Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 21. Februar 2005

evo slike sa dnevnika,nadam se da se dobro vidi,jer zbog velicine morao sam da je umanjim nekoliko puta.
Tashke je dodao ovaj fajl:
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

22

Lepa slika, ali pomala :O

Tashke, idi uci!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od pink
Lepa slika, ali pomala :O

Tashke, idi uci!

Vala danas nista ne ucih,nesto nisam u formi,morao sam da predahnem.
Znam da je slika mala al to je zbog toga jer je njena normalna velicina ogromna pa sam morao nekoliko puta da je smanjujem.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

24

Utorak, 22. Februar 2005

A bolje bi bilo da si je snimio u .jpg formatu jer bi bila manja (po veličini memorijskog prostora koji zauzima) a veća (po dimenziji) :D

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

25

Utorak, 22. Februar 2005

E stvarno Tashke. Pa ti znas da ja imam nekorigovanu dioptriju na desnom oku??? Hoces da ocoravim naskroz?

Kamenujmo Tashketa!!!

Cestitke planinarima (ovo da mi prilog ne bi zavrsio u korpi sa izlizanom moderatorskom opaskom o promasaju teme) ;) ;) ;)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

26

Utorak, 22. Februar 2005

Evo,ovo posebno za And_U_Price-a,sta bi mi bez njega kad bi ocoravio,nebi mogli da citamo njegove divne postove,bili bi uskraceni za ceo zivot kad bi on prestao da posecuje forum.evo prebacio sam u jpg.
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • nasi alpinisti - 00hr 00min 09sec_resize_resize_resize.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

27

Srijeda, 23. Februar 2005

Trebo bi malo da okreneš antenu u levo za jedno 3-4 stepena. Slika bi bila mnogo bolja.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

28

Srijeda, 23. Februar 2005

@sans Ja kad bi tako antenu,verovatno vise nebi ni mofo da skidam bila sta sa tv-a,zato budite zadovoljni i ovom slikom!!!

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 24. Februar 2005

Tashke drzi se pisanja. Nemoj vise postavljat slike. :)
Sit Hungry Doesn't Believe

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

30

Četvrtak, 24. Februar 2005

@And_U_Price:Sta je,ni ova ti ne odgovara??!!!e pa ja cu ti je odstampat pa cu ti je uramit pa donet,mozel tako??? X(

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

31

Subota, 23. April 2005

Dvojica nasih planinara,Basar Carovac i Sead Muminovic,koji su se zajedno sa ostatkom ekipe popeli na najvisi vrh juzne hemisfere,onako,pola u sali a pola zbilja,najavise osvajanje najveceg vrha na svetu!
naime,pre pola sat bila je jedna emisija na rts-u,zove se 'avantura',i govorila je o nasoj ekspediciji tokom osvajanja Akonkagve,prilog je trajao oko pola sata,a nasi plannari su pricali o svim nedacama koje su ih zadesila tokom samog penjanja.
na kraju,na pitanje novinara da li planiraju da osvoje Mont Everes,oni se samo slatko nasmejase a u ocima im se videlo da to itekako zele!
bilo je lepo videti kako na rts- pise da se emisija 'avantura' zahvaljije planinarskom klubu Sandzak za ustupljeni video materijal (o)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

32

Utorak, 17. Maj 2005

Clanovi Planinarskog drustva "Sandzak" krenuce 29.maja u Iran gde ce pokusati da osvoje najveci vrh ove zemlje Damavand na na 5671 metar. Na put krecu Mirsad Jandrih, Basar Carovac, Sead Muminovic, Dino Nezirovic i lekar Enes Maljevac.

"Odlicno smo pripremljeni, ne plasimo se i sigurni smo u uspeh. Znamo da najveci vrh Irana ima mnoge nepredvidivosti, ali cini mi se da nasa ekipa nikada nije bila u boljoj formi", rekao Mirsad Jandric.

Novopazarski planinari osvojili su u protekle dve godine Kilimandzaro, Ararat i Akonkagvu.
Pozelimo srecu da ako bogda nasi planinari pokore i ovaj vrh i da nam se vrate zdravi i zivi jer oni su prvi primer kako treba nas grad i nas narod prezentovati u zemlji i u svetu!
Jedva cekam slike ,da vidim kako se vijori Sandzacka zastava na vrhu Irana (o)

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 29. Maj 2005

Novopazarci osvajaju Damavand

29/05/2005 | Izvor: B92, Beta
Novopazarci osvajaju Damavand

Članovi Planinarskog društva (PD) "Sandžak" iz Novog Pazara otputovali su u Iran na osvajanje 5.671 metra visokog vrha Damavand.

"Preko Istanbula i Teherana, polazimo u pohod na Damavand. Penjanje počinjemo 1. juna, a pet dana kasnije planiramo da osvojimo vrh ove lepe iranske planine", rekao je radiju 'Sto plus' član ekspedicije novopazarskih planinara Mirsad Jandrić.

U timu će, osim Jandrića, biti i vođa ekspedicije Basar Čarovac, Sead Muminović, Fahrudin Nezirović, kao i doktor Enes Maljevac.

Od 2004. godine novopazarski planinari popeli su se na vrhove Kilimandžara, Ararata i Akonkagve, a do kraja godine planirano je osvajanje alpskih planina Paradizo (Paradiso), Grosglokner (Grošgloćner) i Materhorn (Matterhorn), kao i himalajskog vrha Ssiša Pagma (Shisha Pagma). (o) (o) (o) (o)

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 30. Maj 2005

Svaka im cast. Cini mi se da je ovo sve priprema za Mont Everest, pa da se i nasa zastava ako Bog da inshala zaviori na najvisoj tacki na planeti (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 30. Maj 2005

Evo ja bih ovom prilikom cestitao N.Pazarskim planinarima za njihov uspeh.

Pre neki dan sam gledao mog rodjaka Baska kako daje intervju u CANNES za osvajanje Akonkagve ili Kilimadjara nisam siguran koji je vrh bio.Sta drugo reci osim da takve ljude treba cenit i postovat a kao sto mogu videt to puno vas vec radi.

Svaka cast njima.

P.S

Samo napred!!!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

36

Utorak, 07. Juni 2005

ČAROVAC, JANDRIĆ I MUMINOVIĆ NA VRHU DAMAVANDA

Trojica članova Planinarskog društva “Sandzak” iz Novog Pazara Basar Čarovac, Mirsad Jandrić i Sead Muminović osvojili su iranski vrh Damavand , visok 5.671 metar. “Strpljivo smo u baznom logoru, koji se nalazi na 4200 metara, čekali da snežna mećava popusti i onda krenuli u završni obračun s planinom”, rekao je radiju Sto plus vodja ekspedicije Basar Čarovac. Preostala dvojica novopazarskih planinara, Enes Maljevac i Fahrudin Nezirović, odustali su ranije zbog jake snežne mećave. Planinari PD Sandžak su u 2005. godini osvojili i najvišu tačku južne hemisfere Akonkagvu, a na redu je osvajanje alpskih vrhova Paradizo, Grosglokner i Materhorn.

Jos jednom svaka cast za nase planinare (o) (o) (o)
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

37

Ponedjeljak, 11. Juli 2005

Pozdrav svim ljubiteljima planina i prirode. Da se ne bi ubuduce svadjali oko slika sa ekspedicija PD "SANDZAK" posetite www.pdsandzak.org.yu.

Za sve zainteresovane za buduce ekspedicije i izlete diljem nase domovine i dalje javite se clanovima drustva. Cilj drustva je da bude sto masovnije a to bi znacilo da bi se zastava vijorila na vise vrhova i prikazivala na vise TV kanala i pisalo se o nama u vise novina.
Mens sana in corpore sano!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 11. Juli 2005

Citirano

Orginalno od moivre
Da se ne bi ubuduce svadjali oko slika sa ekspedicija PD "SANDZAK" posetite www.pdsandzak.org.yu.

Vala neke svadje i nije bilo al' nema veze, nek si se ti javio, drago nam saznati malo vise o nasim planinarima. Ja gledah malo ali ne nadjoh pojedinacne biografije clanova planinarskog drustva. Neke doduse znam, studirali smo skupa ali volio bih o svima malo vise znati pa bujrum ako ti nije zahmetile, sto bi rekli bosanci, bolan :D . Pretpostavljam da znas nesto vise.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

39

Utorak, 12. Juli 2005

Citirano

Orginalno od ed
Ja gledah malo ali ne nadjoh pojedinacne biografije clanova planinarskog drustva.

Povodom ove tvoje zelje ovako stoji situacija:

na sastancima PD "SANDZAK" je dogovoreno da se na sajt drustva ne stavljaju pojedinacne biografije (uostalom tako je na sajtovima svih planinarskih drustava i sajtu samog planinarskog saveza). Jedan od razloga za to je forsiranje planinarstva kao jedne masovne i dobrovoljne aktivnosti i isticanje uspeha PD "SANDZAK" a ne pojedinaca.

Naravno, ovo je "taze" sajt a sami planinari nisu bas neki strucnjaci na tom polju tako da bi nam dobro dosla svaka sugestija sa vase strane. Fotografije i eventualne komentare sa akcija mogu planinari da obezbede a Vi mozete pomoci u sredjivanju sajta. PD "SANDZAK" je, sigurno, u odnosu na broj clanova, najuspesnije drustvo u SCG pa zasto onda to ne bi dostojno i na NET-u prikazali.

Dobro bi bilo da dobijemo i fotki sa akcija nasih ljudi iz inostranstva (ako ima takvih). Ako ima zainteresovanih za uclanjenje u drustvo, poslali bi im formular za upis.

Napominjem da je drustvo dobrovoljno, neprofitabilno i finansira se iskljucivo iz izvora koje su obezbedili dosadasnji clanovi (nista opstina, nista sportski savez, nista NVO...).

P.S.

Za one koji nisu videli evo lepse slike nasih momaka Seja, Baska i Miska na krovu juzne hemisfere (Aconcagua). Nadamo se da ce zastava Sandzaka da se vijori jos na mnogo vrhova.
moivre je dodao/la ovu sliku:
  • Img_0240.jpg

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

40

Četvrtak, 14. Juli 2005

SANDZAK Everywhere

Evo jos jednog uspeha nasih momaka. Sandzacka zastava se vijorila i na najvisoj tacki Irana - Damavand
moivre je dodao/la ovu sliku:
  • Sandzak u Iranu.jpg

Social bookmarks