Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »MADE IN SANJAK« je muško
  • »MADE IN SANJAK« je autor ove teme

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

1

Subota, 30. Juli 2005

Ni BNVSCG nema snage da 11 juli nazove genocidom!

Najostrije osudujem odluku Bosnjackog nacionalnog vijeca u Srbiji i Crnoj Gori, da se , 11.juli proglasi za Dan sjecanja.

Davanje naziva DAN SJECANJA umjesto DAN GENOCIDA jos jedan je u nizu dokaza da BNVSCG vise ne zastupa interese Bosnjackog naroda i jos jedna u nizu nespretnih politickih manipulacija BNVSCG!

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

2

Subota, 30. Juli 2005

Moglo bi (npr.) DAN SJECANJA NA GENOCID

I vuci siti i ovce na broju ! ;)
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 01. August 2005

Citirano

Orginalno od MADE IN SANJAK
Najostrije osudujem odluku Bosnjackog nacionalnog vijeca u Srbiji i Crnoj Gori, da se , 11.juli proglasi za Dan sjecanja.

Davanje naziva DAN SJECANJA umjesto DAN GENOCIDA jos jedan je u nizu dokaza da BNVSCG vise ne zastupa interese Bosnjackog naroda i jos jedna u nizu nespretnih politickih manipulacija BNVSCG!

Pitaj prvo presednika tog veca zasto se tako izjasnio?!I kad dobijes odgovor onda mu sudi!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

4

Sto bi rekli, u ratu i ljubavi sve je dozvoljeno. Tako i u ovom nasem politickom ratu je ocigledno sve dozvoljeno. :D

Prije neki dan kritikovasmo Fetka za citanje nijeta a evo sada neko se sjetio da kritikuje naziv: Dan sjecanja. Predlaze se Dan genocida. A to, po svim mogucim pravilima i stilistici jezika ne bi moglo nista drugo da znaci do obiljezavanje i afirmisanje genocida koji se desio. Barem bi naziv na to upucivao. Ili ti forma, sto bi rekli :D .

Cije li je ovo otkrice?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

5

Selam Alejkum

Made in Sanjak

Citirano

Ni BNVSCG nema snage da 11 juli nazove genocidom!

Prije nego pocnes sa nekim fitnetlukom prvo se dobro informisi. Zvanican stav BNV'a je da je u Srebrenici izvrsen GENOCID!!! Sto mozes i vidjeti na zvanicnoj WEB prezentaciji BNV. www.bnv.org.yu
A to sto se tvoja politicka struktura ama bas nikako nije izjasnila povodom Genocida u Srebrenici ne znaci da moja nije. Napad je najbolja odbrana. Ali zapamti da Jedan vidi sve!!!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

Orginalno od PASHA
Ali zapamti da Jedan vidi sve!!!

Odlicno Pasha. Da se nidje ne slozih s tobom ovdje se moramo sloziti.

I ostaje da se nadamo da ovo nece ispusti iz vidi njegova politicka struktura. A Boga mi i tvoja ;) .

xhaki

Učenik

(10)

• »xhaki« je muško

Datum registracije: 23.11.2003

• Poruku poslati

7

Odavno nisam pisao nista na forumu,ali me je ova tema a i jedna izjava Natase Kandic na BK TV u jednoj emisiji ponukala da prekrsim neke svoje principe.Nadao sam se da ce neko da prokomentarise tu izjavu od pre nekoliko dana u emisiji "Suocavanje" kod Bojane Lekic,ali nista ili barem ja nisam uspeo da nadjem neki komentar vezan za to,zato se unapred izvinjavam ako vec postoji neki komentar na tu izjavu.
Helem,u toj emisiji je Natasa izrekla jednu tesku optuzbu na racun Ministra za ljudska prava,odnosno ona ga je oslovila imenom i prezimenom.Nadam se da svi znamo kako mu je ime,da ga ne ponavljam.
Ona je u toj emisiji bila vidno razocarana(blaze receno) na postupke i izjave Ministra nam i pritom je rekla da on Ministar glavom i bradom zna gde je Ratko Mladic.....ne nije graska u pisanju...rekla je da Ministar ZNA gde je Mladic...mislim heeeeejjj!?!?!?!
Pa ljudi,mi svi znamo ko je Natasa i nezelim trositi reci opisujuci nju i njen rad,mogu samo ovo (o) (o) (o)
Ta njena tvrdnja(znajuci neke njene ranije tvrdnje) je garant istinita,i sama ta cinjenica me zgrazava i pitam se jeli to moguce?Jeli taj Ministar toliko zastranio? I jeli ga ta fotelja toliko ponela da je zaboravio da je Bosnjak?Da je covek? I da je musliman pre svega?
Samo me cudi sto se nije pojavio na mitingu SRS-a u centru Sava sa Pavlom i Tomom,jer kako se u zadnje vreme ponasa to me uopste nebi zacudilo.
E sad da se vratim na temu,i postavio bih jedno pitanje.Da li uopste iko od njegovih simpatizera ima pravo da ista prebaci nekom drugom iz bosnjackog korpusa povodom Srebrenice? Mislim da nema pravo ni da prebaci nista nikom iz onog dela srskog naroda koji je sve vreme podrzavao fasistico-cetnicko-ubilacku politiku SPC-a i SANU-u svih ovih godina,a kamoli nekom od nas pa makar to bili i ovi Suljovi.
Strasno.Uzas,samo to mogu da konstatujem i ko to ne vidi on je zaista slijep kod ociju.Da mogu,naravno opet se ogradjujem i kazem da mogu i da imam mandat da odredjujem ko moze biti Bosnjak a ko ne,njemu,Ministru bi svakako oduzeo tu privilegiju.
Zelim i da napomenem da nisam simpatizer nijedne od politickih stranaka u Sandzaku i da sam apsolutno nezadovoljan radom istih.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

8

Utorak, 02. August 2005

XHAKI sta reci posliuje tvoga posta...

Hrvati su prije izbijanja sukoba u Hrvatskoj imali jednu odlicnu pjesmu koja se zvala

E MOJ DRUZE BEOGRADSKI......

Pjevam je aktuelnom ministru.
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

9

Utorak, 02. August 2005

Citirano

Orginalno od xhaki
Ona je u toj emisiji bila vidno razocarana(blaze receno) na postupke i izjave Ministra nam i pritom je rekla da on Ministar glavom i bradom zna gde je Ratko Mladic.....ne nije graska u pisanju...rekla je da Ministar ZNA gde je Mladic...mislim heeeeejjj!?!?!?!

Xhaki, nije Natasa Kandic rekla to sto joj ti trpas u usta vec je izjava bila malo drugacija. Ona je zapravo samo dala komentar na citat novinarke (koja je citirala ministra kada je pozvao da se neodgovornim izjavama ne otezava posao Vladi, vjerovatno aludirajuci na Natasu Kandic mada nisam siguran). NA ovo je Natasa Kandic rekla (parafraziram po sjecanju): "Pa ministar Ljajic je ranije znao dobro da odradi neke stvari ali ovo sto radi oko isporucenja optuzenika nije dobro (ili je rekla nije posteno), nacin na koji se optutzenici ispracaju a ispracaju se kao heroji..." Na intervenciju novinarke koja je citirala ministra gdje kaze da Mladic nije u Srbiji, Natasa Kandic je dodala: "Pa treba ministra pitati odakle mu to jer cim tako nesto tvrdi onda on nesto zna..." Dakle, rekla je da ministar nesto zna a nije rekla da ministar zna gdje je Mladic.

E tako, kad si vec prekrsio princip pa nam se javio onda je steta sto bar nije kako treba.

A procita li ti one Pashine rijeci: Ali zapamti da Jedan vidi sve!!!

• »MADE IN SANJAK« je muško
  • »MADE IN SANJAK« je autor ove teme

Datum registracije: 16.06.2004

• Poruku poslati

10

Utorak, 02. August 2005

Rasim, Fetko, Azem i ostali, sve su to djeca gospodina Ugljanina!

Sandzak zasluzuje bolje ljude i bolju elitu!

Osudujem sve koji se odriču naziva Sandzak!

Zato neka oni na sluzbenoj stranici BNVSCG stavljaju koliko zele cirilice, ovaj ce se narod boriti za svoju autonomiju, i svoj jezik.

Nije Sandzak radi njih vec su oni tu trebali biti radi Sandzaka. A ukoliko se stide naziva svoje domovine neka biraju bolju.

I neka nastave ici Rasimovim stopama zavrsice isto kao i on! Mada je cak i taj srpski ministar bio u Srebrenici a Ugljanin nije! Zasto?

Nije 10 godisnjica Genocida svakoga dana!

Jadno je vidjeti da Suljo kupuje kod Karica buldozere u visini od milion i 200 hiljada eura, kad se zna da je taj pecanac svoju firmu napravio na Milosevicevim i Arkanovim parama. I.T.D.

"Licite na narod iz koga potjecete. Potrudite se da licite na taj narod. Taj narod nesto voli, a nesto ne voli. Volite ono sto on voli, ne volite ono sto on ne voli, pa cete liciti na taj narod. Taj narod je hrabar. Taj narod je pametan. Ne treba vas biti sramota da licite na taj narod, pa makar dijelili s njime, mozda, i neke mahane. Jer, nije nas narod savrsen, jer nema savrsenog. Ali ne treba bjezati od toga. Licite na taj narod."
...Jos da citiram svog omiljenog pjesnika:
'Velikim Bogom se kunemo da robovi biti necemo!"

12.1.1994. (Alija Izetbegovic)

"Uvjeren sam da ce se BiH, da odmah definisem sta, postepeno ocuvati, opstati i postati normalna drzava. Uvjeren sam u tu stvar. Ne bih mogao prognozirati kad ce to da bude, ali historija tece prilicno brzo na ovim prostorima, pa ce mozda biti brze nego sto mi i ocekujemo." Alija Izetbegovic

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

11

Srijeda, 03. August 2005

made in sandjak

Citirano

Rasim, Fetko, Azem i ostali, sve su to djeca gospodina Ugljanina!

Sandzak zasluzuje bolje ljude i bolju elitu!

Osudujem sve koji se odriču naziva Sandzak!

Zato neka oni na sluzbenoj stranici BNVSCG stavljaju koliko zele cirilice, ovaj ce se narod boriti za svoju autonomiju, i svoj jezik.

Nije Sandzak radi njih vec su oni tu trebali biti radi Sandzaka. A ukoliko se stide naziva svoje domovine neka biraju bolju.

I neka nastave ici Rasimovim stopama zavrsice isto kao i on! Mada je cak i taj srpski ministar bio u Srebrenici a Ugljanin nije! Zasto?

Nije 10 godisnjica Genocida svakoga dana!

Jadno je vidjeti da Suljo kupuje kod Karica buldozere u visini od milion i 200 hiljada eura, kad se zna da je taj pecanac svoju firmu napravio na Milosevicevim i Arkanovim parama. I.T.D.

Ti care ili nisi u Sandzaku ili nemas pojma o aktuelnim desavanjima u Sandzaku...
Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 03. August 2005

Citirano

Orginalno od SAJO SUPERMEN
Ti care ili nisi u Sandzaku ili nemas pojma o aktuelnim desavanjima u Sandzaku...

Ja mislim da nije u Sandzaku cim nije pomenuo potpredsjednika Stranke srpskog jedinstva kao jednog od blizih prijatelja nasega gradonacelnika (osim ako TV Palma nema satelitski program).

Social bookmarks