Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

Datum registracije: 17.03.2004

• Poruku poslati

61

Petak, 19. Mart 2004

rifche izgleda da se bas mora pojedincima crtati ;)

sve sto smo za zadnje tri godine mislili da je ok sada je sve je otislo u vodu za manje od pola sata,ma staces zivot je takav cupav i dlakav kao i njihova demokratija

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

62

Petak, 19. Mart 2004

Ostala sam bez teksta.
Samo tuzno gledam ove postove,
a moram i gledati kako gore dzamije.
Ehh sta cu kad nemogu nista da uradim.
Da li ce se jednom naci bar jedna pravedna
dusa da ih osudi za sve sto rade.
Samo mogu da kazem SRAM IH BILO!!! X(
Sve to treba u corku ali je zalosno to sto nema
nikoga da ih strpa tamo gde treba!
Okruzni sudija rek`o 30 godina
strogog zatvora X(
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

63

Petak, 19. Mart 2004

Esselamu alejkum

neko napisa
"Bolje kukavicluk sakrivati iza mudrosti, nego glupost iza hrabrosti"

Iman i kukavicluk mogu biti zajedno samo na papiru!

Nemojte pogresno tumaciti ono sto pricam. Ne pozivam ja na osvetu niti pozivam na rat niti na oruzje! Niti sam protiv suzivota, ali neke stvari treba otvoreno iznijeti.
Ne smeta meni sto je neki srbin (a vecina ih je) cetnik. Ja znam sta mi misle i neka znaju sta im ja mislim (a i vecina bosnjaka). Mozemo raditi i zivjeti zajedno ali ako je on cetnik ja sam mudzahedin! Ako je on dobar ja sam jos bolji, ako me napadne - uzvraticu!
Nama nasa njima njihova vjera! Ja znam da mogu oni bi nas sve pokrstili, i ja da mogu preveo bih ih sve na islam. Ali sve sto trazim je otvoren pristup i ferplej! Dosta je bilo spavanja i laznih nada i laznih ideologija.

Neka je mir sa vama!

Time_Out| je dodao/la ovu sliku:
  • paljevina.jpg
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

• Poruku poslati

64

Petak, 19. Mart 2004

Citirano

Orginalno od josef borg
Ostala sam bez teksta.
Samo tuzno gledam ove postove,
a moram i gledati kako gore dzamije.
Ehh sta cu kad nemogu nista da uradim.
Da li ce se jednom naci bar jedna pravedna
dusa da ih osudi za sve sto rade.
Samo mogu da kazem SRAM IH BILO!!! X(
Sve to treba u corku ali je zalosno to sto nema
nikoga da ih strpa tamo gde treba!
Okruzni sudija rek`o 30 godina
strogog zatvora X(

pa njih ce dragi ALLAH da kazni ,doduse oni su vec osudzeni ali nisu svjesni toga

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

65

Subota, 20. Mart 2004

Bas tako!
Vide oni to ali im je kasno da se stide,
pa teraju dok mogu! X(
Ali Bog nije vrana da odma kopa oci!
Neka, neka ko se zadnji smije najsladje
se smije!
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

66

Subota, 20. Mart 2004

Esselamu alejkum!

U Malom Zvorniku je u cetvrtak 18.03.2004. g. demolirana dzamija od strane terorista pristiglih iz Loznice. Istog dana je terorisan narod (bosnjacki) od strane iste (ili slicne) grupe po Loznice. X( X(
Uvece oko 20h napali su mladica od dvadesetak godina (Fafulic Salka) kada je krenuo da kupi cigare i prebili ga nanevsi mu teze povrede glave. Dva policajca koji su cuvali dzamiju u Malom Zvorniku nisu bili tu kada je napadnuta!!!
Sinoc ( 19.03.2004.,22.h) naselje je ponovo napadnuto, pri cemu su demolirane 3 kuce, i jedna radnja koja je pripadala muslimanima. Policija je samo "svratila" i otisla.
MEDJU NARODOM VLADA VELIKA PANIKA. VELIKI DEO LJUDI NAPUSTA NASELJE U VECERNJIM SATIMA PLASECI SE DA PROVEDU DAN U NASELJU.NEKI POKUSAVAJU DA SE SAMI ORGANIZUJU DA BI SE ZASTITILI CAK I SILOM.

Informaciju sam dobio od muslimana koji zive tamo. Bice veceras na medijima!!!

Oni zele da ustima svojim utrnu Allahovo svjetlo. a Allah zeli da vidljivim ucini svjetlo Svoje, makar ne bilo po volji nevjernicima. (Tewba, 32)

Trazim od nasih sugradjana srba da smire usijane glave medju svojim sunarodnicima i da ne podgrijavaju tudje usijane glave!!!
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

67

Subota, 20. Mart 2004

03. 20. 2004.
Bar - Crna Gora:

U CENTRU BARA DEMOLIRANA ISLAMSKA KNJIŽARA

Očevici smo serije već poznatog i dobro planiranog scenarija kojim se zastrašuje islamsko biće na prostorima Srbije, a evo isti scenarij se prenosi i na drugo "oko" iz državne zajednice Crnu Goru, tačnije u grad Bar, koji slovi za raskrsnicu Istoka i Zapada. U Baru je u noći 19/20. mart 2004. godine desio se jos jedan vandalizam koji će se pamtiti. Naime, u strogom centru Novog Bara, uz pomoć Izdavačke kuće "El-Kelimeh", iz Novog Pazara, pod okriljem Odbora Islamske zajednice Bar, džemaat "Novi Bar" otvorena je "Islamska knjižara", prvog dana obilježavanja Kurban bajrama prošle godine. Prezentiranje islamske kulture, tradicije i običaja ne odgovara šovinistima i veliko nacionalistima koji su u noći 19. na 20. mart 2004. godine, praktično demolirali knjižaru, razbijajući sve što su mogli razbiti. Zvaničan izvještaj ovog dogadjaja uslijediće nakon sazivanja sastanka Odbora IZ Bar, kao i vanderne Skupštine džemaata Novi Bar, pod čijim okriljem i egzistira knjižara i davanja saglasnosti za javnu obavijest, nakon analiza zvničnih zapisnika MUP-a Bar. Ovaj dogadjaj nije slučajnost, vec opomena i zastrašivanje.

(Iz Bara za BOŠNJACI.net: S.C.) Napomena: Očekujemo opširniji izvještaj.

"O vjernici ! Šta Vam je? Kad Vam se kaze stupite na Božiji put ! Vi stojite na mjestu... Ne nastupite li On ce Vas kazniti bolnom kaznom i zamjenit će Vas drugim narodom. " (Kur'an-Tevbe, 3).
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

68

Subota, 20. Mart 2004

Es selamu alejkum dobri ljudi..

Zalosno je to sto su moji prijethodnici iznijeli ali je po meni jos zalosnija cinjenica da je danas na sredstvima javnog informisanja iznijeta cinjenica...
CITIRAM...
[SIZE=2]SRPSKA ZANDARMERIJA DANAS JE U JEDNOM SELU KOD PRESEVA UHVATILA JEDNOG ALBANCA KAKO POKUSAVA DA ZAPALI DZAMIJU I KRIVICU PREBACI NA SRBE.....[/SIZE]

[SIZE=4]S T R A Sh N O !!!!!![/SIZE]

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

69

Subota, 20. Mart 2004

LJAJIĆ: PONIŽEN SAM I DEMANTOVAN
| 12:36 | Izvor: B92

Beograd -- Ministar Srbije i Crne Gore za ljudska i manjinska prava Rasim Ljajić izjavio je za B92 da se oseća poniženim zbog paljenja verskih objekata islamske zajednice u Beogradu i Nišu i da će to loše uticati na međunarodni imidž Srbije. Ljajić, na pitanje da li je zadovoljan reakcijom policije protiv huligana kod beogradske Bajrakli-džamije, kaže: "Kada sam čuo da gori džamija u Nišu, zvao sam i predstavnike BIA i policije i ukazao im na mogućnost da se nešto slično dogodi u Beogradu. Rečeno mi je da je policija učinila sve, da su kordoni policije tamo i da će džamija biti zaštićena. Nažalost, posle toga smo videli skoro direktan prenos paljenja džamije, čime je napravaljena neprocenjiva šteta za zemlju, pre svega politička. Ja sam pogođen po više osnova, kao vernik se osećam poniženim, ali i kao čovek koji je tri godine radio na popravljanju međunarodnog imidža zemlje, govorio sam o tome da su unapređena verska prava svih verskih zajednica, a sada sam poslednjim događajima na neki način demantovan", kaže on.

P.S. E pa gospodine Lajicu podnesite lijepo ostavku, posto ovi iz BIE i iz MUPA nisu htjeli da sprijece paljenja dzamija u Beogradu i Nisu te u Malom Zvorniku i tako pokazite javnosti da ste doslijedni. Inace svaki drugi vas postupak ce vas licno demantovati.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

realista

Početnik

(10)

• »realista« je muško

• Poruku poslati

70

Subota, 20. Mart 2004

Citirano

Orginalno od SaNdZak
LJAJIĆ: PONIŽEN SAM I DEMANTOVAN
| 12:36 | Izvor: B92

E pa gospodine Lajicu podnesite lijepo ostavku, posto ovi iz BIE i iz MUPA nisu htjeli da sprijece paljenja dzamija u Beogradu i Nisu te u Malom Zvorniku i tako pokazite javnosti da ste doslijedni. Inace svaki drugi vas postupak ce vas licno demantovati.

potpuno se slazem sa tobom brate mislim da je to najbolje i za njega a i za nas

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

71

Nedjelja, 21. Mart 2004

To je džamija, sine. Sinoć je džamija gorela, sinoć smo se radovali. (komentar jedne srpkinje ispred urnisane dzamije)

Ocevici paljenja dzamije od strane srpskih terorista!

Priča vaspitača iz Medrese u Beogradu:

“U trnucima kada je policija pružala poslednji „otpor“ varvarima, u zgradi medrese se nalazilo petnaestak momaka, učenika medrese. Preplašene i istraumirane sakupio sam ih u jednoj spavaoni razmišljajući šta da radim: da ih izvedem iz džamije - to bi značilo da ih prepuštam na milost i nemilost razjarenoj masi. Pitanje je da li bi iko od nas preživeo. Čeko sam nadajući se da će i ovaj napad huligana biti odbijen. Sišao sam u prizemlje zgrade da vidim šta se dešava ispred džamije. Videvši da „odbrana“ džamije pruža poslednji „otpor“ poveo sam decu srednjim stepeništem zgrade (koje se nevidi sa ulice) do magacina džamijskog restorana. Vrata magacina sam otključao ključem od ulaznih vrata restorana a o­nda su učenici, jedan pojedan, izlazili u dvorište iza zgrade. Kada sam i ja izašao u dvorište osvrnuo sam se – zgrada medrese je planula! Učenici koji su bilizadnji u redu dok su silazili u magacin restorana videli su prve huligane kako ulaze i pale medresu. Hvala Allahu katastrofa je izbegnuta – sekunde su nas delile od prave tragedije! Dok smo sedeli u dvorištu i razmišljali kako dalje jer su huligani bili i van dvorišta začuo se glas žene koja je stanovala u blizini zgrade medrese: „ Evo ih, evo ih!“ Jedan komšija srpske nacionalnosti dodao nam je lestve pa smo sepomoću njih prebacili preko zida u susedno dvorište, a odatle se bezbedno udaljili.“-završava vaspitač.

Sutradan, oko podneva, odlučio sam da odem do džamije. Na desetak metara od džamije stajala je poveća grupa policajaca koja je obezbeđivala džamiju. Nisu me pustili da uđem. Stojeći van zone koje su obezbeđivali policajci posmatrao sam slučajne i namerne prolaznike koji su komentarisali “incident“. Neki su prilazili sa osmehom i neskrivenom radošću, neki sa tugom, potišteni i suznih očiju. Momak pored mene sa iscrtanim navijačkim amblemima na majicifotografisao je prizor (kažu da su dobar deo huligana činili navijači). Pomislih: „Došao je da ovekoveči sinoćnji trijumf.“ Pored okupljene mase prolazi deda sa značkom na prsima na kojoj su stajali četiri slova „S“. Nekoliko trenutakakasnije začu se jaka muzika koja je dopirala iz unutrašnjosti crvenog automobila koji se približavao masi. Automobil je „pevao“ patriotske (četničke) pesme. Pogledi prolaznika se okrenuše ka automobilu i momku široka osmeha koji je stajao za volanom. „Videli su te svi – sad možeš kući“ – začuo se komentar iz mase. Skupini ljudi koja je posmatrala džamiju približavala se žena osrednjih godina sa malim detetom koje je nešto pitalo pokazujući rukom kadžamiji. Odgovor njegove majke se jasno čuo: „ To je džamija, sine. Sinoć je džamija gorela, sinoć smo se radovali. "
Iako sam stajao na desetak metara od džamije mogao sam dobro da vidim učinak sinoćnjeg vandalizma. Ali, prave razmere sam mogao sagledati nešto kasnije nakon ulaska u džamiju i zgradu medrese. Na samom ulazu u dvorište džamije video samiscrpljena i tužna lica muftije beogradskog i dva njegova sina Muhammeda i Mustafe. Nismo razmenili ni par reči dobro a dobro smo se sporazumeli.

Dvorište džamije je bilo puno šuta i gara a iz knjižare je jos uvek izlazio dim. Ko bi reko da je tu nekada bila knjižara!? Ušao sam u džamiju po ko zna koji put u životu a ipak činlo mi se kao da je prvi. Pošto je džamija sagrađena od kamena u njoj nije imalo šta da gori osim tepiha i ornamenata.Na nekoliko mesta u džamiji bile su gomile gara, pepela i ostataka zapaljenih knjiga. Kako vandale nije poslužila „sreća“ sa paljenjem tepiha dovukli su mushafe i knjige iz knjižare i biblioteke i zapalili ih. Tek tada su se „istinski“ radovalivatri. Da bi dodatno uveličali slavlje urinirali su po mushafima i knjigama o čemu svedoče zapaljeni ostaci koji zaudaraju na mokraću. X( X( X( X(
o| o| o| o|
Na podu džamije je bilo nekoliko gomila gara i pepela i po koji ostatak mushafa koji nije izgoreo. Na samo pola metra od jedne gomile pažnju mi je privukla jedna knjiga koja je ostala netaknuta. Obrisao sam prašinu tj. pepeo sa njenih korica i pročitao naglas naslov: Strahote Sudnjeg Dana -a telom mi prostruji hladan impuls i misao: Bi li zdrav razum počinio ovakav čin ako bi bio svestan i jednog delića o­noga što ga čeka na Dan obračuna?Izašao samiz džamijei krenuo sam prema zgradi IZ-a i medrese. Kancelarije imama, profesora medrese kao i muftijina kancelarija potpuno su izgorele zajedno sa arhivom, knjigama ... Velika i luksuzna biblioteka sa nekoliko hiljada naslova sada je izgledala kao dvorana za snimanje horor filmova. Ispred biblioteke gomila šuta i zapaljenih knjiga među kojima se nalazila ipo koja knjiga koja je odolela vatri.

Zaputio sam se stepeništem ka spavaonama medrese. Na stepeništu mi skrenuše pažnju novine koje sunekim čudom dospele tu neoštećene. Bio je to nedeljnik IZ-a Sandžaka – Glas Islama. Na naslovnoj strani je krupnim slovima pisalo: „Inicijativa za objedinjavanje islamskih zajednica na području SR Jugoslavije.“ Pomislih – krajnjeje vreme.

Spavaone medrese više ne postoje. Postoje samo ostaci i urušeni strop (plafon) gornjeg sprata. Nisam išao dalje. Ulažući napore da zadržim čvrstinu i zdravo rasuđivanje vratio sam se i zajedno sa nekim momcima prebirao po šutu tražeći poluoštećene knjige koje su jos uvek mogle da se koriste. Prenosili smo knjige u jednu praznu prostoriju u kojoj nije imalo ništa da gori. Slažući knjige dohvatio sam prvu s gornje strane koja me je privukla naslovom Jesmo li muslimani .Sasvim spontano usne su načinile napor i malo se sakupile načinivši oblik koji neki zovu kiseli osmeh. Odagnao sam misao da je u ovom naslovu odgovor za o­no što nam se dešava. Nisam sada hteo o tome da razmišljam, bilo bi previše.U trenutku kada sam hteo da napustim džamiju prišao mi je jedan čovek u uniformi koji je rekao da je zadužen za čuvanje džamije preko noći. Čovek je zapitao: „Hoće li neko od vaših ostati da čuva džamiju preko noći? “

„Ne - odgovorio sam- neka je i večeras čuvaju vaši, jer mi u njoj nemamo više šta čuvati.“

Izašao sam iz dvorišta i osvrnuo se a zatim brzo vratio pogled. Sada, u sumraku sve je delovalo neuporedivo tužnije, kao da sam čuo plač džamije. Odjednom me je obuzeo neki bes pomešan bolom. U tom stanju proleti mi misao o osveti. “Ne - rekoh sebi -to musliman ne radi,jer,kao što reče mitropolit Amfilohije, mi nismi kao o­ni!“

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

72

Nedjelja, 21. Mart 2004

Svaka cast.JA MISLIM DA POSLIJE ovakvog texta, ovaj topic netreba nastavljat!!Svaka rijec je suvisna!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

73

Ponedjeljak, 22. Mart 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Ako Rasim Lajic hoce da sacuva svoje dostojanstvo onda ce dati odmah ostavku i napustiti Ministarsku poziciju koju obavlja, jer su mu je Srbi i dali, a evo gaze po svemu sto je Bosnjacko. Imalo je trenutaka jos masa kada je on trebao da da ostavku, ustvari nikada nije ni trebao da dodje na to mjesto, tj. da prihvati tu poziciju od Srba.

U potpunosti se slazem sa prijethodnim postovima po pitanju ostavke Rasima Ljajica, a ako on moze tako ponizen da sjedi gore neka ga.

Meni je davno idavno jasno o kakvom se covjeku radi, ali eto ovo kazem zarad njegovog licnog dostojanstva, ako mu je jos toga ostalo.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

74

"A Allah nece oprostiti onima koji tudji hak uzimaju, sve dok im ne bude oprosteno od strane zrtve" a njima Allah i da oprosti ovaj Vandalizam njima opet nema spasa.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

75

"Došao je u vrijeme bombardovanja neki šef policije da kaže svešteniku da su spremni da sruše džamiju. On im kaže: "Kumim vas Bogom, nemojte da rušite džamiju, srušićete time i naš hram". Policajac je okrenuo glavu, otišao je i srušio džamiju. I sada, ko bi mogao da očekuje da će oni - čijih je došlo pet minuta - da poštede bilo koji hram , a budite uvjereni, to možemo da posvjedočimo mi koji smo bili ovih meseci na Kosovu i Metohiji, da nije prisustva međunarodnih snaga, na Kosovu, u ovom trenutku Pećka Patrijaršija bi bila pretvorena u prah i pepeo, Dečani isto tako, Gračanica isto tako. Ne bi više bilo jednog jedinog Srbina na kosovo - metohijskom prostoru." (Mitropolit Crnogorsko - primorski i Skenderijski i čuvar Pećkog trona, Amfilohije Radović)

Pomislim na priču o Musaau a.s čiji je narod u vrijeme njegovog odsustva obožavao tele. Allah dž.š. je od njih tražio da nađu prestupnike među sobom i žestoko ih kazne. Možda je to formula koju trebaju primijeniti i srbi, ali daleko su oni od toga
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

76

Tuzno. ;(

Upravo citam ovo!

Sahrana dečaka bez incidenata

U selu Čabra kod Zubinog Potoka u nedelju, oko 15 sati, završena je sahrana dvojice albanskih dečaka, Egzona Deljiua i Avnija Veseljija, čija su utopljena tela pronađena 16. marta u reci Ibar. Prisustvovalo je između šest i sedam hiljada Albanaca, među kojima su bili i zvaničnici kosovskih vlasti, predvođeni premijerom Bajramom Redžepijem. U celom području bilo je oko 700 vojnika Kfora.

- Proteklo je mirno . Putevi ka selu nisu bili blokirani. Međutim, vozila su zaustavljana i kontrolisana, a to je napravilo kolone i vidno usporilo saobraćaj. U povorci su prvo išli muškarci, potom kovčezi, a onda deca koja su nosila parole „Zaustavite nasilje. Mi želimo mir“. Sahranu su obezbeđivale jake snage Kfora, a region su nadletala četiri helikoptera. I u albanskom i obližnjem srpskom selu bile su jake snage Kfora. Na okolnim brdima postavljena su borna kola - kaže za „Blic“ Tanja Matić, iz Instituta za izveštavanje o miru i ratu.

[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

77

Kako su ono pojedini pojedinci uzvikivali skoro
"Borise!", "Borise!"...
Pa poslije toga "Allahu Ekber" (stakverulah)
"Boris je bolji!", itd...
Ko ono bese slavio "pobjedu", dok su istovremeno slavili srpski radikali...
Ko je ono isao od kuce do kuce anti-lokano-rezimski orijentisanih gradjana i psovao, galamio i uzmeniravao ih kasno u noc???
Trebali bi pored Rasima jos neki da daju ostavke!

Savjet: bolje suti i ne napadaj svoga (posebno sada), jer ako krenemo da analiziramo nase politicare...

Alex

Početnik

(10)

• »Alex« je muško

Datum registracije: 11.03.2004

• Poruku poslati

78

Sandzacki_sin

Veoma interesantan primer o pronalazenju krivaca.Zalosno je da Srbi nisu spremni da "odvoje kukolj od zita".To sto ni ostali narodi na prostorima bivse SFRJ nisu spremni da se ograde od svojih zlocinaca, nego ih cesto slave kao "nacionalne heroje", nista nece umanjiti opsu nesrecu koju takva nespremnost sobom nosi. Zato se stvara podloga da ekstremisti iz drugog naroda kazu "Sta su oni(misleci na Srbe) nama radili".Ili, obrnuto. A to su radili ljudi koji imaju ime i prezime, zanimanje itd. Tokom bombardovanja 1999. godine, monah Sava Janjic iz Manastira Decani, spasao je nekoliko stotina Albanaca od sigurne smrti.Dok su trajale borbe u gradu, dok su razne vojske palile, iseljavale, itd. otac Sava Janjic je uveo u manastir preko stotinu Albanaca i pruzio im zastitu. Zivi su ljudi, mogu da posvedoce. Kada je zlo krenulo, ono se tesko zaustavlja. Danas, da nije KFOR-a manastir decani bi bio spaljen iako je otac Sava Janjic, spasao preko stotinu Albanaca. Zasto? Jednostavno, zato sto onih stotinu ili dvesta, nije bitno, nisu u stanju da odbrane manastir od mase drugih koji su ogorceni na Srbe, neki zbog toga sto su u ratu i pobuni ostali bez svojih kuca, ili clanova porodice, a najveci deo zbog zestoke medijske i politicke manipulacije. Zamislite Albance koji prijateljima smatraju vojnike KFOR iz Italije, Estonije, Spanije, Danske... a svoje dojucerasnje komsije Srbe zakletim neprijateljima. Ili, na primer Srbe, koji smatraju prijateljima vojnike KFOR iz Spanije, Rusije, Bugarske, Rumunije, Grcke... a neprijatelji su im Albanci, njihove komsije, sa kojim su koliko do juce delili i radost i zalost. Gledam na TV stanicama sahranu u selu Cabra, defilkuju politicari, od kojih njih 99,99% nikada i nisu culi za to siromasno selo u kome zive veoma cestiti ljudi.KFOR se postavio da razdvoji stanovnike sela Zupce, koje je preko Ibra, udaljeno nekih 300-400 metara, a u kome zive Srbi. O jada, o nesrece! Doisli na saucesce Kurta i Murta, politicari i politikanti, glume pred TV kamerama, sedaju u dzipove i odose. Nema komsija iz Zupca, da dodju i podele zalost sa svojim komsijama, sa kojim su do 1999. godine znali da se nadju i na sahrani, ali i na svadbama, pomagali jedni drugima. To je i Cabranima i Zupcanimana poklon donele ideologije koje su zelele da ih "usrece". A "usrecile" su ih tako da danas stanovnici oba sela zive u nekoj vrsti logora, opsadnog stanja, Cabrani putuju u K. Mitrovicu auto-putem, uz pratnju KFOR, Zupcani, ali i ostali Srbi, idu sporednim putem preko planine. Balkan,Balkan...Ili sto rece pokojni Branko Copic, Bog da mu dusu prosti, "Ma znas ti nas, j... ti nas".

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

79

Utorak, 23. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Time_Out|
Kako su ono pojedini pojedinci uzvikivali skoro
"Borise!", "Borise!"...
Pa poslije toga "Allahu Ekber" (stakverulah)
"Boris je bolji!", itd...
Ko ono bese slavio "pobjedu", dok su istovremeno slavili srpski radikali...
Ko je ono isao od kuce do kuce anti-lokano-rezimski orijentisanih gradjana i psovao, galamio i uzmeniravao ih kasno u noc???
Trebali bi pored Rasima jos neki da daju ostavke!

Savjet: bolje suti i ne napadaj svoga (posebno sada), jer ako krenemo da analiziramo nase politicare...

MNOGO SI PAMETAN!!!!!!A I TVOJ RASIM!!!!!!!
DA JE COVJEK,BOSHNJAK, ODMAH BI DAO OSTAVKU.TO BI BILO MORALNO,ALI ZARAD MALKO VLASTI ,GUZICA MOZE SVE DA ISTRPI!!!!!!!
SAD TREBA DOKAZAT,STA JE PRECE VLAST ILI NAROD...
OVAJ TVOJ JE VEC ODABRAO,JER SHUTI 7 DANA.....
A cutanje je.........
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

80

Utorak, 23. Mart 2004

Ippssss

Ko je rekao da je on "moj", malo bolje procitaj sta sam napisao!

Dje ces jadan o| o|

Social bookmarks