Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

81

Utorak, 23. Mart 2004

Alexe, ja vjerujem da među srbima ima svijetlih primjera čuvanja univerzalnih ljudskih vrijednosti, štaviše mogu i da posvedočim to. Moja rođaka se iz bosne za vrijeme rata izvukla pomoću Srpknje iz Banja Luke. Ali imam veoma različite stavove po pitanju sukoba u Bosni i na Kosovu. Ta srpkinja iz Banja Luke jeste pomagala ljudima da spasu žive glave, ali je hiljade njih ustalo da spriječi polaganje kamena temeljca Ferhadije poslije rata, a da ne govorimo o tome šta se dešavalo za vrijeme rata. Nije mi nimalo čudno što vas je Allah dž.š. dao jedne na druge (Srbe i Albance). Mislim da nosite istu bezobzirnost i mrznju prema svemu što je različito, a to su ovi novi sukobi i pokazali. Kada se Albancima pružila šansa radili su isto što i Srbi po Bosni. I umjesto da se glas onih koji se protive tome divljanju diže oni su sve više ugušeni. Kako to reče Bajaga u jednoj pjesmi "I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana". Ono što vidim da je slično i kod Srba i Albanaca je nepoštovanje ni svoje ni tuđe vjere. Kada se onaj sveštenik (neznam mu ime) usprotivio pravljanju kobasicijade u vrijeme velikog posta maltene je proglašen ludim. Takvih primjera ima i na Albanskoj strani, i moje mišljenje je da bez duhovnosti nema mira među vama.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

• Poruku poslati

82

Utorak, 23. Mart 2004

Citirano

TIME-OUT kaze

Kako su ono pojedini pojedinci uzvikivali skoro
"Borise!", "Borise!"...
Pa poslije toga "Allahu Ekber" (stakverulah)
"Boris je bolji!", itd...
Ko ono bese slavio "pobjedu", dok su istovremeno slavili srpski radikali...

Ne zaboravi brate moj da su neki odrzavali javni cas zahvalnosti pokojnom premijeru Zoranu Djindjicu.. i to nasa ulema a znas i ti vrlo dobro dragi brate moj da HVALA PRIPADA SAMO ALLAH'U DZ.SH. Prema tome necemo o tome ako je tebi bilo krivo sto ste izgubili za to ne okrivljuj one medju kojima ima itekako dobrih vjernika ... Allah ti se smilovao....

Es selamu alejkum
P.S. (stakverulah) SE NE PISE OVAKO VEC ESTAKVERULLAH pazi na to jer ja znam da ti znas kako se to pise....
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

83

Utorak, 23. Mart 2004

U cemu je problem?

Poslanik a.s. rece jednom prilikom: "Ko nije zahvalan ljudima nije zahvalan ni Allahu dz.s."
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

84

Utorak, 23. Mart 2004

Ni jevreji ni krscani nece biti zadovoljni nama sve dok njihove vjere ne budemo ED-e prema tome u tome je problem... A zoran djindjic nije bio musliman pa da bi mu bili zahvalni.....
Es Selam...
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

85

Utorak, 23. Mart 2004

Hadis se ne odnosi samo na muslimane vec generalno na ljudsku vrstu kojoj je pripadao i pokojni Djindjic. A ajet kojeg citiras nije u nikakvoj vezi sa slucajem o kojem govorimo.

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

86

Utorak, 23. Mart 2004

Citirano

Citat:
TIME-OUT kaze

Kako su ono pojedini pojedinci uzvikivali skoro
"Borise!", "Borise!"...
Pa poslije toga "Allahu Ekber" (stakverulah)
"Boris je bolji!", itd...
Ko ono bese slavio "pobjedu", dok su istovremeno slavili srpski radikali...

Ne zaboravi brate moj da su neki odrzavali javni cas zahvalnosti pokojnom premijeru Zoranu Djindjicu.. i to nasa ulema a znas i ti vrlo dobro dragi brate moj da HVALA PRIPADA SAMO ALLAH'U DZ.SH. Prema tome necemo o tome ako je tebi bilo krivo sto ste izgubili za to ne okrivljuj one medju kojima ima itekako dobrih vjernika ... Allah ti se smilovao....

Es selamu alejkum
P.S. (stakverulah) SE NE PISE OVAKO VEC ESTAKVERULLAH pazi na to jer ja znam da ti znas kako se to pise....

SLAZEM SE SA TOBOM SAJO....

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

87

Utorak, 23. Mart 2004

by the way

Probajte sa Estagfirullah :) .

88

Utorak, 23. Mart 2004

Pogledajte ljudi temu.. Par ljdui je dalo odgovor samo da bi iskoristilo sansu da proturi i na ovom mestu, i ovim povodom, jos malo politicke propagande. Takav odgovor nije dostojan ovakve situacije.. Ko je kriv ko nije kriv.. ko valja ko ne valja.. Ko je izgubio ko nije izgubio... I sve cijepanje.. i sve dalje.. i sve dalje. I vjera se zapostavi i krivo tumaci, sve sa ciljem da se stranka i interesi licni brane. Ma manite se vise toga... smijesno je to.. smijesno vise.. Al je glupo.. i tragicno.. i zato nije za smijeh jer svi zbog toga gubimo... Tragicno je takvo cijepanje i nepostovanje i medju razlicitima (po vjeri), a desava se (a o tome i pisem) tragedija glupa pa se te razmirice glupe medj istim narodom ne gase vec u svakoj situaciji javljaju.. I suljovci i rasimovci i ovi i oni.. prvo su ljudi ljudi a posle to ostalo.. iako je vama prevashodno bitno ko je ko po partijskoj opredeljenosti. Sve je to tuzno.. zalosno.. Neke stvari su nepromenjive pa ih i ne komentarisem (jer se ponavljaju pricali ovako il onako) al ovo sto navedoh stvarno mora da se menja.. pa makar na forumu..

Evo vijesti vezane za paljenje dzamije da se vratimo (nemiloj) vijesti:

Načelnik SUP-a Beograd general-major Milan Obradović i načelnik OUP-a Stari grad potpukovnik Vladan Luković smenjeni su sa funkcija, saopštio je danas pomoćnik ministra unutrašnjih poslova Miroslav Milošević. "Posle paljenja beogradske džamije uočena je očigledna konfuzija i loša procena štaba beogradske policije, pa je načelnik Resora javne bezbednosti, po naredbi ministra, lično preuzeo rukovođenje Štabom beogradske policije i stvorio uslove za gašenje požara i smirivanje situacije u gradu", rekao je on i dodao da je zbog toga odlučio da se Obradović i Luković "rasporede na druge dužnosti u ministarstvu". Milošević je rekao i da je pomoćniku ministra za unutrašnju kontrolu, generalnom inspektoru Resora javne bezbednosti, naloženo da pokrene postupak utvrđivanja eventualne pojedinačne disciplinske i krivične odgovornosti za intervenciju policije ispred džamija u Nišu i Beogradu i utvrdi postojanje eventualne uzročne veze između paljenja te dve džamije. (Beta)
mogu ja da se potpisem i bolje...

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

89

Utorak, 23. Mart 2004

Selam ED

Ako mislis dragi brate ED da cu da pristanem na polemiku sa tobom kao bratom muslimanom oko pokojnog zorana djindjica i ako mislis da ga branis hadisima protivu mene kao tvog brata muslimana onda se grdno varas. Sudeci po tvojim postovima ti si klanjac kao i ja prema tome si i moj BRAT to sto ja ne pripadam tvojoj politickoj partiji ne znaci da treba da branis djindjica od mene, neka ti ga brate i tebi tvojem vodji koji poodavno nije autoritet i vjerski vodja moga naroda....

Es selamu alejkum...

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

90

Utorak, 23. Mart 2004

Alejkumu selam Sajo

Hvala Allahu koji mi je dao toliko razuma da prepoznajem bracu a i one koji mi to nisu. I hvala Allahu koji mi dade dovoljno razuma da me bratstvo ne sprjecava (vec mi je to motiv vise) da reagujem kada mislim da moj brat grijesi i hvala Allahu koji mi dade dovoljno razuma da se prema nemuslimanima ne odnosim nekorektno samo zato sto su nemuslimani.
Mi kao braca smo najpreci da medjusobno razgovaramo te se slobodno ne ustrucavaj da mi kazes sta ti je na srcu. Nas nesporazum nije pokojni Zoran Djindjic vec nas nesporazum je islamski princip ophodjenja prema drugima a o koji mislim da si se ogrijesio. A i cudi me da ti i ja ne pripadamo istoj partiji ako znamo da postoje samo dvije partije, ona sa kojom je nas Gospodar zadovoljan i ona sa kojom nije.

We selam

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

91

Utorak, 23. Mart 2004

Mudar li je ova Ed, svaka mu na mestu, ja sam mlogo stosta od njega naucio, da nam ga Allah sacuva.
malo za promenu

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko
  • »kiki« je autor ove teme

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

92

Utorak, 23. Mart 2004

ZUKORLIĆ: PALJENJE DŽAMIJA U SRBIJI NIJE OBIČAN NAPAD | 14:01 -> 16:20 | Izvor: B92

Novi Pazar -- U Novom Pazaru u toku je sastanak predstavnika partija institucija i organizacija koje deluju medju Bošnjacima u Srbiji i Crnoj Gori na kojem bi trebalo da bude usvojena zajednička izjava o posledicama sukoba na Kosovu i paljenja dzamija u Beogradu i Nišu, iz Novog pazara javlja se dopisnik B92 Amela Bajrović.

Organizator ovog sastanka, sandžački muftija Muamer efendija Zukorlić je u uvodnom izlaganju rekao da su paljenje džamija u Srbiji, muslimani i Bošnjaci doživeli kao krik za opstanak na ovim prostorima: “Ne doživljavamo to kao gubitak nekoliko džamija. Ne doživljavamo to kao običan napad na džamije. Mi smo to doživjeli kao najžešći krik upozorenja za opstanak Bošnjaka i svih pripadnika islama na ovim prostorima. A kako i ne bismo ga tako doživjeli, kada su te džamije, kao simboli prisustva islamske kulture i civilizacije na ovim prostorima, preživjele sve ratove, sve diktature i sva neprijateljstva koja su u talasima prolazila ovim prostorima”.

Zukorlić je rekao i da Bošnjaci treba da pogledaju u oči realnosti, a potom pokažu sebi i drugima da pripadaju narodu koji ima snage da prepozna trenutke koji su iznad svakog pojedinačnog, partijskog, grupnog ili nekog drugog partikularnog interesa.

Poziv za današnji skup je upućen predstavnicima verskih zajednica u Srbiji i Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini, saveznim i republičkim poslanicima, bošnjačkim partijama, opštinskim upravama, institucijama i nevladinim organizacijama. Nakon skupa biće održana konferencija za novinare, na kojoj će muftija Zukorlić izneti zaključke koji će biti prosleđeni vlastima u zemlji i međunarodnoj zajednici.

Od pedesetak pozvanih sastanku prisustvuje polovina, a primetno je odsustvo lidera najvažnijih partijskih lidera na ovom području Sulejmana Ugljanina i Rasima Ljajića.
Pazi koju igru igras.

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

93

Utorak, 23. Mart 2004

brat,treba uvijek da ostane brat sa bratom,...onda je tek pravi brat !

Citirano

od Sajo Supermen-a :

prema tome si i moj BRAT to sto ja ne pripadam tvojoj politickoj partiji ne znaci da treba da branis djindjica od mene, [U]neka ti ga brate i tebi tvojem vodji koji poodavno nije autoritet i vjerski vodja moga naroda ....[/U]

Es selamu alejkum..
.

([SIZE=1]Ne znam , koji je to tvoj narod ,čiji si ti to VOĐA,i kako se to postiže???,...pa ako može,objasni nam da znamo [/SIZE] !)

Citirano

od ED-a :
Mi kao braca smo najpreci da medjusobno razgovaramo te se slobodno ne ustrucavaj da mi kazes sta ti je na srcu.[U] Nas nesporazum nije pokojni Zoran Djindjic vec nas nesporazum je islamski princip ophodjenja prema drugima a o koji mislim da si se ogrijesio[/U] . A i cudi me da ti i ja ne pripadamo istoj partiji ako znamo da postoje samo dvije partije, ona sa kojom je nas Gospodar zadovoljan i ona sa kojom nije.

We selam

Ovdje bih imao dodati još samo to,da ukoliko tvoj brat ne misli isto kao i ti,da to ne treba biti razlogom odaljavanja jednog od drugog.

Svačiji se mišljenje treba razmotriti,pa ukoliko je prihvatljivo,i bolje nego tvoje,ok,...prihvati ga.Ukoliko smatraš da nije u redu,..onda ti pokušaj svom bratu objasniti,gdje hrama,...pa ako hoće da prihvati,u redu je,a ako ne želi da sebe koriguje,onda ga opet nemoj odaljavati od sebe,jer ćeš negdje kasnije možda,u drugoj situaciji, uspjeti da ga opomeneš,ispraviš,..i oplemeniš.

U protivnom,ako ga udaljiš od sebe svojim grubim stavom prema njemu,onda ti ta naredna mogućnost ,da učiniš dobro djelo, i njega oplemeniš,u svakom slučaju izmiče!!!

[SIZE=4]NEMOJ,NIKADA , DA TI PRIJATELJ PRESTANE BITI PRIJATELJ,...SAMO ZATO ŠTO VAM SE POGLEDI U POJEDINIM STVARIMA RAZILAZE,JER U SVAKOM SLUČAJU,IMA MNOGO VIŠE STVARI U KOJIMA VAM SE POGLEDI USAGLAŠAVAJU [/SIZE]

P.S. ja kasno uočih,da ovdje i nije mjesto ovom postu,jer nije striktno vezan za naslov teme([SIZE=1]zato se i odlučih da dopunim post[/SIZE] ),ali pretodno napisani , koji su uzeti u obzir,navedoše me da ga postiram ovdje kod njih. Pa molim uredništvo,da ove postove ,koji odudaraju od teme ,prebace tamo gdje im je mjesto .( [SIZE=1]pa makar i u korpu za otpatke !!! [/SIZE] )

M.S. ......meSSko...... selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• Poruku poslati

94

Utorak, 23. Mart 2004

Citirano

Orginalno od meSSko

Citirano

od Sajo Supermen-a :

prema tome si i moj BRAT to sto ja ne pripadam tvojoj politickoj partiji ne znaci da treba da branis djindjica od mene, [U]neka ti ga brate i tebi tvojem vodji koji poodavno nije autoritet i vjerski vodja moga naroda ....[/U]

Es selamu alejkum..
.

([SIZE=1]Ne znam , koji je to tvoj narod ,čiji si ti to VOĐA,i kako se to postiže???,...pa ako može,objasni nam da znamo [/SIZE] !)

MOJ JE NAROD BOSNJACKI, MUSLIMANSKI, NISAM JA NICIJI NEUZUBILLAHI VODJA A VODJSTVO SE POSTIZE ODABIROM NAJBOLJEG MEDJU NAMA A NE MOZE MI BITI VJERSKI VODJA ONAJ KOJI JE JEDNU TRUDNU SESTRU ISTJERAO SA POSLA SAMO [SIZE=3]I PONAVLJAM SAMO [/SIZE] ZBOG TOGA STO SE NJEN MUZ NE SLAZE SA POLITIKOM [SIZE=3]PONAVLJAM POLITIKOM [/SIZE] TOG VJERSKOG VODJE....
NEKA MI NEKO TO BAREM JEDNIM AJETOM ILI HADISOM OPRAVDA... NE MOZE ZENA DA ODGOVARA ZBOG POSTUPAKA NJENOG MUZA .... TO NIJE ISLAM.

Es selam...

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

95

Utorak, 23. Mart 2004

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN

Es selamu alejkum

Nemam ja tebi sta objasnjavat za cas. Ako do sad nisi skonto, nemam zivaca da ti objasnjavam.
I ko si ti da ucis sta treba ulema da radi.
Drugo, koji mi? Ja nisam izgubio! Ja se nisam ni takmicio.
NE LUPAJ!
A cini mi se da niko od nasih (bosnjaka) nije dobio tada. Da te pitam nesto, jel ti, i oni koji misle kao ti, svakoga ko imalo iskritikuje lokalni rezim stavljate u neku izmisljenu ili u neku od postojecih partija? Jer ja ne pripadam ni jednoj politickoj!

Znam kako se pise!

A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

96

Utorak, 23. Mart 2004

Da se vratimo temi

Sad, kad svi znamo da se estakverulah ne piše ESTAKVERULLAH nego Estagfirullah , kad znamo da- po običaju mnogi uzimaju za pravo da neistomišljenike odmah svrstavaju u tamo neki zamišljeni, ili manje zamišljeni protivnički tabor- mogli bi da se posvetimo i temi.

U Bajrakli džamiji stradalo je oko 10.000 knjiga neprocenjive vrednosti, jer su mnoge od nih bile stare i po 350-400 godina, neke 200, neke stotinjak, mnoge su bile u rukopisu... celo jedno duhovno bogatstvo nemerljivo brojem.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

97

Utorak, 23. Mart 2004

ZUKORLIĆ: PALJENJE DŽAMIJA U SRBIJI NIJE OBIČAN NAPAD | 23. 03. 2004. 14:01 -> 16:20 | Izvor: B92

Novi Pazar -- U Novom Pazaru u toku je sastanak predstavnika partija institucija i organizacija koje deluju medju Bošnjacima u Srbiji i Crnoj Gori na kojem bi trebalo da bude usvojena zajednička izjava o posledicama sukoba na Kosovu i paljenja dzamija u Beogradu i Nišu, iz Novog pazara javlja se dopisnik B92 Amela Bajrović.

Organizator ovog sastanka, sandžački muftija Muamer efendija Zukorlić je u uvodnom izlaganju rekao da su paljenje džamija u Srbiji, muslimani i Bošnjaci doživeli kao krik za opstanak na ovim prostorima: “Ne doživljavamo to kao gubitak nekoliko džamija. Ne doživljavamo to kao običan napad na džamije. Mi smo to doživjeli kao najžešći krik upozorenja za opstanak Bošnjaka i svih pripadnika islama na ovim prostorima. A kako i ne bismo ga tako doživjeli, kada su te džamije, kao simboli prisustva islamske kulture i civilizacije na ovim prostorima, preživjele sve ratove, sve diktature i sva neprijateljstva koja su u talasima prolazila ovim prostorima”.

Zukorlić je rekao i da Bošnjaci treba da pogledaju u oči realnosti, a potom pokažu sebi i drugima da pripadaju narodu koji ima snage da prepozna trenutke koji su iznad svakog pojedinačnog, partijskog, grupnog ili nekog drugog partikularnog interesa.

Poziv za današnji skup je upućen predstavnicima verskih zajednica u Srbiji i Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini, saveznim i republičkim poslanicima, bošnjačkim partijama, opštinskim upravama, institucijama i nevladinim organizacijama. Nakon skupa biće održana konferencija za novinare, na kojoj će muftija Zukorlić izneti zaključke koji će biti prosleđeni vlastima u zemlji i međunarodnoj zajednici.

Od pedesetak pozvanih sastanku prisustvuje polovina, a primetno je odsustvo lidera najvažnijih partijskih lidera na ovom području Sulejmana Ugljanina i Rasima Ljajića.

Komentari:

ne bi trebalo zaboraviti, da u Srbiji tamo gde Srbi predstavljaju vecinu postoje ukupno tri dzamije: u Beogradu, Nisu i malom Zvorniku.
Dve su zapaljene
(milorad, 23. mart 2004 19:34)

Ok je izjava. Nije nikakvo huškanje naroda. Pa normalno da su ljudi ogorčeni kada su nacionalisti zapalili dve džamije. Znam, i na Kosovu su palili srpske crkve, ali zar da se spuštamo na njihov nivo? Normalno da su ljudi zabrinuti. Da li ste videli one huligane u Nišu, nisu dali ni vatrogascima da priđu!
Dole nacionalizam i mržnja!
(Milan, 23. mart 2004 16:55)

Ja sam, kao Srbin, postiđen zbog paljenja džamije u Beogradu i Srbiji. To je i odslik svesti mnogih ljudi koji, ako već nisu zagriženi mržnjom, ono bar u svemu nalaze opravdanje. A to je to krvavo prokleto balkansko vrzino kolo.
Ne znam ko je i šta je efendija Zukorlić ni da li politizuje celu stvar, ali je na žalost u pravu.
Srbi ne treba da zaborave da je jedno bilo ratovati u Bosni za "stvar", a drugo sravniti sa zemljom sve džamije u Banja Luci i proterati civile. U najmanju ruku toliko.
Srbija je definisana kao država njenih građana, pa prema tome mora se isto nositi prema tim građanima. Ako ne, onda 'ajde da vidimo hoćemo li Pravoslavnu "Džamahiriju" i dal' treba da disciplinujemo i oblikujemo manjine po potrebama iste. Ako je tako, onda ne treba niko da se čudi što će neki u tim manjinama biti neposlušni.
(npb, 23. mart 2004 16:48)

Setite se Bosne i preko stotinu unistenih obijekata Muslimana koi su bili stari vijekovima.
(Nezaboravni, 23. mart 2004 15:59)

Ovakvim huskanjem naroda, muslimansi Raske oblasti rade protiv Srbije a samim tim i protiv vlastitih interesa. Zasto prizivaju bosanski scenario iz '91 i '92? Ako zelimo vladavinu pravu, onda mora postojati i krivicna a ne samo moralna odgovornost za destabilizovanje drustvenih prilika.
(Marijana, Novi Sad, 23. mart 2004 14:59)

Na ovakvu izjavu spontano odreagovah prvo bez komentara. No sledeća faza je, naravno, potreba da prokomentarišem. Mozda je pre mog komentara nužno reci da sam davne 1992.god, kao potomak pet generacija sarajevskih porodica Srba,morala sa svojom porodicom da, prvi put u istoriji brojnih bosanskih buna i ratova, napustim Sarajevo.
Kako nam je bilo tada i kako nam je i danas mučno mi je i da pričam. Ali, greška nasa sto tada nemadosmo nikoga poput muftije novopazarskog da nase stanje definiše "krikom za opstanak", pa, valjda nismo ni znali sta nas je snašlo!
Pojednostavljeno rečeno,ne morate da kriknete ako vas jako udare, a možete i bez udarca, ako procenite na vreme da ce se vaš krik daleko čuti!
Moj narod u Bosni je to još jednostavnije umeo da definiše: "Ko umije njemu dvije"(recimo-države!).
(milica m., 23. mart 2004 14:39)

Jel mi se to samo cini, ili to neko pokusava da dolije ulje na vatru? Kakva BiH i kakva deklaracija? Znamo sta se desilo, i zasto se desilo, plus odgovorni ljudi su smenjeni. Nijedna deklaracija nece je sazidati opet, nego lopate u ruke i radi.
(No cenzura, 23. mart 2004 14:37)

-------------
Upravo sam saznao da je sastanak zavrsen i da donijeta zajednicka deklaracija i da su prisustvovali predstavnici svih partija (iako nisu bili dr. Sulejman i Min. Rasim bili su ljudi iz njihovih stranaka). Sastanak je trajao oko 8 sati i bio je izuzetno uspjesan. Izgleda smo ipak na putu ka ujedinjenju kad su u pitanju osnovni naceli nase vjere i nacije. Konferencija za stampu ce bit sutra!
Elhamdulillah!

----------------

UHAPŠENI OSUMNJIČENI ZA PALJENJE DŽAMIJE U NIŠU | 23. 03. 2004. 15:07 | Izvor: SRNA

Niš -- Niška policija uhapsila je deset lica osumnjičenih da su 17. marta demolirali i zapalili "Hadrović džamiju" u Nišu. Uhapšeni su Aleksandar Krstić (24), Davor Miljković (22), Dušan Mančić (20), Dragan Stefanović (22), Filip Jovanović (21), Drago Cvetković (26), Petar Mišić (21), Milivoje Ničić (45), Milan Stanišić (24) svi iz Niša i Ivica Stanković (28 ) iz sela Medoševci, opština Niš.
U saopštenju policije se navodi da su osumnjičeni 17. marta u Ulici General Milojka Lešjanina oko 22.30 časova, najpre kamenicama polomili prozore na zgradi džamije, a potom nasilno otvorili vrata, razvalivši katanac i bravu. "Osumnjičeni su potom ušli i unutrašnjost džamije, gde su uništavali inventar i literaturu, koju su zatekli, a nakon toga su zapalili džamiju" - navodi se u saopštenju. U saopštenju se dodaje da su osumnjičeni privedeni istražnom sudiji Opštinskog suda u Nišu.
[Pošaljite komentar] [Postojeći komentari (5)]
• Lepo je videti imena. Da ipak znaju muslimanski vernici da ni ja, ni moji prijatelji, ni roditelji, ni masa normalnog srpskog pravoslavnog sveta nismo medju njima. A i lepo je videti da je ovaj put policija "uspela" da otkrije pocinioce (sto i nije tako tesko, kad "zahtev odozgo" postoji).
(Nemica, 23. mart 2004 17:06)
• Je li to sve? Kako policija nije uspjela zaustaviti ovu sacicu huligana prije paljevine? Nije mogla ili nije htjela?
(Nedzad, 23. mart 2004 16:54)
• E pa dobro. Bar se nesto promenilo u drzavnoj politici Srbije. Naime, proteklih 200 godina politika je bila drukcija pa je tako nestalo na hijade dzamija u prostoru danasnje Srbije ili tamo gde je stigla srpska vojska, ukljucujuci i poslednje ratove. Valjda se i ljudi promene vremenom!
(Faton, 23. mart 2004 15:56)
• Svaka cast policiji, al to je trebalo spreciti pre nego sto su zapalili dzamiju, jer od vandalizama ne postoji veca sramota. Naravno ono sto se desava na Kosovu tek to nije ljudski i civilizovano, u vremenu kompjuterizacije mi se ubijamo ko stoka!
(Pedja Vojvodina, 23. mart 2004 15:46)
• Cestitke gospodinu Gvozdenovicu, nacelniku niskog SUP-a, uz izraze zahvalnosti za civilizovano ponasanje niske policije za vreme protesta 1996/97, kada nas, za razliku od beogradskih demonstranata, nisu tukli...
(Dragoljub, 23. mart 2004 15:28 )

A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

98

Petak, 26. Mart 2004

Hoće li SPO dobiti mesta zamenika u Bezbednosno-informativnoj agenciji, kao što ste tražili?

Draskovic - Ništa u BIA nismo dobili i nema šanse da bilo šta dobijemo zato što su drugi tako hteli. Miloševićeva DB i BIA sada misle da je došao trenutak da se vrate na scenu. Po svemu sudeći, onaj ko je bacio bombu na francuske vojnike u Kosovskoj Mitrovici, odavde je otišao. Pozitivni preokret u očima sveta o tome ko je ko na Kosovu te stare snage žele da zaustave, kako bi Srbi ponovo bili satanizovani. Nisam siguran da njihovi prsti nisu upleteni i u paljenje džamija u Srbiji. ;) Gde god vidite da se nešto radi suludo i antisrpski, odmah pomislite na DB i nerasformiranu BIA.

Iz danasnjeg Blica
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

99

Petak, 26. Mart 2004

Nije me neko vreme bilo na forumu pa stoga odlucih da odgovorim na ovu temu iako je vec sve pomalo zaboravljeno. U noci paljenja ovih dzamija bio sam u Beogradu i naravno da vam ne moram opisivati svoja osecanja (koja ste i vi zasigurno imali) ali moram da kazem da se i par dana nakon toga nisam osecao sigurno. Nazalost ovo sam ipak morao da kezem iako sam mislio da to nikada necu izgovoriti. Kad se osvrnem shvatam da nije bilo nekog objektivnog razloga za to ali ipak u vazduhu se tih dana osecala mrznja i nacionalizam. Uvek sam tvrdio i osecao da je Beograd SLOBODAN GRAD ali tih dana nije bilo tako. Sada je hvala Bogu sve polako doslo na svoje. Siguran sam da ce Bajrakli dzamija (koja je izmedju ostalog bila i mesto gde su se svi muslimanski studenti povremeno okupljali) biti obnovljena, premda ce uvek ostati oziljak na dusi svih dobronamernih ljudi izrazen kroz duhovno osiromasenje (spaljivanjem vekovima starih knjiga) kao i saznanjem da se bes i mrznja veoma lako savladavaju svest o univerzalnim ljudskim vrednostima!

P.S. I pored toga sto je veliki deo dzamije ostecen u njoj se i proslog petka a i danas klanjala Dzuma!
Sit Hungry Doesn't Believe

100

Četvrtak, 08. April 2004

poruka za rusitelje svih Bogomolja

Ima li većeg nasilnika od onoga koji brani da se u Allahovim hramovima ime Njegovo spominje i koji radi na tome da se oni poruše? Takvi bi trebali u njih samo sa strahom ulaziti. Na ovome svijetu doživjeće sramotu, a na onom svijetu patnju veliku! (Al-Baqara -114)
mogu ja da se potpisem i bolje...

Social bookmarks