo ba izmislili kulturu za njih..

:]

Selam alejkum jenix,

mislim da si malo pomijesala GRANDMAS & FROGS, tj. pomijesla si neke primjere sa ulice koji se i tamo smatraju nekulturnim i primjere koji mogu biti samo stvar kulturnih razlika i ničega više.

Za ovo prvo si u pravu, ali kada su kulturne razlike u pitanju treba biti oprezan, i nadasve širokogrud.

ma'salam

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

jenix

Početnik

(10)

• Poruku poslati

33

Srijeda, 02. Februar 2005

@bazari..

mozda ja i jesam pomjesala loncice..l'to ih ne cini nista manje nekulturnim ili vise kulturnim

:D

a pricala sam o nekim generalnim stvarima za koje su i oni svjesni da bas i nisu "kulturne"pa ih ipak rade..

ta neka druga razlicitost u kulturama..nije vezana za topic..i o tome se pristupa na malo drugaciji nacin od ovog..

uostalom..ovdje se radi o individualnoj percepciji..sto je nekome kulturno nekome je mozda sasvim kulturno..

zbog toga..treba posmatrati to neko generalno pravilo..koje vazi za sve..

ima ona knjiga bonton..ili nadjite mi neki drugi pravilnik prema kojem bi se trebali svi ponasati???

;)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 03. Februar 2005

A to vama treba prirucnik t.j knjiga o BONTONU.....nista od vas onda!!!

35

Cuh pomenuste Bonton? Imam ja neku knjigu o bontonu te ako nekome zatreba rado cu mu pozajmiti.

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

36

Pink mozes li im je posudit na "par godina"?

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

37

Citirano

Orginalno od jenix
ima ona knjiga bonton..ili nadjite mi neki drugi pravilnik prema kojem bi se trebali svi ponasati???

Pa upravo ti o tome govorim, jenix.
Nema unificiranog ponasanja, niti univerzalne knjige za bonton.

Ne znam na koju si bonton mislila kada si rekla da postoji takva knjiga: na japanski, tamo neki iz afrike, neku vrstu islamskog bontona, ili pak onaj 'ala franga' (da ne kazem 'zapadnjacki', koji se i sam, uzgred receno, mijenja svake godine).

jenix

Početnik

(10)

• Poruku poslati

38

ma kodeks ponasanja mora postojati svugdje..bez obzira na geografsku ili demografsku cinjenicu..

to nikome ne daje za pravo da se ponasa kao divljak..samo zbog toga sto su nam kulture razlicite..

come on..

uglavnom..za mene je nekulturna/nevaspitana osoba koja radi sve one stvari koje sam navela u prvom postu
pa se ona nalazila ovdje gdje sam ja..ili negdje drugo..

wahatever..zaboravite..

;)

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

• Poruku poslati

39

Petak, 04. Februar 2005

Citirano

Orginalno od jenix
wahatever..zaboravite..

Imas pravo, jenix, sa nekima ne vrijedi raspravljati. ;)

jenix

Početnik

(10)

• Poruku poslati

40

Petak, 04. Februar 2005

(o)

svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujemo..

(o)
;)

Social bookmarks