Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SoSS

Učenik

(10)

• »SoSS« je autor ove teme

Datum registracije: 02.07.2004

• Poruku poslati

1

Petak, 27. Oktobar 2006

Novi Pazar centar skolske uprave Sandzaka

Polimlje bliže Užicu nego N. Pazaru

27. oktobar 2006. | 09:05 -> 09:25 | Izvor: B92

Prijepolje -- Prosvetni sindikati Priboja, Prijepolja i Nove Varoši ogorčeni najavom da će Novi Pazar postati njihova Školska uprava.

Odluka Ministarstva prosvete da u Novom Pazaru otvori Školsku upravu, pod čijom bi nadležnošću bile osnovne i srednje škole sa područja Prijepolja, Priboja, Nove Varoši, Tutina, Sjenice i Novog Pazara, izazvala je burne reakcije u tri polimske opštine. Oni smatraju da bi to moglo imati političke posledice i da bi moglo poremetiti međunacionalne odnose.

Prosvetari iz te opštine smatraju da Vladina odluka može izazvati političke implikacije, poremetila bi međunacionalne odnose, prekinula tradiciju prosvetne i kulturne povezanosti tih opština sa Užicem, čijoj su Školskoj upravi do sada pripadali, a ističe se i problem saobraćajnih komunikacija sa Novim Pazarom.

"Najavljenu odluku ne prihvatamo i, u slučaju da je Vlada potvrdi, sindikat prosvetnih radnika u tri opštine će preduzeti sva sredstva sindikalne borbe protiv te odluke", kaže se u pismu prosvetara koje je upućeno Borisu Tadiću, Vojislavu Koštunici i Ministarstvu prosvete.

"Sve je urađeno nekako tajno i ispod žita. Posebno nas je zaprepastila činjenica da Školska uprava u Užicu, odakle mi dobijamo sve informacije, nije o tome imala pojma", kaže direktor prijepoljske gimnazije Ljubomir Šuljagić.

P.S. Jos ako dragi Allah podari da Novi Pazar postane i politicki centar ovih 6 opstina sto bi dobro bilo.

Sta vi mislite?
U SoSS-u smo...

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Petak, 27. Oktobar 2006

Novi Pazar je, mishljenja sam, trebao odavno biti centar shkolske uprave Sandzaka. Nama bi bilo od velike koristi, a drugima ne bi ishlo na shtetu.
Malo mi je smeshan razlog okarakterisan kao "problem sa saobracajem", kako navodno sneg zatrpa Peshter tokom zime i slichni razlozi; ochigledno je da ce mnogi iskoristiti sva moguca sredstva da tu odluku zaustave.
Nadam se samo da se na to nece ubirati politichki poeni, jer je shkolstvo ipak stvar koju sa tim ne treba meshati, a narochito ne sa politikom kakva se ovde vodi.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Vox

Početnik

(10)

• »Vox« je zabranjen

Datum registracije: 10.10.2006

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 29. Oktobar 2006

Citirano

Polimlje bliže Užicu nego N. Pazaru

...a ističe se i problem saobraćajnih komunikacija sa...

pa to bar ne bi trebalo da bude problem, evo Sulejman efendija Ugljanin je svom snagom navalio da izgradi puteve koji predstavljaju osnovnu infrastrukturu

a za to što će neki da kvare međunacionalne odnose zbog školske uprave u pazaru mi nismo krivi a nismo krivi ni zbog onih koji bi da kvare unutarnacionalne odnose

jednoumlje

Početnik

(10)

• »jednoumlje« je muško

Datum registracije: 17.09.2007

• Poruku poslati

4

Srijeda, 19. Septembar 2007

Prosvetni sindikat Priboja, Prijepolja i Nove Varoši ogorčeni najavom da će Novi Pazar postati njihova Školska uprava

NAJNOVIJA VEST

sindikati:
elektrorasa
ptt
zdravstva
...

Po uzoru na prosvetni sindikat Priboja, Prijepolja i Nove Varoši . TRAŽE odvajanje od kraljeva i od danas 19.09.2007.god. prekidaju saradnju sa njihovim nadležnim službama u kraljevu.

Hvala Bogu da se desi i ovaj dan

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

5

Srijeda, 19. Septembar 2007

Kamo sreće da su Pazar, Sjenica i Tutin ovako složni, pa da se kurtališu više tog Kraljeva.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Datum registracije: 12.03.2008

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 17. Mart 2008

jedna od mnogobrojnih politickih trikova "narodnjaka"....vuk sit ,a ovce ostaju za sisanje...
feminismus existiert nur, um hässliche frauen in die gesellschaft zu integrieren

Social bookmarks