Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Utorak, 29. Oktobar 2002

photos

ja bih jako voleo da vidim slike nasih ljdudi iz sveta, a isto tako i onih iz pazara.. zanimalo me je to i dok sam bio dole, ali posebno sada kad sam daaaleko od kuce. vrlo drage volje cu poslati i svoje slike svima koji poslaju svoje, ili bar kazu da ih zanima (da ne saljem i onome koga ne zanima)..
da napisem nesto o nostalgiji.. mislim da nema potrebe. izgleda da je to jedina tema ovde u kojoj nema mnogo razlicitih misljenja. svi volimo nas pazar, i svima nam mnogo nedostaje. fale nam razlicite stvari, ali nas nostalgija na isti nacin drma. nekad manje, nekad vise, obaveze umeju sve da potrpaju, ali ono sto ne moze da se izbegne, ako nikad, makar u snu dodje.. a meni ni najmanje ne smeta. neko je gore lepo rekao isto sto i ja mislim: to ne prestaje, to se ne umanjuje.. jednostavno covek nauci da zivi sa tim, i to bude sastavni deo coveka. bez toga se ne bih vise osecao zivim.
pazarci sa svih strana: saljite slike.. jedva cekam da ih vidim!!!
mogu ja da se potpisem i bolje...

Caligula

Početnik

(10)

Datum registracije: 31.10.2002

• Poruku poslati

22

Petak, 01. Novembar 2002

dugo nisam bio u sandzaku, evo vec dvije godine i prije mjesec dana sam bash imao zelju da odem, ali je doshao moj rodjak ozdolj i donio neke video snimke, i vec me prishla zelja za josh sledecih 2 godine.

Ah prazne price, svako ti prica da je najveci mangup, a kad mu pokazes da i ti nisi glup, onda dolazi takozvana tafra, a cure ako nisi doveo najnovjjeg mercedesa nece ni da pricaju stobom (barem moje iskustvo, mozda sto sma ruzan),mafijashi najveci idoli za omaldinu itd itd.

sta da ti pricam sve jeftino providljivo kod nasheg naroda dolje (izuzecima svaka cast).

Tako da kada sma svremenom upoznao njemacki duh i kulturu, vishe imam nostalgiju za njemackom kada odem neko vrijeme van njemacke.

Zalosno znam ali sta cesh kad ti svoj narod od koga poticesh nista dobro ne nudi, nego te gleda kao neprijatelja ako si uspjeshniji od njega.

Ne bih da vrijedjam svoj narod, ali iz iskustva koje sam ja dozivio, preporucio bih svakom sandzakliji da kao misli da na zapad bude uspjeshan nemoj da se druzi sa svojim narodom. A ako ga uhvati nostalgija, onda nek cita lijepe bajke o sandzackom junackom narodu i kako je ranije sve bilo lijepo. A najbolje nek cuje price kako se neki sandzaklija negdje snasho, ljubomora ce ga tjerat da bude uspjeshan :D
ignorancija nije bash svakad korisna

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 01. Novembar 2002

Pa sta da ti kazem, tesko onom ko se svog naroda stidi. Zalosno je to.

Kakav god da je taj narod, moj je. Ja drugi nemam i ne mogu da imam.

U svakom narodu postoje kulturni ljudi i oni manje kulturni, kao i obrazovani i oni manje obrazovani.

Covek treba jednostavno da nadje pravo drustvo i onda ce se osecati prijatno.
Ukoliko je pojedinac otisao na zapad i kao postao 'svetski covek' za par godina, te se iz tog razloga stidi drustva koje je nekad zvao svojim, onda je to druga stvar.

Pogresna je izjava da samo pojedinci u nasem gradu vrede, pogresna. Ta izjava dovoljno govori o neupucenosti pojedinca u drustvene krugove naseg grada.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Caligula

Početnik

(10)

• Poruku poslati

24

Petak, 01. Novembar 2002

da da pogreshno, jedno drushtvo je matematicki izracunato pa je pravljenje nekih iskustava jednostavno pogreshno. sta ces jednostavno ne smije da bude. a ko drugacije prica ili pravi drugacija iskustva onda on laze. jer vec matematicki to ne smije da bude. e sad ebiga administratore mozda ja nisam na tom nivou kluture ko ti pa nemam sa kulutrnim ljudima posla.

Caligula

Početnik

(10)

• Poruku poslati

25

Petak, 01. Novembar 2002

a ko kaze da se neko stidi svog naroda ako kritikuje, da se stidi ili da nece da ima snjim posla on nebi ni misao potroshio vishe o njemu. ali ti mi to turi u usta i odmah se pojavi ko spasilac svog naroda, ko narodni heroj, dok sma ja neprijatelj.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 03. Novembar 2002

Namera mi je bila da ti kazem da postoji i drugi pogled na celu stvar, da razmislis malo, i mozda shvatis da nije sve tako negativno kao sto mislis. ;)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

27

Nedjelja, 03. Novembar 2002

:)

Mah krivo ste se skontali. Uostalom moze ko god ukinuti sebi verziju da nije ili jeste pripadnih nekog naroda al je pitanje kako ce ga drugi videti u tom svetlu... verovatno smeshno....
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

28

Ponedjeljak, 04. Novembar 2002

..tsk,tsk...

Caligula ja mislim da je to tvoja licna stvar hoces li ili neces voleti svoj rodni grad. Iz moje perspektive je to totalno nemoguce i nelogicno. Ali svako ima pravo na svoje misljenje, pa i ti :)

Bez zezanja, nikako mi nije jasno kako neko moze da prezire mesto i ljude sa kojima je odrastao.
Kako moze da mrzi mesto u kojem je proziveo najlepshe uspomene (detinjstvo, skola, ekskurzije..)
Jedino ako nisi imao slicnu proslost mozes da mislish tako....ocigledno ti je Nemacka vishe pruzila.

Shto se mene tice, njoj svaka cast ali Pazar je Pazar !

Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

29

Ko se svoga naroda stidi ...

Ja sam se nekih Pazaraca stideo i dok sam bio u Pazaru. Kao sto rece hadzied sam biras svoje drustvo. A sto se mene tice nikad nisam nikog izbegavao u startu. Tek mozda kasnije kad nekog bolje upoznam i shvatim da taj neko ne odgovara mojim shvatanjima i da ne postoji nikakav nacin za priblizavanje. Ovo se odnosi na Pazarce i sve ostale ljude. Naravno drago mi je kad cujem nas jezik, u zavisnosti od toga sta cujem. :D
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

30

Jako...

Jako fair post Tulumba4All, slazemo se.

Fakat, covek je gore ocigledno mislio na svoje iskustvo - al se nije ogradio! :)

Citirano

Naravno drago mi je kad cujem nas jezik, u zavisnosti od toga sta cujem

covek je lepo reko :)
Can't Rain All The Time

31

Ma covek bio posten pa rekao sta misli. Fino za njega. Sta ima da se ogradjuje ako mu se nesto ne svidja. Njegov kriterijum vrednovanja i ocenivanja stvari.
I ja se slazem da ima razvijenijih i civilizovanijih i kulturnijih gradova od Pazara, al mi nijedan nije drazi i nijedan vise ne volim od naseg, mog, Pazara.
Evo ih tu u gradu kod mene dve najvece zgrade na svetu (sa 25 km daljine se vide), al mi brate mnogo draze one nase kod rekreacionog.. komplex jezero.
I ima bogatijih porodica svuda al ih nikad ne bih menjo za moju porodicu. Nikakva prednost bilo cega ne moze da uzme mesto onome sto je u mom srcu. Pazar ima veciti plac u mom srcu.
Postovanje tulumbi za ono sto je babbha vec citirao... cista sustina.. ;)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

32

crnjak...

Citirano

Evo ih tu u gradu kod mene dve najvece zgrade na svetu (sa 25 km daljine se vide)

Nemoj ti sa nostalgijom da se sećaš tih zgrada... 8)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

• Poruku poslati

33

Četvrtak, 07. Novembar 2002

:)

Joj! :)

Heh heheh eh heheh hahe hhaaaaaaa (krljz krljz kah)* uah eh heeeeeeeeh

*kashljanje sa zagrckivanjem i suzama

Can't Rain All The Time

34

vala

Ako nekim "ucenicima" padne nesto slicno na pamet.. there goes petronas..
Al zna chicha na koju kelja... ucenici njegove skole ga nece, a ovim iz druge se ne isplati.. bukvalno tako.
Mada.. ?( , dje mi vrati stare misli u glavu. Cik sedni sad u ticu za kuci :)

35

A eto sada je i Ramazan poceo...

mi ovako rastureni po svetu...Cestitamo jedni drugima kako stignemo telefonom, mailovima, ovako preko "nasih" site-ova, upisemo se u svaki guestbook...

A postimo i mi , samo da znate :)

Samo sto vi koji ste dole imate privilegiju da svako vece cekate u redu pred pekarom, da pre svakog Iftara cujete Ezan, da kud god se okrenete vidite ljude koji vas razumeju, ....citava je atmosfera tako svecana, velicanstvena, tako prosta a tako savrsena...sve je sveto...nad gradom se stvori oblak blagostanja, mira, spokoja, zadovoljstva...

A mi?
hmmm... Mi smo tako nekako sami...

"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

36

Petak, 08. Novembar 2002

Cake
Fashion Nugget (1996)
I Will Survive

At first I was afraid.
I was petrified.
I kept thinking I could never live
Without you by my side.
But then I spent so many nights
Just thinking how you'd done me wrong.
I grew strong.
I learned how to get along.

And so you're back from outer space.
I just walked in to find you here
Without that look upon your face.
I should have changed my fucking lock.
I would have made you leave your key
If I'd have known for just one second
You'd be back to bother me.

Oh now go.
Walk out the door.
Just turn around now.
You're not welcome anymore.
Weren't you the one
Who tried to break me with desire?
Did you think I'd crumble?
Did you think I'd lay down and die?
Oh not I.

I will survive.
As long as I know how to love
I know I'll be alive.
I've got all my life to live.
I've got all my love to give.
I will survive.
I will survive.

It took all the strength I had
Just not to fall apart.
I'm trying hard to mend
The pieces of my broken heart.
And I spent oh so many nights
Just feeling sorry for myself.
I used to cry.
But now I hold my head up high.

And you'll see me with somebody new.
I'm not that stupid little person
Still in love with you.
And so you thought you'd just drop by,
And you expect me to be free.
But now I'm saving all my lovin'
For someone who's lovin' me.

Oh now go.
Walk out the door.
Just turn around now.
You're not welcome anymore.
Weren't you the one
Who tried to break me with desire?
Did you think I'd crumble?
Did you think I'd lay down and die?
Oh not I.

I will survive.
As long as I know how to love
I know I'll be alive.
I've got all my life to live.
I've got all my love to give.
I will survive.
I will survive.

(text malo skripi iz teme, ali melodija je bitna ;)
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

37

Petak, 08. Novembar 2002

Jedna od retkih obrada koja je definitivno bolja od originala...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

38

Subota, 16. Novembar 2002

Pazar..

Ramazan.. blago svima vama koji ste u Pazaru. Verujte da nigde u svetu nije atmosfera za vreme Ramazana (a ni Bajrama) kao kod nas u Pazaru. Lose strane (kojih uvek nazalost ima) na stranu, ona atmosfera, miris pitica u vazduhu, cekanje Juftarskog vakta, sedenje sa rodbinom/prijateljima do Sufura, nigde toga nema. Nigde se cak Ramazan ni ne primecuje. Da kalendarski nisam znao da je sada Ramazan, sigurno ga ovamo ne bih ni primetio. Cak je i TV program kod nas nekako drugaciji za vreme Ramazana. Jednostavno svuda se oseca Ramazan. I nase komsije Srbi znaju da je Ramazan i nekako, na neki nacin, dele osecaj sa nama. Zajedno sam sa komsinicom Ivanom isao za pitice jos kad sam bio mali. Jednako im se radovala kao i ja. I uvek smo, komsije/prijetelji, jedni druge obilazili u vreme praznika. Ovde jednostavno nicega toga nema. A u zemljama gde zive samo Muslimani, to je samo nesto sto se dogadja svake godine i ne pravi veliku razliku u atmosferi... blanco..
Da je meni samo pitice makar da omirisem sada..
Veliki Selam i pozdrav za sve one koji su van Pazara i sa ceznjom ga se secaju, pogotovu u ovakvim danima, a vama koji ste dole zelim sve najlepse i ne krijem zavidnost prema tome sto nemam prilike da uzivam u lepoti atmosfere koju dole samo vi imate..
Selam i pozdrav.

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

39

e moj brokeneee..

Ne mogu nishta drugo da kazhem, osim toga da se u potpunosti slazhem sa svakom rijechi koju si ti napisao i da se pridruzhim ramazanskim chestitkama..
Pozdrav
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

ZILHA

Početnik

(10)

Datum registracije: 16.11.2002

• Poruku poslati

40

zanimljivo

ma neznam sta da kazem dobro je to sto mi ovaj forum uopste imamo :O cmook

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks