Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

• »karatista« je muško

Datum registracije: 21.05.2007

• Poruku poslati

21

Srijeda, 23. Maj 2007

Koliko ja znam Sombor je uvek bio grad,mada je on smece grad ili varos sta li je vec...to grad za ljude od 55 godina pa nagore...samo trava i babe na biciklu... o|
ic ni san dzi,joko geri keage joko geri kekomi

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 01. Novembar 2007

Citirano

Orginalno od saf

BEOGRAD - Ministar privrede Predrag Bubalo izjavio je danas da je, posle konsultacija Vlada Srbije, odlučila da predloži amandman na Zakon o teritorijalnoj organizaciji prema kome će i opštine Valjevo, Novi Pazar i Sombor biti predloženi da dobiju status grada.

Predsednik Saveta za regionalni razvoj Bajram Omeragić ocenio je da je to još jedan praktičan dokaz da Vlada Srbije ide putem evropskih integracija, primenjujući princip ravnomernog teritorijalnog razvoja Srbije.

Evo pogledajte,tj procitajte klasicnu laz koja se daje u predizbornoj kampanji.
(o) (o)
Nekoliko dana pre izbora dodju i kazu kako ce NP i jos 12 opstina dobiti status grada,
a docice i novi izbori a ovaj predlog nece biti usvojen.

Zato se setimo ovoga kada nam za par meseci opet dodju i istu laz obecaju.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

Datum registracije: 10.07.2007

• Poruku poslati

23

Petak, 18. Januar 2008

Eto, Novi Pazar je, kako sam ja informisan, osim ako me nisu slagali, i zvanično dobio status grada. Mene bi sad jako zanimalo kako i kada će početi sa reorganizacijom Pazara, a i volio bih čuti vaša mišljenja o tome da li je to pizitivno ili negativno za Novi Pazar i Sandžak i koje su to pozitivnosti, odnosno negativnosti?

Samo ne bih volio da ovo opet bude neko prepucavanje i traženje dlake u jajetu i igranje jurke "ko će koga".

U svakom slučaju neka je nama hairli Grad Novi Pazar.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

24

Petak, 18. Januar 2008

Citirano

Orginalno od @ef

Citirano

Potpredsednik opštine Goran Sarić ocenio je da će status grada otvoriti prostor za širok regionalni razvoj i život građana. Dobijanjem statusa grada Novi Pazar će imati četiri opštine Trnava, Mur, Deževa i Dojeviće.

Sta je sa centrom grada? Kojoj ce on opstini da pripadne?
Sjecam se da su se opstinske vlasti u Novom Pazaru ne tako davno protivile podeli grada po nacionalnom kljucu, ali su se u medjuvremenu ocigledno predomislili.

Mnogo kasnis Junuse,ne samo da je dobio status grada(jos pre nove godine,izglasavajem zakona o teritorijalnoj organizaciji,cini mi se 25-og decembra)nego su vec odredili koje ce opstine da postoje sto je @ef postirao jos 13-og januara,dakle pre 5 dana.

Kao sto sam rekao i prilikom otvaranja ove teme,mislim da se desava ono sto sam strahovao i sto sam znao da ce biti uradjeno,a to je da se stvara podela po nacionalnom kljucu,stvara se nova Kosovska Mitrovica.
Moj predlog je bio da se osnuje centralna opstina(i jos par okolnih) koja bi ukljucila i Dezevu kako ne bi doslo do stvaranja svih onih institucija koje ce srpsko stanovnistvo potpuno udaljiti od Pazara u svakom pogledu.No to je posledica stravicno losih dogovora i koalicija koje ce ostaviti dalekosezne posledice po Novi Pazar ukoliko se to ne spreci vec sada.
Videcete kako ce Pazar u pogledu razvoja biti nesto poput istocnog i zapadnog Berlina.

Ono sto bih najvise voleo je to da imamo status sela ali da izgledamo kao grad,a ne ovako,imamo status grada a izgledamo kao Bela Palanka,kao obicna selendra,bez centra(u koji se namerno ne ulaze jer "kaolicija" nema glasova u centru vec po rubnim podrucjima),bez trga,bez uredjenih centralnih ulica koje izgledaju kao da tenkovi svaki dan njima prolaze...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 21. Januar 2008

status grada dodelila je drzava.
slazem se da ima elemenata da np lici na kosovsku mitrovicu, mada meni nekako vise ide na sarajevo i istocno sarajevo 8o
tashek, stanje je fakticki tako,sad ce ici i iure , a ako zelis da izbegnes bas totalno takav scenario,zna se , NATALITET :D
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

elmo3030

Početnik

(10)

• »elmo3030« je žensko

Datum registracije: 06.12.2007

• Poruku poslati

26

Utorak, 19. Februar 2008

;(

Da bi jedna opstina postala grad, treba da ima i odlike grada, tako da iako je N. Pazar postao grad ili treba da to postane ovih dana, ne vidim sta bi sa tim dobili ili izgubili...
Smijesno je biti grad i preskakati djubre na svakom koraku, a predsednik opstine ćosa u ogromnoj kuci, malo dalje od njega mu smrdi to isto djubre... ha, ha, ha!
Novi Pazar moze imati rec grad samo u nazivu, ali dok je Ugljanin na prestolu, nikada, nikada ne mozemo imati lice grada!

• »tidzanum« je žensko

Datum registracije: 10.10.2007

• Poruku poslati

27

Petak, 29. Februar 2008

Dobro je što smo dobili status grada, to svakako treba da bude naša prednost u svakom pogledu i da od toga imamo koristi a ne štete. ;) Nikakve podele neće biti, ostaje grad Novi Pazar sa jednom opštinom. Za izgled i imidž smo svi odgovorni, svi na neki način predstavljamo ovaj grad. Bili smo poznati kao preduzetnici i gostoprimljivi ljudi, a sad sve više, nažalost ličimo na primitivce koji se između sebe dele i svađaju.
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

28

Petak, 29. Februar 2008

Citirano

Orginalno od tidzanum
Nikakve podele neće biti, ostaje grad Novi Pazar sa jednom opštinom.

Jel ovo neka informacija ili tvoje mišljenje, jer koliko je meni poznato Grad Novi Pazar će morati de se podijeli u nekoliko Opština, tj. sam taj status zahtjeva to.
[SIZE=3]Ako u ogledalu vidiš ružnoću svoga lica, razbijanjem ogledala ružnoću otjerati nećeš.[/SIZE]

• »tidzanum« je žensko

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 03. Mart 2008

To je zvanicna informacija, ja koliko se secam a mislim da se secam dobro, dr.Sulejman Ugljanin je u svom nedavnom intervju rekao da podele grada nece biti.;)
,,Ljepota zene je u njenim ocima, jer to su vrata njenog srca, mjesto gdje ljubav stanuje,,

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od @ef
Deo vijesti iz Blica.

Citirano

Status grada za Novi Pazar je izuzetno značajno za ekonomski i sveukupni razvoj ovog kraja, ocenio je predsednik novopazarske opštine Sulejman Ugljanin. On je rekao da je posle osnivanja Državnog univerziteta pre dve godine, ovo još jedan u nizu uspešnih razvojnih koraka Novog Pazara. Potpredsednik opštine Goran Sarić ocenio je da će status grada otvoriti prostor za širok regionalni razvoj i život građana. Dobijanjem statusa grada Novi Pazar će imati četiri opštine Trnava, Mur, Deževa i Dojeviće.

@tidzanum: Ovo je zasad jedina zvanicna informacija,a to rekla-kazala ostavite za u kahvu.Ako je zvanicna,onda nam daj izvor gde je objavljena takva vest.
Daj boze da ne bude ovako,tj da su promenlili stav,mada cisto sumnjam...

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

31

tidžanum,
hvala na informaciji. Nisam gledao taj intervju. A da li je on to mislio baš na ovu podjelu na Opštine ili na neku drugu?

• »tidzanum« je žensko

• Poruku poslati

32

Nije podatak rekla - kazala, bio je intervju na regionalnoj televiziji, ne znam tacan datum emitovanja ali je bio otprilike prije mesec dana.

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

33

Citirano

Orginalno od tidzanum
Nije podatak rekla - kazala, bio je intervju na regionalnoj televiziji , ne znam tacan datum emitovanja ali je bio otprilike prije mesec dana.

Izuzetno pouzdan i neprikosnoveno iskren medij...

asija

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.10.2007

• Poruku poslati

34

Utorak, 04. Mart 2008

Sto se tice statusa grada, bas bih volela da je to stvarno tako, ali mi vise lici na neku Suljovu reklamu, ovako pred ove nastupajuce izbore...Da bude posle:''Vidite kako vas ja hajem?! Ja sam omogucio da dobijemo status grada itd....'' znate vec kako to ide...A nas nema ni na vremenskoj prognozi, a kamoli nesto bitnije...objavil koji srpski medij ista o nasem novom statusu?nesto se ne secam...
stvarno mi je zao nas narod, nije zasluzio ovo obmanjivanje.dosta je bilo stvarno. vise ni ne zelim mnogo da razmisljam, nekako me uhvati saklet na sve.al i ovo ce uskoro da prodje, ako Bog da.Pa da se konacno kurtalisemo svega...
ada glupo je sto uopste i pisemo o ovakvim temama, nisu vredne pomena. xx(

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Srijeda, 05. Mart 2008

Ne mogu prosto da vjerujem. Umjesto da se radujemo zbog statusa Grada mi kažemo da ovakvih tema ne treba da ima.
Umjesto da govorimo u ovoj temi o samom statusu Grada, šta to nama donosi, šta to za Novi Pazar znači, itd., ovdje se i dalje vuče u onu istu stranu u koju se vuku inače skoro sve teme, a to je izlivanje dnevno-političkih frustracija i netrpeljivosti.

Očigledno je da je skoro nemoguće, zbog ove političke ostrašćenosti, govoriti o temi i skoro uvijek temu te strasti odvuku u jednom te istom, već ustaljenom smjeru.

Neka je nama hairli ovaj status Grada, a kome nije drago da Novi Pazar ima status Grada onda ima problem sa sobom.

• »Eastyzah« je muško

Datum registracije: 29.06.2005

• Poruku poslati

36

Petak, 07. Mart 2008

Bolje je ne nositi orden a znati da si ga zasluzio nego nositi ga a znati da ga nisi zasluzio.

• »diskutant08« je muško

Datum registracije: 26.02.2008

• Poruku poslati

37

Petak, 07. Mart 2008

Koga jos briga za status grada kada imamo 21000 nezaposlenih xx(
Ovaj potpis je gramaticki ispravan i orginalan.

Junus

Profesionalac

(10)

• »Junus« je muško
  • »Junus« je zabranjen

• Poruku poslati

38

Petak, 07. Mart 2008

Ako bi nam neko iznio prednosti koje Novom Pazaru donosi ovaj status, možda bismo to malo drugačije gledali, jer status Grada nije samo onako titularno, već će to donijeti i konkretne prednosti i novine u Novi Pazar, inšallah, pa i na ekonomskom planu.

Jasmin

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

39

Subota, 22. Mart 2008

Kao zakonski minimum da bi neka opština dobila status grada predviđeno je da ima više od 100.000 stanovnika, te da predstavlja ekonomski, administrativni, geografski i kulturni centar šireg područja i da je sposobna da obavlja i druge nadležnosti, pored onih koje su joj dosada poverene.

-samim dobijanjem statusa grada povecace se transferna sredstva sa nivoa drzave
-postoji mogucnost da se dobije vise sredstava za univerzitet,i zdrastvo
-sve to kao mogucnost,ali dosta zavisi i od umesnosti lokalne uprave

-odobrena su sredstva za izgradnju studentskog doma(nezvanicno),ali sama lokacija jos uvek nije pronadjena

-polako np pokazuje neke odlike malo bolje organizovanosti,i
-naravno ogromni problemi ce pratiti svakog,ko bude pokusavao da ih resi jer zaista ima puno neresenih pitanja
-ali ako ALLAH da,osetice se i to
-ja se nadam da ce rezultat priliva sve veceg broja obrazovanih poceti sve jace da se reflektuju i na sam grad

-i naravno,kancer rana pazaraa,je nedostatak investicija a one nece doci dok se glavne politicke partije na neki nacin ne izmire u smislu da garantuju sigurnost kapitalu,i privuku ga.
-kompanije prosto nece da ulazu gde postoji tolika netreperljivost,a np je jako malo trziste pa su posebno osetljivi (ovo je za drugu temu)
ona sanja da sam oprao ruke,da sam obrijan da sam lep..toplo je na jastuku..u polusnu.mirise na dorucak.prijatan glas iz druge sobe javlja:kazu IDEMO

Datum registracije: 24.04.2008

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 08. Maj 2008

nakon po sto sam sve dopise procito niasm jos zakljucijo da li je novi pazar sada grad ili nije ako jeste koje opstine su nam postoje i ako nije zbog cega nije
[SIZE=3]"I neka sad cuju svi 20 godina od kad smo slobodni,ni drzava ni dusmani toliko godina nas nisu slomili"[/SIZE]

Social bookmarks