Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen
  • »bux_ludvig_np« je autor ove teme

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

1

Srijeda, 20. Oktobar 2004

novoo novooo u novom pazaru !!!!!

EsSelamu Alejkum wr wb braco i sestre u islamu

evo imam cast da predstavim novu knjigu

ZASTO SMO PRIMILI ISLAM

Knjiga je veoma kratkog ali jasnog sadrzaja u njoj daju svoje iskaze naugledniji ljudi svijeta koji su presli na ISLAM.

[SIZE=3]Informacije o nabavci knjige na Telefone:
+38120313134
mobitel +381637790314[/SIZE]
bux_ludvig_np je dodao/la ovu sliku:
  • zasto smo primili Islam.jpg
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 02. Mart 2006

NIJE ISLAMSKI

Boravim cesto u Sandzaku, i trudim se da obidjem sto vise mjesta, nesto zapisem, saznam nesto novo, napravim koji dobar fotografski snimak, sretnem se sa prijateljima, ljudima iz kulture, novinarstva, pa ck i ovog foruma i primjetio sam bas u Pazaru nesto sto mi se nije dopalo i sto smatram da nije islamski. Naime, po Pazaru se prodaju islamske knjige, cije su stampanje platila nasa arapska braca i na svim tim knjigama pise "OVA KNJIGA JE PESPLATNA". Unatoc tome, te se knjige prodaju i nigdje se ne moze naci ni jedan besplatan primjerak. Tako su stampane cijele kucne biblioteke, Kur ani i mnoge druge islamske knjige. Mislim da je to nasa velika sramota.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 02. Mart 2006

Treba biti oprezan.

Knjige koje su razne humanitarne organizacije stampale i namijenile citaocima od kojih ne traze novcanu nadoknadu su, ja vjerujem, tako i podijeljene. Dakle, besplatno! Onaj ko takvu knjigu dobije moze je ako zeli dalje poklanjati ali isto tako moze je i prodati. Svaki poklon se moze prodati pa i knjiga.

A ako mislis na prodaju besplatnih Kur'ana koju je organizovao Mesihat prije par godina o tome je bilo govora na forumu. Da ukratko podsjetim, Kur'ani jesu poklonjeni od strane Visokog Saudijskog komiteta ali su troskovi transporta pali na teret Islamske zajednice. Obzirom da je Jugoslavija tada bila pod embargom taj transport je kostao jako puno. Kako bi nadoknadio stetu Mesihat je odlucio da veci dio tih Kur'ana proda. Ostaje otvoreno pitanje da li se moglo u toj situaciji drugacije postupiti ali mislim da se to ipak ne treba nazvati sramotom.

Ili mozda mislis na nesto sasvim drugo?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 02. Mart 2006

Ne slazem se, da bi se morale knjige za koje pise da su besplatne prodavati, mozda neki € ili dva, tek toliko da se nadoknade troskovi transporta ali vise ne.
Evo ja sam dobila na poklon knjigu u kojoj jasno pise:
Cijena ove knjige je......., medjutim knjiga je placena, i nema niko pravo da je prodaje narodu. Sve knjige pisane od ................. su vec placene i nema pravo niko da ih prodaje.

Mislim da su za te porodicne biblioteke i slicne knjige kao i za ovu moju troskovi placeni sa druge strane, znaci da nema nikakvih troskova, ali opet u to nisam sigurna.

ed, ovo se ne odnosi na tvoj mail jer nemam pojma kako je bilo s Kur`anima itd.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

press

Učenik

(10)

Datum registracije: 13.08.2003

• Poruku poslati

5

Srijeda, 07. Juni 2006

PO BOSNI SU PESPLATNE

Knjige o kojima govorite, na kojima pise da su besplatne, a koje se prodju po Sandzaku , po cijeloj Bosni i Hercegovini su dijeljene besplatno i ja nigdje nisam vidio da su se prodavale. Takvih knjiga sam dobio mnogo da podijelim, pa cak i cijeli paket Kur'ana koje sam podijelio prijateljima i poznanicima otkud god da su kod mene navratili. Zamislite kko bi to bilo ruzno da imate knjigu na kojoj pise "Besplatan primjerak" ili "Ova knjiga je besplatna", a vi je prodajete:).
I ne samo da sam dijelio takve knjige, vec ko god navrati kod mene od mojih zemljaka i zemljakinja rado darujem i darovacu i svoje knjige.

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

6

Srijeda, 07. Juni 2006

Mislim, šta reći, svaka ti čast, zaista si super. :) Tako i treba, ako su besplatne onda ih i treba dijeliti besplatno, a ako imaju cijenu onda ih prodati po toj cijeni.

Mada, ako je neka knjiga besplatna, a ipak vas neko želi častiti onda je to okej. :)

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

Social bookmarks