Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »annonimus« je muško
  • »annonimus« je autor ove teme

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

1

Utorak, 21. Decembar 2004

Nova Godina

Kutak za caskanje,pa hajde da radimo to:) I zamolicu vas nesto nemojte mi dodavati u temi:kako smo mi muslimani i da je ne trebamo docekivati!!!Svi mi to lepo znamo.............De Fure De Facto
" Bilen alemlere rahmettir "

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

2

Evo, u Novom Pazar su počele pripreme za doček nove godine, a i u cijeloj zemlji. Primjetila sam par izloga u gradu koji su okićenji. Restorani širom zemlje organizuju doček nove godine, a čula sam da je i neka agencija (mislim da je ECCO) organizovala odlazak u Tursku.

Pa, pošto nam je rečeno da ne pišemo o tome kako muslimani treba da (ne) proslavljaju novu godinu, jer TO ZNAMO, dobro... :(

SREĆNA NOVA GODINA ONOM KO JE SADA OČEKUJE
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

3

meni je to stvarno glupo, kake veze ima to sto smo muslimani i novo godina. Pa koji vi to kalendar koristite?
Sad ne znam sto bi se islo u te ekstreme, nova godina se slavi svugde u svetu ne zavisno od vere i nacije, sto bi sad muslimani bili izuzetak?

Ja vala nesto cu cinet ka i svi, za sad ne znam sta, al sigurno necu ostat bez ista.
malo za promenu

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

4

Meni je Nova godina uvek bila bezveze povod za slavlja kakva se vidjaju kod nas. Licno, gotovo uvek sam isao na zurke koje su se organizovale tim povodom ali sam na sve gledao kao na svaku drugu zabava iz bilo kog razloga. Nikada mi nije znacilo ni kada mi neko cestita Novu godinu jer to za mene nije neki praznik, vec samo novi dan kao i svaki drugi. Ne zelim na ovaj nacin da moralisem, vec jednostavno izrazavam svoje misljenje. Ne mislim dto zbog toga sto sad muslimani treba ili ne treba da slave Novu godinu, jednostavno mi je svo to ludilo u vezi sa docekom 1. januara smijesno i nerazumljivo. Hajde da isto tako docekujemo svaki 1. u mesecu. Recimo 1. februar ili 1. mart.

P.S. Ove godine ostajem u BG da igram igrice, a mozda skoknem i do Trga na koncert Vlade Georgieva ako ne bude mnogo hladno

P.P.S. Sutra (srijeda) je humanitarna zurka u undergraundu i meni je to bolji povod za veselje nego tamo neki 1. januar.

Sit Hungry Doesn't Believe

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

5

Kom se ne svidja cinjenica da nova godina nije islamski praznik niti ce biti nek je slavi.Ja znam da je ne slavim tako da su moji planovi sedenje ispred Tv i onda na spavanje kao i obicno:)
p.s hadalju jel to po sistemu "kud mali mujo tud i ja"? ili je to pazarski sistem "Bogomi staces sa cijelim dunjalukom" :)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

6

Citirano

p.s hadalju jel to po sistemu "kud mali mujo tud i ja"? ili je to pazarski sistem "Bogomi staces sa cijelim dunjalukom" :)

jhok vala no eto sam onako, nista spec al eto uzelo se da je ta dan pocetak nove godine i eto ljudi nasli da se to nekako doceka sa prijateljima sta ces nijeam ga izmislio a licno ne vidim nesto lose u tome, pa eto sam jos jedan razlog da se nadjem sa ljudima pomalo ispricam ismijem i zabavim i ne znam sto to ne bi bilo islamski. Sad eto ljudi mudruju nalaze svakake zamerke na sve i svasta, meni licno mlogo toga ne smeta, pa eto ni ta 31 decembar, a vala iskreno kako staram sve mi to postaje manje bitno, no eto ostalo po navici, a bogomi secam se kad sam bio dijete kako sam sa nestrpljenjem ceko. No opet svako svoje, ja reko meni ovako i ne smeta mi.
malo za promenu

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

7

Ovo je prvi docek nove godine gde neznam ni gde cu,ni skim cu a ni sta cu...neko namerno neznanje koje valjda nista drugo ne radi vec ovu prolaznu godinu oslikava...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

8

Hadalj, ko oponasa obicaje nekog naroda tom narodu i pripada:) to je misljenje islama al opet imas pravo,nista se ne mora:)
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od björn
Hadalj, ko oponasa obicaje nekog naroda tom narodu i pripada:)

ma u tom i jes problem, slavljenje nove godine otkad je to obicaj jednog naroda, ja ot kad znam za sebe kod nas se to slavilo, znaci da je nasa (bar eto maoa tradicija) ja sad sta cu, ako se to promenilo kod tebe, ok. Ja reko ti ne smatram da stime sto cu se nac sa nekim i jednu noc napravit neku zabavu i to u noci u kojoj dolazi nova kalendarska godina, oponasam obicaje nekog naroda, hm, pa bar taj kalendar je priznat kod svih i ot kad to nije nas. No sta ces, opet svako svoje, ja reko ti ja ovako, ko sto bi slavio i kinesku novu godinu da me neko pozove, svako svoje obicaje, a ja postujem tudje sto ne znaci da zaboravljam svoje, al Islamski je i ispostovat i tudje naravno da se ne krse sa Islamskom tradicijo, a u slavljenju nove godine ne znam sta ima lose.
malo za promenu

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

10

o| o| o| o| o| o| o| o| I gde otvori ovu temu!!!!!Sad je pocelo dokazivanje ko je veci Musliman

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

11

Srijeda, 22. Decembar 2004

I nije ti neka tema. Sala na stranu, al i nije ti neka tema. Ne stvarno sad sam ozbiljan, aha pa i nije ti neka tema.
Ali kad malo bolje razmislim i nije ti neka tema. :))
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

12

Srijeda, 22. Decembar 2004

PAUK_ (o) (o) (o)

I nije neka!!!!!Pa sta sada da radim ja.......................ko hoce neka odgovori ko nece nemora.Pravo vlastitog izbora.A ti PAUK_ jel ti to vrsis procenu "TEMA"?

Dobro napisa jedan jednom prilikom na forumu!!!Kakva bi to trebalo da bude ta "TEMA" da bi zadovoljila "VAS"?!

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 23. Decembar 2004

Citirano

Hadalj
nova godina se slavi svugde u svetu ne zavisno od vere i nacije, sto bi sad muslimani bili izuzetak?

Tacno je da se nova godina slavi svugdje u svijetu ali zavisno od vjere i nacije. Ne mogu da vjerujem da ne znas da i MI odnosno MUSLIMANI imamo nasu novu godinu ali MUSLIMANSKU. Mnogo si mi se asimiliro HADALJU.

Hvala dragom Allah'u :klanja: stvoritelju svih svjetova sto mi je razum i spoznaju dao.

Utopljena u Casi

Zlatna sredina

(10)

• »Utopljena u Casi« je žensko

Datum registracije: 01.05.2004

• Poruku poslati

14

Da sam blize Beogradu otishla bih na taj trg, da gledam Vladu Georgieva, slushati se nema shta, a poshto nisam, onda Tv cijelu noch, biche super program.
Tu sam…tu sam gdje jesam. Takva kakva jesam. Moje meso. Moja krv. Moj glas. I, tudja presuda – na život. .

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od PASHA
Tacno je da se nova godina slavi svugdje u svijetu ali zavisno od vjere i nacije. Ne mogu da vjerujem da ne znas da i MI odnosno MUSLIMANI imamo nasu novu godinu ali MUSLIMANSKU. Mnogo si mi se asimiliro HADALJU.

pa sad ja ti reko da slavim ovu ka kalendarsku, bar ovaj kalendar sto se koristi eto i ode na forumu, a sigurno i dole po pazaru, pa more bit i ti si cuo za njega. Sto se tice NASE, MUSLIMANSKE godine, pa doj ce i za nju vreme, slavicemo i nju, pa more bit ce bit i za nju tema, ode zasat kolko ja skonta prica se o ovoj medjunarodnoj, ne katolickoj ili cijoj vec, no novoj 2005, e pa ka taku eto i ja je slavim.
Sto se tice Asimilacije, pa ne sto ne znam da mi je ovo novo, a i tebi sigurno nije, ne verujem da do skoro i ti nisi slavio ovu Kalendarsku, prijece bit da si se ti nedje asimiliro i prilagodio sredini, te sad ka neki Super Dobar Musliman nedas ni pomenaut. Ja eto reko ti ne smeta mi, kad dosad nisam vido nikaka Zijana od toga, sto bi sad presto, a ti ako si batalio da slavis onda nemo ni ponovo pocinjat, zasat je tako, ko zna more bit ti jednog dana reknu da i tako ne valja, no zasat ti radi kako ti reknu.

Citirano

Hvala dragom Allah'u :klanja: stvoritelju svih svjetova sto mi je razum i spoznaju dao.

pa kad ti je vec dao, onda bi je mogo i malo upotrebit, ne boj se razum se ne harci
malo za promenu

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

16

Nova godina nema za mene neko posebno znacenje. Ove godine cu provest taj 31.12. kod kuce, kome se slavi, neka slavi i neka mu bude lijepo. :]

EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

17

Ja izlazim u charshiju kao i svaku drugu noch!!
A shta Vam je to nova godina???!!!! :))
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

MuShtuluk

Početnik

(10)

• »MuShtuluk« je muško

Datum registracije: 21.03.2004

• Poruku poslati

18

Petak, 24. Decembar 2004

Upali svjetlo

Vala nemo te neshto zamerit al htedoh da vam kazem
da je nova godina bLJizu. Dan ka svaki, samo se drugachije zove i drugachije se beljezi, ne zavaravaj te se. Nemo sluchajno da je ko kupio petarde da mu pukne u prste daljeko bilo nemo na ochi da mi se pojavljuje iLJ da chujem da je neko puco iz pishtolja troshio badihava metkove zamerio bi mu see aauuuuuu ni Trnavica ga nebi mogla oprat :D
Sve je to lijepo shto narod zamishlja al mogu vam rec jednu stvar i nema prava na to da se iko ljuti: "Kad budete slavili, razmislite u chije ime i shta vi to slavite".
PokushaH da budem ozbiljan al ne ide 8)

19

Petak, 24. Decembar 2004

Kontam to ovako: ljudi diljem svijeta novu godinu dozivljavaju kao zavrsetak jedne kalendarske godine. I sta je tu toliko veliko? Pa oni (ko sve zapadnjaci) radili cijelu godinu.. malo su se obazirali na bilo sta drugo osim na rad (na prosecne ljude mislim). Bude svaki vikend mala nova godina al tu se prema obavezama i mogucnostima svako premislja i razmislja sta ce i kako ce.. jer ponedeljak opet treba radit.. pare treba stedet.. itd. A onda nova godina dodje. Pa sta? Pa ljudi onda tog dana kontaju: e danas nema brige.. radio sam cijelu godinu.. danas cu da se opustim i uzivam i na sve zaboravim.. A onda nastupa nova godina.. pa sve iznova. Ono sto ih u tome najvise nosi jeste to da svi razmisljaju na isti nacin i niko nikome nece te noci zameriti sto se ponasa neko bilo kako.. Ni sto je previse veseo ni sto je predugo slavio.. jer svi to cine.. Ne slave oni novu godinu zbog te noci nego sebi poklanjaju jednu noc oduska i zaborava na ono cim sebe opterecuju onako kako se opterecuju..

E sad: mi se na isti nacin ne opterecujemo... Treba da radimo al ne treba o tome sebe da zaboravljamo, da zaboravljamo da smo insani, pa da nam bude potrebna bilo koja noc da bi se osecali slobodnim. Treba da smo slobodni stalno.

E sad opet: slobodni nije isto sto i oni misle da znaci bit slobodan.. njima je to pit i derat se i uzivat bez granica.. a nama (kako kom doduse) nesto drugo.

I meni drago zapocet ponovo brojat dane.. eto to mi bude ko neki ciklus.. pa vidim ljudi se vesele.. nesto slave.. opusteni. Ali ja kriterije svoje ne menjam zbog te jedne noci.. ja sam ono sto sam svake druge noci. Hocu li izac ili ne zavisi od toga sta ce biti po gradu.. ima li sta da mi se svidi. A ne zato sto cu ja da slavim ili zbog toga sto je meni potrebna nova godina da bi slavio ili da bi uzivao (na nacin koji ja volim da uzivam). Svako je odgovoran za svoja djela.. a jos vise onda kad je svjestan onoga sto cini.

Do krajnje granice ako idemo onda bih trebao rec: Ne treba ni izlazit.. cisto iz transparentnosti. Razumeli mi to il ne tako bi bilo ispravno. Al eto priznajem prvi ja to ne cinim, pa bi onda i rekli licimjerstvom se bavim ako to samo spomenem da tako treba (il ne treba).

A mi svake godine isto... Ova tema se ciklicno, sa istim prilozima ponavlja.
A ja cu je zavrsiti onako kako cu ispostovati maximalan broj kriterija. Necu reci srecna vam nova godina jer to zvuci kao da cestitam tu noc, iako nemora da znaci tako, vec vam zelim svima puno srece u narednoj kalendarskoj godini. Ako izbacim ovaj predhodeci pasus ovome, jel moze neko da mi kaze ima li nesto, konceptualno, lose u tome? Ja vam zelim srecu svakog dana.. svakog trena.. pa sto ne i svake godine? Posebno mi to ima smisla onog datuma kad ta nova godina pocne i da se racuna.. A mozemo se mi dogovoriit da to bude i 28 februar (to mi je rodjendan :D.. a i rodjendane posmatram na isti nacin.. kao nova godina necijeg zivota).. u svakom slucaju se logika svega toga ni najmanje ne mijenja. Svidjalo se to nekom ili ne. Ja ono sto radim necu prestati sigurno zbog toga sto to nekog koji ne umije huju da kontrolise nervira (da nisam ko sto jesam izbegavao bih sve sto nekog moze da nervira.. al nisam).. uostalom.. i kod onih koji kritikuju nisu cista posla.. jer ima tu nerasciscenih stvari kod njih sa njima samima. A kazu "spoznaju" su dobili. Da su je dobili znali bi da to ne bi trebali da kazu :)
mogu ja da se potpisem i bolje...

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 24. Decembar 2004

O kakvoj spoznaji sad fingers pricas hehe?Napisa stranu cijelu da drugim rijecima kazes da nova godina nije islamski praznik ili?:)

Social bookmarks