Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško
  • »MATRIX« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 10. Septembar 2009

Noćni namaz na Paricama

Svaku noć od 2h, do pola 4, zadnjih deset noći ramazana.
Klanja se 8 rekata, 2 po 2. Nakon toga kratko predavanje, pa vitr, sa dovom posle ruku'a.
Počelo je od ove noći. Osećaj je neopisiv. 50 minuta 8 rekata! :) Predvodi ih hafiz Irfan Malić.
Bujrum
我还记得

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 10. Septembar 2009

Fantasticno! Ko god ima priliku nek ne propusta ove nafile. Da imam gdje bebu i ja bih isla.... :(

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

3

Petak, 11. Septembar 2009

Nekoliko priloga iz ove teme je izbrisano.
Matrix ,nije bilo potrebe da otvaras temu za ovu informaciju vec si to mogao da postiras u temi "Ramazan 2009" ,ali eto ako si vec otvorio,onda nemoj da me teras da je zatvaram a da nije ni pocela.
Ako neki prilog nije u skladu sa temom ili statutom foruma onda koristi opciju "prijavi" a ne da ti i ostali nastavljate u istom ili jos gorem tonu.

Lijepo sto ima nocni namaz,i sto ga predvodi hafiz Irfan Malic...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško
  • »MATRIX« je autor ove teme

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

4

Petak, 11. Septembar 2009

U pravu si... Bio mi je merak da posebnom temom skrenem pažnju na veliki hajr, pošto se otvaraju i beznačajnije teme. A to za dugme "prijavi" sam totalno zaboravio :D
我还记得

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

5

Subota, 12. Septembar 2009

MATRIX-e i ti si u pravu,osecaj je zaista neopisiv.Kao sto na predavanju rece nas gost hafiz iz bosne na pocetku sinocnjeg predavanja: "Zbog ovoga vredi roditi se i ziveti.zbog ovoga volim Novi Pazar.Cuvajte ovo braco,jer ako ovo izgubite bicete i vi izgubljeni(misli na nocni namaz)"
Odavno nisam video da je u dzamiji apsolutna vecina omladina i da je dzamija omladinom bila toliko ispunjena da smo morali par puta da smanjujemo rastojanje izmedju saffova kako bi mogli svi da udju i klanjaju.

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 08. Septembar 2010

I ove godine je uspesno nastavljena tradicija klanjanja nocnog namaza predvodjena uvazenim Hafizima,efendijama i profesorima.

Ko je ovih 10 noci bio barem jednom u dzamiji znace o cemu pricam i pishem.

Da je neko imao kamen umesto srca,nakon ovakvog namaza i dove na kraju izasao bi sa srcem od pamuka,narocito ove vecerasnje,poslednje ovogodisnjeg Ramazana...

Zaista,da Allah ukabuli dovu koju su ucili Hafizi Irfan Malic,Almir Pramenovic i Profesori a narocito dove Efendije Nedzada Hasanovica posle koje kao sto rekoh,bi i iz kamena potekla suza a kamoli iz coveka.

Da ih Allah sve sacuva i da nam ih ostavi da budu medju nama jos dugo godina i mnogo Ramazana i nocnih namaza,Amin.

Social bookmarks