Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko
  • »kiki« je autor ove teme

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 18. Mart 2004

Neredi u Beogradu, zapaljena Bajrakli-dzamija

U ovim vecernjim casovima vodi se zestoka borba ispred Bajrakli dzamije u Beogradu, u ulici Gospodar Jevremovoj, izmedju policijskih snaga i vise stotina navijaca i Srba izbeglih sa Kosova.
Do pre nekoliko minuta je policija obezbedjivala prilaze dzamiji ali su gnevni ljudi uspeli da probiju kordon i pridju objektu. Trenutno se ne zna da li je dzamija u plamenu ali je sigurno da kamenice velikom zestinom lete prema njoj, a navijaci sa bakljama krecu na nju.
Povredjenih ima puno.
Slicno se dogadja i u Nisu i Novom Sadu.

Za sutra (danas) je najavljen veliki skup u znak protesta na danasnje dogadjaje u Kosovskoj Mitrovici.

U trenutku kad pomislimo da je sve gotovo, desavaju se neke stari koje nas uvek iznova podsecaju gde zivimo.
Tuzno je sve sto se desava sirom ove zemlje. Gore verski objekti, ginu neduzni ljudi, nevina deca.
A ja se pitam zasto?

Ipak je Bajrakli dzamija u plamenu. ;(
Pazi koju igru igras.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 18. Mart 2004

Esselamu alejkum!

Dzamije su izgorjele!!!
Dosta je price! A vi "pametni" nastavite da se raspravljate o vehabijama i o namazu u novom pazaru i o ahlaku budale jedne! I brisite postove pod izgovorom izazivanje nacionalno-vjerskih tenzija. Pogledajte njihove forume!!!
o| o| o| o|
"Ni Jevreji, ni krscani nece biti tobom zadovoljni sve dok ne prihvatis vjeru njihovu. Reci: 'Allahov put je jedini pravi put!'" (El-Beqare, 120)

A vi srbi... X( X( X(

Hajde sad pametni da vas vidim (bazari, birdum-bardum i ostali pametnjakovici) izgorese dzamije po srbiji, sta mislite koje su sledece????????????????????????????????
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 18. Mart 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

U potpunosti se slazem sa Time_Out-om, gdje su sada pametnjakovici!!!? Hajde Birdum-Bardum, ti ovako kao najveci pametnjakovic na Forumu, hajde sad da cujem tvoju filozofiju. Kada treba da pricas ovo ono i da mudrujes tu si prvi, a sada kada je potrebna akcija nema te uopste, bruka cista. Ma, znas sta Birdum-Bardum, tebe treba dobro motkom isprebijat, pa te pameti nauciti, znam ja takve, svugdje se mijesaju, za sve imaju odgovor, takvima se cini da su najpametniji i da sve znaju. Dok je ovakvih kao sto je Birdum-Bardum tesko ga se nama.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Time_Out|
Esselamu alejkum!

...I brisite postove pod izgovorom izazivanje nacionalno-vjerskih tenzija. Pogledajte njihove forume!!! o| o| o| o|
"Ni Jevreji, ni krscani nece biti tobom zadovoljni sve dok ne prihvatis vjeru njihovu. Reci: 'Allahov put je jedini pravi put!'" (El-Beqare, 120)

I...? Koji je zaključak iz ovoga?
Treba li sad i od ovog mesta napraviti nešto slično tim njihovim forumima -da bi oni bili zadovoljni ?

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Cogito

Zlatna sredina

(10)

• »Cogito« je muško

Datum registracije: 23.06.2003

• Poruku poslati

5

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od kiki

Tuzno je sve sto se desava sirom ove zemlje. Gore verski objekti, ginu neduzni ljudi, nevina deca.
A ja se pitam zasto?

Pozdrav!VANDALIZMI NE PRESTAJU!!!

Pozovimo sa svih mesta gde se nalazimo na smirenje situacije, koja je liči da će doneti nešto dobro.

Osudjujem jednakom osudom one koji su napali bogomolje na Kosovu, Beogradu, Nišu... OVO MORA PRESTATI!!!

Pred Bogom, pa ma kakvi im bili razlozi, oni koji pale svetinje neće naći ono što bi tebalo tražiti, zato apelijmo na sve, i ovim putem da se situacija smiri, i ne izmakne kontroli!!!

Pozdrav!
viskoznost nije isto što i gustina :(

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 18. Mart 2004

Lepo se oglasio i Muhamed ef. Jusufspahić ( u jutrošnjim vestima):

Citirano

Požare treba gasiti, a ne raspaljivati nove vatre .

Apelujem na sve, a naročito na one koji i inače ne žive u ovom plastu sena, da se okanu "šibicarenja".
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 18. Mart 2004

BRUKA!!
Policija nece da spreci!!
Vatrogasci nece da gase!!!!!!
A kad su NAVIJACI krenuli na Am.Ambasadu POLICIJA JE ZNALA,MOGLA I HTJELA DA REAGUJE I SPRECI PALJENJE AMBASADE!!
PRAVO LICE KOSTUNICE, [SIZE=1](editovano) [/SIZE] posto samo budala moze da misli da je ovo sve SLUCAJNO I SPONTANO!!!!

Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 18. Mart 2004

Slažem se da je policija mogla i trebala da reaguje drugačije (slično ko što je reagovala pri pokušaju napada na američku ambasadu- a ne slično kao što su reagovali prilikom ulaska UF navijača na NP stadion), a za vatrogasce već ne bih da grešim dušu...ima i povređenih vatrogasaca , koji su povrede dobili dok su gasili požar.

i ... bode mi oči

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 18. Mart 2004

gori dzamija u BG. :(
björn je dodao/la ovu sliku:
  • gori.jpg
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 18. Mart 2004

Beogradska džamija, zapaljena u nemirima posle ponoći u Beogradu, ugašena je oko 1.50. Reporter Televizije B92 Zvonko Ninkov javio je sa lica mesta da se oko 100 policajaca povuklo pred velikom grupom demonstranata i da je izdaleka posmatralo divljanje i paljenje džamije. Nakon pola sata, policija je ponovo uspostavila kordon i izgurala demonstrante do Ulice kralja Petra, nakon čega su vatrogasci prišli džamiji. Zapaljeno je i nekoliko automobila koji su bili parkirani u dvorištu i oko džamije. Mitropolit crnogorski Amfilohije Radović pokušao je bezuspešno da zaustavi paljevinu. “Nemojte dozvoliti da se ovo događa, u ime patrijarha vas molim”, rekao je mitropolit policajcima pred kamerama B92. “Ja idem ispred vas, molim vas, sprečite ih da ovo rade. To su deca, mogu da se umire, ali ja ne mogu, nemam ništa u rukama”, rekao je on.

Do incidenta je došlo nakon što je nekoliko stotina građana probilo posle ponoći policijski kordon i počelo da razbija stakla na beogradskoj Bajrakli džamiji. Oni su uspeli da uđu u dvorište džamije nakon dužeg sukoba sa policijom, koja se nakon tog sukoba povukla ispred džamije. Ministar unutrašnjih poslova Dragan Jočić pozvao je putem medija građane da se uzdrže od nasija.

Kako saznaje B92, deset policajaca je povređeno, od kojih trojica teže. Povređeni policajci smešteni su na lečenje na Vojnomedicinsku akademiju.

Bivši beogradski muftija Hamdija Jusuf Spahić izjavio je u četvrtak rano ujutro da “muslimanska verska zajednica u Srbiji od danas ne postoji”. On je, vidno uzbuđen, rekao: “Tragedija je velika, na sramotu svima koji su ovo mogli to da spreče. Stidim se što nisam mogao da uđem u džamiju u trenutku kada su huligani pijani lomili šta su hteli (…) Svaki zločinac mora biti hapšen”.

Građani i taksisti koji protestuju zbog zbivanja na Kosovu, i koji su ranije blokirali Ulicu kneza Miloša kod zgrade Ministarstva inostranih poslova Srbije i Crne Gore i Vlade Srbije, oko 22 sata blokirali su tu ulicu i kod raskrsnice sa centralnom Ulicom kralja Milana. Okupljeni zahtevaju od vlasti u Srbiji da Srbima na Kosovu obezbede sigurnost, a formirali su i petočlanu delegaciju za razgovor sa premijerom Vojislavom Koštunicom. Ta delegacija još nije razgovarala ni sa kim u republičkoj vladi, ali se građanima koji protestuju ispred zgrade vlade posle 22 sata obratio ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić. Broj okupljenih, kojih je oko 21 sat bilo nekoliko desetina, do 22.30 povećao se na nekoliko hiljada, dok ih na uglu ulica Kneza Miloša i Kralja Milana ima više od stotinu. Na uglu ulica Kosovske i Takovske u centru Beograda spaljena su dva vozila Ujedinjenih nacija, javio je reporter B92 sa lica mesta. (B92)

---------------------------------

U centru Niša zapaljena je džamija, a neposredno pre toga je oko 2.000 ljudi na Trgu oslobođenja protestovalo zbog dešavanja na Kosovu. Reporter Bete javio je da se učesnici protesta nalaze oko džamije, gledaju kako gori i skandiraju "Ubij, ubij Šiptara". Rušenje zapaljenog krova minareta među okupljenima je izazvalo oduševljenje i skandiranje. Neki učesnici protesta slikaju se pored zapaljene džamije. Vatrogasne ekipe došle su na lice mesta, ali još nisu reagovale. Predsednik Unije raseljenih pokreta za Kosovo i Metohiju Borivoje Ugrinović rekao je ranije agenciji Beta da se građani tek okupljaju na Trgu oslobođenja u Nišu i da je slična situacija i u ostalim gradovima na jugu Srbije.

Predstavnici tridesetak udruženja i asocijacija, koje okupljaju raseljene sa Kosova, zatražilo je u sredu uveče u Nišu od vojske i policije energičnu zaštitu Srba na Kosovu. Ugrinović je ranije rekao da su predstavnici raseljenih tokom večeri predali komandi Niškog korpusa i policiji u Nišu zahtev "za konačno angažovanje vojske i policije na Kosovu u skladu sa Rezolucijom 1244".

Demonstranti u Novom Sadu razbili su u četvrtak rano ujutro stakla na sedištu Islamske zajednice u tom gradu. Demonstranti su protestovali ispred sedišta Lige socijaldemokrata Vojvodine uzvikujući: "Ubij Šiptare", "Čanak ustaša", "Kosovo je Srbija" i "Oružje, oružje". Oni su vikali i: "Idemo kod Čanka". Prethodno je razbijen izlog jedne pekarske radnje. Povorka se kreće prema zgradi vojvođanske vlade. (Beta)

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 18. Mart 2004

ne bih mogao da predvidim,ni od afričkih plemen iz džungle !!!

ZGROŽEN SAM I ZAPREPAŠĆEN ŠTA MOŽE DA URADI JEDNA CIVILIZACIJA KOJA EGZISTIRA U 21-om VIJEKU.PRATEĆI CIJELO VEČE , ZBIVANJA PO SRBIJI,KOJA SU PRENOSILA TV-BK,UŽASNUT SAM.

ŠTO SE TIČE ZBIVANJA NA KOSOVU,TAMO SAM SVOJEVREMENO STUDIRAO,..PA MI JE POZNAT MENTALITET SRBA SA KOSOVA.[U]NEMOJ DA SE NAĐU UVRIJEĐENI SRBI IZ SRBIJE[/U] ,...ALI SRBI SA KOSOVA SU VRLO OHOLI BILI U ONO DOBA,A POTPOMOGNUTI ONDAŠNJIM VLASTIMA ,RADILI SU SVAŠTA PO KOSOVU.DOZVOLJAVAM SEBI REĆI,SADA JE TO MOŽDA USJEV,KOJI SU POSIJALI MNOGO PRIJE,PA DOŠLO VRIJEME ŽETVE,...I MOŽE SE POŽNJETI,SAMO ONO ŠTO SI POSIJAO,A NE NIKAKO NEŠTO DRUGO !!!

Citirano

org.od Cogito :

Osudjujem jednakom osudom one koji su napali bogomolje na Kosovu, Beogradu, Nišu... OVO MORA PRESTATI!!!

Pred Bogom, pa ma kakvi im bili razlozi,[U] oni koji pale svetinje neće naći ono što bi tebalo tražiti, zato apelijmo na sve, i ovim putem da se situacija smiri, i ne izmakne kontroli!!!

.[/U]

Cogito,..ja se slažem sa tvojom ,gore navedenom ,izjavom,

''I JA OSUĐUJEM SVAKU VRSTU VANDALIZMA I DIVLJANJA ''

(posebno kad se tiče ubijanja djece,i uništavanja Bogomolja svake vrste),...jer kao vjernik,znam da nam je to poseno zabranjeno !..ali bih samo još pitao [U]SRBE IZ UŽE SRBIJE[/U] ???,

[SIZE=5]'' šta su krivi Muslimani u užoj Srbiji , za situaciju na Kosovu '' [/SIZE]

gori dzamija u BG. :(
gori džamija u NI. :(

[SIZE=5]UŽAS,...ŽALOST,...UŽAS[/SIZE]

I smatram da nije dovoljno, [U]da se samo riječima osudi[/U] ,već je potrebno i da se [U]kazne počinioci [/U] onakvih VANDALIZAMA,ne vezano gdje se počine.I za vandalizam na Kosovu i u Srbiji !

P.S. [SIZE=1] Ne želim tebe da okrivim za događaje, ( da ne budem pogrešno shvaćen )ali se ne može svaki vandalizam u jedan koš smjestiti. [/SIZE]
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 18. Mart 2004

VANDALIZAM!!
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

nemojte to da radite

AMFILOHIJE

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 18. Mart 2004

I sad je to to ....

I ja koliko vidim iz prethodnih postova u ocima clanova foruma ne postoji cak ni tolika doza PREZIRA , a da ne pricamo o bilo cemu drugom sto bi se moglo nazvati osudom ..... ili ne daj Boze krenuti i raspraviti sa sobom pa sa drugima STA NAM JE CINET (citaj OCEKIVAT) ..... Dragi moji ... !!!! i ja se iskreno pridruzujem vasim osudama ovog vandalskog cina .... ALO BRE LJUDI PA NIJE OVO VESELJE , NE MORASTE SE SMESKATI DOK TIPKATE !!!!!!! ZAR NIJE IRONICNO OD NAS SAMIH KOJI SE ZOVEMO MUSLIMANSKIM IMENIMA DA MISLIMO DA JE DOVBOLJNO DA KAZEMO DA JE REC O VANDALIZMU ..... (o) AKO MISLITE TAKO ONDA SVAKA CAST !!!! Drago mi je da ne mislim tako !!!! Cemu editovanje u ovoj temi,zar su pravila potrebna kad nam pale JEDINO NASE ALI NASE MESTO U EX-NASEM BEOGRADU .... ZAR MISLITE DA CE STUDENTI GORE OSTATI NETAKNUTI !!!! aha verovatno ce se pojaviti sad neko pa ce reci da se isto radi i na Kosovu ... dragi vi da vam unaprijed odgovorim da se na Kosovu ipak radi o ratnim dejstvima i da je ne zaboravimo tamo rat i u mirnom vaktu !!!! A DA ETO MI TJ.MUSLIMANI BEOGRADA ZNAJU NA CEMU SU .... A MI !!! ????

P.S.Muftija beogradski je sinoc izjavio -OD VECERAS ISLAMSAK ZAJEDNICA SRBIJE NE POSTOJI .... !!!! JA SEBI POSTAVLJAM PITANJE " I GDE ZIVIM JA ???? !!!!

we alejkumu sellam !!!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 18. Mart 2004

trenutno je na b92 radiju ministar Ljajic rekao da je skupstina grada Nisha vec odlucila da uchestvuje u pomoci za rekonstrukciju dzamije, tako da ni drzava nece ostati a da ne da svoju akciju, Jusufspahic mladji je izjavio da treba spreciti dalju eskalaciju vatre.
dvojica ucenika medrese u BGdu povredjena.
MI BOSHNJACI MORAMO OSTATI MIRNI I NE NASJEDATI NA OVAKAV VANDALSKI CHIN.
NAS JE UZOR POSLANIK KOJEM JE U POCHETKU BILO NAREDJENO DA SE STRPI I DA PRASHTA JER ALLAH VOLI ONE KOJI PRASHTAJU.

Sachekacemo shta ce dalje biti!!!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

16

Četvrtak, 18. Mart 2004

.gde zivimo? pa balkan je crna rupa evrope bio i ostao

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od björn
pa dako ne isprebijaju to studenata sto ima po BG.gde zivimo? pa balkan je crna rupa evrope bio i ostao

SABAHAJRULA KOLUMBO !!!!! kuci kako su ??

Citirano

Orginalno od sans
Lepo se oglasio i Muhamed ef. Jusufspahić ( u jutrošnjim vestima):

Citirano

Požare treba gasiti, a ne raspaljivati nove vatre .

Apelujem na sve, a naročito na one koji i inače ne žive u ovom plastu sena, da se okanu "šibicarenja".

Bas im je fino reko ... ? LEPO u pravu smo !!! slazemo se ... Dragi moji ??? ovo su nasi komentari ... bravo .... evo sta kaze nasa sugradjanka sabina na NJIHOVOM b-u92 .... morali bismo se ugledati .... Cudi me da nema vesti da je pre dzamije u Beogradu, zapaljena i dzamija u Nisu. Kao Bosnjak i kao musliman po veroispovesti, zaista moram da kazem da sam rezignirana ovakvim ponasanjem ljudi u Beogradu. Narod u Srbiji zaista ima pravo da bude revoltiran zbog dogadjaja na Kosovu,i tu ih potpuno razumem, ali ne mogu da podrzim ovaj sovinizam i vandalizam. Nasilje se ne leci nasiljem, a rusenje dzamija dozivljavam kao pravi izliv nacionalizma, ali i na neki nacin, otkrivanje jednog lica srpskog naroda koje im ne sluzi na cast i potpuno ugrozava pravo manjina.
Da ne pominjem drzavu, koja je ovom prilikom vandalima i sovinistima dala punu podrsku, Velju Ilica koji se i posle paljenja dzamije u Beogradu zahvaljivao gradjanima sto su izasli na ulice, bledunjavog ministra policije koji na mesto zlocina salje bedno opremljene i bespomocne ekipe, i prakticno im daje svoj blagoslov da rade sta hoce, zato ste ne zeli da upotrebi silu protiv svog naroda...Ako je TO srpski narod, onda je najbolje da svi nestanemo odavde...
Hvala mojim sugradjanima, Novopazarcima, sto su bili pribrani i mudri, kao i mnogo puta u poslednjih 15-ak godina, i nisu uzvratili istom merom i popalili crkve i manastire u Novom Pazaru. Jos jednom su pokazali svoje dostojanstvo i toleranciju, ma kako to drugima izgledalo.
(Sabina, 18. mart 2004 10:21)
HVALA SABINA U IME SVIH NAS !!!! ILI MOZDA NE MISLIMO SVI ISTO ??? o| o| o|

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 18. Mart 2004

evo ovde zivimo
björn je dodao/la ovu sliku:
  • dzamija.jpg

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

19

Četvrtak, 18. Mart 2004

Komentari sa b92

Da, "Bozji narod". Dokle ce gomila stoke od svih nas da pravi divljake. Da li ce neko da porazgovara s onim Vulinom koji je juce pozivao na okupljanje. Kakva je ovo ludnica. Koliko ja znam komunisti se bore za ravnopravnost medju narodima i medjusobno postovanje. Sta je radila policija? Nije smela da bije "Bozji narod" ili je imala preca posla? Uostalom mozda se i ministar policije prepoznao u toj rulji, vatra iz mladalackih dana jos tinja u tom legalistickom srcu. Zasto uvek moramo da se potrudimo da pokazemo da smo bar isto toliko losi kao i oni koji su losi prema nama.
(F, 18. mart 2004 10:27)

Pijana nacionalisticka banda predvodjena "Obrazom, "Srpskim dverima" i "Svetozarom Mileticem", cije su vodje vajni akademici, uz paljevine "nepodobnih" gradjevina, sigurnim putem vode nas u Evropu.
(Branka, 18. mart 2004 10:25)

Zbog ovoga sto se dogodilo u Beogradu i Nisu, ministar unutrasnjih poslova bi trebalo da bude smenjen istog casa, ukoliko nema petlju da sam ponudi ostavku. Onaj ko nije pretpostavio da ce uslediti ovakva reakcija, taj pojma nema ni o planiranju ni o zastiti gradjana. Poslati slabo naoruzane i nedovoljno opremljene policajce (sa ocito nejasnim naredjenjima) na dorcolske i slicne huligane, koji su im odavno poznati, predstavlja ugrozavanje ljudskih zivota, makar i iz nehata. Gde je tu zandarmerija, gde su borna kola, panciri i viziri, kojima je ista ta policija (u mozda malo prosirenom personalnom sastavu) tamanila ucesnike gradjanskih protesta onih godina? Sto se tice huligana, valjalo bi ih sve pohapsiti (uz ove koji su vec u bajbokani), a onda lepo na dobrovoljni rad ciscenja rusevina i izgradnje porusene dzamije. Bio bi to dobar nacin da upotrebe svoju testosteronsku energiju na nesto korisno. Docim bi roditelji i staratelji, vaspitavsi ih tako lepo, mogli svi da daju dobrovoljni prilog za izgradnju. Na ovaj nacin su nas ti prazni mozgovi poistovetili sa kosovskim albanskim huliganima, kojima takodje nikakav problem ne predstavlja da spaljuju tudje crkve i domove. Dosta vise! BOL MA!
(Sofija, 18. mart 2004 10:25)

Zbog takvih ljudi stoji zemlja tamo gde stoji! Dzamija nije kriva,nego oni koji su zapalili!!!!!!
(xyz, 18. mart 2004 10:23)

Cudi me da nema vesti da je pre dzamije u Beogradu, zapaljena i dzamija u Nisu. Kao Bosnjak i kao musliman po veroispovesti, zaista moram da kazem da sam rezignirana ovakvim ponasanjem ljudi u Beogradu. Narod u Srbiji zaista ima pravo da bude revoltiran zbog dogadjaja na Kosovu,i tu ih potpuno razumem, ali ne mogu da podrzim ovaj sovinizam i vandalizam. Nasilje se ne leci nasiljem, a rusenje dzamija dozivljavam kao pravi izliv nacionalizma, ali i na neki nacin, otkrivanje jednog lica srpskog naroda koje im ne sluzi na cast i potpuno ugrozava pravo manjina. Da ne pominjem drzavu, koja je ovom prilikom vandalima i sovinistima dala punu podrsku, Velju Ilica koji se i posle paljenja dzamije u Beogradu zahvaljivao gradjanima sto su izasli na ulice, bledunjavog ministra policije koji na mesto zlocina salje bedno opremljene i bespomocne ekipe, i prakticno im daje svoj blagoslov da rade sta hoce, zato ste ne zeli da upotrebi silu protiv svog naroda...Ako je TO srpski narod, onda je najbolje da svi nestanemo odavde... Hvala mojim sugradjanima, Novopazarcima, sto su bili pribrani i mudri, kao i mnogo puta u poslednjih 15-ak godina, i nisu uzvratili istom merom i popalili crkve i manastire u Novom Pazaru. Jos jednom su pokazali svoje dostojanstvo i toleranciju, ma kako to drugima izgledalo.

Najstrašnija je sramota za Beograd što je policija dozvolila da huligani razbijaju centar grada.Smatram da neko treba da odgovara za noćašnje razbijanje našeg grada. Živim u Sarajevskoj ulici, gde su demolirana kola mojih komšija i trafike. Pitam se da li su to ortaci od ministra policije pa niko ne sme da ih zaustavi? Kada su bili studentski protesti policija je i te kako reagovala na mirne demonstrante, izgleda da huligane ne smeju da diraju!!!
(Ljilja, 18. mart 2004 10:20)

Pa ne bije nas glas djabe u Evropi da smo varvari i necivilizovani.Ovo je jos jedna srpska sramota u gomili sramota koje smo uradili u zadnjih 13 godina.Samo odlucna reakcija nasog mup-a da se pocinioci ovog nedela uhapse i kazne drasticno, mogu da pokazu da se ipak mi razlikujemo od Albanaca sa Kosova
(Predrag_Paris, 18. mart 2004 10:17)

Idiote koji su zapalili dzamiju trebalo bi sve pohapsiti. Medjutim, postoji tu i druga strana price - prosto ne mogu da verujem da je 100 (!!!) "demonstanata" tako lako probilo policijski kordon. Kako to da hiljade demonstranata pre sedam godina nije moglo da pridje kordonu, a kamoli nedajboze probije isti? Beogradski muftija je sinoc zamalo dobio nervni slom na jednoj od televizija upravo zbog toga, pokusavajuci da objasni da policija jednostavno nije radila posao za koji je placena.
(Nebojsa, 18. mart 2004 10:06)

Mene cudi bolecivost policije i pojedinaca prema ovim huliganima. Culi smo izjave da policija nije htela da upotrebi prekomernu silu i sl. Policija je tu da zastiti interese drustva i trebalo bi da upotrebi svu mogucu silu da ocuva vrednosti drustva. Zalostno je da je stotinak huligana demoliralo dzamiju jer ce citavo drustvo od vise miliona ljudi razlicitih nacija i veroispovesti da oseca posledice toga. Policija je to morala da spreci svim sredstvima. Nema opravdanja sto to nije uradjeno.
(Rasko Pavlovic, 18. mart 2004 10:03)

E moji sugradjani, ne unistavajte kulturna dobra Beograda sto Barjakli Dzamija jeste. To je deo nase istorije. Cemu ta mrznja. Zelite li opet rat, Slobu, Seselja, Nikolica. U cemu je vas problem, odakle sva ta frustracija? Okrenite se radu, radite na sebi to je najbolji nacin da se ugusi ta nagomilana mrznja. Rad oplemenjuje a rad na samome sebi siri vidike. A kada se prosire vidici, mrznje vise nece biti.
(BG_Druid, 18. mart 2004 10:02)

Stoka huliganska iz Beograda, Nisa i Novog Sada se ni po cemu ne razlikuje od njihove "brace" sa Kosova. Ministar policije da podnese ostavku jer nije obezbedio ni minimum bezbednosti. Po cemu se on razlikuje od njegovih kolega iz Kfora i UNMIKa? Premijer da obidje mesta izgorelih dzamija i da se javno izvini u ime svih nas. Jako mi je zao onih ljudi, Srba sa Kosova, koji su juce i nocas nastradali ili su preziveli torturu od Albanaca i siguran sam da im ovakva "podrska" iz Srbije nista dobro nece doneti. Ako se podrskom naziva "izliv mrznje" onda bolje da nas nema.
(Salle, 18. mart 2004 09:59)

Prvo, u vestima se kaze da je do incidenta kod Bajrakli dzamije doslo nakon sto je nekoliko stotina gradjana probilo posle ponoci policijski kordon.Pa sudeci po TV snimcima, to nisu gradjani nego huligani.Svaka cast ministru policije sto je dozvolio da grupa huligana kamenuje policajce.Zao mi je tih ljudi jer su gurnuti tamo potpuno neopremljeni, da ih "hrabre patriote" kamenuju i teraju ih na Kosovo.Pa da, najlakse je slati drugog.Sta bi se desilo da je neko imao petlje da te "hrabre patriote" potrpa u autobuse, da im da po drvenu pusku i da ih posalje pravac na Kosovo?Svaka cast mitropolitu Amfilohiju za angazvanje.
(Jelena, 18. mart 2004 09:57)

Ti nazovi borci za Kosovo koji umesto da odu tamo i pomognu( sto naravno ne umeju) lome i pale po Beogradu, kao sto su njima slicni radili u Vukovaru. Da li je moguce da Amfilohije jos uvek veruje da smo mi Srbi boziji narod?! Od nas je bog odavno digao ruke, izgleda tek u novijoj istoriji shvatamo zasto! A Albanci rade ono sto ce ih odvesti do cilja, nezavisnog Kosova! Nemojte da se pravimo gluvi i slepi, na CNN-u i BBC-ju pricaju kako smo podjednako krivi za nerede, sto me apsolutno podseca na situaciju iz 1998. Kosovo je izgubljeno, samo je pitanja koliko ce srpskih glava stradati dok to ne priznamo.
(sasa jokic, 18. mart 2004 09:57)

Da li novi ministar misli da su i ovo bili decacki nestasluci, pa je bilo "dovoljno" 50 policajaca da se sacuva javni red i mir? Nadam se da ce oni koji su palil,i na kraju i odgovarati. Ovakvi "nestasluci" samo pomazu da Srbi opet budu krivi za sve. A tek smo poceli da menjano sliku o sebi u svetu...
(Milica, 18. mart 2004 09:56)

Albanci su frustrirani i sa Srbima i sa medjunarodnom administracijom koja ih vuci i na dugi konac. Za 5 godina nema nista od ekonomije, nema kredita od svetske banke, nema privatizacije, nema statusa...
(bardhyl kreshta, 18. mart 2004 09:54)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

20

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od rifche_golup
I ja koliko vidim iz prethodnih postova u ocima clanova foruma ne postoji cak ni tolika doza PREZIRA , a da ne pricamo o bilo cemu drugom sto bi se moglo nazvati osudom ..... ili ne daj Boze krenuti i raspraviti sa sobom pa sa drugima STA NAM JE CINET (citaj OCEKIVAT) ..... Dragi moji ... !!!! i ja se iskreno pridruzujem vasim osudama ovog vandalskog cina ....
.
.
.
MUSLIMANI BEOGRADA ZNAJU NA CEMU SU .... A MI !!! ????

P.S.Muftija beogradski je sinoc izjavio -OD VECERAS ISLAMSAK ZAJEDNICA SRBIJE NE POSTOJI .... !!!! JA SEBI POSTAVLJAM PITANJE " I GDE ZIVIM JA ???? !!!!

we alejkumu sellam !!!!

Citirano

Orginalno od rifche_golup

Bas im je fino reko ... ? LEPO u pravu smo !!! slazemo se ... Dragi moji ??? ovo su nasi komentari ... bravo ....

evo sta kaze nasa sugradjanka sabina:
Hvala mojim sugradjanima, Novopazarcima, sto su bili pribrani i mudri, kao i mnogo puta u poslednjih 15-ak godina, i nisu uzvratili istom merom i popalili crkve i manastire u Novom Pazaru. Jos jednom su pokazali svoje dostojanstvo i toleranciju, ma kako to drugima izgledalo.
HVALA SABINA U IME SVIH NAS !!!! ILI MOZDA NE MISLIMO SVI ISTO ??? o| o| o|

Razumem gnev i ogorčenje koji očigledno izbijaju iz Rifćetovog posta, ALI..

Šta nam je činet???

Pokazati svoje dostojanstvo, svoj razum i svoju veru.

I gde živimo???

Živimo okruženi lošim i dobrim ljudima, od kojih su mnogi i naše komšije.

Bez obzira ko smo, i bez obzira da li smo dobri ili loši, možemo činet samo to i živimo samo tu.

Lično se slažem sa sugrađankom Sabinom u onome što je iznela, a svestan sam da ima i onih koji ne dele njeno mišljenje.

Političkom borbom treba naterati državu Srbiju da nadoknadi bar materijalni deo štete nanet građanima Srbije muslimanske veroispovesti nečinjenjem onoga što je trebalo činiti od strane državnih organa, pri čemu treba biti svestan da bol u grudima svakog istinskog muslimana, izazvan ovim terorističkim i necivilizacijskim delima, ne može biti nadoknađen bilo kakvom reakcijom.

P.S. Svestan sam da ima i onih koji drugačije vide sve ovo i oni mogu iznositi svoja mišljenja - ali ukoliko se ista ne kose sa Statutom ovog foruma, tj. ukoliko u sebi ne nose klicu pretvaranja ovog foruma u mesto slično mnogim drugim smetlištima širom neta, a ujedno i ne predstavljaju klicu daljeg širenja i eskalacije mržnje.

Kome je do diskusija tog nivoa... mesta na netu ima mnogo - a ovde... samo u korpi za otpatke, i to samo privremeno.

Kući su hvala Allahu dž.š. zdravo - ali su svi duboko potreseni ovim sinoćnjim događanjima, tako da ne mogu reć i da su dobro.

i ... bode mi oči

Social bookmarks