Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško
  • »Bosniaco« je autor ove teme

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 23. Novembar 2005

Nezavisnost CG - Bosnjacka prepucavanja u New Yorku

Svi Bosnjaci Amerike podrzavaju nezavisnost Crne Gore. Medjutim, nacin na koji ce se ostvariti prava Bosnjaka u novoj Crnoj Gori je predmet ostrog prepucavanja.

Izvjestaj novinara bosnjacko-americkog lista "Sabah" sa svecane vecere za clanove "Pokreta za nezavisnu Crnu Goru":
http://www.bosnjaci.net/aktuelnosti.php?id=808&polje=teme

Reagovanje plavsko-gusinjskog/novopazarskog vodjstva i odgovor novinara Sabaha:
http://www.bosnjaci.net/aktuelnosti.php?…&polje=aktuelno

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 24. Novembar 2005

Jedno od pitanja na koja je Dragan Kujovic odgovorio, procitajte:

S obzirom da smo jednom otcijepljeni od matice majke BiH, sad se cijepamo od Sandžaka. Šta nam nudi CG da bi mi dali glas na referendumu? pitao je staloženo Ismet Pjetrović.
(Ismet je morao da sačeka na odgovor dok je Kujović sažvakao): Nažalost, nije CG kriva što je došlo do cijepanja bivše Jugoslavije, pa je tako došlo do nacionalnog cijepanja Bošnjaka, i ne samo bošnjačkog već i drugih naroda. Ja potpuno razumijem vaše pitanje. Ja vam tvrdim da je Bošnjacima bolje u CG nego da ostanu u zajednici sa Srbijom, bez obzira što tu na granici Sandžaka dolazi do cijepanja bošnjačkog nacionalnog bića. Bolje ćete imati uslove za afirmaciju u svakom pogledu, sigurni budite da je to tako. A šta CG nudi? Prije svega, to je ekonomski razvoj i bolji kvalitet života. Ja vam ponavljam, ta priča koja se plasira iz Novog Pazara prema Bošnjacima u CG, da ne treba glasati za CG, znate čija je ta priča, Zorana Đinđića i Sulejmana Ugljanina. To je tajni dogovor njih dvojice . Gospodin Kujović, kao što reče, odlično je razumio Ismetovo pitanje, zato ga je izgleda tako spretno izbjegao i da na njega direktno ne odgovori. (Nije Ismeta toliko briga ekonomski prosperitet i hoće li imati pojesti kao što je to briga doktora Šerbe Rastodera, već bojazan za glavu na ramenima. Za sigurnost. Da se ne ponovi ono što je bilo u Bosni, Kosovu... Jer Ismet zna da je “Gorski Vijenac” ipak pisan u CG i da ga je pisao onaj koji ima veći ugled u CG od svih živih Crnogoraca danas).

Pogledajte kakvim notornim lazima se Kujovic koristi kada govori o politickim predstavnicima Bosnjaka Sandzaka. Ovdje on konkretno optuzuje Predsjednika Bosnjackog Nacionalnog Vijeca Sandzaka Dr. Sulejmana Ugljanina da je u nekakvom tajnom dogovoru sa Djindjicem. I to nasi Bosnjaci gutaju.

Bosniaco hvala ti na ovim linkovima, jer u ovim nekim clnkovima je veoma lijepo prikzana politicka organizacija Bosnjaka u juznom dijelu Sandzaka. Pogotovo ovaj prvi link i clanak.

Pazite i ovu, po meni glupost koju izjavljuje dr. Rastoder:

Pogrešni ljudi na pogrešnom mjestu

Ako je suditi po bošnjackim clanovima delegacije koji su bili u New Yorku, mogu slobodno reci da bošnjacki narod Crne Gore mora strahovati. Beskicmenjaci koji kao prvo ne znaju kojim jezikom govore, koji cak sumnjaju da su Bošnjaci, ne mogu se ni cestito boriti za bošnjacka prava. Pa i kako bi? Neki ce u tu odbranu reci da oni nisu politicari. Pa zašto se onda nalaze u delegaciji koja promoviše politicke procese u CG?! (Ovo su rijeci novinara).

Da dam šansu potpredsjedniku da prezalogaji, upao je već izgleda zasićen dr. Rastoder. Je li neko od vas bio protiv nezavisnosti Bosne? Ne. Pa zašto ste onda pocijepali nacionalno biće, najveći dio našeg naroda je tamo?
Hadži Ragib Čekić je postavio pitanje o crnogorskoj zastavi, a Rastoder upao: Izvini, Dragane, mogu ja da kažem nešto oko zastave. Znate, odemo mi u Švajcarsku, evo ga Zuvdija, i odemo mi u ovako jedan džemat i prvo pitanje je bilo kako zastavu… A ja njih pitam: Oprostite, a kako izgleda švajcarska zastava? Švajcarska ima ovoliku krstinu! - razapeo se Rastoder da pokaže koliki je taj krst. Voliki!!! Ja sam njima rekao, ovaj kršćanski narod (misli se na pripadnike crnogorske crkve op.a.), je mojim Bihorcima omogućio da kupi fabriku, pa mejtef, pa sve vjerske objekte i ja se, gospodo, borim za ovakvu državu, koja će dati punu slobodu ljudima. A ovo, stvar simbola, ili krpe neke, ili stvar konvencije neke… U datom trenutku je izglasana ta zastava, nekome se može sviđati - nekome ne, hoću da vam kažem da je pitanje zastave bar za mene retoričko pitanje. Meni je važnije da mi imamo građanske slobode, da uživamo ko ovi pod krstašima u Švajcarskoj. Ja bih bio presretan kad bi CG bila Švajcarska, pa nek stave šesnaeset krstova!

Ko imalo ima nacionalne svijesti ovo nece progutati. Zamislite cime nama on zamazuje oci, tj. nasim Bosnjacima. Ljudska prava su obaveza svakog naroda i to nije nesto sto nam neko treba pokloniti, to je nase pravo ljudsko. Pogledajte koliko ovi nasi "politicari" znaju da nas predstavljaju i da zastupaju nase interese. Pogledajte kako ovaj "nas politicar" zna koja je bosnjacka zastava Sandzaka, koji su simboli, itd. Zaista smijesno, a i tuzno.

Ovo je toliko smijesna prica i toliko jasna. Ovdje se jednostavno zloupotrebljava strah Bosnjaka od Srba, pa se najveci aplauz dobija u momentima kada ovi govornici govore protiv Srba. Bosnjaci naravno ovo gutaju, jer nemaju jasno politicko rukovodstvo koje zna sta trazi, koje zna sta su bosnjacki interesi.

Nevjerovatno!!!.

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

Datum registracije: 25.01.2006

• Poruku poslati

3

Srijeda, 22. Februar 2006

Spain slabo se razumijes ti u politiku.
Nama Bosna ne moze biti matica kad su tamo tri naroda konstitutivna samim tim mi nismo nacionalna manjina u srbiji.
Nemoj vise lupat zadrzi za sebe
Samo siris Demagogiju

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

4

Moje je ubjedjenje i uvjerenje da je nasa Maticna drzava Bosna i Hercegovina, jer smo prije berlinskog kongresa bili sastavni dio iste.

Ako ti mislis drugacije, a ti iznesi, disertiraj, pojasni, itd. Pa cemo lijepo razviti muhabet, pa cemo otici i u sirinu i u dubinu, a nemoj samo jednostavno takve nekulturne etikete lijepiti, jer sebe spustas na nizak nivo i na taj nacin gubis vecinu sugovornika, jer niko nece da razgovara sa nekim ko jednostavno ne slusa nikoga, samo govori svoje misljenje, bez da ulazi u dijalog i detaljno objasni ako nesto ima da kaze.

Dakle, nemoj samo nekakvim povicima, kao na mitingu voditi dijalog, vec pokusaj to izvesti na jedan akadameski nivo da podignes, ako mozes, a ako ne mozes onda nemoj uopste ni ulaziti, jer nisi za to.

Hvala.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

5

Citirano

Orginalno od Hasim
Spain slabo se razumijes ti u politiku.
Nama Bosna ne moze biti matica kad su tamo tri naroda konstitutivna samim tim mi nismo nacionalna manjina u srbiji.
Nemoj vise lupat zadrzi za sebe
Samo siris Demagogiju

A shta smo to MI u srbiji po tebi???????
I odakle tebi pravo da za nekog ko je prochitao 100 puta vishe od tebe napishesh da lupa?????
NASHA MATICA JE BOSNA, VOLIO TI TO IL NE!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

Datum registracije: 02.09.2005

• Poruku poslati

6

Četvrtak, 23. Februar 2006

selam

a ti se hasime razumijes kao marica u kriv (da nekazem sta) pises nesto o nekom narodu a ni sam neznas ni znacenje tog imena. ti nedaj boze hasime da si rodjen na sarplaninu ti bio najverovatnije sarplaninac.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

7

Evo vec pocinje da se zakuhava, jer ni druga strana nije od stijene, pa da vjecito trpi ovo vrijedjanje i ponizavanje. Mislim da je krajnje vrijeme da Administrator ili Moderatori reaguju.

Jos jednom cu pozvati sve nas da ostanemo mirni i da ne nasjedamo na provokacije, vec da ostanemo mirni i dostojanstveni. Mozda se radi o nekoj mladoj djeci, koja su zeljna dokazivanja.

Hvala.

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

• Poruku poslati

8

Srbija, Sandzak i Crna Gora napravili zajednicku drzavu u koju su svi pa i Bosnjaci(dobro napisah) unijeli dio teritorije. Da ne pominjem opet kongrese i ...
Sada mi sami sebe proglasavamo manjinom i opet nesta ganjamo u Srbiji. Nama je dovoljno da smo jedinstveni i da kazemo da trazimo konstitutivnost. Ta platforma se potpise i posalje na sve adrese u evropu.
Opet ne shvatam kako je nama Bosna matica, isto kao da si reko Bosanskoj krajini je Bosna matica ...PARADOX

Zar moze iko bez Emra da ista uradi.
Nismo samo mi u pitanju, ako ti slijedis nekog treba da si mu odan, ali radi se o cijelom narodu ....
Mozda je Emr da nas Allah dz.s zamijeni sa drugim narodom mozda sa Albancima:)

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

9

E to je vec nesto. Bas mi je drago da pocinjemo da diskutiramo (kako bi rekli kroati). :)

Halali mi ja ponekad tako planem, pa mi izleti po koja ljutita, ali eto potrudit cu se, insallah, u buducnosti budem jos smireniji, da se svedem na nulu, da se anuliram. :)

Sta da ti kazem na ovo tvoje osim sve si u pravu, ali politika nije politika, ako bi se ta politika vodila, da tako kazem "vehabijski". Politika se igra mudro, koristis momenat kolko mozes. Dakle, politika je da u datom momentu i prostoru izvuces maximum, a ne da letis po oblacima.

Nadam se da si me razumio. Onoliko koliko snage trenutno imamo, toliko se trebamo natovariti. Stvari su promjenjive, nisu konstantne na ovom dunjaluku. Svijet se okrece, vrti, mijenja, dunjaluk je i sazdan na promjenama, Emrovi se mijenjaju.

Onaj koji zna da prepozna Emrove vakta, zove se Sin vakta, taj iskoriscava momenat maximalno, ne zivi u zamislima i snovima. Takav uvijek govori u duhu s vremenom, a ne govori o nekakvoj dalekoj buducnosti.

Zbog toga sam ja jos uvijek za politiku Dr. Sulejmana efendije Ugljanina. A zasto? Pa zato sto je on covjek od Emra. Ako shvatas sta ti zelim reci. Ako ne shvatas, idemo dalje.

Ako je slucaj da me nisi shvatio sta sam htio reci onda ti savjetujem da nastavis raditi na sebi, sebe izgradjivati, pa nakon nekog odredjenog vremena opet pogledati stvari oko sebe, vjerovatno ce se prikazati u drugacijem obliku.

Bil hair...

Hvala.

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

10

selam

hasime shvatasli ti bate sta pises ili bas uopste nista neshvatas. nepriznajes bosnu kao maticu, a podrzavas bosnjake kao narod, pa odakle je porijeklo po tebi tom bosnjaku u sandzaku kako je dobijo to ime bosnjak odakle potice gdje mu je matica, a isto tako mijenjas pojmove i narod. mozda nisi nigdje putovao mozda stvarno neznas, ali nijedan stanovnik banjaluke pravoslavac, nece da kaze da je bosnjak nego kaze da je srbin. ja tebe bate uopste nekontam nevjerujem da te moze iko i skontati jer veze sa vezom nemas. ranije sam ti napisao ti kako pises i kako razmisljas, primer da si rodjen na SARPLANINU ti bi rekao da si SARPLANINAC, a ne bosnjak, srbin ili albanac.

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

• Poruku poslati

11

Resko SIBICARU ,

nije cudo da me ne kontas sta pricam kad ne znas ni osnovna pravopisna pravila Bosanskog jezika.
Ne kaze se 'DOBIJO' nego dobio i ne kontas razliku izmedju Bosanaca i Bosnjaka i nemoj se ukljucivati kad ne razumijes, garant si neki propali student koji je presao u SIBICARE .
Ne javljaj se vise molim te kad prvo ne razumijes jer si SIBICAR tj. propali student , drugo nemas iskren nijet i trece, sa predrasudama prilazis polemici.
Ugledaj se na Spaina .... i spain podrzava Sulja a ne laje i ne rezi......nego polako saburli

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

12

SELAM

OPET TI HASIME LAJES OVDJE. JA GRIJESIM MOZDA U PISANJU NEKE RIJECI A TI NAZIVAS BOSNJAKE ZNAS VEC KAKO SI IH NAZVAO SA ONIM TVOJIM SLOVOM K. JA UOPSTE NEMIJESAM BOSANCA I BOSNJAKA I LIJEPO SAM TI REKAO AKO ILIJEK IMAS MOZGA DA BOSANAC U BANJALUCI, PRAVOSLAVAC, NEKAZE ZA SEBE DA JE BOSNJAK VEC KAZE DA JE SRBIN, ALI TI NI TO NEUMIJES DA SKONTAS IMAS PLITAK MOZAK, ZATO SAM TI I REKAO DA SI RODJEN NA SARPLANINU SAM SEBE BI NAZIVAO SARPLANINCEM. ZA TEBE JE I NAJOBICNIJI SIBICAR, NAUCNIK. A OPET TI KAZEM HAJDE BATE DA SE VIDIMO NA TU KAHVU STO ZOVES OVDJE POJEDINE DA SE VIDIMO JA I TI DA MI MALO POJASNIS KAD SI TOLIKO PISMEN ZOVEM TE VEC NEKOLIKO PUTA A TI NEODGOVARAS NA TO.

edi

Početnik

(10)

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

13

TAJ SELAM BEZ ALEJKUM JE ODLIKA JEVREJA .HARAM JE KRATITI SELAM .ISTO KO SHALOM-MIR .LIJEPOG ISARETA VIDI SE DA SI ZA UGLJANINA DA VOLIS PARE DERSOVE O TEMAMA DAVNO ISPRICANIM I PREPRICANIM HLEBA BEZ TRUDA PREKO TUDJIH LEDJA .I RASPRAVKE -VELIKE MUHABETE O RESENJU SVETSKIH PROBLEMA .VOLITE PARE A PA MAKAR I SILOM DOSO MU JE POLITICKI KRAJ NECE MU POMOC NI ARKANOVCI NI SPS ,,,,,,

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

14

selam

edi edi kad ti udjes u skupstinu opstinu pa ti ces biti gori od azema hajdarevica, kad ti budes pohvatao lopove kao azem ima svi da odu u zatvor, e moj mali junace pa nije to igra klikera, ovdje svi znaju da su to price za malu djecu, samo nemoj da mi se vise nervira moj mali edi, tebi treba jedna lijepa cuca da se malo smiris mnogo si mi nervozan edice.

edi

Početnik

(10)

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

15

KADA SMO KOD LOPOVA SVI SMO MI LOPOVI ALI IMA JEDAN STO VIDI SVE .PAZI STA KRADES NEMOJ KO OVI TVOJI PA SADA KRIJU SE.PADNES NISKO KRADI ONO STO JE VREDNO.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

16

Hasime, u ovom tvojem obracanju bratu Resku si me razocarao totalno. Opet si pokleknuo i pao si tako nisko da vrijedjas brata musliman. Ne dozvoli to sebi, to je grijeh. Ako ne shvata to Edi, shvati barem ti.

Edi je vjerovatno mlad momak i plahovit, pa sad za sad nije u stanju da se obuzda i smiri, a ti mi djelujes kao osoba koja ima elemenata samokontrole i sabura.

Reska bih takodjer pozvao na sabur. Otrpi brate moj svaku uvredu. Ako li otrpis uvredu, ne uzvratis uvredom, to ti je zagarantovano ciscenje grijeha.

Izbjegavaje pozivati jedan drugog na sukob, nemojte to raditi, jer cete samo jedan drugog unistiti. Koji prvi odustane i krene u smjeru pomirenja i halaljivanje vecu deredzu ce imati, veci sevab, taj je jaci vjernik, jaceg je imana, itd.

Onaj koji dolazi samo da bi ubacio mrznju, nered, sukob, itd. u redove muslimana cini smutnju. A smutnja je, znamo svi, gora od ubistva.

Za sukob su potrebne minimum dvije strane. Ako barem jedna od strana odustane od sukoba sukob ce prestati. Dakle, vidimo da Edi nije u stanju da se savlada, jer je vjerovatno mlad, Hasim pokazuje znake zelje za konstruktivnim dijalogom, onda je jasno da treba da se povuku Resko, Sandokan i ostali njihovi istomisljenici. Povlacenjem i ne odgovaranjem na Edijeve provokacije doprinijet cete konstruktivnom i hairli dijalogu, a necete pomoci smutnju, svadju, razdor.

Za ovo treba da se trude oni koji bi da se trude. U ovome su deredze kod Allaha dz.s.

Bil hair...

Hvala.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

17

Petak, 24. Februar 2006

Citirano

Orginalno od edi
KADA SMO KOD LOPOVA SVI SMO MI LOPOVI ALI IMA JEDAN STO VIDI SVE .PAZI STA KRADES NEMOJ KO OVI TVOJI PA SADA KRIJU SE.PADNES NISKO KRADI ONO STO JE VREDNO.

dobro ,to shto si TI lopov ne daje Ti za pravo da i NAS nazivash lopovima.....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Social bookmarks