Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »dnikodinovic« je autor ove teme

Datum registracije: 02.11.2007

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 04. Novembar 2007

NOVA KNJIGA

NOVA KNJIGA

NOVA KNJIGA
НОВА КЊИГА

Изашла је из штемпе нова стручна књига под насловом

'' НЕУРОПСИХИЈАТРИЈСКО ВЕШТАЧЕЊЕ
ПРИРУЧНИК''

Аутор
др Добросав Никодиновић,
неуропсихијатар и стални судски вештак

Идавача
ГРАФОПАК Аранђеловац

Тираж 300 примерака

Обим 353 страницe

Намена:
Приручник - уџбеник за практичнну примену у судском вештаче-њу, уџбеник из судске неурологије и психијатрије за вештаке неу-ропсихијатре, психијатре и неурологе, специјализанте неуропси-хијатре, судије и адвокате, уопште стручњаке који се баве немате-ријалном штетом.

Опрема
Лепо дизајнирана, тврди повез са разделником, двостубачни прелом ради лакшег и бржег информисања.

Садржај/ Поглавља

А/ Опти појмови вештачења
Б/ Судскопсихијатријска екпертиза
Ц/ Врсте судскопсихијатријског вештачења
Д/ Вештачење повреда неуролошких структура
Е/ Кратак преглед психопатологије
Ф/ Кратак преглед психијатрије
Г/Посебна поглавља из психијатрије
Х/ Примери из судскопсихијатријске праксе
И/ Посебни додаци и табеле
Ј/ Медицински речник

Једина стручна (једини приручник ) књига ове врсте у Србији.
Др Добросав Никодиновић 020 / 312 996

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

2

Utorak, 06. Novembar 2007

Lepo je da se izdaju nove knjige... mozda nekada pogledam, trenutno mi to nije tema interesovanja, mada cu je odmah preporuciti koleginici koju strasno zanimaju takve stvari
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• Poruku poslati

3

NOVA KQIGA

Drago mi je da ste ovu belesku zapazili.

To je zaista retka strucna knjiga sadrzaja sireg prirucnika, pa moglo bi se reci i udzbenika. Imao sam potrebu da upoznam takvu literaturu objavljenu na srpskom jeziku, ali te literature nema. Onda sam resio da tu prazninu bar malo ispunim.

Citaju je sudije i advokati. Odusevljeni su i veoma zahvalni sto na jednom mestu imaju ono sa cime se sretaju u svakodnevnim sudskm rocistima.

Iskoristio sam svoje visegodisnje iskustvo sudskog vestaka neuropsihijatra, pokusao da razresim sve poteskoce u procesu sudskog vestaka neuropsihijatra.

Nameravam da knjigu promovisem u SLD u Novom Pazaru i na lokalnoj TV . Ali se pitam koliko ovo poslednje ima svrhu, jer to je vrlo usko strucna knjiga.

S postovanjem

DNikodinovic

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

ПУТ ТРАГЕДИЈЕ И КАТАСТРОФЕ

Шта је циљ ИЗ коју представља овдашњи исламски поглавар је схватио и обичан човек. Нажалост то је тешка заблуда и на томе путу је неминовна катастрофа.: припајање Босни дела Србије, која почиње преко ИЗ изазива катастрофу.

На крају ће велики губитници бити они у чијим се глава зачела та болесна мисао. Искрено ми је жао наших суграђана муслимана. не желим да се мешам у то, али као грађанин Србије имам право на своје мишљење о свим чиноцима који се тичу наше државе Србије.

Манте се људи ћорва посла: или лонцем о камен, или каменом по лонцу, увек страда лонац. То правило се често заборавља.

С поштовањем
ДНикодиновић

Uvazeni doktore, koristim priliku a nadam se da administracija nece imati nista protiv, da Vas upitam:

Kako da covjek ima povjerenja u Vas i ono sto pisete ako zastupate ovako pogresne stavove i ako iznosite u javnost potpuno netacne stvari koje se ticu nase stvarnosti. Principijelnost iz koje se uopste ne moze procitati namjera za otcepljenjem dijela teritorije od Srbije Vi nazivate bolesnim umom. Pretpostavljam da oblast kojom se profesionalno bavite ima i te kako veze sa onim sto nas trenutno na politickom planu okruzuje te ne mogu da odolim a da ne zatrazim od Vas objasnjenje za ovako devijantnu percepciju nase stvarnosti. Ne bih da Vam miniram temu ali smatram nuznim da nam date objasnjenje prije nego nastavite o knjzi. Hvala na razumijevanju.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

5

Onda ako ovako stvari stoje mislim da nema potrebe polemisati i komentarisati bilo sta sto se tice "te nove knjige"...
pogresno definitivno...
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

• Poruku poslati

6

Postovani gospodine,

Ako sagledate dogadjaje unazad kako su se odvijali, sa kakvim akterima i rezultatima tih dogadjaja koji su dostupni opstoj javnosti ( nepotpuno upucenima) vodi takvom zakljucku. Veoma bih bio srecan da nisam u pravu, a cvrsto sam ubedjen da cinioci buducnosti to nece dopustiti. Inace bi bila nasa zajednicka katastrofa.

Cak sukob u IZ mnogo lici na suprostavljanje toj teznji.

Ne bih da time uznemiravamo citalastvo, ali zaista sam zabrinut mogucim. Nemam nameru da uticem na Vase misljenje.

S postovanjem
DNikodinovic

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

7

beste li vi onaj nikodinovic sto hoce da postavi spomenik stevanu nemanji na trgu GAZI ISA BEGA ISHAKOVICA u Novom Pazaru?
e, gospodine, postavite ga sebi u avliju ili spavacu sobu! a ta vasa umovanja hvalite nekome drugome...
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

8

ja sam mislio da je ovo forum a ono prodavnica .
koja je cena knjige.

• »muhasibi« je muško

Datum registracije: 20.09.2007

• Poruku poslati

9

Citirano

Шта је циљ ИЗ коју представља овдашњи исламски поглавар је схватио и обичан човек. Нажалост то је тешка заблуда и на томе путу је неминовна катастрофа.: припајање Босни дела Србије, која почиње преко ИЗ изазива катастрофу.

На крају ће велики губитници бити они у чијим се глава зачела та болесна мисао. Искрено ми је жао наших суграђана муслимана. не желим да се мешам у то, али као грађанин Србије имам право на своје мишљење о свим чиноцима који се тичу наше државе Србије.

Манте се људи ћорва посла: или лонцем о камен, или каменом по лонцу, увек страда лонац. То правило се често заборавља
С поштовањем

ДНикодиновић

Dnikodinovicu,vasa prica da je cilj IZ i naseg uvazenog muftije pripajanje Sandzaka Bosni je neosnovana i daleko od stvarnosti,posebno istine!Mislim da ste vi kao jedan intelektualac izuzetno svesni stanja i realne nemogucnosti pripajanja DELA Srbije Bosni,a posebno ne preko IZ koja sa Sarajevom ima duhovne veze(sto nije nikakav presedan)od davnina!

Medjutim,srpski narod moze ismisliti i videti u Sandzaku neprijatelja kojem preti katastrofa od samih sebe,a "mi" srbi cemo samo implementirati "porucenu" od "muslimana" katastrofu!

Na kakvu molim vas,katastrofu mislite?!

O kakvoj bolesnoj misli se radi?!
Sandzacki politicari ne pominju niti zele da se pripoje Bosni,i to nije sandzacka krajnja ambicija!Medjutim ambicije koje su legalane i legitimne svakako u Sandzaku treba implementirati i podrzati,i da budemo kao sav normalan svet...

"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

• »Kako_bilo« je muško

Datum registracije: 06.10.2007

• Poruku poslati

10

Citirano

Манте се људи ћорва посла: или лонцем о камен, или каменом по лонцу, увек страда лонац. То правило се често заборавља
С поштовањем

ДНикодиновић

ja mislim da doktor ako je doktor pokušava da stvori novo žarište , pošto se smanjuju šanse pravoslavaca u Bosni i na Kosovu,on bi želeo međunarodnu javnost da prebaci kod nas u Sandžaku da bi svetu pokazao kako su za bosnu i kosovo krivi Muslimani,NADAM SE DA MU TO NEĆE PROĆI.
verovatno ga mnogo boli regionalizacija do koje će morati da dođe KAD TAD.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

11

Citirano

Манте се људи ћорва посла: или лонцем о камен, или каменом по лонцу, увек страда лонац. То правило се често заборавља.

С поштовањем
ДНикодиновић

Neodoljivo podseća na izjave jednog drugog doktora, takođe psihijatra- za kojim je raspisana poternica Interpola, a vlada Sjedinjenih Američkih Država ponudila 5 miliona dolara za pomoć pri hapšenju...

Citirano

“Molim vas da ozbiljno shvatite: ovo nije dobro što vi radite. Ovo je put na koji vi hoćete da izvedete BiH, ista ona autostrada pakla i stradanja kojom su pošli Slovenija i Hrvatska. Nemojte da mislite da nećete odvesti BiH u pakao, a muslimanski narod možda u nestanak. Jer muslimanski narod ne može da se odbrani ako bude rat ovdje.”

Dr. Radovan Karadžić, psihijatar - izgovoreno u Skupštini BIH

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

12

Sanse uzeo si mi "rijec" iz usta.Ja vidim nesto mi poznato,ali nemogu da se setim koji manijak psihijatrijski je izgovorio te rijeci,kad ono Radovan Kardzic l.a.!
No mislim da za DNikodinovica jos uvjek ima nade da nam objasni da nema logiku ratnih zlocinaca i bolesnih umova!?
"Jucer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe."

13

Koliko se meni cini ovim psihijatrima je hitno potreban psihijatar!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »Sandzak Beg« je muško

Datum registracije: 11.10.2007

• Poruku poslati

14

Ne samo autoru vec i grupi iz koje dolazi sam autor, je potrebno jedno "Neuropsihijatrisko kolektivno vestacenje", :rolleyes:.

Jer to je stavrno jedan fenomen, gde ljudi vec godinama i vjekovima zive u jednoj velikoj zabludi, (kao naprimer mismo nebeski narod, ugrozeni , rat protiv cijelog svijeta i ostalo) i cak ne vide nista dalje od tri prsta.

Savetovao bih autoru teme da otvori u Beogradu jednu kolektivnu ludnicu jer gore ima i previse pacijenata, gde bi mogao da nastavi svoja "naucna istarzivanja iz oblasti psihijatrije" na temu Neuropsihijatrijsko kolektivno vestacenje.

Mala sugestija.Hvala
"...Allah ändert ja nicht, was mit einem Volk ist, bis sie ändern, was mit ihnen selbst ist..." (Koran: Sure 13, Vers 11)"

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

15

Srijeda, 07. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od dnikodinovic
NOVA KNJIGA

NOVA KNJIGA
НОВА КЊИГА

Изашла је из штемпе нова стручна књига под насловом

'' НЕУРОПСИХИЈАТРИЈСКО ВЕШТАЧЕЊЕ
ПРИРУЧНИК''

Аутор
др Добросав Никодиновић,
неуропсихијатар и стални судски вештак

Идавача
ГРАФОПАК Аранђеловац

Тираж 300 примерака

Обим 353 страницe

Намена:
Приручник - уџбеник за практичнну примену у судском вештаче-њу, уџбеник из судске неурологије и психијатрије за вештаке неу-ропсихијатре, психијатре и неурологе, специјализанте неуропси-хијатре, судије и адвокате, уопште стручњаке који се баве немате-ријалном штетом.

Опрема
Лепо дизајнирана, тврди повез са разделником, двостубачни прелом ради лакшег и бржег информисања.

Садржај/ Поглавља

А/ Опти појмови вештачења
Б/ Судскопсихијатријска екпертиза
Ц/ Врсте судскопсихијатријског вештачења
Д/ Вештачење повреда неуролошких структура
Е/ Кратак преглед психопатологије
Ф/ Кратак преглед психијатрије
Г/Посебна поглавља из психијатрије
Х/ Примери из судскопсихијатријске праксе
И/ Посебни додаци и табеле
Ј/ Медицински речник

Једина стручна (једини приручник ) књига ове врсте у Србији.
Др Добросав Никодиновић 020 / 312 996

POŠTOVANI ČANOVI FORUMA I UVAŽENI DOKTORE, MOLIM VAS DA VIŠE NE DISKUTUJETE NA OVU TEMU.
UVAŽENI DOKTORE ŽELIM OVOM PRILIKOM DA VAM ČESTITAM NA IZDATOM STRUČNOM DELU, I DA JAVNOSTI FORUMA NAPOMENEM DA SE RADI O DUGOGODIŠNJEM NOVOPAZARSKOM NEUROPSIHIJATRU U PENZIJI, I DA SAM SIGURAN DA JE KNJIGA IZAŠLA KAO PRIZVOD DUGOGODIŠNJEG RADNOG ISKUSTVA I ULOŽENOG STRUČNOG NAPORA.
SADANJE ANGAŽOVANJE , PRE SVEGA MISLIM NA POLITIČKO, AUTORA, NE TREBA DA BUDE PREDMET OVOG FORUMA, I ZATO MOLIM DA SE SVI UZDRŽITE OD DALJIH DISKUSIJA DOK ADMINISTRATOR NE ZATVORI OVU TEMU.
SRDAČAN POZDRAV SVIM CLANOVIMA FORUMA.
HADZIED

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

16

Citirano

ЧИЈИ СУ ИНТЕРЕСИ У РАШКОЈ ОБЛАСТИ

Муслимани су заиста проклети , никад немају свој духовни мир, фрустрација им је отровала душу, јер не желе да виде себе и своју истину. Своју фрустрацију, која је извор мржње, пројектују на своје суграђане, Србе. Увек страдају и никад да се опамете и да повију рогове. Мислим да је започета игра шут са рогатим.

С поштовањем
ДНикодиновић

Znas, pustili bi mi kvazi-doktora na miru, ali ovoliki izliv mrznje prema komsijama se ne moze precutati.
A i dobro je da znamo kakvu zmiju u nedrima imamo, za nedaj boze.
Neda nana svog Sultana

• »muhasibi« je muško

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od Nikodinovic

ЧИЈИ СУ ИНТЕРЕСИ У РАШКОЈ ОБЛАСТИ

Муслимани су заиста проклети , никад немају свој духовни мир, фрустрација им је отровала душу, јер не желе да виде себе и своју истину. Своју фрустрацију, која је извор мржње, пројектују на своје суграђане, Србе. Увек страдају и никад да се опамете и да повију рогове. Мислим да је започета игра шут са рогатим.

С поштовањем
ДНикодиновић

E stvarno sam se ismejo na ovaj post,od muke, kad vec nemogu plakati kolko je bolestan,jadan i koliko govori o ozbiljno ugrozenom stanju ovog neuropsihijatra!
Posebno me nervira ovo "s postovanjem".Obzirom da smo mi "rogati" nemora da nas toliko postuje! X(

Social bookmarks