Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

61

Četvrtak, 18. Septembar 2003

pauk slazem se stobom.sto se mene licno tice ne radi se samo o uslovima za skolovanje koji su u svedskoj milion godina ispred onih u jugoslaviji.ima tu jos nesto.svedska tacnost,radnost i uopste odnos prema poslu i radu koji imaju meni jako odgovara.zato sam se i odlucio ziveti ovde.ono nasta imas pravo dobices i ne treba ti 'veza' i sl.zasto bih ziveo u pazaru i nervirao se sto postenim radom nemogu imati ono sto zelim kad to ovde mogu imati i kad ovde svi postuju rad,tacnost a ne 'vezu' ili plavu kovertu.u pazaru nemozes izvaditi obicni izvod iz maticne knjige rodjenih ako nepoznajes nekog u opstini u protivnom ima da se nacekassssssssss dok isti dobijes.ovde isti dobijes za bukvalno 5 min.to je realnost:)
ko voli nacin zivota u pazaru bujrum ko voli nacin zivota ovde opet burjum.nismo svi isti...
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »brat-turcin« je muško

Datum registracije: 16.09.2003

• Poruku poslati

62

Petak, 19. Septembar 2003

...o kako tuznih ljubavi ima...

vozdra narode.
evo moram ponovo da kazem da se slazem sa onim sto je björn napisao sem jedne stvari:björn ako si pazarac i ako ti se ne svidjaju uslovi u pazaru onda treba da svi zajedno pokusamo promeniti te uslove,ja mislim da bi mi svi poneli pobedu kad bi nakon nekoliko godina svi zajedno pomogli(koliko je ko u mogucnosti)da uslovi u novom pazaru(pa i drugdje po sandzaku budu bolji za nasu decu i decu nase dece.onda i samo onda mozemo reci da smo pobednici,sve do tada mi smo samo jedna mrlja(da li bela ili crna,to ne znam)na svetskom tv ekranu...

63

Srijeda, 29. Oktobar 2003

NOSTALGIJA...

Ova me tema sad pravo "pogodi" ;( ;( ;(
Sta bih dala sa sam u ovom trenutku kod svoje kuce , da polako sa majkom spremam iftar, pripremam sto, da pored toga sto je hladno ostavljam prozor u kuhinji otvoren kako bih cula ezan... ;( ;( ;(

Umesto toga ja sam okruzena razumnim ljudima koji su ipak nerazumni, svi tipkaju po tastaturi, neki jedu, neki piju, ...
a ja eto, iako medju njima , opet nekako sama, postim, cekam iftar...
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

64

Petak, 14. Novembar 2003

Uh pink,pravo me rastuzi :(
Pazi koju igru igras.

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

65

Petak, 14. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od pink
Ova me tema sad pravo "pogodi" ;( ;( ;(
Sta bih dala sa sam u ovom trenutku kod svoje kuce , da polako sa majkom spremam iftar, pripremam sto, da pored toga sto je hladno ostavljam prozor u kuhinji otvoren kako bih cula ezan... ;( ;( ;(

Umesto toga ja sam okruzena razumnim ljudima koji su ipak nerazumni, svi tipkaju po tastaturi, neki jedu, neki piju, ...
a ja eto, iako medju njima , opet nekako sama, postim, cekam iftar...

Nisi sama, ima Allah s.v.t.a., ima tvoja mati u dusi a kad se zazelis a ti telefon u sake i zovi majku. Odleti cesto kuci i izgrli i izljubi jos zivu majku.

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

66

Ponedjeljak, 17. Novembar 2003

Prvih godina sam cesto sanjala, moje selo malo, moj rodni kraj, sebe, kako se igram drugom djecom pokraj potoka, na onim divnim livadama, kako setam sokakom, …, sada nekako nikako nesanjam vise, neznam zbog cega i do cega je to, al bih rado voljela, makar u san da se ponovo vratim dole.

Sjecam se kada sam bila dijete; otisla bih u posetu kod Rahmeti dede i bike, pa bih uvjek prala sudje na cesmu, a bila sam previse mala, morala sam uvjek da se penjem na neku krlju da bih dosla do slavine. Eh…
Ova sjecanja ce me pratiti kroz cijo zivot, i neka ce, ona ce me posjetiti odakle sam i ko sam.

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

67

nostalgija

selam alejkum svima ;)
sta ti je nostalgija, dodje uvek nepozvana ;(
meni je upravo dosla na vratima :(
Sad je 5 sati ujutru a meni nikako san ne dolazi na oci pa to ti je... citajuci ovu stranu foruma poceh da mislim kako je tako brzo (a tako polako) proslo ovi celih pet godina kako sam otisla iz NOVOG PAZARA. Zivim kako to nasi kazu na kraj sveta u ledeno hladnoj drzavi zvanoj Norveska (Bergen)
Klima nikakva uvek hladno, ljudi hladni, sistem ostar ?(
Nedostaju mi majka i babo koji su sami u Pazaru ali Allahu hvala kad oni meni dodju i ja njima odem :))
U sustini se nezalim ali Pazar mi opet nedostaje!!!
Nemam puno prilike da cujem koju nasu veselu pazarsku rec. Eto sad se malo ispricah pa mi je malkice lakse.
Ovim postom zelela bih uputiti selam mom komsiji
mr. bjørn-u uz poruku:

( DU MÅ VÆRE DET SOM DU VIRKELIG ER, EN PAZARAC OG BLI STOLT AV DET! EN TING TIL VILLE JEG SI, IKKE KRITISER ANDRE OG HØR HVA HAR DE Å SI DET ER IKKE ALLTID DUMT Å HØRE PÅ ANDRE OGSÅ OG Å VÆRE EN DEL AV DET! JEG RESPEKTERER DEG OG DIN MENING OM PAZAR OG ER LITT ENIG MEN IKKE I ALT. HILSEN FRA MEG TIL DEG)

Ovo bese po dobro dugacka "porukica" al ne mari komsija ce vec shvatiti sta ja mislim.
Zelim ovom prilikom uputiti selam svim pazarcima po "svetu" , onima takodje u Pazaru i svima sa "malim" zakasnjenjem zelim srecan ramazan i da ga u sreci i zdravlju ispratimo i drugi svi zajedno isto tako docekamo
Selam svima od jedne ponosne pazarke!!! ;)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

68

tjena granne! hur läget:)
malo ovaj tvoj norveski zeznut ali razabrah hehehe:)
ma jest jest sve se ja slazem:) neznam vala mene ne fata ta nostalgija nesto nikako :O jeste prve godine bilo tako poteze ali sad posle ovog vremena neosecam nostalgiju iako su mi i babo i majka u sandzaku.nekontam te bre ponosna pazarko:) sko ti je tesko pa ima karta ima avion pa mozes se vratiti i ziveti u pazaru Bogami:) iste i za ove druge.ona kuka iz luksemburga kako sanja kaljave sokake a ne mrda iz luksemburga hehehe :P karta pasos i kuci i eto problem resen.är du gift eller ensamstående? pitam smao iz radoznalosti hehehe :D
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

69

Björn mene Babo nije pitao hoculi da se preselim i da zivim u luxemburg, da su me moji pitali, sigurno nebih sada bila gdje sam; priznajem da nebih ni ja sjedela dole, pa najkasnije kada je rat izbijo ja bih se kupila i krenula, al sigurno nebih ovdje u Luxemburg sisla, sigurno bih stanicu prije izasla.

A sto se nevratim dole?
Gdje?
Kako sada, sta cu dole? Ja neznam ni da pricam nas jezik kako treba, a ovdje sam pri kraju studiranja, mislis da cu sve odvje da ostavim, da bih dole otisla da muzem krave, i pletem vunu?

Da sam ja dole ostala, sigurno bih sve drukce bilo, do sada bih zavrsila skola, nebih ni radila, ko vecina nasih zena, no bih se udala i brinula se djeci.
Da sam...
al nisam!

Nisam rekla da mi lose ovdje, samo eto da me nostalgija ponekad muci, al izgleda da si ti jedini ovdje koji to nemoze da razume i svati.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

70

Prolazzznice,ima ljudi koji se sa svojom nostalgijom bore upravo na ovaj način na koji to čini naš Bajro... i posle im bude lakše...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

71

eto dobrog saveta od sansa 8)
ma dobro drugo je tebi kontam ipak si dosla bez svoje volje.ali ovi otisli svojevoljno a ne mrdaju a pricaju eeeee sandzak nas eeeeeee dusa me boli...ma jes boli ga al..znas vec sta :D

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

72

Svake noci sanjam
Jedno selo malo
Zuta, sarena polja
U sutonu rodni dom.
Sebe kako trcim knjime
Majci u zagrljaj
pa joj padam na grudi stare
I pricam svoju bol

U srcu mome majko
Ceznja je golema
Bez zavicaja Srece nema

Sve bih sada dao
da se kuci vratim
I da budem sretan
kao nekada.
Preko polja i planina
daleko zivim ja
ko zna gdje je drustvo staro
I moja voljena.

U srcu mome majko
Ceznja je golema
Bez zavicaja Srece nema.

divokoza

Početnik

(10)

• »divokoza« je zabranjen

Datum registracije: 17.11.2003

• Poruku poslati

73

Nostalgija je osjecaj bola zbog daljine rodnog kraja, svojih najmilijih. Ne bi je bilo kada bi se na jednom mjestu imalo sve ono sto sada imamo i ono iz cega smo dosli.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

74

Mogao bih vam ja sada pricati ceo dan o nostalgiji. Nedostaju mi porodica i prijatelji, grad ne toliko. K'o sto vec rece neko "ja odem na sajt, vidim slike Pazara, i isto k'o da sam bio u Pazaru." Isto vazi i za mene, ali ne funkcionise to kad gledas slike porodice i prijatelja. :(
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

75

Utorak, 18. Novembar 2003

slazem se muki...ljudi mi mogu nedostajati :( grad ne toliko..

• »josef borg« je muško

• Poruku poslati

76

Petak, 21. Novembar 2003

selam alejkum svima :] Ovde kod nas pada kisa kao i uvek pa eto dodje i nostalgija opet ;(
Zasto li se ja nevratim u Pazar? Neznam komsija da li te je put nekad naveo da prodjes kroz Bergen sigurno nije inace bi ostao... Bergen ima neku moc koja te vuce da ostanes! Gde god da odem ja se njemu vratim.
Ja sam pazarka i ne stidim se toga samo je ovde nacin zivota bolji, mislim na ekonomsku situaciju sto se i slazem sa tobom i svima koji tako misle.
Pazar ima puno prednosti koje se nemogu jednaciti sa Bergenom i ako sve bude teklo po planu vraticu se samo neznam kada ce to biti!!! Jednom neko rece " gde god da sam ja sam stranac " i bio je u pravu! Nadam se da si zadovoljan odgovorom, ali si i napomenuo da me ne kontas dobro... mislim da sam ti sad razjasnila sta mislim, ako jos nesto ne kontas ti izvoli pa pitaj :)
P.S JEG ER IKKE GIFT MEN HAR KJÆRESTE DESVERRE ;( HVA MED DEG DA? ER DU LYKELIG I LIVET SOM DU SIER??? Pitam samo iz radoznalosti ;)
Zelim svima ostalima srecu u zivotu, a nostalgija ce vec jednom nestati! Bar ne gubim nadu. Selam iz Bergena!!!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

77

Subota, 22. Novembar 2003

pa jeste ta moc Bergena se zove novac,lova,money,pengar zovi ga kako hoces :)
jag är ganska lycklig tack Allah dz.s ma to svi kazu vraticu se u pazar bla bla a znas kad to bude obicno...nikad ili posle jedno 20 godina kad odes u penziju...bar je tako sa onima koje ja znam.ne stidim se ni ja sto sam pazarac ali se i ne stidim reci da mi se u svedskoj zivot svidja vise nego u pazaru i to ne samo zbog para.hur gammal är du?

• »josef borg« je muško

• Poruku poslati

78

Nedjelja, 23. Novembar 2003

Hei!
Så lenge jeg har snakket med deg,
har merket at du tenker bare på penger!
DET ER IKKE ALT I PENGER min kjære venn!!!
Si meg først hvor gammel er du? Hilsen
Pozdravljam sve na ovom forumu!
Ako vas put navede kroz ovu ledenu Norvesku,
bujrum svratite u posetu! poslacu vam i neki photo
da vidite kako izgleda ovamo! Molim damu iz Luxemburga da i ona posalje neki photo ako je moguce jer nikad nisam bila tamo :) pozdrav svima

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

79

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

ja samo mislim na pengar?haha moze biti ako ti tako kazes.posto znas to verovatno znas i koliko imam godina :D woow du är synsk,thats rockin' man :D

80

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

Nostalgija

Sutra je Bajram.
I ovaj Ramazan ispracam daleko od svoje kuce...
Citavog dana zamisljam guzvu po carsiji, izloge u pekarama prepunjene tepsijama baklava, dudova i drugih slatkisa, neke rumenije , neke bledje pecene, na svakoj od njih ceduljica sa imenom...Nikada nisam volela baklavu, peslatka je za moj uskus, ali bih sutra itekako volela da osetim bar njen miris. Veceras se posledje vece ceka u redu za pitice, poslednji iftar. Neki uzurbano ulaze u prodavnice, kupuju jos ono sto im treba, poslednje pripreme za sutrasnji dan se privode kraju. Na licima ljudi se ne vidi umor koji bi se mozda mogao zamisliti nakon mesec dana posta, vec naprotiv, osmeh blista na njihovim licima. Nad gradom je jos uvek nadvijen oblak blagostanja, spokoja, mira,ljubavi, tolerantnosti...

reality...danas je bio hladan, povemeno oblacan dan, bez padavina, bilo je guzve na ulicama, uzurbanih mrzovoljnih prolaznika, koji su jurili za svojim obavezama. Da.Ponedeljak je, 24.11.2003, pocetak radne sedmice i jos tako daleko od weekend-a. A sutra je utorak, dan blize weekend-u, narod ce biti manje mrzovoljan, ako budem imala srece mozda mi se neko i nasmesi u prolazu... :O
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks