Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

41

Četvrtak, 18. Mart 2004

Jos jednom se nazalost pokazuje i potvrduje jedinstvenost Balkana u pogledu divljastva, vandalizma, zaostalosti, svireposti i brutalnosti.

Ne postoji opravdanje za paljitelje bogomolja, postoji samo kazna. Da bi pocinioci bili kaznjeni mora postojati pravna drzava koja funkcionise na delu.
Kad bi nasa drzava funkcionisala, ne bi tako lako doslo do stravicnih prizora zapaljenih bogomolja. I opet se vracamo na pocetak i opet se vrtimo u krug.

Sandzak ne sme podleci vandalizmu i emocijama te na primitivizam odgovarati primitivizmom.

U Sandzaku duh multieticnosti nije potpuno umro i verujem da za nas postoji sansa.

Za Kosovo sam ubedjen da ta sansa vise ne postoji jer je previse krvi proliveno i previse zverstava pocinjeno.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

42

Četvrtak, 18. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Brzi
To je delo sake huligana i budala a ne nikako ogledalo celog srpskog naroda sto dokazuje da su pomenuti cin osudile sve politicke partije i organizacije u Srbiji.

Dzamija i ovo sto je oko nje osteceno gradjani Srbije ce obnoviti a pomenuti huligani ce biti uhapseni, cujem da je policija uhapsila preko 40 ljudi kod kojih su nadjeni predmeti iz dzamije.

Ne mogu se složiti da se radi o šaki huligana,ni da se radi o manifestaciji "prolećnog ludila" ali normalno ne mislim ni da se radi ni o ogledalu celog srpskog naroda. Sa šakom huligana zna se kako se postupa, postoje mehanizmi kojima se štiiti od šake huligana, bolesnicima je potrebna terapija, a u ogledalo se svakako treba pogledati.
Koštunica se zaklinjao u pravnu državu, vladavinu prava... imao je priliku da nam to pokaže na delu- i nije uspeo u prvom pokušaju. Propusti u reakciji policije su očigledni, kao što je očigledno i to da država nema hrabrosti ili pak volje da događaje i dešavanja nazove njihovim pravim imenom ni u medijima a ni van medija - a ono što se desilo je klasičan teror. Ne ulazim u dublje analize onog što je svakako već bilo, ali preporučujem svakom da stavi prst na čelo i izvuče pouke za u buduće.
Dok se god ne stavi jasna crta u glavama svih nas šta je civilizacijsko a šta ne, šta ima smisla opravdavati a šta ne, dok god stvari ne počnemo da nazivamo njihovim pravim imenima, bez obzira da li se radi o "našim" ili "njihovim" stvarima... nemamo mi kud osim u neizvesnu i za našu decu nesigurnu prokletu budućnost. Potrudimo se da im ponudimo i stvorimo nešto više od toga, a da bi u tome uspeli moramo pogledati istini u oči, zasramiti se onog čega se treba sramiti, podržati ono što se treba podržati, osuditi ono što je za osudu.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Dusmanko

Početnik

(10)

• »Dusmanko« je muško
  • »Dusmanko« je zabranjen

Datum registracije: 09.03.2004

• Poruku poslati

43

Petak, 19. Mart 2004

Teror

Mogu samo da kazem da je ovo teroristicki napad jer kad nasi ljudi napadnu neku crkvu u nekoj stranoj zemlji to je terorizam a kad oni spale dzamiju sta je to pitam se?

ma lako je vama da pisete ovuda ali ja 25 moram da se vracam u vojsku a samo da znate da je borbena gotovost na najvisem nivou a moja cela jedinica je vec prebacena na samu granicu sa kosmetom... toliko od mene sellam o|

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

Datum registracije: 17.03.2004

• Poruku poslati

44

Petak, 19. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Brzi
To je delo sake huligana i budala

dali je ovo saka hulugana ili masa ? (vidi sliku)
dali je ovo odraz vase kulture i postovanja prema drugoj veri ? samo mi odgovori na ova dva pitanja
posto si ti kako kazes clan odbora za ljudska pitanja "raskog odbora"
realista je dodao ovaj fajl:

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

45

Petak, 19. Mart 2004

JEDNA OSOBA PRETUČENA POSLE UPADA HULIGANA U POSLASTIČARNICU U BEOGRADU | 23:39 | Izvor: Beta
Beograd -- Nekoliko mladića pretuklo je u četvrtak uveče u Beogradu suvlasnika poslastičarnice "Lion" u Bulevaru kralja Aleksandra, javila je beogradska televizija Studio B. Prema izveštaju ove televizije, huligani su upali u poslastičarnicu čiji je vlasnik Goranac koji se preziva Fazlija, i polomili stakla i inventar a na meti se našao i brat vlasnika poslastičarnice. On je posle fizičkog napada prebačen u bolnicu.
Pripadnici Žandarmerije kombijima večeras obilaze centar Beograda i proveravaju manje grupice mladića koje su uz pevanje i skandiranje prolazile Terazijama i Ulicom srpskih vladara. Reporter Bete je na početku Ulice srpskih vladara video i privodjenje jednog mladića, nakon što ga je zaustavila Žandarmerija.
www.b92.net

Samo da znate da je jedan od onih terorista koji su zapalili dzamiju u beogradu iz novog pazara.
O srbi nisu muslimani iz beogradu jedini na svijetu!!!Pazite sta radite!!!
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

• Poruku poslati

46

Petak, 19. Mart 2004

pa sta si mislio da nije imalo iz novog pazara momaka po beogradu koji su ucestvovali u paljenju dzamija
pa i organizaciju dolaska radovih navijaca su organizovali momci iz novog pazara oni misle da rade u tajnosti ali nisu svesni da se danas sve zna

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

47

Petak, 19. Mart 2004

Pozdrav za sve prijatelje foruma...

Čitav dan pokušavam da napišem neki post, ali se samo prijavim i nakon napisanog teksta odustanem, jer mi ništa pametno ne pada naum, a ipak hteo bih štošta toga da kažem...

Čitavog dana slušam komentare u gradskom autobusu, u kafeteriji, na ulici, komentare osude, poneki komentar odobravanja i tome slično, a iz grudi mi se ne otima neka težina i nelagodnost...

No, želim da vam poručim, da svi treba da budemo u ovim trenucima smireni, tolerantni, korektni i maksimalno fer, bez naglih i grubih reči, naročito provokacija i neproverenih informacija...

P.S.

Spas je jedino u strpljenosti...

P.P.S.

Mislim da svi zajedno treba i da osudimo paljenje i rušenje pravoslavnih svetinja na Kosovu i Metohiji, prema rečima gospodina Save Janjića, starešine manastira Visoki Dečani, podaci su stravični...

Pozdrav

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

48

Petak, 19. Mart 2004

Esselamu alejkum!

Normalno da osudjujemo paljenje crkava po Kosovu!
To je zabranjeno muslimanima!

Ali kakve veze imaju dzamiju u nishu i beogradu sa kosovom???

I ovo glupiranje politicara i tkz. dobronamjernih srba sad posto su izgorele. Svi znamo koliko je bilo zandarmerije kad je bila utakmica a kad se pale dzamije samo sacica. Da su hteli sacuvali bi dzamije kao sto su sacuvali americku ambasadu.

Pa zar nisu ti isti klali i ubijali po Bosni od 92-95???

Jedan savjet: Cuvajte se najvise komsija i onih koji su fini i izigravaju demokrate! Sinoc je odjeknuo jedan rafal iz srpskog dijela pazara kad je zapaljena dzamija!
Ko to slavi?
Koliko mrtvih muslimana treba jos da bude pa da shvatimo neke stvari!
Nema smirivanja tenzija! Mi ih nismo podigli! Crkve necemo dirati jer smo muslimani ali neka znaju srbi da necemo sedeti mirno ukoliko ne ostave na miru bosnjake i dzamije po srbiji!!!
Tudje necemo ali svoje ne damo!!!

Znate li kako nastaje panika? Kada nas strefi neki musibet nespremne. A necemo biti spremni dokle ne sagledamo istinu onakva kakva jest. Tacno je da ima dobronamjenih srba, ali takvih je vrlo malo. To se pokazalo zadnjih 100 godina, a posebno zadnjih 12!
Uvijek se napravi zlo, pa se onda zali za tim.

pogledajte malo http://www.tribina.co.yu/phpBB/viewtopic…=asc&highlight=
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

49

Petak, 19. Mart 2004

PAZARCI BRACHO!!!!!!
Samo je bitno da MI svi zajedno sacuvamo svoje dostojanstvoi sacuvamo MIR kod nas.Trebalo bi da svi ZAJEDNO BEZ OBZIRA NA NACIJU ,VJERU cuvamo jedni druge,cuvamo nashe CRKVE I DZAMIJE , da nekim slucajem nebi neka budala sa strane(ili odavde ,nije bitno) ucinila neku glupost i unistila NAMA SVIMA NASH MIR I NASH GRAD!!!!!
Pozdrav........
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

50

Petak, 19. Mart 2004

Ne slažem se...

Citirano

Orginalno od Time_Out|

Jedan savjet: Cuvajte se najvise komsija i onih koji su fini i izigravaju demokrate! Sinoc je odjeknuo jedan rafal iz srpskog dijela pazara kad je zapaljena dzamija!
Ko to slavi?

Nema smirivanja tenzija! Mi ih nismo podigli! Crkve necemo dirati jer smo muslimani ali neka znaju srbi da necemo sedeti mirno ukoliko ne ostave na miru bosnjake i dzamije po srbiji!!!

Znate li kako nastaje panika? Kada nas strefi neki musibet nespremne. A necemo biti spremni dokle ne sagledamo istinu onakva kakva jest. Tacno je da ima dobronamjenih srba, ali takvih je vrlo malo. To se pokazalo zadnjih 100 godina, a posebno zadnjih 12!
Uvijek se napravi zlo, pa se onda zali za tim.

pogledajte malo http://www.tribina.co.yu/phpBB/viewtopic…=asc&highlight=

Ne slažem se
- da se može generalizovati,
-da treba širiti nepoverenje među komšijama,
- da treba s podozrenjem gledati u one koji pokušavaju ispoljiti neslaganje sa učinjenim
- da ne treba smirivati tenzije
-da treba dolivati ulje na vatru
-da treba pogledati malo taj link koji si dao

Ne slažem se, jer mi to moja vera ne dozvoljava, ni po jednoj od nabrojanih tački- a ni vaspitanje koje sam dobio u porodici.

Svestan sam da ima loših ljudi, spemnih na sve i ne plašim ih se - uzdam se u Allaha dž.š.
Verujem da niko od loših nije loš po rođenju, već pod uticajem različitih sticaja okolnosti, pod uticajem različitih bolesnih ideologija, pod uticajem onih koji su pre njih postali loši i verujem da se vredi boriti za povratak svakog čoveka osnovnim ljudskim vrednostima.
Sopstveni život ne ubrajam u najviše ljudske vrednosti, a čuvanje od sopstvenog greha ubrajam svakako u sami vrh ljudskih vrednosti.
Svestan sam da nismo svi isti, a trudim se da budemo svi bolji.

Znam da će biti i onih koji će sve ovo što sam napisao podvesti

-pod "idealizam",
-pod "utopija",
-pod "pogledaj ovu budalu koja ni posle svega što nam se desilo još uvek nije svesna",

ali smatram da je to njihov, a ne moj problem.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

51

Petak, 19. Mart 2004

Uglavom radi se o spontanim okupljanjima u kojima su huligani, koji sebe nazivaju navijačima, prednjačili. Ogromna je šteta načinjena tim postupcima, jer se nije smelo dozvoliti da se sa dešavanjima na Kosovu izjednače ona u Srbiji. To je najkukavičkiji potez koji može da proizvede to da sada neko u Novom Pazaru krene na srpske crkve - kaže Prelević. Reakciju pripadnika MUP na izgrede po gradovima Srbije Prelević ocenjuje kao neodgovrajuću.

Ne znam sta je Pelevic hteo sa tim spominjanjem Pazara da postigne, ali znam da mi je drago sto su nasi gradjani (svi, mislim bas svi) spontano (sto je normalno) sami ostali mirni, i sto se nije javila neka budala (sa bilo koje strane) da poziva na bilo sta (nije valjda.. koliko znam..).

Balkan je divlje podrucje.. puno ljudi zednih krvi.. anarhije.. mazohistickih karakterstika.. kojima je normalnije da se valjaju po blatu, da divljaju nego da zive mirno. Takvi su i vandali na Kosovu takvi su i vandali po Srbiji, ali je cinjenica da su takvi samo vandali na Balkanu, i da bude tuznije takvi su samo Vandali (divljaci) na onom delu Balkana koji se naziva ex-yu.. i plus se tu 100% moze oduzeti Slovenija, i nesto malo normalnog naroda po ostalim delovima. Dosta je pogledati ovaj link sto je ostavljen gore pa da se vidi da narod zeli te nerede..

A evo i detalja sa velikog okupljanja koji je vise ogledalo mase nego sacice ljudi kako ih brzi nazva:

Pre nego što je patrijarh smirio okupljene, bilo je primetno radikalno raspoloženje demonstrirano antialbanskim parolama i skandiranjem „Ustanak, ustanak“ i „Idemo na Kosovo“. Nije izostalo ni klicanje Radovanu Karadžiću i Željku Ražnatoviću Arkanu. Čuli su se i zvižduci na pominjanje imena predsednika SCG Svetozara Marovića, kao i ministara Borisa Tadića, Rasima Ljajića i Gorana Svilanovića. .

Nema mira na Kosovu.. tj nema multietnickog zivota tamo. Svi politicari obecavaju Kosovo Srbima i pune usi narodu (na svoju stetu) o znacaju Kosova. Pricaju se idilicne price o povratku svih Srba i o danu kad ce Kosovo biti srpsko. Al pametan neko neka mi kaze moze li to bez rata? Da nestanu svi Albanci odjednom? Pricati o tome je isto sto i pozivati na rat. A Kosovo (zna se cijom politikom) je izgubljeno definitivno (bar vecim delom). Jedino sto oko Kosova moze da se radi jeste da se ratuje... A vidno je da je mnogima i dalje do rata... i da mnogima sve razlicito smeta... Albancima Srbi, Srbima sve nesrpsko u trenutku (pa i Srbi koji im nisu dovoljno Srbi... i Canka bi da ubiju... Djindjicu pokojnom spomenik narusavaju). Sve je to neskolovano... Ili je to ideologija starih.. neskolovanih... A koju suptilno i mnogi skolovani potpaljuju.

I ne znam dal se nekom svidja il ne, al ja bih sve divljake zajedno (apsolutno sve vandale) strpao u kos i popalio. To je jedino nasilje koje bih upotrebio... Odgovaranje silom na silu i kontramerama kojima se samo vise narusava ravnoteza vode u haos... a haos neki zele.

A i pragmatizma u svemu fali. Pa i glup covek moze da shvati da zemlja koja je 100 god iza svijeta ne moze da tapka sporije od svih ako zeli da dostigne neku normalu. Mozda Kostunica ceka da ga svi prestignu za krug pa da onda nastavi, a? Ma i tad bi nam pobegli.. Za ono na Kosovu mozda ce reci neko on (ili bilo ko drugi) nije kriv.. ali svi smo za sve na neki nacin krivi. A oni sa najvise odgovornosti krivi su najvise... Pogotovu za ono sto su mogli da sprece a nisu, ili za ono sto su indirekto (ili direktno poput Velje Ilica) podrzali..
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

52

Petak, 19. Mart 2004

imal kakvih novih vesti?
björn je dodao/la ovu sliku:
  • tri.jpg
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

53

Petak, 19. Mart 2004

Esselamu alejkum!

Vi sto mudrujete poledajte ovaj link
http://www.rijaset.net/rijaset/porusenedzamije.htm

Koliko ono srba glasa za radikale???

Nemojte biti od onih koji kukvicluk sakrivaju iza mudrosti.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

54

Petak, 19. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Time_Out|
Nemojte biti od onih koji kukvicluk sakrivaju iza mudrosti.

Bolje kukavicluk sakrivati iza mudrosti, nego glupost iza hrabrosti.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

55

Petak, 19. Mart 2004

A najbolje je koristiti mudrost dok god je to moguće, a hrabrost na papiru i ne koristiti, jer od nje nema fajde.

Mudrost- može da se vidi na papiru
Hrabrost i kukavičluk- ne može
Glupost- ništa lakše

i ... bode mi oči

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

56

Petak, 19. Mart 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Ogromna je šteta načinjena tim postupcima, jer se nije smelo dozvoliti da se sa dešavanjima na Kosovu izjednače ona u Srbiji. To je najkukavičkiji potez koji može da proizvede to da sada neko u Novom Pazaru krene na srpske crkve - kaže Prelević.

Pa ja kolko skonta, Pelevic rece da su oni kukavice a mi heroji, kaze covek ovo sto mi palimo dzamije je kukavicki, a ovi po Pazaru sto ne pale crkeve svaka ih cast, zae NE?
malo za promenu

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

57

Petak, 19. Mart 2004

U ime Allaha, Milostivov Samilosnog

...A da Allah ne suzbija neke ljude drugima do temelja bi bili poruseni manstiri, i crkve, i havre, a i dzamije u kojima se mnogo spominje Allahovo ime. A Allah ce sigurno pomoci one koji vjeru Njegovu pomazu,- ta Allah je zaista mocan i silan.

(Sura Hadzdz-40)

Selamun alejkum

Muslimani, odgojeni kulturom objave, bojeci se Allaha dz. s, postujuci covjeka kao svetost i kao djelo uzvisenog Stvoritelja, nikada nisu sebi dozvolili da budu rusitelji onoga cega je Allah dz zabranjenim ucineo. Najbolji primjer je vladavina Islama na prostorima Balkana vise od 500 godina i ocuvanje svih etnickih zajednica i njihovih vjerskih i kulturnih obiljezija, koji eto, nazalost u zadnjih desetak godina nisu kadri da prezive ovaj ludi virus nacinalizma i sovinizma, koji je zahvatio podjednako i srbe i albance.

Sto se tice rusenja dzamija u srbiji, ono je staro kolko i prvi srpski ustanak, koji se je ove godine slavio sirom srbije. Neki prethodnici onako zaprepasteni pisu kako je moglo da se desi da bude zapaljena dzamija u Beogradu, pa Bog vam dao, pa znate li vi da je prije 150 godina u Beogradu bilo desetinama dzamija i par medresa, pa znate li vi da je u Nis bio muslimanski grad kao i mnogi drugi gradovi po srbiji i da paljenje, rusenje i ubijanje zivi u genima ovih koji to rade. Pa znate li da ovi to rade sa uvjerenjem kao da cine dobra djela jer je knez lazar ostavio amanet da se ne posveti onaj ko se turcima ne osveti. Pa kako to brzo zaboravismo stotine srusenih dzamija u Bosni pa desetinama srusenih dzamija na Kosovu 1999 godine.

Ne! Dokle god Srpska pravoslavna crkva ne promjeni epsku retoriku, o nekakvom nebeskom narodu i nekakvim svetim srpskim zemljama i osvetama, biti ce uzalodno Amfilohiju da moli one primitivce i huligane da ne pale dzamije i dokle god predsjednik vlade Kostunica bude vikao " Necemo dati Kosovo. Srbija ne moze bez Kosova i sa njim se ne moze trgovati..." jadni narod ce ponesen euforijom urlati Zivot damo kosovo ne damo i gubiti zivote.

Zalosno!!!

SaNdZak je dodao/la ovu sliku:
  • kostunicabranikosovo.jpg
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Brzi

Učenik

(10)

• »Brzi« je muško

Datum registracije: 30.06.2003

• Poruku poslati

58

Petak, 19. Mart 2004

U BUGOJNU ZAPALJENA CRKVA SPC | 16:00 | Izvor: FoNet

Bugojno -- Srpski i bošnjački predstavnici u Predsedništvu Bosne i Hercegovine, Borislav Paravac i Sulejman Tihić, trebalo bi u petak da otputuju za Bugojno, gde je u četvrtak uveče zapaljena srpska pravoslavna crkva. Krov pravoslane crkve Rođenja presvete Bogorodice u Bugojnu (srednja Bosna), zapaljen je u četvrtak, oko 23:00 časa, a policija je od jutros na licu mesta, gde vrši uviđaj.

Paroh crkve presvete Bogorodice Slaviša Đurić pozvao je vlasti Republike Srpske da pomognu Srbima u Bugojnu, jer se oni nalaze u veoma teškoj situaciji, a paljenje crkve je samo još jedan strašan psihološki momenat da se zaustavi povratak i ostanak Srba u ovom kraju.

[Pošaljite komentar] [Postojeći komentari (0)]

U NEMIRIMA NA KOSOVU SPALJENO OKO 20 CRKAVA I MANASTIRA | 15:58 | Izvor: Beta

Beograd -- Najmanje 20 crkava i manastira na Kosovu i Metohiji zapaljeno je u nemirima koje su pre dva dana izazvali albanski ekstremisti u južnoj srpskoj pokrajini, rekao je u petak otac Sava, starešina manastira Visoki Dečani kod Peći. Otac Sava je agenciji Beta rekao da je veoma teško utvrditi kolika je materijalna šteta i u kojoj su meri oštećeni manastiri i crkve na Kosovu i Metohiji, jer nije poznato da li je, osim paljenja, bilo i pljačke srpskih bogomolja.

"Ne znamo da li je i koliko bilo pljački u tim crkvama i manastirima. U mnogima od njih bilo je ikona i drugih vrednosti koje nisu evakuisane", rekao je otac Sava. On je naveo da mu je iz kancelarije UNMIK-a u Sremskoj Mitrovici potvrđeno da je manastir Devič zapaljen, a vojnici danskog bataljona Kfora su se povukli iz manastira.

Prema njegovim rečima, zapaljeni su i crkva Svetog Spasa i episkopski dvor u Prizrenu, kao i crkva u Đakovici iz XIX veka, a najveća štetu, kako je naveo, predstavlja paljenje crkve Bogorodice Ljeviške u Prizrenu i manastira Sveti Arhanđeli. "Uništene su i dve crkve u Kosovu polju. Imamo informaciju da je uništena i crkva u Vitini, a jutros smo iz Kamenice dobili informaciju da je tamo bilo napada na Srbe. Oni su se koncentrisali na jednom mestu, pripadnici Kfora pokušavaju da ih zaštite", rekao je otac Sava.

Prema njegovim rečima, ohrabrujuća je vest da je komandant južnog krila NATO admiral Gregori Džonson, u petak stigao u Prištinu da konsoliduje komandu Kfora. "On je kao jedan od posebnih prioriteta istakao zaštitu kulturno-istorijskih spomenika i dodao da uništavanja crkava i manastira ne sme da bude, tako da se nadamo da će biti zaštićeno makar ono što je preostalo", rekao je otac Sava.

[Pošaljite komentar] [Postojeći komentari (0)]

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

• Poruku poslati

59

Petak, 19. Mart 2004

Tokom trajanja agresije na Bosnu i Hercegovinu potpuno je sruseno 618 dzamija od kojih su neke neprocjenjive historijske, arhitektonske i umjetnicke vrijednosti.
CEMU OVO VODI???

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

60

Petak, 19. Mart 2004

Ada Realisto .... brate !!!! Opusti se ... mozes ti i pisat i crtat i iznosit podatke i cinjenice ... dzaba ti .... Jasno pise u prethodnim postovima ....

ZAKLJUCAK : nekom minuti a nekom godine,Demokracija je razlicit pojam za svakog od nas(isto vazi i za pilece tj.pticje mozgove,perspektive posmatranja na stvari i reagovanja) ....
uostalom da je ne bioh prico najbolji sam kad Sutim ....
FOTOREPORTAZA DZUMA U BAJRAKLI DZAMIJI

peace !!!!
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Social bookmarks