Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

saf

Učenik

(10)

• »saf« je autor ove teme

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

1

Petak, 19. Januar 2007

Novi Pazar - grad

predlog da status grada dobiju valjevo, novi pazar i sombor
Politika - Pre 15 sati

BEOGRAD - Ministar privrede Predrag Bubalo izjavio je danas da je, posle konsultacija Vlada Srbije, odlučila da predloži amandman na Zakon o teritorijalnoj organizaciji prema kome će i opštine Valjevo, Novi Pazar i Sombor biti predloženi da dobiju status grada.

Bubalo je na konferenciji za novinare u sedištu Vlade podsetio da je tim zakonom ranije predloženo da, pored četiri "izvorna" grada (Niš, Novi Sad, Kragujevac i Beograd), status grada dobije još 12 opština u Srbiji.

Predsednik Saveta za regionalni razvoj Bajram Omeragić ocenio je da je to još jedan praktičan dokaz da Vlada Srbije ide putem evropskih integracija, primenjujući princip ravnomernog teritorijalnog razvoja Srbije.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 19. Januar 2007

Znaci to je jos uvijek samo prijedlog koji TEK TREBA da se usvoji ili ne? OK, fino. Nadam se da ce se usvojit. Posebno bi me obradovalo otvaranje klinike i medicinskog fakulteta u Pazaru....iz vise razloga. ;)
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Sultan

Učenik

(10)

• »Sultan« je muško

Datum registracije: 29.11.2006

• Poruku poslati

3

Petak, 19. Januar 2007

Mozeli neko kompetentan da nam objasni sta se dobija a sta se gubi sa dobivanjem statusa grada? Da li je to u interesu Bosnjaka i da li ce Srbi formirati svoje opstine koje ce dovesti do podjele grada?
Neda nana svog Sultana

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

4

Petak, 19. Januar 2007

Meni je javljeno da je vlada usvojila predlog . Nek nam je sa srecom GRAD NOVI PAZAR . . . (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

saf

Učenik

(10)

• »saf« je autor ove teme

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

5

Petak, 19. Januar 2007

na ovoj adresi mozete naci model zakona o gradu

http://www.palgo.org/files/Model%20zakon…%20Beogradu.pdf

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

6

Petak, 19. Januar 2007

Mislim da smo pohitali. Novi Pazar jos nije dobio status grada. Ovo je samo AMANDMAN PREDLOGA zakona koji tek treba da bude (ili ne bude) usvojen u skupstini. To znaci da ce Pazar, kao i preostalih 14 gradova, morati da saceka formiranje sledece skupstinske vecine, pa ako ona odluci da usvoji zakon onda cemo ziveti u gradu, a ne u opstini. Jer vlada samo predlaze zakone, a skupstina ih usvaja ili ne usvaja. Dakle, do daljnjeg Novi Pazar je i dalje opstina.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

7

Petak, 19. Januar 2007

Hm.. Tek sad sam shvatila da Novi Pazar nikad i nije bio grad, niti je sada, a bash sam mislila da jeste. Mozhda zato shto nikad nisam ni razmishljala o tome..

@ @ef: Hvala na objasnjenju! :O
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

8

Subota, 20. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Sultan
Moze li neko kompetentan da nam objasni sta se dobija a sta se gubi sa dobivanjem statusa grada? Da li je to u interesu Bosnjaka i da li ce Srbi formirati svoje opstine koje ce dovesti do podjele grada?

Mislim da je Sultan postavio sva pitanja koja sam ja htela da postavim, pa bih volela da neko kompetentan to objasni. Zna li se to, uopshte, ili mozemo samo da nagadjamo?
Kakva merila postoje za utvrdjivanje mogucnosti da opshtina dobije status grada?
Odoh, ustvari, da prochitam model zakona o gradu, pa posle da zapitkujem...

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

9

Subota, 20. Januar 2007

Novi Pazar dobijanjem statusa grada ne bi nista izgubio. Koji su kriterijumi za dobijanje statusa grada meni nije poznato. Medjutim, ono sto grad razlikuje od opstine je taj sto je grad podeljen u vise opstina. Npr, Novi Pazar grad se podeli opstine (lupam bezveze) Sutenovac, Lug, Centar itd. Postojala bi skupstina koja bi bila na nivou celog grada i postojao bi gradonacelnik koga bi birali gradjani na neposrednim izborima. Ono sto bi bila novina je to da bi svaka od opstina imala svoju, zasebnu skupstinu i predsednika opstine. Predsednik opstine se ne bira na izborima vec ga postavlja skupstina te opstine ciji je on predsednik. Gradovi imaju veca ovlascenja od opstina, ali u cemu se sve ta veca ovascenja ogledaju, autoru ovih redova to nije poznato. Skupstina grada verovatno donosi neke odluke koje se ticu svih opstina, pretpostavljam isto da skupstina grada odredjuje budzet pojedinih opstina itd, a opstine zasebno (do neke mere) sprovode sopstvenu politiku i planove.
To je ono sto ja znam, ali kao sto vidite to je malo.

demoiselle

Zlatna sredina

(10)

• »demoiselle« je žensko

Datum registracije: 09.12.2006

• Poruku poslati

10

Subota, 20. Januar 2007

Citirano

Orginalno od @ef
Ono sto bi bila novina je to da bi svaka od opstina imala svoju, zasebnu skupstinu i predsednika opstine. Predsednik opstine se ne bira na izborima vec ga postavlja skupstina te opstine ciji je on predsednik.

e onda ce tek da bude cirkusa. malo nam je sad ovoga za ovu jednu opstinu i izbor predsednika pa jos eto cirkusa u malom u svakoj opstini. to me podseca na gremline kad se pospu vodom i krenu da se umnozavaju...brrrr.... :rolleyes:

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

11

Subota, 20. Januar 2007

@demoiselle, mislim da se sto se tice izbora ne bi nista menjalo. Verovatno bi se, kao i do sada, jednom izlazilo na izbore za gradonacelnika i jednom za skupstinu. I prilikom glasanja za skupstinu grada bi se vodilo racuna koliko je koja stranka osvojila glasova u pojedinim opstinama i na taj nacin se formirale i skupstine opstina. Neprakticno bi bilo kada bi se i za skupstinu grada i za skupstinu svake opstine zasebno organizovali izbori. A za predsednike opstina ni ne bi bilo izbora, vec bi njih, kao sto sam vec rekao, birale skupstine opstina.

kaleks

Učenik

(10)

• »kaleks« je muško

Datum registracije: 18.02.2006

• Poruku poslati

12

Subota, 20. Januar 2007

Danas sam pokusao da nadjem odgovor na pitanje na osnovu cega je predlozen NP za status grada, tj .koje to opstine cine grad., dobio sam sledece: ...pa sta od kojih?! od Tutina i Sjenice"...tako da smo sad svi Pazarci :D .
Naravno ovo nema veze, ali eto ponegde prolazi.

SAJO SUPERMEN

Zlatna sredina

(5)

• »SAJO SUPERMEN« je zabranjen

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

13

Subota, 20. Januar 2007

Gradu Novom Pazaru će ostajati više novca, tj. manje će ići u Beograd što otvara preduslove za brži razvoj. Grad se sastoji iz najmanje dvije opštine koje neće biti pravljene po etničkom principu.

Najverovatnije će sadašnju opštinu Novi Pazar činiti dvije opštine podjeljene prirodnim tokom rijeke Raške ili pak gradska i seoska opština.

Najvađnije u svemu ovom je to što će puno manje novca ići u Beograd.

Oni se više boje vas nego Allaha, zato što su oni ljudi nerazumni.Samo u utvrđenim gradovima ili iza zidina, oni se protiv vas smiju skupno boriti. Oni su junaci u međusobnim borbama.
Ti misliš da su oni složni, međutim srca su njihova razjedinjena, zato što su oni ljudi koji nemaju pameti. (Al-Haš, 13-14)

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

14

Nedjelja, 21. Januar 2007

1.Beograd
2.Novi Sad
3.Nish
4.Kragujevac
5.Novi Pazar

e sad che moje naselje da bude opshtina:D

xaxaxaxaxaxaxaxaxa
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Johhny
1.Beograd
2.Novi Sad
3.Nish
4.Kragujevac
5.Novi Pazar

...

1. Beograd
2. Novi Sad
3. Nis
4. Kragujevac
5. Pristina (jos uvijek zvanicno)

ali i...

6.Vranje
7.Zrenjanin
8.Kraljevo
9.Kruševac
10.Leskovac
11.Pančevo
12.Smederevo
13.Sremska Mitrovica
14.Subotica
15.Užice
16.Čačak
17.Šabac
18. Novi Pazar
19.Valjevo
20.Sombor

Johny,

Svi ovi su dobli status grada po novom prijedlogu Vlade a ne samo tih pet kako ti napisa. Sramota bi bilo da tu nema Pazara.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

16

vala tutinac,

meni je brate vazhno samo to shto je Pazar posto grad,za ostale me i nije neshto briga,zato sam ih i izostavio...

;)
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

17

Citirano

Orginalno od Tutinac

Svi ovi su dobli status grada po novom prijedlogu Vlade a ne samo tih pet kako ti napisa. Sramota bi bilo da tu nema Pazara.

Ne da bi bilo sramota, vec ne postoji niti jedan valjan razlog na osnovu koje bi se taj zahtev za dobijanje statusa grada mogao odbiti od strane vlade.
Dakle 10-tak opstina slicne velicine je dobilo status grada, ili tek treba da dobije, a nas grad je takodje na toj listi.
Nek bude samo hairli.

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Johhny
e sad che moje naselje da bude opshtina:D
xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Šta bre, Pašino guvno opština? :D :))

Haj šta dočekasmo, i Pazar da bidne grad :) Neka je hairli. A ozbiljno, kako bi to onda bilo podijeljeno na opštine? Je l tačno ovo što reče Sajo?
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

19

Citirano

Orginalno od Johhny
vala tutinac,

meni je brate vazhno samo to shto je Pazar posto grad,za ostale me i nije neshto briga,zato sam ih i izostavio...

;)

Aha OK.

Ja sam kontao da nisi znao za ove ostale vec si mislio samo Pazar i ova cetiri druga grada.
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

20

Srijeda, 23. Maj 2007

DS: Bez nacionalne podele Novog Pazara

NOVI PAZAR- Predsednik Opštinskog odbora Demokratske stranke u Novom Pazaru Vinko Dobrić ocenio je da će nova Vlada Srbije ispuniti sva obećanja koja su data pre Parlamentarnih izbora. On je, na konferenciji za novinare, rekao da je Demokratska stranka očekivala formiranje vlade neposredno posle Parlamentarnih izbora. „Demokratska stranka nije dobila dovoljan broj glasova da formira novu vladu, ali ćemo se zaista potruditi da se što pre priključimo Evropskoj uniji. Otvoreno je puno pitanja na koje treba dati konkretne odgovore. Tu pre svega mislim na status Kosova, sardanju sa Haškim tribunalom i evroatlanske integracije Srbije“, rekao je Dobrić. „Pozdravljamo političku zrelost Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije koji su na vreme uvideli svoju grešku kada su podržali Tomislava Nikolića za predsednika Republičkog Parlamenta. Oni su zajedno sa Demokratskom strankom stopirali politiku koja se vodila tokom devedesetih godina“, dodao je Dobrić.
Portparol Opštinskog odbora Demokratske stranke u Novom Pazaru Radoslav Milić rekao je da su netačne tvrdnje lokalne samouprave da je Novi Pazar dobio status grada i da podela na opštine ne odgovara građanima. „Predlogom Zakona o teritorijalnoj organizaciji Srbije, u čijoj izradi je učestvovala i lokalna samouprava, Novi Pazar se ne nalazi na spisku opština koji bi trebali da dobiju status grada. Mi nećemo dozvoliti da se Novi Pazar podeli po nacionalnom principu“, kazao je Milić. „Smatramo da to pitanje treba da prođe javnu raspravu. Moramo upoznati građane sa svim dobrim i lošim stranama ovog procesa“, dodao je Milić. Demokratska stranka je danas najavila i razgovore sa strankama koji čine Vladu Srbije o mogućoj saradnji na narednim lokalnim izborima.

Izvor

Social bookmarks