Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

21

Srijeda, 12. Novembar 2003

E veljiš li? E bogoti snaho,da prostiš Nabit ti znači sad u poštu? E baš me obradova sad, sahi. E šala nije naš Nabit. E, bugomiće on daljeko dogurat, kad je on odmah sa ove prtine u poštu stigo. A rekolj ti ja snaho, bolji ti je naš Nabit no stotinu njihnija...A bogoti pita ga kad malo predahne, dalj ima kake šanse da do ovija našija brda nako sredstvo stigne da dobijemo teljefone , da živimo ka saf cipocipcio kuljturan svijet - što bi rekn'o ona s teljevizije.

E hajte vi sad kahvenišite...odoh ja polako.Hoćetelj koju da vam ostavim. Znam ja da vi krijući po neku zapušnjarite -uz kahvu. Proj se sad toga, ništa ne maha glavom,znam ja to davno. E baš me obradova za Nabita,sahhi.A ko bi reko...No nemo zaboravit da ga pitaš ono za teljefone. Valahi bi prodo ova dva vola salj da ga odekanke pored videla i teljevizora smešćim.. a ovu bi sateljitsku odmah prebacio kot tebe i Nabita - za muštuluk. A kako ono reče ? Đulbehara, e vala lijepo lijepo... E poseljami mi Nabita mlogo pa bujrum dođite.A u kuju je kuncelariju da mu odnesem kilo rahatluka da malo viduoni njegovi da naš Nabit nije bez korena? Dobro haj, neću još,al sledeće hefte,moram...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

22

Srijeda, 12. Novembar 2003

e jeste moj amidza, tako ti je ko sto ti rekoh. Dotrca uz Kovace, to ti je dolje okle sam ja u Saraj'vu, komsijino djete i donese telegraf da se hitno Nabit javi u postu u Pazar. Nejmadoh se kad ni spakovati kako treba. Samo evo sto na meni haljinki vidis i na Nabitu, to donesosmo. Te moram porucivati da mi sta spreme, makar jedan oblak za presvuci. U koju ti je Nabit kancelariju... kad udjes u postu, jock ici hodnikom pravo, nego zavrni uz basamke navise, kad se popnes na podest idi na desno, tu ti sjedi Nabit u kancelariju. Jadna li sam ne bila, ja razvezala ovdje pricati, a porucio mi da mu pogacu potkuham i spremim. halali odlecoh ja.
Nemoj zdravlja ti Nabitu za cigare reci, eh sto bi me oplavio...
A hocu ga veceras insallah uspitati za telefone ote. meni je bogme plah kupio ni snjura mu ne treba bilesi, te ga za pas mogu zaditi kad odem do krava

love
I am a woman above everything else

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• »HaNuMa_78« je autor ove teme

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 13. Novembar 2003

Eve, i ja se vama vaktilje priduzih. Nesto se ovaj svijet razbezo, galjiba svi ufatni :rolleyes: Bice da cu svi nabavilji teljefone, pa se sad pozabavili sa shnjima. Da vi pravo kazem, meni ni na nom ne pada da nabavim ta teljefon. Ovaj moj Sacir pushnjari, treba to izdrzavat, ponekat mu reknem da je prokljeshtinja jer nam je preci teljefon od cigara. Jes dina mi, od cigara nikakog haira, ubazdi mi cijelu kucu pa mi velji poslje da sam ja pesnita 8o Eljhucmuljila, meni se ruke ukapu na ova stud napolje peruci a on meni tako nesto kaze :( Sala nije moj Sacir....

Kupili smo jednog crca, salj za razonodu onako, pripsan belji :D

Seljami ve Muzafera
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

24

Petak, 14. Novembar 2003

Aljekumu seljam Muzafera :)
Aman , otka sebe te nema... a ja sve povirni odekane, te cek' cek' da otkuj goj izbijes. No te nemase, a mene ne bi milo da pisem bres tebe , nesto se omrazih kat tebe nema.
Vala sam ja ete dobro, jos po ovija skola idem, ucim nake jade po ovija kutija sa puljkama. Mah sam se urahatila jedan sam teljefon nabavila, nije nesto mlogo moderan, alj mene plah kat mogu u svakoji vakat da se cujem sa narodom. Vidi tako ti boga , nekako nagovori toga Sacka da ti uzne jedno teljefonce da i nas dvije muhabetimo pro mobiljnija. Ti mi salj rekni kat ces me otpriljike zovnut da ja izljegnem upalje, na ono guvno iznad kuce , gore se mlogo bolje cuje ka kad pricam sa nekim u sret sobe.

No moja ti sta ni je od neveste Dinnche? Pratila mi je avas pro ovoga novoga teljefonceta da je dobro i da ce svrnut odek cim prije mogadne.

Ete tako , dem ja sadek da spavam, odocnih se 8o .

Svija ve pozrdralja
pink

Jopenake ja, salj kca da reknem da je ode mlogo zahladilo, naka magla po cipacipcijo dan se spuhci te se prs pred okom ne vidi, te ko negdje morate da idete dobro se obucite i poluver i paltu i kapu, nemote debelje carape zaboravit!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

25

Petak, 14. Novembar 2003

Seljam Pinky i ostale hanume,

Pricala sam vam da smo sadek u Nemacku. Pratio mojem Saciru jedan njegof tetkic garanciju da radi tamo, te nam ta garancija bi sebet da prodamo imanje. Urahatila sam se belji, mogu obdanice da odem kod kona na kahvu, ne moram po tmusi da coretam i da se vrcem kakuci sa fenjerom.

Da vidite, izvoljeo Sacir da me zove "mila" a ja njega "milji". Lijepo sahi, meni chehre procveta kad mi to kaze :D

Bujrum dodjite na kahvu, sukala sam baklavu a posto smo vec kod sukanja, kupila sam rastuka, pa cemo i vedje nasukat, da nabijemo ljudima tutarak :))

Ej Sahadilje

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

26

Petak, 14. Novembar 2003

haj haj odelji si lji si se dela
a ljijepo sam ti reko da mi ne pokupljas te zene kad ja nisam tu, hoces da da mi sutra Hajnc nesto prebaci, i onako sam ti reko da jos ne mogu da probistem sta mi velji a ti mi tu tutarak turas.
Stan bozja zeno smir se ljijek, reko sam ti da nam ti posetci nisu prioritet. Kad smo napustalji Gorandzu sve si se turila u slaganje samnom da ces radit ka po planu i sta je sad ovo, hoj da sve propane zbog tvojia vedja.
Reko ti a ti kako hoj, savi se tu.
malo za promenu

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

27

Petak, 14. Novembar 2003

Pogljedni Sacira, sto je ufursatio sa nekim rijecima, nemo me sad zbunjivat. Sta mu to dodje "prioritet" Jelj to neka nova vrsta rastuka? :)) Ada ne brini se ti za Hajnca, on habera nema sta je rastuk, misljice za ove nase nasukane vedje da je to neka nova moda, te ce i on njegove sukat, pa mozes provat rastuk po Nemackoj. Ha, sta misljis milji :D

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

28

Subota, 15. Novembar 2003

sabahajrola zene, naspaval' ste se?
Ja evo poranila jutros, te izmetoh kucu, namirih i sjedo malo da sa vama koju prelomim. Bih juce sa Nabitom na pijaci te vidjoh lijep materijal za kata, e sto je plah... roze, a po njemu sve crveni cvjetovi sa zelenim liscem, a izmedju toga plave zvjezdice, ja sve kradom pogledam, a veli Nabit sto bi ti ovo licilo, bila bi ko curica u cvjecu, a mene ti stid bi one prodavacice. A ona naka rospije, sve oko mog Nabita. On i jes nako povisok, pa crne, a ramena ko nene mi rahmetli ormar, a ona se nasminkalaaaa ko samo tako, pa ga sve hocete ovaj stof za pantola, hocete ovaj. A ja se napravih da mi je muka, te izadjosmo iz radnje, ma zamalo je nisam pod noge.... Nego da vas pitam, je li sramota da ja mlada obucem suknju, po Saraj'vu sam nosala, ali ovdje mi... da mi ko sta ne kaze ?
Eno me telefon zove, halal'te zene

love

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

29

Subota, 15. Novembar 2003

Ejndzl andakava, ada obuci blagosh ti suknju, hic se ne sekiraj. Ne mosh ti sad ni crj ni puj sto svijet gleda ;)
Pogljedni toga arsuza sto se motala oko Nabita 8o

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

30

Nedjelja, 16. Novembar 2003

eh Muzafera poslusah ja tebe i navukoh suknju pa niz carsiju. Digla bome nos pa koracam, a ne stajem na zemlju, nek vide kakvu Nabit ima hanumu. E moja ti tako ti bijase...
A sinoc mi je dolazio Behadirov Nadir na iftar sa onim mojim, jesam ih vala docekala ko ista. Ne volim ja njega plaho, ali mi drago sto je on nako strog i obrazli, te je stalno sa Nabitom i ne da mu da poglene dje drugo. A moj Nabit ko i svaki omladinac, lijep brate, ko da je sad iz holivuda siso, pa mu zene dobacuju,, a om im vraca, ali kad je sa Nadirom.... nema vala.
Nego Muzafera sve te scedo pitati kako se obreste u Njemackoj? Kakvi vam sve papiri trebaju? Znades ja sam isla prije nego se udado kod brata tamo, mnogo mi se svidjelo, oni sareni narod, pa aldi, pa svasta, puno ljepse nego ovdje. Da mi je onog mog da nagovorim....

love

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

31

Nedjelja, 16. Novembar 2003

Vala Nadira, sto se papira tice, bolje me ne dira ;) Podmasi tetkic mog Sacira te dodjosmo u Nemacku. Treba samo Nabitu neko da garantuje poso i onda nije problem.

Vala sam se danas iznamirevala posteno, digla sam kucu na rogove :D

Nema nam Pinky ;(

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Auuu sto sam se iskido

Ouuu sto sam vam se ljuto iskido, sve me po dzigericama preseklo.
Ja evo kupio ova najnoviji handy sto je iziso, reko bogomi eve sad sam ode pa ima se, te da narod zna i vidi. Ja zovem prije neki dan dolje kod iljaza u pradavnicu i veljim,
‘Injaze merhaba’, a on ‘ene Sacire jesilj ti to, odakle me zoves’ ja reko ‘vala sa handya u Nemacku, reko Iljaze reknuces mi babu mi kad snjegne na pijecu u Tornik nek svrene kod tebe u prdavnicu a ja cu ga zovnut, da koju rijec razmijenimo, evo sredio sam se te reko da mu dadnem posljednje vesti’, veli Iljaz ‘vala Sacire nemo da brines kad je za tebe ima masuz da mu prenesem, a ti sam zovni kad mognes’. Eto tako se i zdogovorismo i meni bi milo da baba cujem.
Kad ono jutros zvoni mi ova hendy, ja gljedam, na ove najnovije ka ova sto sam ja uzo ima da ti se broj ukaz, te odma znas ko te zove. On zvoni a ja ga pustim ljijek, milo mi da slusam ono, naka zgodna muzika, a reko I narod da vidi da je to ova najnoviji. Ja tako ljijek poslusa te reko da vidim ko je hoce mi utec, kad ono lijepo pise, Iljaz prodavnica Krusevo, haj reko veljahulje sta je ovo, I ka da nesto nasluti, ja uze ona hendy i pretisnu ono dje treba I reko ‘Ja’ kad ono otud cujem Babo, rek hej sta lji je bilo, ‘Babo’ reko ‘ode Sacir prica’ a babo velji ‘Sacire eve me ode kod Iljaza u prdavnicu’ reko ‘Stan babo sad ce te Sacir okrenut da se ti ne trosis, a ja imam nije mi zo’, ha ja to reko Babo prekde, ja ljijepo u ona Reprtar I nadjo Iljaza, te I jopet ljijepo pretisnu tamo dje treba, kad ono cujem zvoni, a verujes tako ljijepo ka da je ode, e da mi je neko reko da je Iljaz u Krusevo ja bi reko lazes, eve ga ode iza bandere, no nije bogomi ljijepo pise Iljaz prdavnica Krusevo. Ha ono otut zazvoni ja cujem Babo, reko ‘Babo koje dobro, prenijel ti Iljaz da cu te zvat u Tornik’ on velji ‘jes vala bog mu do, no imam nesto da ti reknem, ‘reko ‘ha Babo’ velji ‘Jutros sam hitno bio u Pozar, Ramadan poslo ljude da me trazu’, ene reko ‘Ramadan a sto on sta hoce’ velji ‘ Moj Sacire satak ti se Izdoganio, reko ‘HA!!’ velji ‘jes moj ti, tvoj se satak izdoganio’, reko ‘ma sta veljis babo, ko se izdoganio, moj Suran da se izdogani, ne mo’, a ovamo sve mi po dzigericama, ne mogu da verujem, reko more bit da je Ramadan stogot pomijeso, al babo ne prestaje ‘ jes moj ti Sacire tvoj Shuran, tvoj satak da se izdogani’, haj a meni se cio svijet okrenu. Dalj je moguce, onakaf satak, ja sam Surana toljiko treniro, mlogo sam u njega ulozio I kad bi da krenem reko da ga dadnem kod Rmadana dolje, njegovi su satci najbolji te ce mi ih cuvat ka svoje, a jos plus reko Ramadan nam je svojta i umije sa satkovima, te Shuranu od mene bolje ne more bit. No sam reko i babu bogomi da ka cuva, da obilazi redovno, no babo nije trago, on kad sljegne u Pozar prvo sebe namiri, pa poslje po kahfi zaigra ti se domina dolje sa onim ljudim i poslje ti ga ufati mrak i ni ne stogne da Shurana obidje.
Reko ‘Babo, otac si mi, znas kako te postujem, znas da sam te za sve pito, I za Nemacku I z Muzaferu I za svasta. Znas ljijepo da brez tvoga znanja nista nisma preduzimo, alj Babo, sto mi Shurana izdogni to ti ne mogu oprostit, znas lji da je on za sampiona treba, haj haj, odo sad Babo, a ti haj kuci I vise Ramadan ne pominji’.
Ja ti ona hendy turi u dzep, neznam ni dalj sam prekinuo il nisam, alj ne mogado vise, steglo me da pukenem, salj sakam ufati ljice i shutima. Haj sta je moglo bit da se shuran izdogani, onakaf satak, haj kolko sam ga hajo, a , a, !!!.
Dodje mi tesko, tedo smesta da idem na stanicu, i Muzaferu zaboravi i kucu i sve, sam da mi je jos jedam da ga vidim, sve bi do. Pa reko sta ce meni ova Nemacka i pare, toljiko sma misljio na njega, sve reko kad jos malo zaradim pa kupim Mercedes, pa sljegnem dolje u Pozar, a turim shurana na prvo sediste, pa se parkiram dolje na Rasku te otvorim sva vrata, a Shuran se ono razljeti pa sve potera, haj sto sam sam to hajo. Eto sad, sta cu, neznam vise, jebem mu i zivot i sve.
malo za promenu

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

33

Ja taman pricam s drugom preko telefona, kad se ubaci neko u vezu...

Ha, sta cinis? Eve nista, sta ima kod tebe? Evo nista sedim kuci pa reko' da te zovnem... Nego jesilj bila onde? Ada dje jadna? Ada kod Muzafere, jesilj bila? Ada nisam sutra cu. Ti sve sutra pa sutra, ti nej ni otij! Ada hocu zeno, aman kad ti kazem, otij cu, eve sutra cu da odem kad ti kazem, sta si navaljila...

Onda pocesmo drug i ja da pricamo s tim zenama i da ih zezamo, cirkus zivi bio :D
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

34

Salj se vi tako sprdate sa ženama...dok se moj Nabit malo ne privikne na ta poso što je počeo. Međer, posljenke ću vas pitat dalj ćete se sprdat... A desi se svakom da upane u tuđu vezu, alj tad treba malo se prisabrat, pa kom je preće da je na teljefon nek ostane a oni drugi nek hi pušću da se rahat izmuhabete...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

35

Aman koji nas ovo taksirat ufati 8o Kako sad da smirujem Sacira, otico je nekut i ne vrce se kuci :(
Eto, da nismo nabavili handy nebi ni sazno za satka. Pomagajte ljudi ?(

36

Seljam svijem agama i hanumama

Heeeej kukljiš šta se isekira kat prečita ovo o Šaćirovom šatku... ;( Muzafera, edalj ga otkuj goj?

Nemo se blagoš kidat , neće Šaćko ništa učinet ot sebe, havijezan je on.Vidider vilo tamo kot Hajnca ko ti kećdne pušćit teljefon salj na trohu, te ta mu broj,ako ga dje ima upisato obrni i poslšuni dalj je žif?Javni ni posenake šta je bilo, tako ti boga?

Ja nešto beha ufatna ovija dana,te nemade vakta da svrnem, oprosći Muzafka.
Nakaf mi je ćiljim mama osnovala te me sat zaokupirala ne da mi mrdnut dok to ne izatkem.
Sve nake ruže isprepljetane u vijence, sutra moram zvat čitavu mahalu na mobu da to što prije otaraksim.
Alj eto i Šaćir se nešto ka ljuti sto mi posetkujemo...( da ga to ne ufati beljaj sat zbok toga, te mu se desi ta nesreća sa Šuranom? )

Da mi je znat, kuja je ovo mladina što mu se nake žene miješaju po teljefonata, a on se sa šnjima posenke jos i zapoznaje?
To se morebit Nabit nešto smeo oko tija toljikija ljinija, to galiba gora gužva no na raskrsnicu.Hić mi se ti, nije ni ljijek lako u poštu radit. Razumijesilj ti kat stane zvizga te teljefone, velja tune ostat havijezan. No Nabit zna šehade da him preuci, salj dok him on reda ufati, videceš ti.

Eh... Muzafera, pričalj ti ja za onoga omladinca što mi nosi kese sa pijoca do 'tobuske stanice? :O
E jes, jes baš onaput kat ja mislja da mi hi ukrade...Otišo je za Nemaćku, moja ti. ;(
Šta je ova musibet, te sve živo ode u tu Nemaćku ka da hi tamo ćekaju obešeni kolaći.
Reko je da će jopen doj čim udari proljeće.Ete, tako ja sadek tkem pomalo, spremam... :D :rolleyes:
Zisto, reko je svrnuće odek na muhabet.Alj nije mene to reko no drugijama, hoće da me iznenadi kademek. Nemo futo kom pričat da ja za to čuh usput.
Posen se ne mogu iznenadit. ;)

Tako, sadek ve svija pozdraljam :)
Mah sta udara naka kisa, pa bije po ovija oluka, ka kokoške kat grebu po teneći .:O

P.S. Još mi Šacir sa šatkom i mercedesom na pamet :rolleyes:
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Sarah

Učenik

(10)

• »Sarah« je žensko

Datum registracije: 18.10.2003

• Poruku poslati

37

Petak, 28. Novembar 2003

Sahi ovo plaho

Seljam aljejkum,
Elj hucmuljila sto se odekanek ljepote ispisalo, dok sam ja bila osutna, nesto sam mlogo bila ufatna. Muzafera, visoko ti fala i Allah ti do svako dobro, i tebe i Saciru, sto izumede ova muhabet. Eto za ona slucaj iz Gorandze nisam cula, otlje dotlje. No sta no ce je pis gljedat, svakoja se utegne, nacrta, k'o ispot duvaka, k'o da ce sat da dvori, pa k'o da je ne pogljeda.

Muhabetu Smajo i Semka:
-Kako prodje u carsiju, Smajo?
Eh, moja Semo, ja jutros taman sljego na dzadu da cekam autobus, kat naidje Selmo iz Melaja. Te ja s njim, rahat odo do u Pozar. Valha do Pazara otosmo k'o u ruku, nabavio neka mlogo ljijepa kola. Ja nekako odoh do boljnice, za ovu nogu sto me is kuka na zdravo zaboljela. Kat tamo, eljhucmuljila toga naroda. Zavlado beljajni grip u narot. Ada nije mi za ovo staro sto je bono, no sta je te mladezi, puna boljnica. Svakoje prebljijedelo, azi mi take omladine. Cuvaju demek ljiniju ove sadanje chore, nece da jedu, pose bone. U nas vakat nije bilo tako. Svakoje je prskalo od zdravlja. Taput se jelo mumuruzno, kajmak, metanica.
Posenak odo na pijac da kupim po nesto idare za Bajram. Na ta pijac, svega i svacega, salj para.
-Vidjalj koga po Pozaru?
E, valha vidja. Sve to sljeglo, otkut se nej nadat da kupi idare za Bajram. Zamalo da zaboravim da ti ispricam ono najprece.
Sreto danas Sabana iz Borostice.
-Merhaba prijatelju. Ada sta cinite, kako je to vase roblje sa zdravljom?
-Dobro smo, fala Allahu, jos nema gripa kot nas.
-A ko ti je ovo sa tobom?
- Ovo mi je najmladja chora.
-Eljhucmuljila, nisam zno da imas jos dece. Znam one sto su po svijetu.
-Jes, Smajo, ovo mi je najmladja chora, ovo pot stare dane ja i zena imadosmo. Zena scede da je makne, alj ja ne dado. Kat joj je Allah do dusu, dace joj i nafaku. Eto vidis, sat se sve rasturilo po svijetu, ona nam najbolje pristade.
-E valha, plaha ti chora Sabane. No hajde, da ja i ti obnovimo prijateljstvo. Znadelj ti mog Sakipa. Nije sto je moj, alj to nema u cipacipcijo dunja. Evo, on je brat sa Sinanom, i ono mi je evljad, alj ni doc ni pric.
-Valha i moja chora, sve pricaju u selo k'o Seljima Sabanova. Sta je njenija godina, jos je hadzemija, alj sve je basta. Sto ona zna da urabota to ni jedna zena u selo ne zna. A kat ona umijesi kolpitu, mrtva usta da je izedu. Zavrsila je osmoljetku u Deljimedje, vise je ne dadosmo da se skoluje. Ada, dje da dolazi u Pozar, da se ukalasi sa ovim pozarskim arsuzima. Ne dado je vala. Ljetos je pobedu ponijela na vasar u Deljimedje. Ot taput ne mogu vise ot prvodjaca, salj se razminjuju, ot svukut. Ja je jos vala ne dam, nit je stasala nit prestasala.
-Vala i moj Sakip je pripsan. Sve moja Semka velji: "Jos za mog Sakipa nisam begenisala devojku".
Ne begenise ona svakaku. A Sakip, nije sto je moj, duse mi majcine, to nema u cipcijo dunja. Hadzemija je bio kat je otiso u Nemacku. Svaku paru on cuva, veljki je kutnjik, to nema da luta, da obija.
Sat je gore, u Berljin. Ne radi on na baustelu, ima firmu, drzi svoje ljude. Lanjske godine je sredio papire. Ljutismo mu se sto je venco Svabicu, alj drukce nije mogo da sredi papire, sceli su da ga proteraju. Velji on mene:"Ne brini bapko, mi smo samo radi papira vencani, nemam ja nista s njom".
Donosio je sljike, bese stara naka baba, ako je kabilj malo mladja od moje Semke.
Dolazio je ljetos. Kaka kola je dogno, mercedes ganc nof, ispot cekica. Kat otosmo u Pozar, sve se zivo obrce za nama. A teljefon sto ima, jos to vido nisam za ovo mojija godina. Bese micak koljko kutija cigara, a imase i kameru, sta got hoj da snimis.
Ne znam dalj ti skoro dolazi kot nas. Svaki rahatluk imamo u kucu. Sve to Sakip namescio. Sat trazimo da ga zenimo. Dojce sat za Bajram. Ako mi hoj hatar, prijatelju, besu da mi das, da choru nej dat do po Bajramu. Dok Sakip dodje, pa deca nek se vidu, ako se begenisu, ja i ti da se sprijateljimo.
-Vala hocu Smajo. Ja znam kaki ste vi ljudi, odavno smo prijatelji, uvijek smo se dobro drzalji.

- Tako moja Semo, sve to bi. Hajo sam da si ti videla tu choru, bese plaha vala,taman za naseg Sakipa, biginisala bi je sigurno. Vise bi je hajo za snahu, no da mi neko da poo Pozara. Ne bese se ni ljijek namescila. Dok se ona namesci, obuce u kat, okiti petoljirkama, pricace se k'o Smajo sto ima snahu. Kat je povedemo na vasare, ponijece pobedu, bit ce najljepsa nevesta.
Ne bi zaljio dat ni 500 eura ovima iz teljevizije Jedinstvo, salj da mi snimaju snahu.

...Salj dok dodje Sakip, biginisace je lopof.

Uhh, kukavica ljuta sto se ja rasprica...
Seljametilje
Gospodaru moj, ne dozvoli da me zavara uspjeh, niti me poraz baci u ocaj i stalno me podsjecaj da je neuspjeh iskusenje koje prethodi uspjehu.

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

38

Petak, 28. Novembar 2003

Aferim za post Sarah, svaka cast :]

Odavno nisam procitala nesto sto vernije oslikava nama toliko drag i ovamo u tudjini toliko nedaostajuci govor. Slazem se da se ova tema moze i drugacije protumacit. Nije ovo vic, nego ziva istina :)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

39

Petak, 28. Novembar 2003

Poglje ove Muzafere!!!

Salj što je preskoćila preko tog nemaćkog praga, već semćik zaboravila jezik, te joj nedostaje.. eljhućmuljilah.
Ada nemo se turat u hake, no rekni šta ti bi sa Šaćirom, jelj preboljeo šatka. Rekni mu da Nabit ima sahi dobrog šatka da proda, zaposljio se u poštu pa nema vakta da ga drži... te ako hoće nek pošalje kuju marku ilj tija evrova (jedno dvije hiljadarke) da mu ga kupimo, dokljern ga nije neko drugi uzo.
Haj sat, da ne trošim teljefon.

i ... bode mi oči

40

Ponedjeljak, 01. Decembar 2003

Seljametilje svijema , šta ćinite narode?
Vala hitam nekuj, a salj svrnu, šćedo vidim imalj kakija novija habera ot sarah , sve se kidam dalj dadoše Seljimu prije Sakipova dolaska is Nemaćkok? Hej sta bi me to bilo žooo... :O

Halaljte sadek, nemam vakta vise da sedim. Bujrum dodjite. :)

Social bookmarks