Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sead

Početnik

(10)

• »sead« je autor ove teme

Datum registracije: 22.09.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 03. Juni 2003

Nezakonita rasprodaja Ras-a

Radnici Fabrike Obuće Ras su u Sudskom sporu sa svojom firmom oko neisplaćenih zarada za godinu dana. Taj spor su i dobili a pošto fabrika nema novca da im to isplati, Sud odlučuje da proda lokal u novoj lučnoj zgradi koji je u vlasništvu fabrike i da tim novcem isplati zarade radnicima sa svim doprinosima i kamatom. Ali rukovodstvo FO Ras da bi to sprečilo raspisuje nezakonitu licitaciju i prodaje lokal za 204.100€ a to je za 100.000€ manje od vrednosti koju je procenio Sud. Kada su videli da im to neće proći tako lako pokušavaju preko advokata koji navodno štiti interese radnika i kojega su oni angažovali, spreče licitaciju koju je Sud zakazao. A kako ? Tako što su nagovorili advokata da bez odobrenja radnika povuče sudsku tužbu i da tako obustavi taj proces i da radnici ostanu bez svojih zarada. I tako će prodati lokal 100.000€ manje nego što mu je stvarna vrednost. A ona je na osnovu procene Suda 303.000€.
Danas su radnici FO Ras protestvovali ispred SO Novi Pazar i tražili da im se isplate zarade. A njihovo rukovodstvo rasprodaje imovinu na sumnjivim licitacijama i tako radnici ostaju i bez plata i svojih radnih mesta. Dok direktor i njegovi najblizi saradnici dele proviziju koju su uzeli od nameštene licitacije, radnici brinu za svoju budućnost i slušaju priče da će sve da bude u redu, a novac od prodaje lokala neće nikada videti !

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 03. Juni 2003

Pisanje neargumentovanih bombastih vesti sve više uzima maha. Ja bih zamolio Seada da ukoliko ima izvor ove informacije iznese isti svima na uvid, a ukoliko nema da sačeka... Da li je nešto "nezakonito" ili ne, procenjuje sud, da li "direktor i njegovi najblizi saradnici dele proviziju koju su uzeli od nameštene licitacije", posao je za MUP, a svakako nije tema koja bi trebala biti nama interesantna, bar dok ne bude argumentima potkrepljena.

Pozdrav!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

sead

Početnik

(10)

• Poruku poslati

3

Utorak, 03. Juni 2003

Sead

Na oglasnoj tabli u zgradi Suda je istaknut oglas za prodaju lokala FO Ras. Procenjena vrednost je 303.000€ a licitacija je zakazana za 30.06.2003. Uprava i ako je to znala prodaje lokal po ceni od 204.000€ i pored Sudske zabrane. Zar to nisu dovoljni dokazi i argumenti.
MIslim da bi ovo trebalo da bude interesantno bar i koliko bedem ako ne i više.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 04. Juni 2003

Koliko sam ja informisan, nakon što lokal nije prodat u prvom krugu licitacije, u kojem je početna cena bila upravo tih 303.000 evra, usledio je drugi krug, i u skladu sa zakonom, početna cena spuštena za 30%, nakon čega se pojavio kupac... Ako je moj izvor informacija netačan, tj. ako je tačno da je licitacija zakazana za 30.06.2003. onda tu nešto nije u redu, ALI..čisto sumnjam.

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 04. Juni 2003

Pozdrav za sve prijatelje foruma, složio bih se sa Sans-om, da pojedine informacije iznesene u postovima na forumu prestavljaju poluistine ili pak što je gore neistine, što se naravno ne odnosi na ovu temu, jer ja stvarno nisam u toku oko prodaje tog famoznog lokala FO Ras, normalno vreme će pokazati ko je bio u pravu..
Ali ono što želim da kažem jeste, da se sve više članovi foruma, koji pokreću teme koriste informacijama koje kopiraju u forum iz vesti sanapressa, što meni nije jasno, ako su već tamo objavljene, zašto ih treba razglabati i na forumu.
Mislim da bi pametan predlog bio da se članovi foruma uzdrže od ovakvih radnji, odnosno ne kopiraju tekstove objavljene u sanapressu, jer mislim da samim tim pokreću polemike koje obično završe kao i one o "direktoru Zdravstvenog centra" itd.
Ipak koliko ja vidim da je cela ova stvar oko prodaje lokala FO Ras, dobila ili će dobiti epilog na sudu, pa mislim da nije umesno da sada mi razglabamo o tome dali je ili nije licitacija nameštena i dali su radnici ili nisu u pravu.
Sigurno je da u vreme današne krize, radnike FO Ras treba kako tako zbrinuti, jer je većina zasigurno prinuđena da svoju egzistenciju potraži u sličnoj ili nekoj drugoj profesiji, elem po meni bi najpametnije bilo, kada bi se stekli uslovi da se finansijski ili na bilo koji drugi način pomogne FO Ras da ponovo stane na noge i kao i ranijih godina svojim vernim radnicima pruži uslove za pristojan život od svog poštenog rada.
Pozdrav

sead

Početnik

(10)

• Poruku poslati

6

Srijeda, 04. Juni 2003

sead

Ovaj tekst nije objavljen nigde drugo osim na ovom forumu. Niti je kopiran i prenesen. A vi samo pokazujete koliko ste zainteresovani sta se dogadja u nasem gradu. Pa nam je i grad i stanje u njemu takvo kakvo je.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 04. Juni 2003

Mislim da nema nista lose u tome sto se vesti kopiraju sa sajta novinske agencije! One su tamo i postavljene kako bi bile svima dostupne, a forum postoji da bi se o njima raspravljalo i da bi svako ko je zainteresovan mogao da iznese svoj licni stav! Te vesti koje se kopiraju, obicno samo otvaraju temu a razgovor dalje tece spontano izmedju clanova foruma! Pored toga, neophodno je navesti izvor, kako ne bi bilo osnova za neke druge polemike!

Sto se konkretno ove teme tice, ja nisam upoznat sa navedenim stvarima, tako da licno ne mogu dati svoj stav, ali naravno mogu da konstatujem da je propadanjem RAS-a, Novi Pazar izgubio mnogo! To je nekada bio gigant koji je zaposljavao i cele porodice, a propao je u skladu sa situacijom koja je u celoj zemlji vladala u poslednjoj deceniji XX vijeka! No, ja se nadam da ce i pored svih problema i pored poslednjeg pozara, fabrika stati na noge, a uvek sam na strani radnika, jer su oni po pravilu zrtve rukovidilaca!

pozdrav
Sit Hungry Doesn't Believe

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

8

Srijeda, 23. Juli 2003

Nesto sad kontam, prosao je i taj 30.06, pa se pitam dali je lokal Ras-a prodat i po kojoj cijeni, posto izgleda da su se i cijene poslovnog prostora u NP "smirile"!
Sellam
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

Social bookmarks