Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 16. Oktobar 2004

Nekad i Sad

Juce pricam sa Zijom i secamo se kako je Pazar nekad izgledao. Nekkao sa nostalgijom se seca onoga sto sam zateko, a Ziki mi otkri i po nesto cega vise nema (ipak je Ziki malo stariji, jedno 58 god).

Setismo se Sejfa bozadzije, koji je na ledjima nosio djugum sa bozomo, i case. Tako bi on isao gradom, a zedni putnici ga zaustave i satraze srcu boze, a Sejfo se sam nagne i iz onog djuguma direktno u casu. :D

Uz to pomenu mi da je imala i ledara u pazaru, dole god hamama. Prodavo bi se led na veliko, te veli ljudi bi kupovali velike komade, lomili ih i onda prodavali na malo.

Setismo se jos necega, a to sam i ja zatekao, ne nzam dal ima jos, a to su one vage na centru, dje si se mogo izmerit za sitne pare.

Imalo je jos toga, al reko da ostavim i vama malo, ako ima sta sto vam je stajalo na srcu a vise ga nema.
malo za promenu

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

2

Subota, 16. Oktobar 2004

Cini mi se da je sandzacki sin imao nesto slicno...
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 16. Oktobar 2004

sta djugum sa bozom, il ledaru, il ovu vagu na sred centra
malo za promenu

4

Nedjelja, 17. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od hadalj

Setismo se jos necega, a to sam i ja zatekao, ne nzam dal ima jos, a to su one vage na centru, dje si se mogo izmerit za sitne pare.

NEmacka vaga kod vekana.. Meri tacno za 10 dinara
Dal je neko ovo stavio tamo u kult :D).. nisam ga tacno ni napisao al znam da tako nesto ide... A moram i da ispricam legendarnu vekanovu taktiku kad nema da ti vrati resto.. Pusti te da se izmeris jos jednom :D..
mogu ja da se potpisem i bolje...

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

5

pazarska carsija je svakd bila specificna i imala je svoje Jokere ko sto su :

Kifo -- Kifo je miran covek koji haje pomalo mnogo da slaze voli da seta po carsiji i da se kahvenise zasmijava ljude pa cak i na svoj racun
Jednom prilikom Kifo je poso sa nama na teravije,zaseo kifo u prvi saff i smije se nama ''vi hadzjije a u zadnji heheheh''
posto smo zanijetili i klanjali Jaciju poceli da klanjamo teravije kifo se poceo okretat da vidi dje smo mi..
izasli smo prije njega to jes mi klanjali po 8 rekjata a Kifo osto cijele teravije.. utrnele Kifu noge posle namaza i ulazi u kahvu ljut... i s' vrati ce nama:
''e vi mi hadzjije ostaviste me u dzamiju noge ne osecam od klanjanja'' te on se tu naljutio
kaze jedan Kifu sto nisi klanjo samo 8 rekjata a kifo ce na to :'' ada ja taman za vama da izadjem kad ona se Hodza nesto okrenu i pogleda me''
tako je kifo neko vreme se zalio svima kako smo ga ostavili u dzamiju ......

Nuro -- Nuro je dezurni Vazija po centru na sred ulice zapeva po neku sevdalinku mada neki put kad ode na predavanje u Arap Dzamiju pocne da Dersi ...

Maruka ili Sonja -- Maruka je jedno vreme nosio gitaru i sa srednjoskolcima je kod pecurke izigravo Pop zvezdu ....

ima ih jos puno nemogu sad nabrajat sve ... ovo su tri najzapazenija
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

6

Miler nije za zaboravit
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

7

Utorak, 19. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Miler ti je zakon. :) treba ga pitat kolko je sati. :)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Social bookmarks