Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

VEZIR

Početnik

(10)

• »VEZIR« je muško

Datum registracije: 17.02.2004

• Poruku poslati

21

Srijeda, 03. Mart 2004

ŠTA DA VAM KAŽEM , NISAM OKA SKLOPIO SINOĆ .
POČELA JE DERBI- GROZNICA . IMAM OVOG PUTA , DOBAR PREDOSEĆAJ , KOJI ME NIKAD NIJE IZNEVERIO .
NADAM SE DA NEĆE NI SADA . SRUŠIĆEMO ZAJEDNO
" GRADJEVINU " . MORAMO BITI MUDRI I PAMETNI , BAŠ KAO I DOGANDŽIĆ SA SVOJIM MOMCIMA . VEĆ MI ODZVANJA PESMA KOJU ĆU SLUŠATI SA KOPOVA U SUBOTU I VEĆ SE POMALO JEŽIM OD TOG HUKA SA TRIBINA . PA KAD SE TO ČUJE I VIDI , KO MOŽE DA OSTANE RAVNODUŠAN !!!!
:klanja:
VAŽNO OBAVEŠTENJE :
POUZDANO SAM SAZNAO DA ĆE U PETAK , OD 21 : 00 ,
NA REGIONALNOJ TELEVIZIJI BITI EMISIJA SAT I PO ,
POSVEĆENA SAMO DERBIJU .

POBEDIĆE BOLJI - NOVI PAZAR !!!!! :klanja:
POZDRAV SANDŽAKLIJAMA DILJEM DIJASPORE . :klanja:

• »Sandzaklija« je muško

Datum registracije: 13.02.2004

• Poruku poslati

22

Srijeda, 03. Mart 2004

Citirano

Orginalno od fingersbroken
Kad ja ne mogu da cekam samo da cujem rezultat mogu da zamislim kako je vama koji cete mecu i prisustvovati.. Ja cu da navijam odavde :) A za izvestaj se oslanjam na vas ;)

I ja cu navijat sa foruma zajedno s' tobom! :)
Ocekujemo live prenos na forumu! :]
"Ako sam kriv, neka me ubiju, ali ja se ne osjecam krivim, ni pred Allahom dz. s., ni pred narodom"
Acif-efendija Hadziahmetovic 1887-1945

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen
  • »Sandokan« je autor ove teme

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 04. Mart 2004

Od mene ces dobit kasetu cim bude gotova!!!!!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

24

Četvrtak, 04. Mart 2004

ako bilo koga zanima kakoce da zvuci sve to na stadionu moze da se obrati meni kako bi mu ostavio broj telefona na koji ce moci da pozove za vrijeme utakmice :) znaci ON AIR :) (o)
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

NAPRED RAD

Početnik

(10)

Datum registracije: 02.03.2004

• Poruku poslati

25

Četvrtak, 04. Mart 2004

SRBIJA

nemojte da se nadate previse ,jer ce te izgubiti sigurno.a makar se potrudite da navijate priblizno kao mi.cisto da mozemo i mi malo da se lozimo da ne bi bilo da smo dosli bezveze!!!!

POZDRAV RADOVCIMA
UF87 o| napred RAD

• »Sandzaklija« je muško

• Poruku poslati

26

Petak, 05. Mart 2004

Ti sigurno neces dolazit u Novi Pazar a nisi nikad sigurno ni bio, cim tako pricas! Nece se navijat kao sto vi to radite jer Torcida nece navijati Srebrenici i Karadzicu. Nemas na ovom forumu tvojih Radovica zato ih ne pozdravljaj.

Sandokan, hvala puno, jedva cekam.

Idemo Torcida Sandzak i Novi Pazar!!!!!!
"Ako sam kriv, neka me ubiju, ali ja se ne osjecam krivim, ni pred Allahom dz. s., ni pred narodom"

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

27

Petak, 05. Mart 2004

Citirano

Orginalno od NAPRED RAD
nemojte da se nadate previse ,jer ce te izgubiti sigurno.a makar se potrudite da navijate priblizno kao mi.cisto da mozemo i mi malo da se lozimo da ne bi bilo da smo dosli bezveze!!!!

POZDRAV RADOVCIMA
UF87 o| napred RAD

Izgubit necemo GARANT!!!!
Ni na jednom polju!!!!!!
malo vas je SMradOVCI!!!!!
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

VEZIR

Početnik

(10)

• »VEZIR« je muško

Datum registracije: 17.02.2004

• Poruku poslati

28

Petak, 05. Mart 2004

o|
NAPRED PLAVI !!!!!
OVI NE ZNAJU NIŠTA DRUGO , OSIM DA NEŠTO KAO PROVOCIRAJU .
VIDEĆE SUTRA KAKO NAVIJAJU PAZARCI !!!!!
BIĆE SIĆA U ODNOSU NA 10 000 TORCIDAŠA . (o)

• »Sandzaklija« je muško

• Poruku poslati

29

Subota, 06. Mart 2004

Evo sat vremena od kako je pocela utakmica...

Imali kakvih izvestaja, javite se ljudi.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

30

Subota, 06. Mart 2004

Teski sukobi navijaca Novog Pazara i uf-OVACA

Sve je licilo na hejsel!!!!!
Dosta povredjenih forsa ,od kojih nekoliko u teskom i kriticnom stanju!!!!
Torcida Sandzak i Ultra Azzurro su ispunili obecanje da forsi nece uci na stadion!!!!Na ulasku je doslo do tuce velikih razmera ******** !!!!!

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

31

Subota, 06. Mart 2004

Opšta tuča na utakmici Novi Pazar - Rad
Najmanje pet osoba povređeno je u subotu u sukobu navijača fudbalskog kluba Novi Pazar i beogradskog fudbalskog kluba Rad, kao i okršajima sa policijom, tokom i posle utakmice ta dva tima u Novom Pazaru. Podsećamo, navijači dva kluba sukobili su se i u avgustu, u prvom kolu drugoligaškog prvenstva.

U novopazarskoj bolnici je na odeljenje hirurgije primljeno pet osoba, navijača obe ekipe. Policija, koja je bila neadekvetno pripremljena za meč visokog rizika, privela je tridesetak navijača Rada, od oko 200, koliko ih je iz Beograda došlo. Oni su kasnije u toku dana pušteni.

Derbi utakmica prvog prolećnog kola Druge lige - Grupa Zapad prekinuta je na samom početku kada su se navijači dve ekipe sukobili na terenu. Prema izjavama očevidaca, incidenti su počeli kada su navijači Novog Pazara kamenovali navijače Rada, dok su gosti prilazili stadionu.

Navijači Rada (United Force) ušli su na tribinu predviđenu za gostujuće navijače, a potom su domaći navijači (Torcida Sandžak) provalili ogradu, ušli na teren i došli do navijača Rada.

Navijači Rada odgovorili su tako što su probili ogradu i potom dolazi do obračuna dve navijačke grupe. Prema tvrdnjama očevidaca, na terenu je u trenutku tuče bilo oko 1.000 navijača dve navijačke grupe.

Policija je pokušala da odvoji "zaraćene strane", a potom su se razvili sukobi između navijača Rada i policije. Policija je potom isterala navijače Rada sa stadiona, a neredi su nastavljeni i u gradu.

Utakmica je završena nerešeno - 2:2.
malo za promenu

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

32

Subota, 06. Mart 2004

UH .....
Mislim da bas ovaklo treba zapoceti pricu zvanu debri 2 lige grupa Zapad ....
Kasni pocetak iz nepoznatih razloga :rolleyes: ,umesto da pocne tekma ,započinje fajt .... Nije da hvalim nas ali sad znam da smo ispit polozili .... Ne treba lagati da UF-ovci nemaju herca ali izgleda da jue sve to Đaba kad smo u pitanju MI .... Drago mi je zbog toga ..... U svakom slučaju 2-2 rezlutat,dobro na tribinama što je najbitnije ..... pozdrav ....

P.S. I da ne zaboravim naravno da je bilo forumaša i administratora na tekmi (o) (o) (o) PAZAR DO SMRTA SANDzAK DO GROBA .....

bedrnica

Početnik

(10)

• »bedrnica« je muško

Datum registracije: 06.03.2004

• Poruku poslati

33

Subota, 06. Mart 2004

"hadalji" svih zemalja ujedinite se...

Dok ima ovakvih "hadalja" nikad nam nece biti bolje! Nikad se ovaj narod nece opametit. Ja ne znam sto se uopste takmicimo u toj truhloj ligi.
Ima brate svako pravo da misli i kaze sta hoce (ovo je demokratska zemlja, zar ne), ali nema pravo niko da mi soli pamet...
I B92 bese dala istu vest kao i nas "hadalj", slicnost je evidentna.
bedrnica je dodao/la ovu sliku:
  • ja.jpg

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

34

Nedjelja, 07. Mart 2004

Sandokane!

Nije tacno da se oko 1000 ljudi tuklo na ili u stadionu, nije tacno!

Mozda je bilo 30tak nasih i 50-tak njihovih koji su u turama ulazili-izlazili, policija u pocetku nije nista radila, posle su malkice kucnuli po nekog njihovog...

Kemrman uradio dobar posao - Fotografi josh bolji, ali otom potom.

:)
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

PASHA

Zlatna sredina

(5)

• »PASHA« je zabranjen

Datum registracije: 29.01.2004

• Poruku poslati

35

Nedjelja, 07. Mart 2004

Selam Alejkum Dobri Ljudi...

Bio sam na utakmici i vidio tacno kako se i sta sve dogadjalo. Zalosno je da niko iz "centralistickih televizija" nije prenio tacno zbivnje na terenu i kako smo opet mi Pazarci Sandzaklije opet krivi za nest za sta nismo uradili. Jedini medij u zemlji koji je prenio sve onako kako je bilo jeste nasa pazarska Regionalna Televizija... Hvala im...

[SIZE=1]/kompletan pasus prebacen u korpu za otpatke zbog vredjanja clana foruma.. ujedno i 'usmena' opomena pashi zbog toga/ [/SIZE]
Bitno je i to da Pazar kao i mnogo puta do sada nije dozvolio raznim bolesnicima (Vuk 1990, Seselj 1992, Arkan 1993) da "porobe" ovaj grad i Sandzak..

Es selamu alejkum...

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

36

Nedjelja, 07. Mart 2004

Djesu te slike?

Ja cu da su ovi nasi pobrkali lancice kod jednog navijaca pa pocijepali nekog naseg...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

37

Nedjelja, 07. Mart 2004

iz mog ugla...

Pred samu utakmicu, ispred zgrade novopazarskog zatvora, veliki broj pripadnika žandarmerije pod punom opremom..zaštitne kacige, panciri, štitovi...
Na tribinama odvojen prostor za gostujuće navijače (popularni "kavez") sa svih strana okružen pripadnicima ovih elitnih jedinica. UF navijača još uvek nema. Igrači već izašli na teren i utakmica samo što nije počela... Pripadnici žandarmerije izlaze iz "kaveza", što je svima na stadionu znak da je dolazak gostujućih "navijača" potpuno izvestan. Prvi zvižduk je kasnio i zbog promene dresa koju je morao obaviti glavni sudija, zbog nemogućnosti razlikovanja od ostalih gostiju na zelenom tepihu. No, počelo je nekako...sa sudijom u dresu kratkih rukava, a koliko je simbolike u svemu tome- ubrzo se pokazalo...
Na zapadnu tribinu počele su da padaju kamenice, raznih dimenzija i oblika, a među njima i pozamašan broj onih koje s pravom možemo nazvati kamenčinama. Navijači s tog dela stadiona, u početku, ne očekujući takav početak susreta sa "navijačima" Rada, i očekujući intervenciju interventne brigade žandarmerije - polako se izmiču čuvajući glave od kamenica, ili bar od onih kapitalnih primeraka istih. Interventna brigada očigledno ne interveniše, jer broj kamenica koje dolaze na stadion se ne smanjuje već se povećava. Predmet radnje gađanja vidi pasivnost žandarmerije (a kasnije i svi mi putem malih ekrana) i polako se iz pasivnog pretvara u aktivnog učesnika ovih događaja, postajući subjekt radnje gađanja. Ulazi i prvi UF-ovac... Visoko podignute obe ruke, visoko uzdignuta tri prsta na obe... okreće se na sve strane i kao da hoće masi od 10000 ljudi da kaže: Predajte se, evo mi smo došli, gađamo vas i gađaćemo vas... Tu je i žandarmerija, i eto, ona nas ne sprečava da vas gađamo...ona je tu da nas zaštiti od vas. Ulazi drugi... hladno se zaleće ka ogradi kaveza i većim brojem kamenica koje je prikupio na neasfaltiranom prilaznom putu do stadiona, zasipa masu onih koji su platili svoje ulaznice, verovatno ne iz razloga da budu gađani. Žandar mu prilazi i više šapatom nego silom mu govori da to nije lepo i pristojno. Treći, četvrti, peti...prva motka, druga, treća...Već se nameće zaključak da je sudija s pravom obukao dres koji se ne razlikuje od dresova gostujućih navijača, jer sudija- u ovom derbiju sa tribina (žandarmerija)- je očigledno na strani gostiju. Neko ne može da unese ni upaljač, a neko unosi ono što sam hoće, pa čak i ono što nije poneo od kuće već odvalio iz neke obližnje ograde...Redar FK Novi Pazar, kojem je na njegovu nesreću zapala dužnost da bude prva žrtva ovih razularenih životinja, čijom pojavom tek postaje jasno zašto se prostor namenjen njima naziva kavez... Dobro se dobrim vraća... a i uzvraća. Zeleni tepih, koji su na samom početku ovih nemilih događaja napustili igrači oba tima, ubrzo je postajao sve manje zelen i sve više tepih, jer počelo je tepanje po terenu. Ne zna se ni ko pije, ni ko plaća... zna se da su mnogi popili, a da je bilo i onih koji su platili kao i da se nekima tek pravi račun. Za razliku od pripadnika elitne policijske jedinice, elitna jedinica Torcide je iskoristila svoju brojčanu nadmoć i ubrzo vratila UF-ovce u tor. Tu su konačno osetili i pendreke po usijanim glavama, ali se nameće pitanje- zbog čega??? Da je odgovor - zbog izazivanja nereda- usledio bi mnogo ranije, odmah po njihovom izbijanju. Zadatak je obavljen, UF-ovci su napustili stadion, tiraž svih dnevnih novina u Srbiji povećan, nemir unesen- kako u srca prisutnih na stadionu, tako i na ceo grad.
Utakmica se nastavlja, al to je manje bitno...Nije bitan ni rezultat, ni ko je dao golove, ni kako...

Konobar pravi račun i pita:
Ko će ovo sve da plati???

P.S. U temi o lokalnim medijama izneću pohvale na račun Regionalne TV a pre svega na račun hrabrosti momaka koji su pravili snimak...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško

• Poruku poslati

38

Nedjelja, 07. Mart 2004

Citirano

Orginalno od Babbha
Nije tacno da se oko 1000 ljudi tuklo na ili u stadionu, nije tacno!

Mozda je bilo 30tak nasih i 50-tak njihovih koji su u turama ulazili-izlazili, policija u pocetku nije nista radila, posle su malkice kucnuli po nekog njihovog...

Kemrman uradio dobar posao - Fotografi josh bolji, ali otom potom.

:)

A gdje sam ja to napisao 1.000!!!??????

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• Poruku poslati

39

Nedjelja, 07. Mart 2004

Prica se nastavlja ....
I sad nakon odgledanog snimka sebi bih dao za pravo iskomentirati sve sto se desavalo ....
Drago mi je da se na snimku da videti ko je zapravo zapoceo tucu i osetio se velikim ... Drago mi je da pokazujemo da navijaci Pazara nisu huligani vec branitelji ... drago mi je da smo dostojno odbranili matoriji deo populacije koji se nalaziO,i nalazice se ako Bog da na istoj tribini ....ne zaboravimo da smo u odbranu stali i ljudima u plavim uniformama koji su se bespomocno vrteli po stadionu pri njihovom a potom i pri nasem ulasku na teren .... Po ko zna koji put pokazujemo da se ne moze raditi po PAZARU sta god padne na pamet onima koji su svoje hiper-destruktivne mogucnosti pokazivali na nekim drugim mestima gdje je evidentno bilo mekse za rusit,lomit i plasit narod .....
Nije mi jasno kako to da u danasnjem blicu jedan tzv.renomirani novinar iz Čaršije smije da stavi svoje ime ispod onakvog komentara.... mislim da o tome treba dobro da razmislimo ... Pa ako se trebamo i sami sebe cuvat onda da se popalimo sami i ne zovemo "komsije" koji su radi pokusati (ko sto vidosmo juce) .... o| NE MOGU DA SE OPAMETIM o| bar ne josh ....
U svakom slucaju drago mi je da su gosn.Delegat i Komesar za bezbednost kao krivce proglasili goste iz BGDa .... a mi Pazarci klasika nasha ... ugostimo gosta kako samo on to pozeli ... dok nam se ne popne na glavu svojim hirom mi ga cuvamo ka malo vode na dlan ... sto pocne da pravi sranja .... pa sta ces neko mora da odrzava red i mir ... :)

TORCIDA SANDZAK UZ PAZAR DO SMRTA !!!!! (o) (o) (o)

• »pustinjar« je muško

Datum registracije: 11.01.2003

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 07. Mart 2004

e vala sramota

Ljubisav Sekulić, komesar za bezbednost FSSCG, svedok incidenta na drugoligaškom meču Novi Pazar - Rad
Na terenu se tuklo 300 navijača
Sindrom prolećnog ludila zavladao je fudbalskim igralištima u Srbiji i Crnoj Gori, a umesto igrača u prvi plan su izbili navijači, koji iz nedelje u nedelju pesnicama, motkama i noževima dokazuju privrženost voljenom klubu.

Najnoviji incident dogodio se na drugoligaškoj utakmici Novi Pazar - Rad (2:2), gde se na terenu mlatilo oko 300 ljudi, a pre njih u glavnim ulogama bili su simpatizeri Zemuna na meču sa Vojvodinom, zatim Partizana u Čačku, Crvene zvezde u Kuli... - Posle četiri incidenta koje su napravili navijači na početku prolećnog dela šampionata vreme je da se napravi ozbiljnija analiza, jer pravi gledaoci sigurno ne žele da posmatraju ovakve scene na stadionima. Zaista ne mogu da shvatim ovakav način ispoljavanja „ljubavi“ prema klubu za koji se navija - kaže Ljubisav Sekulić, komesar za bezbednost FSSCG, koji je bio svedok događaja u Novom Pazaru.

Šta se zapravo dogodilo na derbiju Druge lige grupe Zapad?
- Prethodnih sedam dana razgovarali smo sa predstavnicima Rada, Novog Pazara i MUP-a, jer smo želeli da meču visokog rizika damo maksimalan značaj. Dva i po sata pre početka utakmice još jednom smo seli za sto i dobili uveravanja da je angažovano dovoljno pripadnika MUP-a i redarske službe. Do početka utakmice ništa nije ukazivalo na to da će doći do incidenata. Prema mojim informacijama, policija je sačekala navijače Rada u Raškoj i dopratila ih do stadiona. Ne znam šta se dešavalo u gradu, ali čim su se približili tribini gde su bili smešteni navijači Novog Pazara, gosti iz Beograda su sa spoljne strane stadiona počeli da ubacuju kamenje i baklje, koje su im Novopazarci potom vraćali. Utakmica je već bila počela i tada su radovci ušli na tribinu koja im je bila namenjena. Međutim, problem je što su i tada imali kamenje koje su ponovo počeli da bacaju na domaće navijače.

Zatim je došlo do prekida utakmice koji je trajao 32 minuta?
- Isprovocirani navijači Novog Pazara probili su ogradu i stigli do tribine gde su bili Beograđani, zatim su i ovi izašli na teren i došlo je do opšte tuče. Na igralištu je u tom trenutku bilo oko 200 pripadnika „Torcide“ i oko 100 iz redova „Junajted forsa“. Zatim su intervenisali pripadnici Žandarmerije, izbacili gostujuće navijače sa stadiona i do kraja meča više nije bilo incidenata.

Ko je, osim navijača, odgovoran za ovaj sukob?
- Zatajilo je obezbeđenje Novog Pazara, a kada se na terenu bije 300 navijača ne može se govoriti o dobroj organizaciji. Klubovi takođe snose odgovornost za ponašanje navijača, bez obzira na to da li su oni sami došli na stadion ili je putovanje bilo organizovano. Zakon o sprečavanju nasilja na sportskim igralištima jasno kaže da klub mora da vodi računa o svojim navijačima.

Zašto se niko ne plaši zakona?
- Na to pitanje odgovor moraju da daju psiholozi, a naša obaveza je da zaštitimo onaj deo publike koji na utakmice dolazi da bi uživao u fudbalskoj utakmici.

Šta će FSSCG uraditi?
- Klubovi mogu očekivati kaznu, a ona može biti od novčane do oduzimanja bodova...

Ž. Babović

pa sta cemo kad je doslo vrijeme da nam niko ne vjeruje.
bilo sta da se desi muslimani veseli KRIVI

Social bookmarks