Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 18. Mart 2004

a
björn je dodao/la ovu sliku:
  • vatra.jpg
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 18. Mart 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Ni sam ne znam kako da ovaj post zapocnem..Razocarenje, bol, prkos, bijeda su samo neka od osjecanja koje trenutno osjecam. Nemam ja bas puno toga da kazem a da moji prijethodnici vec nisu rekli.Ja cu se osvrnuti na ono sinoc i na nasu nemoc da kontrolisemo sebe i volimo ono nase.Zao mi je sto ce vec danas neki nasi lokalci poceti sa saopstenjima tipa ovo je hrana za SDA I SRS. Njihov ministar ljajic sinoc je albance nazivao nevjernicima i kako je njihova vjera Albanstvo... Nisu nam ministre oni palili dzamije i nisu nam oni veci neprijatelji od ovih drugih. Obecavas im ministre da ces sutra pokusati da posjetis i napaceni narod sjeverne mitrovice i treba ali prethodno posjeti strpce, sjeverin..itd. Prijatno me je iznenadio Muftija Jusufspahic imao je sinoc covjek srca da im kaze sve ono sto misli..svaka mu cast...
Necu da niko ovaj moj post shvati pogresno ali zaista je poslednji cas da bi se mi Sandzaklije ujedinili...
Javljaju mi da ce nasi studenti koji studiraju u Beogradu sutra klanjati Dzumu namaz na zgaristu Bajrakli Dzamije... Eto takvi smo mi .... dostojanstveni hrabri i oni koji vjeruju.... Nisu sandzaklije sinoc nista palili po Sandzaku.... tako treba mada se ponekad zapitam kako ce se za koju godinu moje dijete osjecati u ovoj zemlji uz njen narod koji ce ga mrzeti samo zato sto ce mu vjera biti drugacija od njihove...

Moramo biti jedinstveni i jaci i kompaktniji nego ikad jer samo takvi mi mozemo protiv svih zala koje nas okruzuju...

Na kraju zelim da optuzim sve one koji pale a sve ovo ce mi ostati u sjecanju kroz naziv jedne knjige cijenjenog Huseina Basica.... KAD SU GORJELE BOZIJE KUCE...

I jos nesto.. Sinoc su Beogradski mediji malte ne pozivali na linc... Albance su nazivali TERORISTIMA a pijanu rulju koja rusi dzamije po srbiji NAVIJACIMA... Neka mi neko objasni razliku izmedju ovih ljudi za mene su svi isti.

Pomisljam da dizanje borbene gotovosti od prije nekoliko dana i probanje sirena i nije bas slucajno..
ES SELAMU ALEJKUM...

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 18. Mart 2004

A sada par pitanja:
Kako je sve pocelo?
Je li to zbog one djecice sto su se ugusili (tu sam vjest cula samo onako sa pola uha, u prolazu)?
Sto su se oni ugusili?

Ako vam nije mrsko nek mi neko objasni ovo, privat ili ovdje svejedno....

love
I am a woman above everything else

24

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od angel undercover
A sada par pitanja:
Kako je sve pocelo?
Je li to zbog one djecice sto su se ugusili (tu sam vjest cula samo onako sa pola uha, u prolazu)?
Sto su se oni ugusili?

love

Nisu se ugusili nego utopili.. ovo je prva vijest (dio te vijesti zapravo) na koju sam naisao pri svemu ovome: Napetosti su na Kosovu porasle nakon što su se u utorak utopila dva albanska dječaka koje je navodno proganjala skupina Srba. Treći dječak se vodi kao nestao.

Novije izjave:

LJAJIĆ: PONIŽEN SAM I DEMANTOVAN | 12:36 | Izvor: B92
Beograd -- Ministar Srbije i Crne Gore za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajić izjavio je za B92 da se oseća poniženim zbog paljenja verskih objekata islamske zajednice u Beogradu i Nišu i da će to loše uticati na međunarodni imidž Srbije. Ljajić, na pitanje da li je zadovoljan reakcijom policije protiv huligana kod beogradske Bajrakli-džamije, kaže: "Kada sam čuo da gori džamija u Nišu, zvao sam i predstavnike BIA i policije i ukazao im na mogućnost da se nešto slično dogodi u Beogradu. Rečeno mi je da je policija učinila sve, da su kordoni policije tamo i da će džamija biti zaštićena. Nažalost, posle toga smo videli skoro direktan prenos paljenja džamije, čime je napravaljena neprocenjiva šteta za zemlju, pre svega politička. Ja sam pogođen po više osnova, kao vernik se osećam poniženim, ali i kao čovek koji je tri godine radio na popravljanju međunarodnog imidža zemlje, govorio sam o tome da su unapređena verska prava svih verskih zajednica, a sada sam poslednjim događajima na neki način demantovan", kaže on.

MUHAMED JUSUFSPAHIĆ: POLICAJACA JE BILO MALO | 12:22 | Izvor: B92
Beograd -- Muhamed Jusufspahić, sin beogradskog Muftije, koji je bio svedok paljenja i demoliranja Bajrakli-džamije u Gospodar Jevremovoj ulici u Beogradu, ispričao je za B92 i da su, pored toga što je džamija uništena, lakše povređena dva učenika verske škole. "Mi smo uspeli da evakuišemo učenike kada smo videli da je probijen kordon", rekao je on. Na pitanje da oceni reagovanje policije koja nije uspela da spreči huligane u demoliranju džamije, Jusufspahić je rekao: "Kada sam video šta se dešava, pozvao sam ljude iz Starog grada, s kojima imamo dobru saradnju, ali mislim da je ovoga puta bilo malo policajaca. Opredeljenje da ne bude korišćen nikakav vid sile je, po našem mišljenju, bilo loše", kaže on.

mogu ja da se potpisem i bolje...

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 18. Mart 2004

;(
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

26

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od angel undercover
Kako je sve pocelo?
Je li to zbog one djecice ...

Jeste. Kolio sam mogao da procitam na vijestima albanska strana tvrdi da je neki Srbin pustio psa na djecu a ova su iz straha poskakala u Ibar i tako se utopila. Ovo je posvjedocio brat jednog utopljenog djeteta. Srbi medjutim tvrde da su djeca zavrsila u Ibru zbog neopreznosti pri igri.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

27

Četvrtak, 18. Mart 2004

Ja procitah da ih je bilo 4, 3 nestalo a jedan se spasio, taj cetvrti sto se spasio reko je svojim roditelja da ih niko nije jurio vec su pokusali da predju rijeku al ih je voda odnijela...

Ovo sam izvadio iz N-Tv sajta.

Auslöser: Zwei tote Kinder

Als Auslöser der Proteste gelten der Tod zweier albanischer Kinder, die am Dienstag ertrunken waren, angeblich nachdem sie von Serben gehetzt worden sein sollen.

Der Sprecher der UN-Mission im Kosovo (UNMIK), Derek Chappell, wurde von der Nachrichtenagentur Beta in der Nacht zum Donnerstag mit den Worten zitiert, ein Kind habe seinen Eltern gesagt, es habe sich um einen Unfall gehandelt. Es seien keine Serben in den Zwischenfall verwickelt. Der Junge sei mit drei Freunden in den Fluss gestiegen. Sie seien von der Strömung mitgerissen worden. Nur er habe sich ans andere Ufer retten können. Das dritte Kind wurde noch vermisst.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 18. Mart 2004

ESSELAMU ALEJKUM!

"NIJE SMELO DA SE DESI..." | 14:05 | Izvor: Beta
Niš -- Predsednik Islamske zajednice u Nišu Nijaz Saiti osudio je noćašnje paljenje džamije u gradu i ocenio da je to "užasan čin". "To je veliki užas, užas je i ono što se dešavalo na Kosovu...sve su to bogomolje to ne treba da se dira", rekao je Saiti agenciji Beta. On je kazao da je noćas bio pored džamije u trenutku kada su je demonstrantni zapalili, ali da "nije smeo da se pojavi".
"Izvadili su Kuran i zapalili ga . Mi smo dobro živeli i sa pravoslavcima i sa katolicima i sa novovercima, ovo nije smelo da se desi", rekao je Saiti. Islam-agina Džamija koja je noćas upaljena u Nišu sagradjena je 1720. godine a obnovljena 1870. i jedina je u potpunosti očuvana džamija u Nišu od dvadesetak iz turskog perioda. Džamija je stavljena pod zaštitu države još 1954. godine.

WWW.B92.NET

Bosnjaci-muslimani! Zaboravite svadje, razmirice i politiku!

Ovo sto se desilo u srbiji je onima koji razuma imaju jasna poruka!!!
Time_Out| je dodao/la ovu sliku:
  • 133802.jpg
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 18. Mart 2004

Hm sta da kazem posle svega ovog, samo dok citam vase postove skoro da mi idu suze na oci. Tuzan sam, a ko ne bi bio.
Stvarno je bedno sve sto se desava, jos juce kad sam video prve scene sakosova znao sam da se nece dobro zavrsit, u svakom slucaju Kosovo je nova Palestina, nema tamo mira sve dok jedni ili drugi ne nestanu.
Kad vec pricate kako je sve pocelo, pa eto kao ta se deca udavila jer su ih kao Srbi gurnuli u Ibar, no nije toliko ni bitno, al samo jedna cinjenic govori ko je kakav bio juce, rekose 10 mrtvih od toga 8 albanaca i dva srbina, pa eto, i juce je neko bio losiji, pa danas ne treba se pitat Zasto?
Sto se tice dogadjaja po Srbiji, reko bi samo Bedo, bedni ste i nista vise. A mi Bosnjaci muslimani, nek nam je na pouk, i treba znat da ovo nije vreme za demokratiju, nije vreme da se razdvajamu u milion partija jer je demokratski misliti drugacije, u okolini i vremenu u kom zivimo treba da se skupimo stegnemo i budemo jedno, jer samo tako mozemo opstati. Eto i ja sam ponosan sto je Sandzak ostao sinoc miran, takav treba i da bude, jer samo pamecu se moze izbeci ono najgore.
Nasilje ne vodi nicemu, paliti i rusiti ji jednostavno, no treba ostat mudar i uzdrzati se. Ovo naravno ne znaci i biti glup, treba biti jak i pokazati snagu al na pametan nacin, i ne do bog da se nesto pokusa dolen e onda treba bit nailan i braniti se, kad zlo dodje onda nema poziva na mir, no udri brate i treba im stavit do znanja da smo spremni udarit do bola, pa tako ih i sprecit da sta pokuasju.
Tako ljudi pa pamet u glavu, i naravno ponos, a o ovim sto pale dovoljno je receno.
Sam jos jedna stvar, mislim da je Ljaic kao ministar za nacionalne manjine trebao da podnese sinoc ostavku, u koliko nije uspeo do sad da stvori neku nacionalnu toleranciju onda sigurno nece ni u buduce, pa cemu onda da ostane tamo i blamira sve nas.
Sto se tice srpskih ministara, od onog Policije pa do neznam ti cega, pa oni ih neka i onako su Beda ko i oni sto pale.
malo za promenu

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 18. Mart 2004

Slažem se, Ljaić bi trebao da podnese ostavku, i da bude primer i ostalim ministrima a i svim drugim, zbog čije je neodgovornosti došlo do ovog do čega je došlo...
... a da njihove pozicije zauzmu oni koji su kadri da spreče slično u budućnosti.

Ima li takvih???

Ja verujem da ima... bar se nadam
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

31

Četvrtak, 18. Mart 2004

Protesti u gradovima širom Srbije

Osim u Beogradu i Nišu građani protestuje i u mnogim drugim gradovima u Srbiji. Više hiljada uglavnom mlađih Novosađana demonstrira centralnim ulicama grada. Demonstranti su protestovali ispred sjedišta Lige Socijaldemokrata Vojvodine uzvikujući "Ubij Šiptare", "Čanak ustaša", "Kosovo je Srbija" i "Oružje, Oružje".

Demonstranti su razbili stakla na sjedištu Islamske zajednice u tom gradu i nastavili da se kreću ka kući predsjednika Skupštine Vojvodine Nenada Čanka. Kolonu od oko tri hiljade demonstranata prate malobrojni policajci koji nisu intervenisali kada su polomljena stakla na sjedištu Islamske zajednice.

I pedesetak građana Jagodine blokiralo je poslije 23 sata obje trake auto puta Beograd-Niš kod Jagodine, potvrdila je agenciji Beta saobraćajna policija. Jedan od učesnika protesta Srba Josijević kazao je da su se ti građani spontano okupili, izražavajući nezadovoljstvo zbog nasilja nad kosovskim Srbima.

Oko 200 građana Leskovca, uglavnom mlađih ljudi, posle 23 sata počelo je protest u centru Leskovca, a predvodi ih kolona od 20-tak automobila. Učesnici protesta skandiraju "Ustani Srbijo" i "Kosovo je Srbija".

Građani, takođe, protestuju i u Boru.

http://www.rtcg.org/?akcija=vijesti&id=6695
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

32

Četvrtak, 18. Mart 2004

;( ;( ;(

rifche_golup je dodao/la ovu sliku:
  • bajrakli.jpg
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 18. Mart 2004

eselamu alejkum ,,nema sta da se prica vise o ovom vandalizmu i primitizmu,,, to je ogledalo naroda ,,,pokazali su pravo lice sa napadom na bespomocne vjerske objekte u Srbiji....
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

34

Četvrtak, 18. Mart 2004

Smrt fašizmu!

Celi jučerašnji dan, sa ''velikim finalom'' sinoć je u mojoj glavi ostavio jednu staru, dobru i jasnu misao:

Smrt fašizmu.

Blago onim građanima ove zemlje koji danas nemaju čega da se stide.
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 18. Mart 2004

Zaprepašćen sam...
Šta još da se očekuje?
Pa dokle više?
I hajd' sad budi pametan?!

Šta predostaje?
Oprostit',
po ko zna koji put.

A mizerno je malo to licno ponizivanje pojedinaca,nisu oni krivi zbog tih inscidenata.Takva nedela pogadjaju sve nas,isto.

Evo ga kazu;NATO hoce da pošalje specijalne jedinice...'opet ce ih vezat' po banderama k'o u bosnu'...sve mi to smrdi na onu 'globalnu politiku', staru igru šaha,samo na drugom polju.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

36

Četvrtak, 18. Mart 2004

;( cijela nacija boluje od iste bolesti-kolektivna paranoja ;(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 18. Mart 2004

Svaki normalan covek bez obzira koje verske i nacionalne pripadnosti bio osudjuje ove dogadjaje u Nisu i Beogradu. To je delo sake huligana i budala a ne nikako ogledalo celog srpskog naroda sto dokazuje da su pomenuti cin osudile sve politicke partije i organizacije u Srbiji.

Dzamija i ovo sto je oko nje osteceno gradjani Srbije ce obnoviti a pomenuti huligani ce biti uhapseni, cujem da je policija uhapsila preko 40 ljudi kod kojih su nadjeni predmeti iz dzamije.

Ko je gledao BK mogao je da vidi da i predsednik SRS Tomislav Nikolic najostrije osudjuje pomenute dogadjaje.

U Beogradu dzamija nije spaljena vec je ostecena a teze posledice sprecio je Mitropolit crnogorski Amfilohije koji je sa grupom momaka rasterao pomenute huligane.

U ovom teskom casu, potrebne su nam odmerene izjave i hladne glave a ne nikako ekstremizam.

Na Kosovu se sada desava pogrom i likvidacija svih nealbanca koji tamo zive. U pravu je Rasim Ljajic kad kaze da Albanci su nevernici. Dokaz tome je da oni ubijaju i proteruju i druge muslimane - kao recimo Bosnjake, Rome, Turke. Svi su oni zajedno sa Srbima prognani sa Kosova .

Preko 90% crkava srpskih i manastira na Kosovu i Metohiji je u ovom trenutku unisteno a teror i dalje traje. Na BK javljaju da se u Mitrovici iz juznog dela puca snajperima na severni deo gde zive Srbi i Bosnjaci.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

38

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od DjordjeRd
Blago onim građanima ove zemlje koji danas nemaju čega da se stide.

Bas tako.

I uvijek kazem sebi da gore biti ne moze, ali me ipak uvijek demantuju. Iz ove perspektive zalosno mi se cini jako slabom rijeci.

Pozdrav svima
Giovanni
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

ernad

Zlatna sredina

(10)

• »ernad« je muško

Datum registracije: 01.01.2004

• Poruku poslati

39

Četvrtak, 18. Mart 2004

...ja samo ne znam kako neko ima snage da porusi sve verske objekte stare 400,500,600 godina.
Ti objekti su preziveli sve moguce ratove na ovim prostorima i balkanske ratove, prvi svetski rat i drugi svetski rat.A nisu mogli da prezive ovo stanje?
Da li je Srbija usla u XXI vek?
Jeste li sigurni?
Koliko vremena ce tek sad trebati Srbiji da udje u Evropu?
Bila je prilicno blizu, a sad je na istoj poziciji kakvoj je bila na samom pocetku.
Moze li neko da mi odgovori na ova dva pitanja?
I jos nesto?
Da li su Muslimani u Srbiji krivi za ono sto su pocinili Albanci na Kosovu?
Sto mi moramo da ispastamo njihove greske???

Sta to znaci?
Da, ja kroz godinu necu moci nigde da odem, ni u Beogradu,ni u Nisu,ni u Novom Sadu?
Zbog cega? Zbog toga sto sam MUSLIMAN???

Pravda, ponekad spava, ali nikad ne umire...

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 18. Mart 2004

Esselamu alejkum!

Nismo citali Kur'an! Nismo slusali nase stare! Pa nam Allah dz.s. daje da vidimo ocima i da osjetimo da oni nikada nece biti sa nama zadovoljni sve dok njihovu vjeru ne prihvatimo ili nas ne pobiju!
A snaga i moc pripada Allahu dz.s., Poslaniku s.a.w.s. i vjernicima i kad god potrazimo snagu na drugom mjestu Allah dz.s. nas ponizi.
Pogledaj u sta se pretvorio nas Sandzak!?
Droga, javne kuce, kockarnice! Pogledaj kakve su nase majke, sestre, kcerke! Na sve lice osim na muslimanke! Skinule su se i oponasaju kjafire! Pih!!!

Pa onda se oni kojima je slab iman (ili ga uopste nemaju) pitaju sto se to bas nama dogadja i sl. A nasa Uzvisena knjiga Kur'an kupi prasinu po policama i regalima. Dzamije su nam skoro prazne.
Mi se raspravljamo oko vehabija, sufija, politickih stranaka. Raspravljamo oko nasih vodja. To me mnooogo podsjeca na Bagdad uoci napada mongola. Tada su se muslimani zivjeci u rahatluku isto tako raspravljani oko slicnih stvari i zanijeli se dunjalukom pa je Allah dao da preko 10000 muslimana bude pobijeno i da Bagdad bude unisten.

Allah je zastitnik onih koji vjeruju i On ih izvodi iz tmina na svjetlo, a onima koji ne vjeruju - zastitnici su sejtanii oni ih odvode sa svjetla na tmine; oni ce biti stanovnici dzehennema, oni ce u njemu vjecno ostati. (El-Beqare ,257)

Ima li veceg naslnika od onoga koji brani da se u Allahovim hramovima ime Njegovo spominje i koji radi na tome da se oni poruse? Takvi bi trebalo da u njih samo sa strahom ulaze. Na ovom svijetu dozivjece sramotu, a na onom svijetu patnju veliku! (El-Beqare, 114)

Al-Gashiya - Teshka nevolja
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog
1. Da li je doprla do tebe vijest o teskoj nevolji? -
2. kada ce se neka lica potistena,
3. premorena, napacena
4. u vatri uzarenoj prziti,
5. sa vrela uzavrelog piti,
6. kada drugog jela osim trnja nece imati,
7. koje nece ni ugojiti ni glad utoliti...
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Social bookmarks