Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »Eastyzah« je muško
  • »Eastyzah« je autor ove teme

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

1

Petak, 12. Decembar 2008

Nove ilahije i novi spot Hora Djulistan

Postovani prijatelji,

zadovoljstvo mi je da vam predstavim spot za novu ilahiju hora Djulistan "Smiraj srca moga".

Solista: Amela Krsic
Muzika: Aladin Imamovic, Sulejman Zatric
Tekst: Aladin Imamovic
Aranzman: Eldin Huseinbegovic
Audio produkcija: Eldin Huseinbegovic
Video produkcija: Imer Zilkic, Emir Mehovic, Edis Klimenta

U nadi da ce vam se dopasti,

mahsus selam i srdacan pozdrav.

Uzivajte! http://www.youtube.com/watch?v=5ic9ANa0e74

Snimljena je i nova ilahija "Tebi Jedini" koja je duet sa renomiranim zagrebackim horom Arabeske. Ova dva hora su je premijerno predstavila na bosanskoj NTV HAYAT u bajramskom programu a link na kome je mozete cuti i pogledati nastup sledi uskoro.

Djulistan & Arabeske - "Tebi Jedini"

Solisti: Ilhan Celovic (Djulistan) i Alma Srebrenikovic (Arabeske)

Muzika: Aladin Imamovic i Sulejman Zatric

Tekst: Aladin Imamovic

Aranzman: Sulejman Zatric, Aladin Imamovic, Eldin Huseinbegovic

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 12. Decembar 2008

Obe ilahije mozete preuzeti iz baze podataka Otvorenog foruma:

Djulistan & Arabeske - "Tebi Jedini"

http://forum.novipazar.org/portal_databa…ew&fid=10&cid=3

Hor Djulistan - "Smiraj srca moga"

http://forum.novipazar.org/portal_databa…ew&fid=11&cid=3

Evo i kratke biografije hora Djulistan:

HOR DJULISTAN osnovan je 2003. godine u cilju odrzavanja i unapredjivanja jednog od veoma bitnih segmenata bosnjacko-islamske tradicije i duhovnosti, ilahija i kasida.
Prvi put je nastupio povodom Kurban Bajrama 2003. godine, a zatim odrzao niz koncerata kojima se predstavio najpre sandzackoj publici,zatim i publici u Gorazdu(BIH).

2004 godine nastupa na bosanskoj NTV HAYAT, gdje predstavlja tri od osam ilahija koje ce se naci na albumu prvencu izdatom marta mjeseca iste godine. Album je dobio ime "SANDZACKE ILAHIJE". Uslijedio je niz koncerata u Novom Pazaru, sandzackim gradovima, Makedoniji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini...

Danas poslije 4 godine postojanja HOR DJULISTAN za sobom ima preko 150 koncerata, 65 clanova, a orkestar broji 10 clanova.
Krunom svog postojanja smatra svoj prvi album "SANDZACKE ILAHIJE", kao i koncert "NAD SANDZAKOM" koji je odrzan 15. aprila 2007. godine u prepunoj novopazarskoj hali sportova, ucesce na velikom koncertu ilahija i kasida “Pod zastavom Muhammeda s.a.v.s) u Sarajevskoj “Zetri” 15. decembra 2006 godine, te ucesce na manifestciji “Moj Ummete” 28. jula 2007. godine , kojom je uz prisustvo vodecih izvodjaca ilahija iz cijelog svijeta obiljezeno sest stoljeca Islama u Bosnii i Hercegovini.
HOR DJULISTAN je saradjivao sa vodecim izvodjacima i horovima iz oblasti interpretacije i negovanja ilahija.
Medju njima su Sami Yusuf, Sami Ozer, Mustafa Demirci, Aziz Alili, Saban Burhan, maestro Mehmed Barjaktarevic, horovi Arabeske, Azizija, Sultan Mehmed Fatih, Hazreti Hamza i mnogi drugi.
Oktobra 2008. godine solisti ovog Hora Zilha Rasljanin i Ilhan Celovic osvajaju drugo mesto i prvu nagradu medija na medjunarodnom festivalu ilahija i kasida u Zenici (BiH).
U oktobru 2008. godine zapoceta je suradnja sa Eldinom Huseinbegovicem, koji je producent drugog albuma ovog hora. Do sada su u njegovom studiju snimljene dvije ilahije, od kojih je jedna duet sa zagrebackim horom Arabeske (solisti: Ilhan Celovic – Djulistan i Alma Srebrenikovic – Arabeske) a drugu izvodi solistkinja hora Djulistan, Amela Krsic.
Ocekuje se da ce album biti dovrsen do marta mjeseca iduce godine.
Administrator je dodao/la ovu sliku:
  • hor djulistan i arabeske.jpg
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 14. Decembar 2008

Evo i linka na kome mozete pogledati snimak nastupa Hora djulistan i Arabeski na NTV Hayat.
Rec je o novoj ilahiji "Tebi Jedini".
http://www.youtube.com/watch?v=GGI19L2poLI

Uzivajte!

• »Eastyzah« je muško

• Poruku poslati

4

Srijeda, 17. Decembar 2008

Jedna aktuelnost...

Hor Djulistan ce u nedelju 21. decembra u 12 h organizovati audiciju za prijem novih clanova.

Audicija ce se odrzati u Domu omladine (bivsa Estrada) i odnosi se na clanstvo starijeg hora.

green

Učenik

(10)

• »green« je žensko

Datum registracije: 19.04.2005

• Poruku poslati

5

Srijeda, 17. Decembar 2008

Sve cestitke od srca. Poslusala sam nove ilahije i stvarno su mi se dopale. I ranija Dova za Sandzak je prelijepa. Drago mi je sto ste uspeli i sto tako dobro napredujete. Tekst ilahija je jako dobar, muzika takodje a posebno mi se dopadaju glasovi Ilhana i Amele.

Zelim vam puuuuuno uspeha u daljem radu, da insallah proputujete jos vise, da ucestvujete na jos vaznijim i vecim konertima i da budete zastitni znak Novog Pazara i Sandzaka.

Drago mi je sto ste na tako poseban nacin predstavili ilahije tako da ih ne slusaju samo oni koji su okrenuti vjeri, vec i muslimani koji vjeru slabije praktikuju.

Sve najbolje. :klanja:
Zatvori oci, zelenooka...

ljiljo

Početnik

(10)

• »ljiljo« je muško

Datum registracije: 24.12.2008

• Poruku poslati

6

Srijeda, 24. Decembar 2008

U poslednje vreme sam batalio da slusam ove nove ilahije jer su pocele da posecaju na pop muziku..U aranzmanima se sve vise koriste moderni hibridni instrumenti,a to se meni ne dopada...posebno je to izrazeno kod ilahija i kasida koje se snimaju na engleskom jeziku...vokali su fantasticni,tekstovi odlicni,zvuk takodje ali spotovi podsecaju na one sa MTV-a pa mi pomalo beze iz koncepcije na kakvu smo svi navikli..Hor Djulistan je verovatno najbolji i najiskusniji u regionu i posebno bih izdvojio segment njihovog delovanja kad su autorski radovi u pitanju...Poslusao sam tri ilahije koje su poslednje snimljene i koje ce se naci na njihovom novom albumu..samo jedna mi lici na tradicionalnu ilahiju a ostale su mi manje-vise dobre...pop muzika...ukusi su razliciti...u svakom slucaju im moramo pozeleti srecu i svi zajedno negovati nesto sto je nase i sto nikada ne sme nestati!!!Neka im je po hairu

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

7

Srijeda, 24. Decembar 2008

Lepo receno, i ukazano na bitne stvari. (o)
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Kerber

Učenik

(13)

• »Kerber« je muško

Datum registracije: 25.07.2005

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 25. Decembar 2008

Odlicno :)

Prelepe su stvarno , a sto se tice aranzmana meni se svidja . Ako je vec sa muzikom onda neka bude, full nabudzena , da se tako izrazim . Mada, ne mislim da je preterano , imaju oni estetski osjecaj. Ja vise obracam paznju na tekstove , oni su predivni .

Ali , ipak , ilahije bez muzike su najbolje. Pogotov` one ratne bosanske . :)
My soul is painted like the wings of butterflies

Social bookmarks