Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

1

Subota, 21. Septembar 2002

NOSTALGIJA

Imao sam prilike da upoznam ogroman broj ljudi koji su napustili svoj dom, i otpoceli zivot negde daleko daleko.
Sad sam jedan od izgubljenih ovcica, koja je ostavila svoje roditelje, prijatelje, sve osobe koje volim i koje me vole. Doshao sam u novu sredinu nebih li zavrshio fakultet i otishao opet negde daleko.
Pre svega otisao sam jer zelim da postanem neki faktor u zivotu, ali se pitam kolko je to vredno, naspram onoga shto sam imao dole ?

Voleo bih da cujem price svih koji su daleko od kuce? Vashe napade nostalgije, vashe snove o rodnom kraju, o ostavljenoj curi, prijateljima, roditeljima, Jonuzovim cevapima, Gani, Amigosu...svih lepih secanja...?

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 23. Septembar 2002

Znash.....

Znash, PAUKchino, nema mnogo ljudi koji su napustili home edition i otishli za kruhom trbuhom prilike i meraka da komunicira putem foruma sa domovinom....

... iliti ne umeju da koriste racunar iliti him deca nijesu josh stasala da ona nauce....

... iliti ima prechih stvari od tipkanja zimi ti.... tamo negde.... rano se ustaje, dugo putuje do posla.... rano se leze... brinu se tamnoshnje brige....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Pa upravo je tako u 98,42% slucajeva, barem ovde u Nemackoj.

E ono resto moze da se smatra srecnicima koji su uspeli da se snadju i da imaju jedan normalan posao (srazmeran njihovim intelektualnim sposobnostima), a samim tim i jedan normalan zivot.

Ostalo je kako Babbha to dobro rece, trcanje trbuhom za kruhom. Neprekidna borba za opstanak. Moze se iz toga lako zakljuciti koliko taj narod ima vremena za neke sporedne stvari u zivotu koje su u jednom normalnom drustvu zapravo deo svakodnevice.

Nostalgija, eh, ona te prati svakodnevno. Pocetak je najtezi, jer tad je borba sa nostalgijom najjaca. Ko uspe da je pobedi, ostaje u tudjini. Veliki broj podlegne toj borbi i vrati se. Oni koji ostanu, moraju se boriti sa njom celo vreme. Da bi covek zelju za rodnim gradom i svime onim sto ga sacinjava donekle ublazio, pokusava da iskoristi svaku priliku i mogucnost da mu se priblizi.
Licno smatram ovo mesto ovde, u ovom virtuelnom svetu zvanom internet, kao jedno dobro oruzije protiv nostalgije.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

4

Lek protiv nostalgije

Odmah da se ogradim, radi u mom slucaju, za druge ne garantujem.
Cim me malo uhvati nostalgija, pogledam vesti iz Jugoslavije i vidim da je sve ono zbog cega sam otisao jos uvek aktuelno.
Puko prezivljavanje ....
Prebacivanje krivice na druge (ljude, nacije, stranke )....
Neprekidne svadje ....
Zatvaranje ociju nad pravim problemima, a teranje maka na konac zbog potpuno nevaznih stvari ....
Ogovaranja, lazi, klevete, prostakluk ....

Ne znam za druge, ali dugo me je proganjao gadan osecaj kad sam procitao da su se u Novom Pazaru ljudi svadjali i mrzeli oko kosarkaske utakmice. Pitam se da su toliko energije ulozili da se pobune oko poskupljenja struje ili hleba sta bi bilo ?

:(
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

5

Prva godina je svakako najteza i normalno je tada razmisljati o nekom povratku...Licno mi ne fale gradovi, standardna mjesta za izlaske vec ljudi, dragi ljudi jer nije isto komunicirati putem e-mail poruka, telefona kao sjediti u hladu terase hotela Jadran i piti pivu, cumurati (supljirati) s rajom i posmatrati lijepe zene koje prolaze kroz grad.
No iz ovog davnosnjeg sna te trzne realnost i slazem se u potpunosti s onim sto rece Tulumba4All i skontas da ono zbog cega si otisao jos uvijek egzistira i kako stvari stoje jos dugo ce.

P.S. Administratorovom izlaganju se takodje nema sta uzeti ni dodati

Zivili
[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

6

Bio sam na jednoj svecanosti skoro, Merdeka (to je malajski nacionalni praznik), bio je ogroman vatromet u centru Kuala Lumpura, i dok je pucalo po nebu ja sam instiktivno zvao sve brojeve koje su pocinjali sa +381.
Zao mi je shto oni nisu bili tu, jer mnogo mi znace.

jenix

Početnik

(10)

Datum registracije: 17.09.2002

• Poruku poslati

7

Srijeda, 25. Septembar 2002

pozdrav!!!
mali sta se ti bunis... ;)
ma znam dodje svakome kako ih ja nazivam "par zutih minuta"...sva sreca pa prodje brzo...uhvati al' popusta,jer nema se bas puno vremena razmisljati o tome...dever dunja sto bi se reklo...svako za svojim obavezama..tempo je danas takav...i bolje je sto jeste...meni moja prijateljica kaze..."ovdje je sve isto,ne brini...furaj svoje i nostalgiju zaboravi"
toliko od mene... 8)
What doesn't kill you, it makes you stronger!!!
;)

MaNe

Početnik

(10)

• »MaNe« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 25. Septembar 2002

Hmm... Nostalgija

Dode ona uvek sama, kad ustanes izutra, kad legnes navece, kad slusas nasu muziku...Tesko je to, tesko X(

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 26. Septembar 2002

Ja nekako pi prebrodih tu fazu.

Najgori su snovi, kod mene sve ucestaliji. Jel Pazar shto je nekad bio :(

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

10

Najgore je sto je nostalgija povezana sa onim sto zovu
"Zal' za mlados'", kad je sve bilo kako treba, kad su problemi bili slatki i sl.
Pa onda pomislim verovatno bi me isto dohvatilo i da sam u Pazaru. Samo bi mi bilo lakse.
Samo mi ljudi nedostaju ...
... And Tulumba for all

[/SIZE]

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

11

To bih voleo da znam, kakve snove sanjate ?

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 03. Oktobar 2002

Pauce Vatro!

Kako ti je tamo tebra? pretpostavljam dobro. Imash li bar neki digitalni aparat da nam ponekad pratish neku sliku naroda koji je tamo pa da se to lepo okaci na site da znamo kako izgledate dok ste tamo ?
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

13

Citirano

Orginalno od Babbha
Kako ti je tamo tebra? pretpostavljam dobro. Imash li bar neki digitalni aparat da nam ponekad pratish neku sliku naroda koji je tamo pa da se to lepo okaci na site da znamo kako izgledate dok ste tamo ?

Moze li slika iz UK, dok se PAUK_ seti ?
I gde da je posaljem ?
... And Tulumba for all

[/SIZE]

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

14

POZDRAV

E brate najgori su vikendi posebno nedelja ujutro jer ti tad sve padne na pamet cak i onaj neki bezveze kamen u ulici u kojoj tvoji zive i danas..

U pocetku sam imao ruzne snove ali sada kada imam mogucnost da se sa svojima cesce vidjam i kad mogu da razgovaram na forumu sa nasima onda mi je malo lakse.

:P :) :D

Sve je ovo prolazno i mislim da cu se jednog dana vratiti tamo gde pripadam to mi je san da sam medju svojima i da im pomazem.

TO JE TO........
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

• Poruku poslati

15

Odlicno je mesto, ali me nostalgija malo drma.
Znash kako je kad ti srce kuca negde daleko, a buducnost te tera da zaboravish to mesto. Jebaji ga.
Slike chu ti poslat za par dana, samo finali da prodju.

P.S. E Tolumbo..posalji te slike meni na mail. Ja bih voleo da vidim.

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

16

Utorak, 22. Oktobar 2002

NOSTALGIJA

Na zalost sam i ja jedna od onih koji su iskusili sta to znaci.
Jeste , prva godina je uzas, pravi pakao iz kojeg, cini vam se nikada necete izaci.Dok sedite , spavate, setate, gledate TV, igrate kosarku(fudbal), jedete, pevate, placete, ucite , pa cak i onda kada nista ne mislite - mislite na sve ono i sve one koje ste ostavili.Ono sto je zauvek ostalo dole, uvijeno kao njalepsi poklon, koji nikada nikome ne biste poklonoli; poklon koji je vas, vas i samo vas! Sto vise vremena prolazi sve se vise vezete za taj poklon-uspomena , kao sto se davljenik za slamku hvata, cuvate ga kao najvece blago.
I uvek iznova, raspakujete poklon i razgledate ga sa toliko paznje, ljubavi i tuge. Iako vam je sve tako dobro poznato, radujete se pri secanju na detinjstvo, na slatke batine od roditelja, igre sa drugaricama, lutke koje i dan danas stoje negde u "tvojoj sobi" uredno polzene na polici...

Ponekad se poklon sam otvori i iz njega pocnu iskakati secanja, odjednom njih toliko da ne mozete da mislite normano, ali vam to nimalo ne smeta prepustite se njima i dozvolite im da vas vode kuda ona hoce ...jedino sto je lose jeste realnost, koja nas uvek vrati tamo gde nam je mesto,!

I ne , vremenom ne bude lakse, vec vremenom covek nauci da zivi sa time...

Sva sreca da uspomene uvek ostaju zauvek u nama.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 24. Oktobar 2002

Jes bogomi...nostalgija
Prava tema za isterivanje muke iz lubine.Toliko bi toga hteo da napishem i kazhem al neznam gde da pochnem...
Prve dvije tri godine bile su mi najgore,al sam se da kazhem delimicno naviko.
Nedostaju mi prije svega majka,otac,sestra...pa posle se setim mog najveceg problema kad sam bio dvanaestak godina:Izgubio kljuch za navijanje od zidnog sata,i moj stari kazhe odoh kod Naneta na kahvu a kad se vratim hochu da me kljuch cheka na stolu ili obuci josh dva tri para pantalona...To mi nedostaje.
Ili kad bi mi mama rekla da prospem smeche ili neshto slichno a ja je ne bih poslusho-sad bi to tako rado uradio i josh bih je pito trebal josh neshto da uradim.
Znam sad ce mi neko rech pa shto se ne vratish sam si kriv...E ne ide, a zbog chega ne znam ni ja sam u stvari znam al jednostavno ne umijem da objasnim.Razlog znaju samo oni koji su "vani" isto kao i ja.
Jedina radfost(jednom, u godini) mi je ta kad dodje dan da pakujem stvari,proverim ulje, vodu,uzmem pasosh i uputim se putem Juga ka New Pazar city-ju.I cijelo vrijeme razmishljam kakav ce bit sastanak sa najmilijim..
Ah meraka..Pa na mantije u dvanaest -jedan po nochi..
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 24. Oktobar 2002

sellam
Zaboravih gore da kazhem-Kad spomenuste slike poshaljite i meni.Voleo bih da vidim kako nash narod zhivi izvan Evrope,na primer od brata -PAUKA-iz Malezije-jooo-daleko breee.
Hvala..
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

OKaNa

Početnik

(10)

• »OKaNa« je žensko

Datum registracije: 10.09.2002

• Poruku poslati

19

Petak, 25. Oktobar 2002

Sellam Rajo!!!
Evo i ja da se pojavim na ovaj forum, moram reci da je ovo super stvar, stvar koja nam omugucava da se vise zdruzimo sa narodom iz istog kraja,. Nazalost i ja sam medju vama...nostalgija je u pocetku strasna, to se nemoze opisati. Najgore je sto mi smo navikli na drugaciju kulturu i od jedaman je sve drugacije, sve je tako cudno, sebicno cak nesto i smesno..ali vreme cini svoje, vec sam se navikla..u NP idem redovno, ali to vise nije ono kao u pocetku, nije vise NP kao pre, dali se slazete sa mnom? Sta kazete na ponasanju naroda iz NP?Ja neznam dali se to meni cini ili je to istina..? Zelim da cujem vase odgovore?
Puno sellama
Najizgubljeniji dan u zivotu je dan kada se nismo nasmejali ;)

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 27. Oktobar 2002

nostalgija....

Sellam
stanje napolju-kisha, vetar, tmurno, hladno.Tako mi je i u lubini.Nisam cijelu noc zaspao.
Sinoc sam bio u nashu diskoteku(posle dvije godine), razocharenje!
Sedeo sam pola sahata-i sve sam video:
Masa nashe omladine koja se opija, drogira, a djevojke se oblache gore nego nemice i ruskinje-"pa shta, mi zhivimo u Evrop-UUU".
A ako ih upitash da li su vernici, svaki kazhe-elhamdulilah(sa vodkom-redbulom u ruci).
Nisam patrijarhalno odgojen i zaostao, al shto je mnogo mnogo je. Ne lichi to nama.
Ne znam shta da kazhem.Pochnem jedno a zavrshim sa drugim.
Svi se brinu o nekim malim problemchicima, a ja samo o problemima koji su za mene nereshivi, zato shto sam "elhamdulilah" samo jedan smrtnik.
Odoh da dremnem.

|)
Ne zamerite na ovoj teshkoj poruci..
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks