Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DESPERADO

Početnik

(10)

• »DESPERADO« je muško

Datum registracije: 12.02.2007

• Poruku poslati

221

Ponedjeljak, 02. Juli 2007

O CEMU SE RADI OVDE?????????????????????

YU.box

Početnik

(10)

• »YU.box« je zabranjen

Datum registracije: 01.05.2007

• Poruku poslati

222

Ene, o cemu se radi, pa vidis lji da su to sve istinite price i dogadjaji is nasega Sandzka.
Übung macht den Meister

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

223

Ova insan galjba zaluto. Pris lji te ne udrijo, ti to imas nameru da nas zadijevas? E vala nej ja ti veljim.

:D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

YU.box

Početnik

(10)

• »YU.box« je zabranjen

• Poruku poslati

224

Ada bogati DINNA_ rekni koji insan, ja se uplasi da nijesam to kojim slucajom,ja.
Übung macht den Meister

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

225

NIsi ti, hic se ne boj, no ova sto ne zna o cemu se radi.

YU.box

Početnik

(10)

• »YU.box« je zabranjen

• Poruku poslati

226

E ovo je ziva istina, Soko iz Smaluce imo jednu kravu, i nedje na jesen ta mu se krava izgbila i nema je kada je u zemlju potonula, Na proljece doso vakat da se trijebu ljivade i tamo u jednu njivu kod Zara naslji ljudi jednu ogromnu tikvu, u unutra je bila Sokolova krava sa dvoje teladi bljiznadi, i kad su kravu maklji iz tikve isteralji su jos desetoro kola djubreta. E kakva su to bila vremena...
Übung macht den Meister

227

Ponedjeljak, 09. Juli 2007

Hej sta cinite, svi kako ste?

Nemam vakta, no slj svrnu da vi reknem sta cu u carsiju danas. Ona Hiljmova cora nakoga dobroga momka nasla u nemacko radi inzinjer! Hej kad bi do bog da se usreci, valha je ona hasul! A i on je dobar bolji bit ne more, eto! Zamislji se ti inzinjer pa jos u nemacko. Valha na konja bi bilji svi, kad bi him se ta cora usrecila!

E tako, dem da se presvucem cipacijela sam pokisla, ova kisa umutila hic ne namerava da stane danasnji dan!

Seljametilje!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

228

Hej navesta ada kako si ni ovija dana? Veljis lji da kisa udara? Ada ovamo ne heljaj ucine, veruj da moram i cizme do po koljena da nosim do njive... ono rehat ti ja poslje prodjem pro tih ljivada.

Cuh sta mi prica za Hiljmovu coru. Morelj bit? E bas mi valhahi bi miloo, sahi bi svi bilji na konja. Bogme bi ona cosala, sta bi joj sta faljilo, hene ti izninjera, nemore bit bolje.

Kako ti je navesta roblje? Sta vi je rodilo ljetos u vrt? :D

229

Valha prica mi to ona Vezira iz Oholja, znadelj je ti?

Dobro sam valha, i momce dobro, na poso je. Moram plako veceru da spremam, jos ljicak pa ce doj kuci.
A za vrt me hic ne pitaj, kret smo se posekiralji oko njega. Moja ti, da ti pricam. Ovo kako kise padaju pojavijo se veljki spuz u ta vrt ni. Okom dok trepnes on pojede sve sto iznikne. Sta sam silje krastavice i bunde posadila nista nema, sve izedose bog him do. Djefku reknem te u aksam ode te him naspe solji, bogami je grehota sahi, alj reko makar nesto nek ni nikne ove godine ko je kabil.

Imasilj pasulja, jelj zavezo? Pritki ima dosta kot mene ko ti trebade nemote druge sej.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

230

Ene Vezira iz Oholja, ada kako je neznam, mi smo zednako na pijoc bilje... ona prodavase nake jambuljije,beselj to ta? mene jedamput ode oko za crvene te mi je rekla da ce mi spremit po koljima cim lji nove dodju.

Hej sta ve ta vrt ucine heljaj. Ada ovo sadek nakaf kjamat udarijo, ada ni nama nije niklo mlogo, alj tija bundi imam bukadar te cu ti pratit, ilj ti kat bidnes okolo prolzila svrni te cu ti dat kuju da poneses. Imam vala i toga zelja neda mi je merak, te cu ti turit u ceger da umijesis zeljanik..

Ene imas pasulja. Vala bi mi bilo milo da ni kuji pratis. Ada mi sagubismo te pritke te nemamo hic toga pasulja ljetos, lani smo imali bukadar, no ove godine poharcismo, salj kuha i kuha ta pasulj.

Sta ti bi sa hajvanima?

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

231

SELAM

Ene sto su se ove chore raspricalje Bogomi ko da midjo hic ziv nije?
No rekoh da i ja kuju musljihunsku prozborim na ovu ljijepu temu, ovdje kod mene kisa ljije po cio dan a na ova okolna brda i snijeg, pa ja nesto umerachio kad podjem ovo sad za Bosnu da navratim malo i na skijanje.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

232

Ene midjko hajde hajrum.

Imas lji sanke ilj sedrnje za to skijanje? bogme se cuva hoj se pokljizut da ne slomis hrbat..

233

Proslje zime smo ehija bilji sa tikvama i bundama, a ove godine vala ni hic nemamo. Svrnucu negdje, da mi otpocnes onu mustru Muzaferinu, otka sebe sam uzela ona stoljnjak kot nje i jos joj ne vrnuh. Donijcu usput i kuju pritku, a i pasulja kat zrene bogme. No ko nesto nemas posla, mogla bi skoknut ljicak do mene?

Jes, to ti je bas ta Vezira sa jambuljijama.

Heeej ooooo Harunaga , otkat te bilo nije! Hosgeldin! Kako si , sta cinis? Kako je hanka, decat? Svi kako ste? Velis i snijega imate? Sta bi ova kijamet, jos malo te cemo pocet sporet da lozimo. Kad dodjes, svrni na kahvu imam oblande nake a i Dinche ce ni doj da muhabetimo.

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

234

SELAM

Ja cudna vakta i zemana, u sred ljeta snijeg u sred zime ga nidje. A falavi na poziv uh sto ja oblande voljim, a sto se tice hanke i djece fala Krasnom dobrosu, jedu sto je najvaznije.
Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

235

Valahi navesta imam tudek nakog posla, alj cim bidnem imala trohu vakta sahi me ete. Fala ti, sahi si zlatna i zgodan si insan.

Hej harune a pinka ti ne prica koju smo muku videlji dok nagradismo te oblande. Ada ono ni se stvrdnu fil, te te obladne behu ka kameni, alj mi to trohu pot sporet turismo te se smeska.. sat su sahi ukusne. Veljis da ti jede kakuci? Sahi je to najvaznije kat ti je roblje jesno.

Sta cinite kat je ovo kisa? Ovo salj insan kakuci da sedi.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

236

O core, edelj ve?!
Ukljepase mi mobilni, te ja zvah pink-hanku no me ona galjba ne cu. Vala da vi pravo reknem ja habera nemam da baratam sa ovim teljefonima. Kat zvoni ja ga ne cujem, rezilj bi od naroda. Vice mi Muzafer: "Ada turi ta teljefon na uho!", ja ne umedoh da mu se suprostavim, no mu rekoh: "Na uho, no sta!"

Jestelj poplastilje? Ja sam vi imala mobu, pa su mi ispalji naviljki za merak!

Vi heljaj biste sa tim vrtom, eljhucmuljila. Ja valha nista ne sadim no Muzafera spremim na pijoc.

Hej sto mi je milo za tu coru sto se udala za inzinjera, blagna ona, belji mi je milo.

Midjo Harune, bujrum na tufahije. Donijela mi neka cora iz Sarajeva recept alj sam se obrukala is prve. Umesto da reknem tufahije ja velju tuhafije. Ne mari...

Ej sahadilje, bujrum dodjite.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Mehdi

Učenik

(16)

• »Mehdi« je muško

Datum registracije: 18.03.2004

• Poruku poslati

237

Utorak, 10. Juli 2007

:D Sahi fina tema, zanimljiva...
Originalan nacin cuvanja sandzacke jezicke tradicije (o)

harunh

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

238

Utorak, 10. Juli 2007

Selam

Shta lji je sa ovim chorama danas sto se niko zif ne chuje, auh zisto danas bio tornik pijaca u Novi Pazar.
A imalji sta interesantno u tu carshiju vidostelj koga ja ovdje u ovu moju mahalu po cio dan haljijedam nikog ne vidjeh danas.
A ti Hanko bogomi ko da znas da sam ja hodza pa sve nesto pominjete slatko neke tuhafije josh recept iz Bosne ih :] al nejse bice insaAllah i tuhafija i baklava, i oblandi, i hadzimakulja, i gurabija, josh sad kad ove mlade odive krenu ugosti.

hajd svako dobro i ejvala

239

Srijeda, 11. Juli 2007

Poranih jutros te namirih i odma me eve odek, kaaaat imam sta i da vidim. Hanka mi svrcala, a ja nijesam bila tune :( Eno i zvala me na mobiljni no ja koja sam gluhara, cula nisam. Hej sta se isekira. Krivo mi bogati. Nevolja je Djefku sto velji tebe ta teljefon nista ne treba ha ne umijes da ga koristis. Kad goj te insan zovne ti ne cujes.

Na pijoc sam bila, obi pe-ses krugova, uze malo pomurandzi, 10oro ljuscadi domacija ( moje kokoske ukapilje nake jade, hic ne nosu jaja). Kca da napravim slatku revaniju kad dodjete. Nasla sam mlogo ljijepu suknju za 10 ojri, onde na zeljeni pijoc, ono kat se razminu zeljenis i voce, ima da se prodaju i tranje i sudovi i sigracke i sta goj hoj. Nisam to ni znala do jucerake.

Pokisla sam jopen, zaboravih amrelu kakuci.
Midjo Harune ne vido te nidje po carsiji? To se bese jucer sve sljeglo na pijoc. Vidoh vala dosta naroda i cuh dosta muhabeta. Ona Hiljmova cora se udala bogme, sad salj ceka tu naku vizu. Svadba ce sad za kuji dan bit. Vezire ne bi na pijoc, bas me zacudi da nije sto slaba. Ona mi daidzina scer is Ljeskove behose isto tuna te mi bi milo sto je vido. Prodavase sir i dade mi jedno kilo dzabe da probam.

Pokiseljila sam nakaf ves da perem danas.

Seljametilje

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

240

Utorak, 07. August 2007

Seljam hanume moje drage i midjovi.. vidim svi ste dobro i zdravo. Imate svega da pojedete i da popijete. i vidim vi sve nesto kisnete, a kise nidje nema sve se posusi.

Nego sad vidoh ovu Pinketu prodje pored Melajske dzamije sa Dzefkom. Hej pinkoljino ja ti masi masi ati nista, te ja za teljefon kad vidim nema mi tvog broja izgljeda ostao u stari teljefon. Meni je broj isti pa ovo dok si tu javni mi se da se vidimo zifti sve.

hej dince sto ti ljijepa sljika pris te ne pogodijo, ja sve trepcem za tobom, zaboljese me oci :)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Social bookmarks