Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

Datum registracije: 07.11.2002

• Poruku poslati

21

Četvrtak, 21. Novembar 2002

Ne vidim Bananamen koga bi uopste ovde zanimalo da li ces ti da ides u lokale gde se ne sluzi alkohol. Mene ne zanima. Zanima li mozda nekog drugog?

22

Petak, 22. Novembar 2002

Pozdrav za Djordja. Sa njegovim, ali licno njegovim komentarom, za spomenutu pojavu u sustini se slazem. Ono sto mi se ne svidja u tom izlaganju je opravdavanje bananamena sopstvenim razmisljanjem i percepcijom koja niposto se nemoze pripisati bananomenu. Da je bilo sta od toga on hteo da kaze, na nacin kojij je to Djordje ucinio, on bi to i ucinio. Ali jednostavno, njegovo razmisljanje predstavlja njegov govor i tudje razmiljanje ne moze njegov govor, i njega samog da ucini ni boljim ni gorim. Mogucnost izvlacenja dobre teme iz njegovog govora ne cini njegov govor dobrim. Ne slazem se ni sa tim da mu govor nije bio artikulisan. Rekao sam vec da je poziv "na 'ladno pivo" provokacija, i to je sasvim jasno te mi sad samo nije jasno sto sam covek pokusava da to smesnim stvarima opravda i ne stoji iza onoga sto je rekao. Poziv na pivo definitivno nije poziv na druzenje ukoliko je upucen u vreme Ramazana (a zna i tip sam sta to znaci tako da nema potrebe da objasnjavam). Mislim da bi jednako "druzeljbiv" bio i ja kad bih nekog Pravoslavnog vernika pozvao na pechenje u vreme njegovog posta (kad se meso, i masno, kolko znam ne jede) i to sa sve osmehom na licu (smily je bio isuvise upecatljiv). Ili ti kada bi ljude koji su na odvikavanju od alkohola pozivao na alkohol. Ali ja to nikad ne bih ucinio pa makar me oni poput bananacoveka zvali nedruzeljubivim.
A sto se tice nacina uspostavljanja odnosa sa ljudima onoga koji jede banane, mislim da bi njemu odraz u ogledalu bio najbolji prijetelj jer ne bi bilo razlike medju njima. Gradjenje odnosa na bazi jednakosti ideja je onoga sto je i sam bananojed hteo predstavit uzgred kao lose a to je bratstvo i jedinstvo, gde su svi po ideji isti. A to nikako ne moze da radi, jer su ljudi u svetu neminovno razliciti. E onaj kome smeta kad je neko razlicit moze biti ljudsko bice, ali po meni nikada ne moze biti i covek.
A sto se tice konkretno sluzenja alkohola u vreme Ramazana, ili vam njegovo NE sluzenje, o tome se vec, kao sto je spomenuto, ne bi vise trebao voditi razgovor ovde.
Smatram da ova tema nije otvorena ni sa gramom dobre namere. Pokusaj da se to opravda na pogresan nacin pocetnu nameru ne menja ni najmanje. Al u svakom trenutku se prethodno sadasnjim moze zameniti. Tema je u svakom slucaju vrlo otvorena...
mogu ja da se potpisem i bolje...

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 22. Novembar 2002

Citirano

Orginalno od Bananaman3
Napustili su ga svi pijanice i boemi, i dobar deo muzicara... a dosla im je zamena u vidu kvazi -intelektualaca i malogradjana.

Ovo baš i nisam primetio.Uglavnom do sadašnjeg iseljenja ART-a zatvaraju ga skoro isti ljudi kao i pre. Mora da su se vratili u međuvremenu.
Mislim da su na promene strukture gostiju u ART-a dosta uticale i promene enterijera.

Citirano

Bananaman3
Ne kritikujem to sto neko ne sluzi pice, to je njegovo pravo i sasvim licna odluka.

Tako i treba, naravno.

Citirano

Bananaman3
Znam za sebe da sigurno necu ici u lokale u kojima se ne sluzi alkohol, i znam jos puno drugih koji misle isto (misli se na likale u kojima se sluzio pa se najedanput ne sluzi).

Znači nećeš da ih kritikuješ ali hoćeš da ih bojkotuješ :D
E moraš biti malo tolerantniji.Ljudi se menjaju. Kažu da samo budala nikad ne menja mišljenje.

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 25. Novembar 2002

pozdrav

U redu je,mozda, sto u nekim lokalima nema alkohola, medjutim nije u redu da u lokalima u kojima je pre deset godina bilo alkohola vise ga nema.
Ramazan je postojao i pre postoji i sad ali ja ne mogu da shvatim da su neki ljudi postali toliki vernici da idu u jednu krajnost.
Znam samo da je na Sestovu mnogo vise muslimana u vreme Ramazana nego pre.
Znam da mnogo njih traze kolu sa vinjakom ako ih ima vise, a samo vinjak ako je jedan.
Znam da dolaze i te neke gazde koji u svojim lokalima ne sluze alkohol, da cugnu po neku.
Ako ne verujete izvolite dodjite uverite se!

Pozdrav za Bananamena i izvoli dodji na pivo(ALKOHOLNO)!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

25

Koliko god sa jedne strane treba poshtovati neciju tradiciju toliko treba poshtovati i neciju slobodu.
To je malo teshko, jer stoje na razlicitim polovima sveta. Jednostavno teshko je primeniti u praksi.

Citirano

I na kraju uopste mi nije jasno zbog cega se u nekim kaficima tokom cele godine sluzi alkohol, a za vreme Razamazana u tim istim kaficima ne sluzi.

I ja se pitam. Ovo je tipicni primer licemerstva. Ocu kakim necu kakim....

Pozdrav za sVe...
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

hobbes

Profesionalac

(10)

• »hobbes« je muško

Datum registracije: 21.08.2002

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od Sestovoboy
U redu je,mozda, sto u nekim lokalima nema alkohola, medjutim nije u redu da u lokalima u kojima je pre deset godina bilo alkohola vise ga nema.

Zašto? Ljudi se menjaju pa mogu da promene i poslovnu politiku. To nije ni zabranjeno ni nemoralno. Neko ko je držao ćevabdžinicu može da otvori mlečni restoran, neko drži knjižaru pa posle počne da radi sa tekstilom i niko ga neće zbog toga napadati, zar ne?
Može se to posmatrati i ovako.
Znaš li šta je bio Sv.Petar pre nego što je primio hrišćanstvo, ili Marija Magdalena. Da li im je to neko posle nabijao na nos...

Citirano

Orginalno od Sestovoboy
Ramazan je postojao i pre postoji i sad ali ja ne mogu da shvatim da su neki ljudi postali toliki vernici da idu u jednu krajnost.

Ma ne mora da idu u krajnost da ne bi konzumirali/prodavali alkohol to je sasvim jasno zabranjeno svakom verniku.To nisu novotarije koje su izmislili neki fanatici

Citirano

Orginalno od Sestovoboy

E ovo je dobar primer da se napravi razlika između Bošnjaka i muslimana. :D Mislim da tamo ipak više dolaze Bošnjaci...

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

27

Citirano

Sestovoboy:

Prvo ne konzumiranje alkohola za muslimane nije nikakva krajnost. Drugo, da li ovo znaci Sestovoboy da kada bi se recimo Srbi okrenili svojoj veri, poceli da je postuju, da idu u crkve i uopste da se vise posvete svojim obavezama u religijskom smislu da li bi to bila krajnost? Da li bi oni bili za osudu? Licno ne mislim da je to za osudu i mislim da bi to bila pozitivna pojava, medjutim ne vidim da ce se to u nekoj blizoj buducnosti desiti. Problem ljudi koji ni sopstvene veru ne postuju je taj sto kada neko obavlja svoje religijske obaveze, pa makar to bile i one osnovne, odmah ispada neko ko ide u krajnost, ekstremista i slicno. Da postujes sopstvenu veru nikada ne bi napisao jedan ovakav komentar. I uostalom neznam zasto se ti toliko brines za nekog da li ce konzumirati alkohol ili nece. To je pravo svakog pojedinca.
U jednom postu na ovu temu sam postavio pitanje zasto se u nekim kaficima tokom cele godine sluzi alkohol, a za vreme Ramazana ne sluzi. Medjutim izgleda da je ovo moje pitanje pogresno protumaceno. Moja namera je bila da se naglasi da islam zabranjuje konzumiranje alkohola bilo koji dan u godini podjednako i da za vreme Ramazana ne vaze nikakva posebna pravila u tom pogledu. Meni samo plasi ova pojava u tom smislu da ljudi ne pocnu da misle da je samo za vreme Ramazana zabranjeno konzumiranje alkohola, a da je ostalim danima dozvoljeno. Neznam koliko ljudi zna da razlike izmedju konzumiranje alkohola za vreme Ramazana i nekog drugog dana u godini apsolutno ne postoji.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

28

ovo je rekao Hobbes, a ja ponavljam ......

Citirano

Orginalno od Sestovoboy

Zašto? Ljudi se menjaju pa mogu da promene i poslovnu politiku. To nije ni zabranjeno ni nemoralno. Neko ko je držao ćevabdžinicu može da otvori mlečni restoran, neko drži knjižaru pa posle počne da radi sa tekstilom i niko ga neće zbog toga napadati, zar ne?
Može se to posmatrati i ovako.
Znaš li šta je bio Sv.Petar pre nego što je primio hrišćanstvo, ili Marija Magdalena. Da li im je to neko posle nabijao na nos...

Citirano

Orginalno od Sestovoboy

Ma ne mora da idu u krajnost da ne bi konzumirali/prodavali alkohol to je sasvim jasno zabranjeno svakom verniku.To nisu novotarije koje su izmislili neki fanatici

Citirano

Orginalno od Sestovoboy

E ovo je dobar primer da se napravi razlika između Bošnjaka i muslimana. Mislim da tamo ipak više dolaze Bošnjaci...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

29

[SIZE=3]SLEPOM POKAZUJ [/SIZE]
[SIZE=3]GLUVOM ŠAPUĆI ??? [/SIZE] :P :P :P :P :P

Pozdrav

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

30

Utorak, 26. Novembar 2002

Pozdrav za Sansa

Citirano

E ovo je dobar primer da se napravi razlika izmedu Bošnjaka i muslimana. Mislim da tamo ipak više dolaze Bošnjaci...

Sanse izvini ako sam te uvredio necim samo zivim u Novom Pazaru i uopste mi nije jasno sta su BOSNJACI a sta MUSLIMANI, voleo bih da znam kako se ti osecas i ako mozes da mi objasnis posroji li razlika izmadju toga.
Do pre nekoliko godina moji prijatelji sa kojima se i danas druzim su bili muslimani a sada vise ni oni nisu sigurni u to?
Voleo bih da znam zasto se pojavio taj drugi naziv?

POZDRAV!

Ertan

Učenik

(10)

• »Ertan« je muško

• Poruku poslati

31

Odgovor za Sestovoboy-a na pitanje sta je to Bosnjak, a sta musliman, posto se zalio da nezna razliku. Ukratko: Musliman je veroispovest, a Bosnjak nacionalnost.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

32

pozdrav za sve

Citirano

orginalno od Sestovoboy-a
... voleo bih da znam kako se ti osecas...

Hvala na pitanju, dobro se osećam... :D :D :D

Što se tiče tvog interesovanja i nejasnoća u vezi sa tim... potrudiću se da ti dam odgovor na nekom drugom mestu, da ne bih "kvario" ovu i onako dovoljno "iskvarenu" temu...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

33

Srijeda, 27. Novembar 2002

a sto se alkohola tice

Evo sta ja mislim o pojavi ukidanja alkohola za vreme ramazana. Po meni pozitivna pojava medju nasim ljudima. Jedan znak da je covek poceo razmisljati o nacelima svoje religije. Meni je cista glupost to nazvati licimerstvom. Zar nemamo veliki br. ljudi koji ne piju samo Ramazanom, a tokom cele godine to cine? Zar nema ljudi kojima je samo post obaveza kojoj se povinuju? I jesu li oni licimeri? I ko smo ustvari mi da ih nazivamo licimerima i da im sudimo za dela koja ne obavljaju zbog nas i duznosti prema nama? Ljudi koji drze kafice samo projektuju svoja ubedjenja i ponasanja na nesto sto mogu svi da primete, i desi se javno kritikuju i sa razlogom i bez njega. Cinjenica da je neko pio/sluzio alkohol 11 meseci ne mora nuzno da vuce za sobom cinjenicu da se alkohol mora sluziti i 12-og meseca. Taj mesec u kojem se oni otrezne je njihova shansa da praksu nastave da primenjuju i u ostalim mesecima. Pojava mlecnih restorana u sve vecem broju govori da se to i desava. Cesto ljudi kritikuju druge i onda kad urade nesto dobro. Ustvari vecina tih kritika je odbrambeni mehanizam svojih postupaka, ali bez obzira na to, osnovane ili neosnovane one vecinom niti imaju smisla niti imaju razloga da budu iznesene.
Jedna paralela: skolska godina ima oko 8 meseci. Djak koji nije ucio 7 meseci, seo je pred kraj skolske i zapeo da nauci bar nesto da pi polozio razred. Je li on licimer? Ili je osetio da mora da sedne i potrudi se, odradi nesto da bi postigao ono sto se trazi od njega. I zar ne postoji mogucnost da on iz te takve situacije uvidi da je lakse kad se radi redovno nego sve odjednom. Da bih rekao da je moguce, priznacu da se meni isto desilo..
A sto se tice pokretaca teme ne vidim kakve veze ima on sa svim tim. Ne zna nesto, moze da pita.. svi ce bit radi da kroz diskusiju odgovore. Ali slucaj da nesto on nalazi pogresno u stvarima koje ne poznaje, i jos misli da ce nekog isprovocirati ili uvrediti navodjenjem tih takvih podataka, samo dokazuje Ertanovu konstataciju da onaj koji nema postovanja prema svojoj veri i ne praktikuje nacela iste, taj nema postovanja ni prema ljudima koji praktikuju nacela bilo koje druge religije.
A i u pokusaju objasnjenja sebe ne vidim mu i jednu zrelu i doraslu recenicu. To sto on nece ici u spomenute lokale i sto ga to pogadja licno mislim da ce jedino pogoditi nacionalnu industriju u Singapuru. Sto rece Ertan: koga je za to uopste briga???

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• »Birdum-Bardum« je muško
  • »Birdum-Bardum« je zabranjen

Datum registracije: 24.07.2002

• Poruku poslati

34

Selam alejkum Boshnjaci. Ja kolko znam u mojem zivotu uz rijech Alkohol se veze sve ono shto je loshe. I saobrachajke, i ubistva, i silovanja, i razbijena porodica, i razbijeno prijateljstvo, itd. itd. itd. A ujedno sam chuo da alkohol nalazi i neku primjenu u medicini. Zato Islam po pitanju Alkohola i Kocke kaze da u tome ima malo koristi ali je shteta mnoooogooo vecha pa se zbog toga strogo zabranjuje. Pa ko god malo razmisli,van svojih "strastvenih" razmishljanja uvidjet che da bi jedan grad bez alkohola u smislu UZIVANJA bio odlichan. Manje bi bilo udesa, upropashtenih porodica, tucha, itd. A zar nije malo smijeshno da sad neko jedno takvo zlo vezuje za naciju. Zashto i pored svih moguchih dokaza i pored svega neche da razmisle. Eto tako. Jednostavno ovo je smijeshno shto nekom smeta da se alkolhol sklanja iz grada. Allahimanet

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

35

Selam alejkum Boshnjaci. Predlazem Administratoru da napravi jednu anketu koja che sadrzati pitanje, Dali ste za da nema "pijanog sokak-a"? ili tome slichno. Jer zaista je malo glupo da se u samom centru grada nalaze kafane. Umjesto da to budu lijepi butici, ili neke prodavnice ili internet klubovi ili bilo shta korisno, a ne chitav jedan lanac kafana, nevjerovatno da se takvo neshto nalazi u sred centra. Isto kao da je neko planski poredo te kafane tu, da bi se Boshnjaci polahko uz pevaljke i alkohol odvajali od svoje vjere. Pa mi se chini da je sasvim jasno da sada otklanjanje istih bolno djeluje na one koji vole da vide Boshnjake izgubljene i udaljene od svoje vjere. Allahimanet

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od Birdum-Bardum
Isto kao da je neko planski poredo te kafane tu, da bi se Boshnjaci polahko uz pevaljke i alkohol odvajali od svoje vjere. Pa mi se chini da je sasvim jasno da sada otklanjanje istih bolno djeluje na one koji vole da vide Boshnjake izgubljene i udaljene od svoje vjere.

Koliko znam niko ne prisiljava Bosnjake da ulaze u te kafane. Znaci da ulaze sami i svesno.
Ako si pravi vernik nece ti smetati kafane jer jednostavno neces ulaziti u iste.
Po meni nisu kafane problem, vec njihova alternativa. Koju alternativu mozemo da pruzimo coveku da ne ide u kafanu ? Koliko imamo kafana, a koliko biblioteka, bioskopa, sportskih terena ?

ili mozda gresim .... :(
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Birdum-Bardum

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

37

Četvrtak, 28. Novembar 2002

Selam alejkum Boshnjaci. Pa shta bih ti reko. Ovo je veliko pitanje koje si ti pokrenuo time shto si rekao da se radi o individualnoj snazi da se odupre tome da ne udje u kafanu. Recimo hajde nek neko pokusha da Islamski vaspita svoje dijete u Berlinu recimo. Ili nemora Islamski nego na neki drugi nachin. Uvidjet che da je to veoma teshko, jer su uticaji drugih stvari i okoline jachi od onoga shto on moze da uradi. Zato to dijete gubi iz kontrole. O tome postoje ogromne rasprave kako bi trebalo da izgleda okruzenje chovjeka jer sve ima uticaja u odgoju chovjeka. Dakle zanemariti to kao uticaj je jedna velika greshka. To i nemozemo uratiti jer je jasno da utiche na ljude. Mnogo je teze da chovjek ne ode sa nekom djevojkom da pochini recimo neki blud ako se te djevojke nalaze oko njega i bude stalno njegove strasti. Dakle vecha je vjerovatnocha da che izgubiti bitku moralnu i da che posrnuti i to uraditi. Dakle oko toga netreba ni raspravljat po mojem mishljenju. A da nebismo skretali sa teme bolje je koncentrisati se na sushtinu pitanja. Da li je alkohol vishe shtetan po drushtvo ili koristan. I da li su kafane ustanove koje doprinose poboljshanju ili pogorshanju drushtva. Pitanje je to. A shto se tiche toga postoji li adekvatna nadoknada za to reko bih da naravno ima. Konkretno Islam sadrzi sve komponente koje su za chovjeka potrebne da bude pravi chovjek moralan i drushtven a ujedno i zadovoljan. Eto ako. Allahimanet

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

38

Kad smo već kod alternativa, dobro se sećam... to se desilo baš negde mojim generacijama, kada smo kao alternativu dotadašnjem životu dobili novinu u vidu "kafića". S obzirom na ionako siromašan sadržaj dotadašnjeg života, ova alternativa je veoma brzo prestala to da bude - već je postala sastavni i neizostavni deo odrastanja svakog od nas. Tadašnji naši profesori i roditelji bili su veliki protivnici "kafića" već u samom startu ( da li svesni zla kojem se izlaže omladina, ili jednostavno onom linijom otpora svemu što je novo- neću da ulazim u to). Vera je tada bila marginalizovana sistemom i retki su bili pojedinci koji su u tome našli alternativu. Sportska i kulturno-umetnička , nekada jedine alternativa "samoupravnog društva" polako su odumirale i izlazile iz mode i kafići su postali "mesta za dokazivanje".
Danas se stvari menjaju na bolje... rekreacioni centar je opet pun, imamo takmičarske ekipe u skoro svim sportovima, kulturno-umetnički program se razvija (doduše ne onim tempom koji zavređuje), kafići su sve prazniji (naročito oni u kojima se toči alkohol) ali ima i novih negativnih pojava.... (kladionice, i sl.)

Dakle , slažem se sa "Čovekom koji sve nas nudi tulumbama", što više pozitivnih alternativa, u koje svakako ubrajam i rad na religioznom obrazovanju (što je konačno i sama prosveta uvidela pa je veronauka ponovo u školama), to manje onih koji će ići negativnim i lošim putem.

To se može ilustovati lepo sa trpezom...
Na bogatoj , šarenolikoj trpezi, sigurno će na kraju ostati recimo najlošiji komadi mesa , ili neizgledno,sumnjivog kvaliteta voće, prekjučerašnji hleb ili sl.... ali ako na trpezi osim toga nema više ničeg... teško da će ostati.

i ... bode mi oči

39

dobre poente

Citirano

Na bogatoj , šarenolikoj trpezi, sigurno će na kraju ostati recimo najlošiji komadi mesa , ili neizgledno,sumnjivog kvaliteta voće, prekjučerašnji hleb ili sl.... ali ako na trpezi osim toga nema više ničeg... teško da će ostati.

Mislim da je primer fenomenalan i govori sam za sebe.
Ja sam radije za ociju ulespavanja i pripreme bogatije "trpeze", nego za uklanjanje loseg da "slucajno ne bi dovele u iskusenje one koji mozda be ztoga posrnuli". Ko ne bi ne bi BB.. i to je gotova prica. Da je Bog Svemoguci hteo da otkloni iskusenja On bi to sam i ucinio. Ne svidja mi se ni najmanje to sto ljudi pruzimaju odgovornosti na sebe pa reziraju uslove po kojima otklanjaju mogucnosti raznih ponasanja drugima. U arapskim zemljama je gotovo nemoguce pogresiti. Ali ne zbog verskih ubedjenja nego zbog ljudskih ogranicenja i zabrana. Allah dz.s. je postavio ogranicenja onako kako je On hteo, covek tu nema nista vise da dodaje. Ono sto su ljudi, recimo Arapi, stvorili nista ne vredi. Cemu vrednost istrajnosti ukoliko nema stvari od koje se uzdrzavas. Meni postojanje kafica ne smeta. Ima onih koji ih zele i oni su za njih. Milion kafica je celog zivota oko mene pa nisam ni u jednom pio. Nije postojanje istih razlog za polemiku. Ono sto mi se ne svidja jeste da su stvari malo izmiksane. Neko hoce kafanu molim lijepo.. ima pravo. Ali da stoji u centru grada "na sredisnjem delu trpeze" red kafana i kvari sliku svega to nije u redu. Pogotovu ne u tamo gde ima dosta Muslimana. Meni ne smetaju ni oni koji piju, ni to da imaju kafane, ali da se njima bespravno da najbolje mesto kao da oni predstavljaju nesto sto je primerno, uljudno i lijepo, to defintivno nije u redu. Nije mi jasno da Pazarci, ljudi sa dokazano najboljim osecajem za biznis u sirokom regionu koji ga okruzuje, ostavljaju onoliko znacajnog prostora (zauzetog kafanama u lucnoj zgradi "pijanom sokaku") tako slabo iskoriscenog. Za kafane mesta svuda.. pijancima ionako sve jedno. Mogu i na sestovo ako hoce. Tamo i dobijaju pozive.( Idu cujemo, kako neki kazu, i kad je Ramazan). Ali onaj deo u lucnoj zgradi, recimo, se definitivno moze upotrebiti za nesto mnogo lepse i mnogo korisnije.
Cinjenica da je sve vise ( i opet cujem sve vise i vise) mlecnih restorana govori o opredeljenju i vecinskom razmisljanju naroda. Samo se treba truditi, i svojim delovanjem ulepsavati trpezu, a ne ciniti je gorom. Ono sto je sans rekao, ja ga napocetku ponovio, definitvno je objasnjenje za sve. Da ne bi bilo jos duze ovo necu ga jos jednom ponoviti.. a toliko je dobro da bih to stvarno i uradio..

• »Sestovoboy« je muško

• Poruku poslati

40

Pozdrav za sve

Zanima me samo postoje li kafane u Turskoj?

Social bookmarks