Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 22. Maj 2006

Novopazarski atleticari/atleticarke

Novopazarski atleticari svojim rezultatima svakako zasluzuju jednu temu gde se moze pisati o njihovim rezultatima,planovima,problemima i sl.
Na forumu postoji tema samo o Azri i njenim uspesima ali upravo zahvaljujuci njoj i jos par atleticara,ovaj sport je zaziveo i iznedrio neke nove nade Novopazarske atletike koji ce nesumnjivo u bliskoj buducnosti zablistati u punom sjaju,akoboga i na evropskoj sceni a usudicu se da kazem i na Olimpijadi!

Atletičarka Novog Pazara Selma Mustafić osvojila je prvo mesto kod pionirki na deonici od 400 metara, na uličnoj trci Lazarevac 2006. Srebrna odličja na ovoj manifestaciji osvojili su omladinac Senadin Plojović na 1000 metara i pionir Harun Bihorac na 400 metara. Senior Emir Koca je na 4000 metara bio treći, a na istoj deonici je junior Muamer Hasanović zauzeo četvrto mesto.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 25. Maj 2006

KOCA BRONZANI U KOSJERIĆU

Atletičari Novog Pazara nastupili su juče na uličnoj trci u Kosjeriću. U trci seniora na 4.000 metara Emir Koca osvojio je treće, a Senadin Plojović 8. mesto. Organizator manifestacije bio je AK Kosjerić.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

3

Četvrtak, 25. Maj 2006

Bas mi je drago za tako postignuti uspeh nasih mladih atleticara. Neka samo tako nastave.
TASKE nedavno sam cula da se jedan moj drug jos iz osnovne skole bavi atletikom Semsudin Plojovic ili je nesto u vezi sa tim(ispravi me ako gresim?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

4

Četvrtak, 01. Juni 2006

Edin Zuković maratonac iz Pazara
[SIZE=3]Uskoro olimpijac
[/SIZE]
NOVI PAZAR - Svakog dana, na dva treninga, Edin Zuković, dvadesetpetogodišnji atletski reprezentativac Srbije iz Novog Pazara, pretrči 35 kilometara. Cilj mu je nastup na Olimpijadi 2008. godine u Pekingu. Stručnjaci misle da će ga sigurno ostvariti. U pauzi između dva treninga Zukovića smo pitali:

Šta je potrebno da biste realizovali glavni cilj, da osigurate učešće u Pekingu?

- Moram da istrčim 3.000 metara stiplčez 8:40, a moje sadašnje vreme je 9:10, ali mislim da ću već ove godine uspeti da ostvarim olimpijsku normu. Nadam se da ću u Kini biti veoma uspešan i da ću na Olimpijadi uspeti da zaokružim karijeru. Formu ću uskoro proveriti na Kupu Evrope u Novom Sadu. Do sada sam u ovoj disciplini pobedio na Kupu SCG i bio sam peti na Balkanijadi, ali se nadam da ću biti daleko uspešniji.

Vašim inostranim konkurentima je lakše. Ne moraju da misle o osnovnim potrebama. Kako uspevate da uskladite obaveze u atletici i na Fakultetu za fizičku kulturu?

- Teško, ali uspevam. Ostao mi je još samo diplomski. Fakultet mi je bio potreban jer planiram da nakon karijere ostanem u sportu. Porodica me je poštedela kućnih obaveza i neizmerno sam svima zahvalan.
Iza vaših konkurenata stoje moćne korporacije ili država.

Da li ste uspeli da pronađete sponzore koji pomažu da ostvarite realno postavljene planove?

- Imam podršku firmi En-Bi-Dži, „Zipe Carpet“, „El-Bi-I polis osiguranje“. Bez ovih sponzora bilo bi mi mnogo teško da dođem do opreme i da putujem na takmičenja. Imam ugovor sa Sportskim savezom Novog Pazara, koji nije bio do kraja ispoštovan, ali se nadam da će biti. Nadam se da će „Prokredit banka“ uskoro postati moj generalni sponzor.

Da li ćete do kraja karijere ostati u stiplčezu i na srednjim prugama? Stručnjaci primećuju da imate velike mogućnosti i na dužim stazama.

- Planiram da za nekoliko godina pređem na maraton. Mislim da mi ta disciplina leži i, iskreno, ona je veoma profitabilna za takmičare. Uz dobre pripreme mogu se pojaviti na četiri jaka maratona koji plaćaju dobru startninu i dobre premije za visok plasman.

Kakvi su uslovi za rad u Atletskom klubu Novi Pazar?

- Radimo u teškim uslovima, ali postižemo odlične rezultate. Nadam se da će se vremenom situacija poboljšati, da će se više ulagati u atletski sport u Srbiji. Da je više novca, bilo bi i sjajnijih medalja. Ima mnogo talenata, ali većina nije spremna da ulaže maksimum bez solidne finansijske potpore. Kada uporedite naše uslove i one koje imaju mladi atletičari u Evropi, sve vam je jasno. Novac, dobri uslovi za trening i podrška društva odražavaju se na svaki sport, pa i na atletiku.

Koji je vaš atletski uzor? [/B

- To je Hišam el Geruž, dvostruki olimpijski šampion. Najviše ga cenim i on me inspiriše.

Koji su vam prijatelji sa treninga i atletske staze najbliži?

- To je moj trener iz kluba Rifat Zilkić. Imam odlične prijatelje iz reprezentacije, a to su Dušan Markešević, Mirko Petrović, Stamenić... Družimo se na pripremama, a radujemo se uspesima zajedno. Vrhunski sportisti su uglavnom dobri i korektni ljudi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

5

Utorak, 06. Juni 2006

Sutra se u Beogradu odrzava memorijalni atletski miting "Artur Takac".To ce biti jedan od najacih mitinga koji su ikad odrzani u Srbiji,jer dolaze mnoge svetske zvesde kao sto su Kolin Dzekson,Merion Dzons i Hisam El Geruz,svetski rekorder na 1500 metara.

Interesuje me da li ce mozda neko od atleticara iz Pazara ucstvovati na ovom mitingu?

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 18. Septembar 2006

Eminovićeva rekordom do pobede u Moskvi

Atletičarka Novog Pazara Azra Eminović postavila je novi rekord juniorskog Kupa šampiona .
Ona je u Moskvi, trčeći kao pojačanje Sirmijuma iz Sremske Mitrovice, stazu dugu 3.000 metara prešla za 9:28, 30 minuta osvojivši prvo mesto.

Raniji rekord držala je evropska vicešampionka u maratonu Olivera Jevtić. Atletičarke Sirmijuma su u konkurenicji sedam evropskih ekipa zauzele peto mesto i tako ostale u “A” grupi Kupa evropskih šampiona.

Sve cestitke Emini na izuzetnom uspehu,mislim da ce za par godina biti rame uz rame sa najboljim seniorkama i nadam se da ce imati dovoljno sredstava za dobre pripreme a sve u cilju operacije "Peking 2008". (o) (o) (o) (o) (o)

Radio Sto +

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

7

Subota, 23. Septembar 2006

Azra Eminovic je danas u Beogradu na Adi osvojila trece mesto u jakoj konkurenciji na trci dugoj 7700m(trka oko Ade).
Prva je bila Olivera Jevtic,druga neka strankinja a treca Azra.

Iznervira me sto rekose da je Azra iz Peci. X(

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 24. Septembar 2006

Hvala Taske na lepim vestima. Svaka cast azri (o)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

9

Utorak, 03. Oktobar 2006

Amela Terzić šampionka Srbije

Takmičarka atletskog kluba Novi Pazar Amela Terzić osvojila je titulu šampionke Srbije za mlađe pionirke. Ona je na prvenstvu u Kragujevcu trijumfovala na stazi od 600 metara uz lični rekord 1,40:97 minuta. “Moji mladi takmičari su trčali odlično, a većina njih je zabeležila najbolje lične rezultate”, rekao je radiju Sto plus trener Rifat Zilkić. On je danas, sa atletičarom Senadinim Plojovićem, otputovao u Užice, gde će novopazarski srednjeprugaš nastupiti na uličnoj trci.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

10

Srijeda, 11. Oktobar 2006

Zlatni vikend novopazarske “kraljice sportova”

Atleti č ari Novog Pazara osvojili su 3 zlatne medalje na uli č noj Trci mira, koju je organizovao atletski klub Sur č in. Zlatom se okitila Azra Eminović u trci juniorki na 1.500 metara, dok je na istoj deonici junior Muamer Hasanović bio sedmi. Stazu od 700 metara kao prvoplasirani pretr č ali su mladji pionir Harun Bihorac i starija pionirka Amela Terzić, dok je Selma Mustafić bila šesta. Dan ranije, na Otvorenom kros prvenstvu Paraćina, mladi novopazarski takmičari uzeli su su još šest medalja. Zlato su osvojili mladji pionir Semir Bogućanin, pionir Harun Bihorac i starija pionirka Amela Terzić. Do drugog mesta stigli su mladja pionirka Selma Mustafić, starija pionirka Teodora Simović i senior Muamer Hasanović. Staza za seniore bila je duga 3.000, a ostale po 600 metara.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

11

Subota, 06. Januar 2007

Odlican pocetak nasih atleticara!

Atletičari Novog Pazara osvojili su tri zlatne i dve srebrne medalje na tradicionalnoj Novogodišnjoj uličnoj trci u Mrsaću kraj Kraljeva.

Prvoplasirani na otvaranju nove sezone bili su seniorka Azra Eminović, junior Muamer Hasanović i pionirka Selma Mustafić, sve na deonicama od 1.700 metara.

Srebrna odličja pripala su juniorki Ameli Terzić i pionirki Teodori Simović (o) (o)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

12

Utorak, 30. Januar 2007

Atletičari Novog Pazara uspešno su nastupili minulog vikenda na Svetosavskoj trci u Valjevu i Belom krosu u Beogradu.
Zlatnim odličjima u Valjevu okitili su se junior Muamer Hasanović i mlađa juniorka Amela Terzić. Terzićeva je trijumfovala i na kros stazi u Košutnjaku u trci starijih pionirki, dok je njena klupska koleginica Teodora Simović bila druga.
Najbolje u svojim kategorijama na Belom krosu bile su i mlađa pionirka Selma Mustafić i juniorka Azra Eminović.
Muamer Hasanović je u trci juniora zauzeo drugo mesto.

Svaka cast nasim atleticarima,nasim nadama i,nadam se,nasim predstavnicima na Olimpijskim igrama u Pekingu .
Ako ne svi,onda makar Azra mora ispunit normu i otici na najvecu smotru sportista na svetu.

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

13

Srijeda, 31. Januar 2007

Azra Eminović bila je povredjena zato nije osvojila medalju.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 27. Februar 2007

Radio 100+:

Selma Mustafić i Teodora Simović prvaci Srbije u krosu

Atletičari Novog Pazara osvojili su tri medalje, od toga dve zlatne, na kros prvenstvu Srbije koje je održano u Zrenjaninu. Zlatom su se okitili mladja pionirka Selma Mustafić na 1.000 i starija pionirka Teodora Simović na 1.500 metara. Muamer Hasanović je u trci starijih juniora na 5.000 metara bio drugi, a dobar nastup zabeležila je i Amela Terzić koja je trčavši u starijoj konkurenciji juniorki na 3 kilometra na cilj stigla četvrta. “Zadovoljan sam nastupima mojih takmičara. Dva zlata i dobri nastupi Hasanovića i Terzićeve protiv mnogom iskusnijih takmičara potvrdili su da stasava još jedna generacija šampiona”, rekao je radiju Sto plus trener Rifat Zilkić. Terzićeva i Hasanović će, najverovatnije, nastupiti u reprezantaciji Srbije na prvenstvu Balkana u krosu, koje će se održati u bugarskom Šumenu.

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

15

Utorak, 24. Juli 2007

Azra Eminović dvanesta na 3.000 m na Prvenstvu Evrope za juniore

Atletičarka Novog Pazara i reprezentativka Srbije Azra Eminović osvojila je dvanaesto mesto u finalnoj trci na 3.000 metara, na Prvenstvu Evrope za juniore u holandskom Hengelou. Ona je stazu pretrčala u vremenu 9:40, 42 minuta. Eminovićeva je u finalu na 1.500 metara odustala 600 metara pre cilja, ostavši bez plasmana. Prvakinja kontinenta u obe discipline postala je Rumunka Kristina Vasiliju. Novopazarska atletičarka je pre dve godine u litvanskom Kaunasu, na istom takmičenju, osvojila bronzanu medalju na 1.500 metara, ali je veći deo ove sezone propustila zbog povrede i operacije.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

16

Ponedjeljak, 31. Mart 2008

Svaka cast atleticari!

Atletičari Novog Pazara osvojili su šest medalja, od toga tri zlatne, na međunarodnom krosu Srema .
Pioniri Ilda Dautović i Nenad Radanović pobedili su na deonicama od 1.000, odnosno 1.500 metara.
U trci juniorki na 3.000 metara trostruko slavlje učenica Rifata Zilkića. Trijumfovala je Amela Terzić, ispred Selme Mustafić i Teodore Simović. Azra Eminović je u trci seniorki na 3 kilometra bila treća, dok je Muamer Hasanović završio kao šesti na stazi od 6.000 metara. (o) (o) (o)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

• Poruku poslati

17

Srijeda, 27. August 2008

RTS

Citirano

Etiopljanin Tamrat Legeze i Novopazarka Amela Terzić pobednici su devete međunarodne Ramazanske ulične trke koja je održana u Novom Pazaru.

Legeze je slavio u konkurenciji seniora na 3.000 metara vremenom pet minuta, 18 sekundi i pet stotinki.

Drugi je bio Darko Živanović iz Kragujevca, a treći Etiopljanin Slase Gebregezirea.

Reprezentativka Srbije Amela Terzić pobedila je u ženskoj juniorskoj trci, ispred klupske koleginice Teodore Simović i Marije Petrović sa Uba.

Promoter manifestacije bio je atletski olimpijac u bacanju kugle Asmir Kolašinac.

Ramazansku uličnu trku organizovao je Atletski klub Novi Pazar, uz podršku gradskog Sportskog saveza i Sportskog centra.

Generalni pokrovitelj trke bio je grad Novi Pazar.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

18

Ponedjeljak, 13. Oktobar 2008

Radio Sto +

Citirano

Atletičari Novog Pazara osvojili su sedam medalja na četvrtom ovogodišnjem krosu RTS-a, koji je održan u Leskovcu. U glavnoj trci dana kod žena, u konkurenciji seniorki na 6 kilometara, Teodora Simović je bila druga, Azra Eminović treća, a Selma Mustafić peta.

Najsjajnija odličja pripala su Nenadu Radanoviću u trci mlađih juniora na 1.200 metara, mlađoj pionirki Ildi Dautović na 600 metara i mlađem pioniru Džemailu Mašoviću na deonici od 800 metara.

Srebrne medalje osvojili su Elvedina Zornić je u trci mlađih pionirki i stariji pionir Kemal Zornić na 800 metara.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 26. Januar 2009

Atletičari blistali na 42. Belom krosu

Atletičari Novog Pazara osvojili su devet medalje na 42. Belom krosu u Beogradu.

Amela Terzić je bila najbolja na stazi od 4.000 metara, trijumfovavši istovremeno u konkurencijama seniorki i starijih juniorki.

Muamer Hasanović je bio najbolji na istoj deonici kod starijih juniora, a Teodora Simović kod mlađih juniorki.

Mlađa pionirka Elvedina Zornić i mlađi pionir Džemaludin Mašović nisu imali premca na stazi od 1.000 metara.
Selma Mustafić i Kemal Zornić osvojili su srebrne medalje kod starijih pionirki, odnosno pionira, a Ilda Dautović kod mlađih pionirki, na stazi od 1,000 metara.

Mlađi junior Nenad Radanović bio je treći u trci na 4 kilometra.

Sve cestitke nasim atleticarima kojih je sve vise sa odlicnim rezultatima i sve ozbiljnije konkurisu za velika dostignuca u buducnosti ukoliko se u njih bude ulagalo. (o)

xxxxxx

Početnik

(10)

• »xxxxxx« je muško

Datum registracije: 22.11.2008

• Poruku poslati

20

Petak, 06. Februar 2009

INTERVJU : Amela Terzić

INTERVJU - Mlada novopazarska atletičarka Amela Terzić odlično počela sezonu
Nadmašila nenadmašnu Oliveru Jevtić

Novi Pazar - Prošle sezone sa nekoliko odličnih rezultata na kros takmičenjima, uličnim trkama, kao i na tartan stazi petnaest i po godišnja Novopazarka Amela Terzić najavila je visoka ovogodišnja atletska dostignuća. Pobedničko postolje, bilo da se radi o domaćim ili međunarodnim trkama, bilo je rezervisano za mlađanu atletičarku. Osvojila je drugo mesto na Prvenstvu Balkana u krosu za juniore i prvo na Balkanskom šampionatu za mlađe juniore na stazi.

Tim rezultatima dodala je nekoliko izvanrednih pobeda na Prvenstvima Srbije u svojoj i starijoj konkurenciji. Ispunila je norme za juniorska Prvenstva Evrope i sveta na 800, 1500 i 3000 metara koja će se održati tokom godine. Slovi za najozbiljnijeg kandidata za naslov sportistkinje godine Novog Pazara. Atletski stručnjaci u njoj vide jedinu pravu naslednicu neprikosnovene Olivere Jevtić.

Social bookmarks