Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• »Bananaman3« je autor ove teme

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 19. Novembar 2002

No alcohol

U bosnjackim lokalima u Novom Pazaru u toku Ramazana se ne sluze alkoholna pica.

To naravno udaljava Srbe iz tih i takvih lokala, pa je nacionalna podeljenost jos veca. ?(

E bas je za diskusiju zar ne? :]

Zahvaljujem se svima koji se ukljuce u razgovor! :)

Bananaman3 je dodao/la ovu sliku:
  • Bananaman3.GIF

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Samo si još trebao da "plasiraš" da Bošnjaci u svojim lokalima za vreme Ramazana ne toče alkohol baš iz tog razloga, da bi udaljili Srbe iz njih ( i na taj način "vršili pritisak") Pa da nakitiš, da pored toga , zamisli... Bošnjaci u svojim radnjama ne drže ni proizvode od svinjskog mesa... pa da stvarno stvoriš "sliku"....:D:D:D i stvoriš dobru "podlogu" za dijalog...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

3

Boom

Hvala sansu na ostrim recima podrske
Molio bih ga da svoje pretpostavke i teorije zavere servira drugom.
Lepo sam pitao da li ima nekoga za razgovor na tu temu?
Eto zadnji primer je cafe Boom,
pre toga je bilo jos puno kafica koji su sluzili alkohol i bili nazovi multietnicki, dok nisu prestali isti da sluze.
I na kraju, 'oce li neko na pivo?
:)

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od Bananaman3
U bosnjackim lokalima u Novom Pazaru u toku Ramazana se ne sluze alkoholna pica.

To naravno udaljava Srbe iz tih i takvih lokala, pa je nacionalna podeljenost jos veca. ?(

E bas je za diskusiju zar ne? :]

Zahvaljujem se svima koji se ukljuce u razgovor! :)

Istom logikom:

U srpskim lokalima u Novom Pazaru u toku Ramazana se sluze alkoholna pica.

To naravno udaljava Bosnjake iz tih i takvih lokala, pa je nacionalna podeljenost jos veca.

... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

5

Nema potrebe da mi se zahvaljujete, ta oštra podrška je došla sama od sebe...Što se tiče "teorije zavere" i mog serviranja, tu sam već dužan da Vam dam odgovor:

Tema koju ste počeli, onako kako ste je počeli nije na MESTU. Znači, (odavno ovo nisam upotrebio...)

[SIZE=5]bode mi oci[/SIZE]

to što ste to što se alkohol ne toči u nekim lokalima za vreme Ramazana videli kao razlog za još veću nacionalnu podeljenost. Koliko ja znam, alkohol i njegovo konzumiranje, nije baš pohvaljeno nigde u svetu, i ne vidim da bi u jednom normalnom, zdravom, multietničkom društvu alkohol trebao biti ta "linija što spaja".
Da ste rekli, to udaljava alkoholičare, to bih još nekako i razumeo, ali Vi ste generalizovali... jednostavno ste "udaljili" Srbe iz tih lokala i to "krivicom" onih (opet generalizovanih)Bošnjaka, koji iz svojih verskih razloga,pored toga što neće da piju alkohol, neće ni da ga toče, niti da ga prave, niti prodaju...jer to smatraju grehom (a i jeste greh)!!!
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

6

Služenje ili ne alkohola u vreme Ramazana samo privlači ili odbija one koji piju alkohol bez obzira da li su Srbi ili Bošnjaci.

Ako je nekom alkohol tolko bitan da ne može da zamisli druženje ili izlazak u grad bez njega onda mora ići tamo gde se alkohol služi.

Dakle ovisnici o alkoholu bilo Srbi ili Bošnjaci tokom Ramazana imaju sužen izbor lokala.

A ima i onih koji ne piju a učine ustupak prijateljima i odu u lokal gde se toči alkohol. A ima i obrnutih slučajeva.

Ja ipak ne bih multietničnost vezivao za alkohol.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

7

Bode mi oci

Pa sta ako ti bode tema oci sans. Mozda bi trebao da je ukines, da ti ne bode oci. Mozda i alkohol u kaficu nekom bode oci. A mozda nekome bode oci nesluzenje alkohola.

O tome bas i pricam, o iskljucivosti.

Ja kazem da je jos jedan kafic izgubio svoju multietnicnost.

A onda je dosao pa i otisao multietnicki kontejner...

Ko 'oce na pivo, ajde, ko oce da prica, opet ajde, koga pecaju oci nek odmori...

i pozdrav za hobbesa

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Ja kazem da je jos jedan kafic izgubio svoju multietnicnost.

Ovo verovatno znaci da svi Srbi UVEK konzumiraju SAMO alkohol.
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

orginalno od Bananaman3-a
O tome bas i pricam, o iskljucivosti.

DA, isključivo o tome pričaš, i to upravo na isključiv način, isključivo čime izazivaš ovakve, isključive reakcije, ali ne isključivo samo sa moje strane...

P.S. Čitajući tvoj post (onako između redova) zapitah se kako li bi isti izgledao kada bi umesto svake tačke u njemu stajalo: [SIZE=5]...hiiiiiik! ...hiiiiiik! [/SIZE] Verujem da bi tek onda bio verodostojan :D :D :D ;)

i ... bode mi oči

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

10

Neznam kako da naslovim ovaj post

Pozdrav za sve prijatelje ovog foruma, pa naravno i za Bananamena, jer mislim da su ovi njegovi postovi "dobronamerno" upućeni, za poboljšanje ovog foruma.
Nebih u ovom momentu govorio na temu alkohola, mada se retko ne pridržavam teme, al neka sada bude, hoću da kažem sledeće:
U mojoj firmi, tokom meseca Ramazana imam čast da vidim i svedok sam jedne maksimalne tolerancije između Srba i Bošnjaka, mislim da je to slučaj u većini firmi, kada se i sami Srbi iz poštovanja donekle ustručavaju da jedu i piju u vreme posta, dakle prije iftara, i onda zajedno sa svojim kolegama i prijateljima jedu kada je Bošnjacima u vreme posta to dozvoljeno, bude tu poneka cigara i kafa, za ponekog stravstvenog pušača, što je normalno razumljivo.
Dalje moram ti priznati da Bananamene da su i sufuri prava stvar, kada svi zajedno u toku dežurstva večeramo, i garantujem ti da nijedan radnik bilo koje narodnosti se ne izdvaja.
Neznam koje su ti pobude da pokrećeš ovakve teme na forumu koje nikom nisu prijatne, pogotovu ako se forsiraju u forumima o politici i tako to, al neka.
Mogao bi da malo slediš ovaj primer, a sad apstinencija od alkohola, pa makar ona bila formalna sklanjanjem alkohola sa polica kafića, sigurno dobro dođe.
Pozdrav

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

11

O opravdanosti ove teme ?

A o opravdanosti ove teme, nebih govorio, neka o tome odluče više instance ovog foruma, supmod. i admin., a mislim da joj nije mesto ovde, te sa pravom bode oči...........
Pozdrav
P.S.
Temi, kao i njenom pokretaču dajem minus.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

12

Bosnjaci i alkohol

Bananaman, pokusat cu da ti objasnim neke stvari koje izgleda ne znas ili se pravis da ih ne znas.

Da bi vise nacija na jednom prostoru zivelo u zajednistvu i harmoniji potrebno je na prvom mestu medjusobno postovanje i uvazavanje. Postovanje izmedju ostalog tudje vere i verskih nacela.

Ukoliko zelis da budes postovan i uvazavan moras se tako odnositi i prema onome od koga to ocekujes.

Tvojim tekstom na pocetku teme pravis veliku gresku time sto trazis od jednog naroda da se odrekne svojih verskih nacela zarad multieticnosti.

To je POGRESNO, i to vodi samo kontra produktivnosti i reakciji onih na tvom nivou svesti.

Dakle zar uistinu mislis da jedan vlasnik lokala, Bosnjak po nacionalnosti, treba da se odrekne sopstvenih verskih nacela i prodaje alkohol za vreme svetog meseca Ramazana samo da ne bi dobio kritike od tebe i tebi slicnih?

Ukoliko stvarno zelis zajednicki zivot Srba, Bosnjaka i ostalih naroda na ovim prostorima onda se priupitaj da li je tvoje pitanje sa pocetka ove teme na mestu.

P.S: Tema prebacena u forum o Novom Pazaru.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

13

Citirano

'oce li neko na pivo?

Shto se mene tiche to je samo otvoren pokusaj licimerne provokacije. Drago mi je samo da su odgovorili ljudi sa sveshcu iznad toga i niko nije odreagovao na njegovom nivou. Ja sam malo losh, mlad, pa javno to primecujem. Posle strpljivo objasnjenih stvari od pametnijih ljudi tip moze samo da izabere da se pravi tup da ne primechuje ochigledno (ako i pre nije), il' da provocira i dalje. Paznju ne zasluzuje u svakom slucaju..
mogu ja da se potpisem i bolje...

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

14

Citirano

To naravno udaljava Srbe iz tih i takvih lokala, pa je nacionalna podeljenost jos veca.

Ne bih da zvucim uvredljivo, ali ovo je obicna glupost. Kada je Babananamen ovo rekao posao je od predpostavke da svi Srbi piju i da kada izadju uvece u carsiju moraju da piju alkohol sto mislim da nije tacno. Drugo ovo udaljava i Bosnjake koji piju alkohol od ovih kafica. Trece Bananamen je mogao i da okrene temu i da kaze da Srbi koji drze kafice za vreme ramazana toce alkohol, pa kod njih iz tih razloga ne dolaze Bosnjaci, i to doprinosi do vece podeljenosti. I ovakva jedna pretpostavka je obicna glupost.
I na kraju uopste mi nije jasno zbog cega se u nekim kaficima tokom cele godine sluzi alkohol, a za vreme Razamazana u tim istim kaficima ne sluzi.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

15

Srijeda, 20. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Ertan

Citirano

I na kraju uopste mi nije jasno zbog cega se u nekim kaficima tokom cele godine sluzi alkohol, a za vreme Razamazana u tim istim kaficima ne sluzi.

Ne bih da advokatišem, ali mislim da je prvi Bananamenov post gotovo na mestu zbog gorenavedene činjenice. Ali...

Ne stoji ideja da bi Bošnjaci trebalo da služe alkohol u svojim lokalima za vreme Ramazana ako se to kosi sa njihovim ličnim uverenjima, zarad Srba i smanjivanja podvojenosti. Ako većina tržišta+lična uverenja tako nalažu, izvolite ukloniti alkohol iz lokala. Meni to ne smeta. Više mi se dopadala situacija od pre 10 godina, ali lako sam se privikao i na ovu, uz par pravila:
1. Ako sam krenuo u grad sa nekim ko ne pije, ne pijem ni ja.
2. Ako mu/joj je bitno da odemo tamo gde se ne pije, odemo tamo gde se ne pije.
3. Kad uđem u lokal za koji nisam siguran da li služi alkohol, pogledam prema šanku i dozerima, pa ako ih nema ne pada mi napamet da tražim pivo, naručim kafu ili odmah odem na pivo ako mi se baš pije.

Hadžied lepo reče, a ja da preformulišem: ko ima dva prsta obraza neće nikom otežavati post, već naprotiv, pokušati da se solidariše, pogotovo na javnim mestima.

Ali ipak, tema nije ni suvišna ni neprijatna. O ovome, kao i o mnogim drugim stvarima, treba samo normalno razgovarati i problema nema. To je jedini razlog što me vi svi viđate na ovom forumu.

Zbog ovoga, Bananamenu ipak plus za temu, uz napomenu da sledeći put bude OBAVEZNO artikulisaniji kad su motivi u pitanju. Ako sledeći put uspeš da neki problem formulišeš manje provokativno, obavio si posao kako treba. Mnogo je važno da se vidi da je namera dobra. Ovo važi i za ostale članove, neka se niko ne oseti prozvanim...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

16

Odgovor na pitanje koje je postavio Ertan, a koje je Djordjerd istakao i podvukao kao činjenicu zbog koje misli da Bananamenov prvi post "gotovo ma mestu" ne može se dati a da se duboko ne zađe u vode religije tj. Islama. Pa ako nekog baš interesuje odgovor na to pitanje, neka ga postavi u forumu za religiju, a ja ću ( a verujem i još neko ) pokušati tamo da odgovorim.

Pozdrav!!!

i ... bode mi oči

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

17

Mislim da bi to bilo OK. Ja neke stvari znam a neke naslućujem, ali daj da to vidimo na jednom mestu pa ćemo se bolje razumeti.

Mislim da ovakve teme odlično doprinose smanjivanju narastajuće ksenofobije, a pošto internet više nije marginalni medij, možda stvarno napravimo nešto korisno. Ako i ne, makar smo probali...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 21. Novembar 2002

Poziv na pivo nije provokacija.

Postoji i bezalkoholno pivo, a poziv je na druzenje.

U Artu se pre nekih (ko bi se setio) mozda deset godina dogodilo isto.

Gazda je najedanput ukinuo pice u toku Ramazana.
Od tada taj kafic nikada nije povratio "staru slavu".

Napustili su ga svi pijanice i boemi, i dobar deo muzicara... a dosla im je zamena u vidu kvazi -intelektualaca i malogradjana.

Ne kritikujem to sto neko ne sluzi pice, to je njegovo pravo i sasvim licna odluka.

Znam za sebe da sigurno necu ici u lokale u kojima se ne sluzi alkohol, i znam jos puno drugih koji misle isto (misli se na likale u kojima se sluzio pa se najedanput ne sluzi).

Licno, za mene postoji jedan veoma normalan i ljudski odnos prema komsijama, i razlog sto je odnos takav je sto sa komsijama imam komsijske odnose, a ne multietnicke.

Multietnicki (citaj bratstvo jedinstvo) odnos ne postoji.

On mora biti gradjen na jednakostima, medjutim vidim da ovde vecina diskutanata insistira na razlicitostima.

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

19

Citirao bih Bananamena:

1) Poziv na pivo nije provokacija.
Postoji i bezalkoholno pivo, a poziv je na druzenje.

2)Znam za sebe da sigurno necu ici u lokale u kojima se ne sluzi alkohol

Ove dve recenice koje je Bananamen napisao u istom postu su ocigledno oprecne i ocigledno je da je njegov poziv na pivo bio pokusaj neke jeftine provokacije. I zaista mi nije jasno zasto ne stane iza onoga sto je rekao.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

20

Ertanu.....

Znam za sebe da sigurno necu ici u lokale u kojima se ne sluzi alkohol, i znam jos puno drugih koji misle isto (misli se na lokale u kojima se sluzio pa se najedanput ne sluzi).

Social bookmarks