Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 04. Septembar 2002

Nije vic-vec ziva istina

Tornik, 20.07.2002, selo Gorandza

Srele se dvije komsijke i pricaju preko plota jedno drugoj sta su dozivele.
Poce ova jedna:

"Danas sam se mlogo iskidala. Ustado ja jutros vaktilje, pomuzo krave, zamijesi decama ljep i turi him da jedu. Bese mi se nakupilo sira i masla bukadar i ja beh namescila soka. Posto mi ne harcimo puno vrnike, ja reko mojem coveku da ponesemo ljijek da prodamo na pijac u Pazar. Tako mi latismo one stvari, turismo svasta ponesto, i doplahasmno teljhanom do Krusevackog mosta.

Dolje cekase vec autobus, te ja i moj covek, poturasmo one stvari u skaf i uljegosmo u autobus. Tu ti se ja podboci, ka svakat pored mojeg coveka.

Kaat, ja primecujem, da me neki pesniti pis umutio gljedat. Ja se pravim hadalj, demek ne primecujem nista. Alj ona pis ne prestaje a vidi da sam sa covekom. Aman, aman.

Pita me moj Sacir: "Aman Muzafera, kuj lji ti je hal?Sta lji si se pocmoljila?" A ja, ne smijem ni da pisnem. Moj Sacir je po tom pitanju mlogo ters. Nije on hadalj, vido je on o cemu se radi.

Kat ti on vikne onome pisu: "Ala ja tebe ko se sat dignem, pa te spotkacim, znaj da medeta imat neces. Sta hoj, jesilj muftacan zene?

Ja se uplasi za mojeg Sacira da se ne pobije, pa mu reko:"Plako Sacire!" a on ni pet ni devet kaze: "Cut, savi se tu. Eeeh kuj si i ti arsuz."

Ja salj usute a i onaj pis se smiri. Hej, kako me iskida.

Stigosmo u Pazar. Kat ja otvori kacu, ona se sir bese istetio. Ot vrucine. Moradosmo se otaraksit.

Kupismo deci kuju l.j.e.b.l.j.e.b.l.j.i.j.u(ona to haju) kod spicara i malo paprika i vrnusmo se bez nikadar nista kakuci.

Eto, vidis kako sam se iskidala. "

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 06. Septembar 2002

Selam alejkum dobri Boshnjaci. E ovo mi se pravo svidjelo. Pravi nash domachi seoski dijalekt. Bravo Hanuma. Ja kad ovako neshto vidim uhvati me sevdah. Imal shta vishe da volim od nashih sa sela i ovakvih stvari ko shto je ovaj text. Kada bi imalo malo vishe knjiga koji opisuju ovaj nachin zivota ja bih choso chitajuchi ih. Nema legenda ti je nash narod. Super ako nadjesh josh ubaci bit che lijepo. Allahimanet

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

3

Petak, 06. Septembar 2002

Ja vala ovo sama izvolje....ne trebaju ti knjige za ovo...salj nazovi biku i mozes i sam napisat ovako nesto. :D

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

4

Ponedjeljak, 09. Septembar 2002

Selam alejkum dobri Boshnjaci. Ma nema nashe bike su ti legende one su odrzale Islam na ovim prosotrima. I da nije bilo nashih biki slabo bi ko bio musliman ovdje. Sad ih je trenutno veoma malo, onih mislim pravih starih biki. One shto klanjaju 5 vakata i to veoma su uchevne vjerski. To je postala rijetkost. Takva vrijednocha, takva vedrina, takvo pozrtvovanje, takav odgoj islamski, to je za divljenje. Kultura maximalna i civilizacija najsavremenija. Kamo sreche da smo od nashih biki nauchili to. Allahimanet

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Srijeda, 11. Septembar 2002

POZDRAV

Birdum bardumu Bih predlozio da procita knjigu "PRICE IZ MALE CARSIJE" pisac knjige je advokat "RAMIZ CRNISANIN"

U KNJIZI SE NALAZI SVE STO TI HOCES I NAS PAZARSKI DIJALEKAT I FORE NASIH STARIH
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

6

Srijeda, 11. Septembar 2002

Dje ima ta knjiga da se kupi? Mozel preko interneta da se naruci... :(

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 26. Septembar 2002

Shta ima da porucujesh to, shta ti hoce koji matrak. Bogomi ka da ljeba jedesh od toga...

Bolje ti je moj rodo radi neshto korisno...nego da idesh cak do interneta da kupujesh...

Haj nemo sad, pa cemo mi zvat midza iz Nemachke, moze ti on donet kad dodje....

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\//\/\/\/\/\/\/\//\/\/\/\/\/\//\/\/\/\/\

...tsk,tsk...

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

8

Selam alejkum Boshnjaci. Pa nisam je chito ali ako Bog da pronachi chu je. Jer shto vishe treba znati o nashoj DIVNOJ tradiciji i kulturi. A ovi shto se srame svoje kulture i tradicije nemoj da se izrazavaju kako netreba. Ako neko hoche da pobjegne od sebe onda nek to radi sam ali nemoj zbog te svoje ogorchenosti na samog sebe da sije zlobu svugdje. Nema shta ljepshe nego bit ono shto jesi i zivetu u svojem narodu i biti svoj chovjek. Ko pochne bjezat od toga vazda che bit bjegunac i vazda che svugdje bit stranac i vazda che nesrechan biti. Allahimanet

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

9

A ne bezim, niti se sramim toga daleko zlo bilo.
Vishe volim Pazar i pazarski akcenat nego ljeba jeste.

A zivot me tera od njega i zelja da se shto pre osamostalim nebih li se oduzio mojima za sve shto su mi dali. I nebi li oni bili ponosni.

A to da sejem mrznju, to te neko slago !

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

10

Utorak, 12. August 2003

Fala Bogu sto nadjo ovu temu. Ja mislja nedje mi se zagubila :(

Nedostaje mi ona nas muhabet, pa ako nemate sta protif da i ovde pocnemo, da se osecam ko da sam u POzar :O

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

11

Utorak, 12. August 2003

e vala Hanuma bas si prava Hanuma cito one nase kone iz POzara. e nek ti je svaka cast na ovome ljijepome razgovoru. ada da nebi tebe nista se ode nebi zborilo.
ja se trudim sto mogu bolje alj mi nesto ne ide ko tebi fino. no moja kono jesilj cula ti ono bogati sto se zbilo u Biograt. Otisla ti zaba is nasijeh krajeva i u sret Biograta srela rodu ada znas onu ticu sa dugackijem nogama, eh jes, jes bas tu. i pitala: sta ce ti toljiki kljun. kad moja ti ova ni pet ni devet nego: da bolje pojedem zabe. a ova zaba sto je sa nasijeh krajeva a sve mi se Ćini da je is Pozara, samo sakupi tanka usta i rece: 'NO' :O
nadam se da si begenisala ovo sto ti ispricah alj samo cuti nemoj da cuju drugi, eeee koji su ti oni mangupi odma bi pitalji a dje cu ti ovo. misljilji bi da ja prenosim tudje muke.......

;)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

12

Utorak, 12. August 2003

Vala nam cora ti mlogo lijepu pricu isprica, nema da falji :]

Znatel kad smo bili micki i vukli tendzere po sokaku i mislili da su avioni :O :D

Samo, nece nesto ostali da nam se pridruzu, pa da produzimo ovaj muhabet, necete valjda da placem ;(

13

Srijeda, 13. August 2003

Seljam aljekum narodi :)

Sta cinite tako vi boga? Ja ne znavadijeh da se vi odekane okupljate . Zgodno ovo sto more da se svrlja i ovudake. Galiba sam nesto ka prehladila, me glava evo utistela te sam se jutros ka vanpir prebudila ha ranan zora! Ne znam sto bi vi sadek na brzinu mogla izmunaficit, moram dem da namirujem, nake pendzere da cistim :]

Ejsahadilje
pink
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

14

Srijeda, 13. August 2003

Omladinka na chat

Izasla nova moda da se proba chat, i devojkana se resi da tako uradi. Seti se jednog lijepog imena, Muzafera, i uljegnu u chet. Kad tamo sta da vidis, ona narod pise brzo, sve nesto svetluca pred ocima ka ona svetla na ringishpilj. Odjedaman se otvorise nekaki prozori, velji konverzejshn vit ..... , ona velji: "Eljhucmuljila, st alji je ovo"
Te, joj se neki omladinac javi, velji kako se zoves, a devojkana misli, "Haj sto je ovaj mahnit, ja napisala kako mi je ime on me jos dize na cirkuz, galjba mu se ne svidja Muzafera".
Tako mu ona pojasni situaciju, da kad se rodila taput nije bio adet da se deca radjaju u bolnicu. Tako da je babo moro upisat u opstinju i dok je otiso tamo, on se more bit nesto uhabio i dao joj umesto Vahida ime Muzafera. Hodi mu ga znadi sta je njenom babu bilo, mozda je hajo naku Vahidu.....

Tako njih dvoje ubise muhabet, te osturese bez ni hodi ni sedi na internet.....

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

15

Srijeda, 13. August 2003

a jadna drugo, sto ne probu i mene, nego ja zakasnih na poso... navila sam ja sahat no moja ti nisam ga cula. toljko sam bila umorna...
ja pohita pa pohita alj nista zakasnih. sreca te ona moj direktor nebese u hodnik, on se zna uzvrtet svakojega jutra po hodniku i gljeda dalj se stize na vrijeme.
p.s. no ima kod nas ona teljevizija Pink. ja sve kad gljedam tu teljeviziju vicem mojijema kot kuce e ovako se zove jedna moja kona sto je poznajem sa interneta.
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

16

Srijeda, 13. August 2003

....mozda je babo hajo neku MUZAFERU, ja pobrka, bila sam mahmurlji kad sam pisala. Uhh, dobro sam se sad izvadila, mogla sam i prisutat :D

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 14. August 2003

pusi ili ne pusi

Posao jedan MAZLUUM ,kod komsije hasabahile...na kahvu,a ko nas narod ..da se pomalo i nasali sa mazlumima,i dogadjaj je tekao OVAKO.!!!

Sabahajrolaa,komsoooo,...imalj bujruma?
Imaaa,...kako dane,hajde bujrum.
Ada ,kako ste bogoti svi ,bez nabrajanja....od najstarijeg pa do najmladjeg?
Valhaaa,dobro smo svi,...a kako ste vi svi po redu?
Dobro smo sucur,no ja malo hitah,...
E...nema vala hitas,no sedi da poricamo ,i nemo mi ko uvijek na brzinu,no sedi.
Dobro,no kcah da te pitam,imasel ti goveda tamo u stalu iza kuce?
Vala nekija tri krave i dvoje teladi,....a stooo?
Ada,nesto mi cudno,pa kcah da te pitam,...ima li igdje na svijetu da hoce krava da dumani duhan?
Pa vala,kolko mi je poznato,krave jok,samo sto telat kat su neposlusna,umiju na sokak da se prokalize i pocnu da pusu. ;) On da se nasali.
Ada,ova tvoja ,jesulj poslusna ilj su ot onija ugursuza?
Ada,jadan,ovo su ti ot onija rasnija bikova,ona su ti pametna ko insani,salj sto ne umiju da pricaju.!!! ;)
Pa jesi li siguran da tvoja telat ne pusu???
Ada ,cujes,....moja telat znaju da je to stetno za zdravlje :D , katijen ti ona nebi zapaljila,pa nek ti je hatar po sto puta!!!
E pa ja ne znam sta to more bit!!!
A sta to ....?Sto me sve to pitas?Jesi li ti to dje video da telat pusu? :rolleyes:
Vala nijesam,.....no ti iza kuce iz stale izlazi veljki dim,pa ja da te ne prepanem,polako da te pripremim,hajd vidi,...
AKO TI TELAT NE PUSU,ONDA TI GORI STALA...!!!

8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o

STALA UPUH IZGORELA -ne igrat se sa mazlumima !!!

M.S. .....................meSSko ...................selam svima
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 14. August 2003

Dosla jedna hanuma u Nemacku i cudi se onim nemackim bikama.
Kaze: "Aman ove nemacke bike, hem strcu po cijeli bogovihti dan na pendzere hem fitiljaju ono ljijek kose ka da su him neke pljetenice" :D

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

19

Srijeda, 12. Novembar 2003

sabah hajrola zene

konoooo, ja se sinoc doselih ovdje kod vas, Nabit mi u posti doli dobio pos'o, pa samo htjedoh na kafu da vas zovnem. Ako scednete zvonite na Djulbeharina vrata ;)

love
I am a woman above everything else

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

20

Srijeda, 12. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od angel undercover
Nabit mi u posti doli dobio pos'o,

I pored rijecnika manje poznatih rijeci i bosanskog jezika, ne mogah ovo gore da protumacim...

Zato moli pisca gore navedenih redova da mi ovo protumaci...
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Social bookmarks