Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

81

Ponedjeljak, 24. Novembar 2003

Ma kakva god bila realita moramo je prihvatiti, pa cak i taj mrzovoljni narod, mozda se neko seti da se nasmeje u prolazu! Ni kod mene nista bolji slucaj nije, sve jedan isti krug, juri na predavanja, kada se vracam kuci od umora ni neprimetim koga srecem na ulici. Sutra ce biti Bajram, ostacu kuci, bicu sa familijom, izacu cu i malo napolju da vidim onaj prazan zivot kod mnogih prolaznika. Dok kod nas je sasvim drugacije, pune ulice, deciji glas svugde, a ovde? Svako negde juri za svojim obavezama. :rolleyes:
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

82

kod nas su svi ispunjeni duhovnoscu i super je,svi se smese i svi pomazu jedni drugima :)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

83

Jeg bruker min kjæreste sin data!!! Det er ikke meningen
å såre deg :] alldri i livet, men allvorlig talt har ikke peiling
hvor gammel er du??? Er det noe hemlig?
Svima vama drage sandzaklije
BAJRAM MUBAREK OLSUN ;) cmook
P.S Du herr bjørn, må ikke være sint på meg
vi er naboer og må passe på hverandre ;) Hilsen
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

84

Sta se moze nazvati vecom nostalgijom od one kad Bajram cekas sam(a)... o|

ipak se nadam da ce mi biti fino ako se ova saka studenata iz Bosne i Sandzaka sutra okupiti negde. (Insallah)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

85

@ josef borg : Veliki pozdrav i jedno malo pitanjce za tebe,ako smem? Da li ovo sto inace pises na norveskom/svedskom ne umes da napises na nasem jeziku ili mi to ne treba da razumemo,jer nije namenjeno nama? Ako nije zasto bude postirano na "otvorenom" forumu a ne u PM? Meni je zaista drago da je forum prepun poliglota, ali norveski nismo bas svi imali prilike da ucimo. :O

Ups ovo pitanjce se malo prosiri :) .

Pozdrav
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

HAbibi

Početnik

(10)

• »HAbibi« je žensko

Datum registracije: 25.11.2003

• Poruku poslati

86

Utorak, 25. Novembar 2003

Elem,nostalgiju osecam za familijom i za gradom ali onim gradom koji pamtim iz detinjstva ;(
Sada su neke druge boje ,neki novi klinci...i kada odem na nekoliko dana kod svojih osecam se kao "stranac" Tuzno je to,stranac sam ovde,stranac sam tamo....ostaje mi jos "mali svet i oko njega kineski zid" ;)

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

87

Utorak, 25. Novembar 2003

Volela bih sada da sam dole, da obidjem mezar Rahmeti Deda i Bike ;(

• »josef borg« je muško

Datum registracije: 16.11.2003

• Poruku poslati

88

Srijeda, 26. Novembar 2003

Zdravo pink!!! Obzirom da je ovo otvoreni forum
onda mogu napisati i po koju rec na norveskom :]
Inace je to namenjeno mom komsiji u Svedskoj
koji je rekao da me ne konta dobro, pa ja eto
rekoh da mu malo bolje razjasnim sta mislim!!!
Tebe i sve ostale clanove foruma puno
pozdravljam :)
" Ko Priznaje, Pola Mu Se Prasta"

• »brat-turcin« je muško

Datum registracije: 16.09.2003

• Poruku poslati

89

Subota, 29. Novembar 2003

...o kako tuznih ljubavi ima...

"o kako tuznih ljubavi ima"
selam raja...
prvo ali sa malimk zakasnjenjem(al bolje ikad nego nikad)BAJRAM SERIF MUBAREK OLSUN. :D ne znam kako je vama prosao bajram ali meni nije bas najbolje.ovo mi je 4 bajram u turskoj i mogu vam reci da se uopste nisam navikao(svaki put je sve teze i tezi).srecom ima ovdje par ljudi sa kojima smo uspeli da ozivimo parrcence sandzaka.ovdje je sve drugacije,(nema onog mirisa ramazana koji se siri sa dzamija,nema onog nestrpljenja pred bajram,nema skoro nicega...jer znas da te ocekuje svakodnevna nostalgija...)...puko sam...skoro pa da zaboravim zbog cega sam ovdje...
ovaj put nisam bio u mogucnosti obici mezareve ali akobogda za kurban bajram planiram tamo,pazaru...
(...BOZE,ZA SVE ONO STO SAM TREBAO URADITI A NISAM URADIO,ZA SVE ONO STO SAM TREBAO POMISLITI A NISAM POMISLIO,ZA SVE ONO STO SAM TREBAO RECI A NISAM REAKO-OPROSTI MI...)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

90

Nedjelja, 30. Novembar 2003

Merhaba brate pa jos turcine.

Ako ce ti biti lakse i ja sam u turskoj ne cetiri vec cijelih 11 godina i sve sam bajrame ovde proveo.

Na zalost covek se navikne na sve u zivotu i pa i na to da bajrame provodi daleko od kuce.

No ako te bije jaka nostalgija uvijek imas sanse da se vratis kuci i nastavis zivot u rodnom gradu. Ali ako si u tursku dosao da nesto uradis da uspes u zivotu onda ces morati platiti ceh za uspeh koji se placa velikim radom i velikom nostalgijom.

Kao sto vidis vecina clanova ovog foruma su van granica svoje rodne kuce. Svima je nama tesko sto smo u tudjini ali kolko mogu da primetim ni jedan od nas ne pomislja podleci emocijama i niko ne misli vratiti se rodnom domu neobavljenog posla.

Pa stoga brate turcine ne sekiraj se mnogo treba samo da odlucis sta ce da radis u zivotu.

U jednoj staroj pesmi zabranjenog pusenja se kaze.....

IL HADZIJA IL BOS

TI SAM IZABERI.

P.S. Ako hoces mogu ti ostaviti telefonski broj te se mozemo blize upoznati mozda ti bude lakse.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

91

Petak, 12. Decembar 2003

Ne znam da li se ovaj osecaj koji se u meni vrti vec sedmicu dana zove nostalgija, depresija, monotonija.... a verovatno i sve to. Kad se 3 meseca neprestano uci matematika i onda se dodje ujutru u 10 na ispit, i pitanja koja su se resavala bez problema budu na ispitu a ja ne stignem da ih uradim.......
jutros ova magla skoro da se nista i ne vidi..
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško
  • »PAUK_« je autor ove teme

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

92

Četvrtak, 25. Decembar 2003

Interesantno je to sto niko od mojih sagovornika, koji nisu izlazili van Yugem - ne razume pojam nostalgije. Nemoguce im je da pored inostranstva u kome je sve "savrseno" misle o Pazaru i da ih misli ili bolje receno emocije, prema rodnom mestu sputaju. To su bila i moja razmisljanja, pre nego sto sam krenuo za Maleziju. Medjutim na 13 000 kilometara od kuce covek menja perspektivu, i shvata da je svako putovanje samo haoticno lutanje bez doma, koji predstavlja sredisnu tacku u kordinatnom sistemu nase svesti. Ta tacka svako nase putovanje cini smisaonim. Za nju smo cvrsto vezani mnogobrojnim uspomenama iz detinjstva, nama dragim ljudima koji su koliko-toliko doprineli da se izgradi nas sistem vrednosti. Mislim da su mnogobrojni postovi to i dokazali.

Ali opet da nebi zatvarali istu, da postavimo sledece pitanje? Koliko nam proslost smeta na putu ka boljoj buducnosti ? Sta za vas znaci zivot u inostranstvu? Da li mislite da je za vreme vaseg boravak tamo potrebno da se delom odreknete svog sistema vrednosti, tj. dali usled boravka sa kulturno razlicitim individuama, morate menjati sopstveni sistem vrednosti da biste se asimilirali?
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

93

Subota, 27. Decembar 2003

Citirano

Orginalno od PAUK_
Medjutim na 13 000 kilometara od kuce

dal stvarno ima toliko?

E znate sta, treba covek da prozivi po meni najmanje tri godine, pa da moze nesto da prica o inostranstvu, naravno sve je to relativno, jer ima tu ljudi koji su po 40 godina a svo vreme su ustvari dole, za njih je cini mi se najteze, po meni sto se pre uklopis lakse ce ti biti, i pokusaj da zivis tamo gde si jer jedino tako neces ziveti tamo gde nisi, a mozda bi zeleo da jesi.
malo za promenu

94

Četvrtak, 04. Novembar 2004

Opet kisa, hladno...opet se osecam tako nekako usamljeno i ma koliko da se pokusavam koncentrisati na nesto drugo neprestano mislim na NP i moje u njemu... :(
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

Datum registracije: 29.09.2004

• Poruku poslati

95

Petak, 05. Novembar 2004

selam

pinki svaki me tvoj post na ovoj temi rastuzi....ja sam tek sad osetila sta znaci nostalgija sta znaci bit daleko od kuce i od svojih roditelja....od svoje sobe i svih dragih ljudi....nadzes se u gradu u kojem je sve sivo svaki dan kisa pada i sve ti nekako izgleda tuzno posebno Ramazan ljudi kako je to tesko...nema mirisa iftara one rastrcanosti uoci iftara ,nema ezana ,nema goca da oznaci iftar...nema...... nema......

ali...kako vec pinki rece naviknes se da sa tim zivis ...

odoh da ne bih pocela da pisem citave referate...
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

96

Subota, 06. Novembar 2004

A ti si u zatvoru tu u Becu pa ne mozes da se vratis ? Ovdje danas sunce ugrijalo fino vrijeme masallah:)
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

• Poruku poslati

97

Utorak, 09. Novembar 2004

selam

nisam björn u zatvoru ....mogu i da se vratim i vraticu se insAllah...ali ovdje sam dosla sa jednim meni velikim ciljom ....i insAllah uz Allahovu pomoc nadam se uspjecu :),ispunicu Allahovu rijec i svoj cilj ,nevolim na pola puta da se otkazujem kad nesto radim volim i da zavrsim....a nesto uvijek mora da trpi neceg uvijek mora da se odreknemo (par godina)...nikad nijednom coveku nije sve potaman ali u svakom slucaju hvala Allahu ! ;)
Vjecna i vrijedna ljubav se moze zadobiti samo ako se probudi spram necim sto je vjecno i trajno,a to su dusa i intelektualno moralni kvaliteti!

ale

Učenik

(10)

• »ale« je muško

Datum registracije: 11.01.2004

• Poruku poslati

98

Utorak, 09. Novembar 2004

Citirano

Orginalno od björn
A ti si u zatvoru tu u Becu pa ne mozes da se vratis ?

Nisam znao da se u Zatvoru moze koristiti Internet/Computer ;) .
LIFE IS TOO SHORT, ENJOY ;)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

99

Srijeda, 10. Novembar 2004

Moze ale moze danas sve.
Dragulj pa tako malo pozitivizma ;) Ja se eto ne nameravam vracati u neko dogledno vrijeme pa opet evo lijepo zivim.Treba biti pozitivan:)

Dragulj

Učenik

(10)

• »Dragulj« je žensko

• Poruku poslati

100

Srijeda, 10. Novembar 2004

selam

pa uredu björn jesam i ja za pozitivno gledanje na sve uopste ...ali nekad bude tesko :)....sta da radim

:( :D 8)

Social bookmarks