Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

Datum registracije: 10.07.2005

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 08. August 2005

Maja Shnikut

31.07.2005. su planinari PD "SANDžAK" osvojili jedan od najtežih vrhova u Albaniji - Maja Shnikut visok 2554 m. Vrh su osvojili zajedno sa planinarima iz Plava, Gusinja i Podgorice. Na slici su Geza, Sejo, Misko i Metko. Ova grupa je zvanično prva ekspedicija na svetu koja je osvojila vrh Maja Shnikut (koji je inače viši od svih vrhova u SCG).
moivre je dodao/la ovu sliku:
  • P7310440.jpg
Mens sana in corpore sano!

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

42

Burko, kako planinari odrzavaju formu. Treniraju li, kako, gdje. Sta je najbitnije, koje predispozicije treba da ima neko ko bi se bavio ovim sportom.

Rekoh, tebe da upitam jer imam osjecaj da si jedan od ove cetvorice a i ako nisi vjerovatno znas da odgovoris.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

43

Citirano

Orginalno od moivre
jedan od najtežih vrhova u Albaniji - Maja Shnikut visok 2554 m. (koji je inače viši od svih vrhova u SCG).

OSNOVNI STATISTIČKI PODACI O REPUBLICI SRBIJI
(prema popisu iz 2002. godine)

Najviši planinski vrhovi

Djeravica 2.656m (na planini Prokletije)

Crni vrh 2.585m (Šar planina) ;)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

44

Utorak, 09. August 2005

Citirano

Orginalno od Tashke

OSNOVNI STATISTIČKI PODACI O REPUBLICI SRBIJI
(prema popisu iz 2002. godine)

Najviši planinski vrhovi

Djeravica 2.656m (na planini Prokletije)

Crni vrh 2.585m (Šar planina) ;)
[/QUOTE]

Tačno je da su ovi vrhovi viši ali Crni vrh i Djeravica su na Kosovu i planinari iz SCG ne mogu da se penju na te vrhove a uz to je i diskutabilno da li su oni još uvek na teritoriji SCG (politički da ali stvarno... :) ).

Što se priprema planinara tiče to je individualno. Često vikendom idemo na razne izlete (koji podrazumevaju strme uspone), većina ide radnim danima u šetnju po okolnim brdima a neki su prirodno u dobroj formi. Npr. Sejo je prvi iz grupe od 17 planinara izašao na vrh a sledeći je izašao pola sata posle njega (inače je sam uspon na ovaj vrh trajao oko 7 sati) a skoro nikad se ne priprema. Šta da kažem - čovek je čudo. Na dobrom je putu da stane rame uz rame našeg najboljeg i najpriznatijeg (nikad prežaljenog) planinara - Safeta Mavrića - Ćaka.

Bytheway, vrh Djeravica (koji zaista pripada lancu Prokletija kao i vrh Maja Shnikut) je u planu za ovu godinu za planinare iz Pazara (mi imamo vezu na Kosovu :D :D :D ).

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

45

Utorak, 09. August 2005

Citirano

Orginalno od moivre
planinari iz SCG ne mogu da se penju na te vrhove a uz to je i diskutabilno da li su oni još uvek na teritoriji SCG (politički da ali stvarno... :) ).

Ti vrhovi zvanicno jesu u sastav SCG a i bilo koji planinari mogu da se penju na iste,e sad da li oni to hoce,to je drugo pitanje.
ovaj podatak(o ovim visinama)sam izneo jer sam,cini mi se,u tvom prvom prilogu video da se potencira to sto je taj vrh albanski i da je veci od svih u SCG,mozda gresim ali takav utisak sam stek'o ;)
Kad vec pomenu rahmetli Caka,bio sam jedne godine sa njim u Ulcinju,i kad mi je pricao proces penjanja na Himalajima i spustanja,uh,sav se najezim kada se toga setim....
Takodje sam bio u Rozajama onog kobnog dana kada je nastradao,inace,tu zimu pamtim ja i mnogo stariji od mene(moja tetka koja zivi gore) kao jednu od najhladnijih i sa najvise snega,magle...secam se,snega je bilo preko metar,te godine jedini put nisam izasao iz kuce dva dana jer je neprestano padao sneg a ulice su bile neprohodne. X(
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

46

Srijeda, 10. August 2005

Citirano

Orginalno od Tashke
Ti vrhovi zvanicno jesu u sastav SCG a i bilo koji planinari mogu da se penju na iste,e sad da li oni to hoce,to je drugo pitanje.
ovaj podatak(o ovim visinama)sam izneo jer sam,cini mi se,u tvom prvom prilogu video da se potencira to sto je taj vrh albanski i da je veci od svih u SCG,mozda gresim ali takav utisak sam stek'o ;)

Nisam imao nameru da potenciram da je vrh viši jer je albanski, to mi zaista ništa ne znači. Ja sam, može se reći, jugonostalgičar i voleo bih da je Triglav još u sastavu naše zemlje ali nažalost situacija je ovakva kakva je. U ovakvoj situaciji, da bi se popeo na Djeravicu i Šar planinu, moraš da dobiješ odobrenja od lokalnih vlasti (koje ni u kom slučaju nisu iz SCG ;) ).
Ne bih sad da pravim problem oko pripadnosti i visina već bih opet iskoristio ovaj forum da pozovem sve zainteresovane za ovaj hobi (ili sport ako hoćete da ga shvatimo ozbiljnije - mada ja više volim to da nazovem hobijem, jer ovo svi rade iz ljubavi a ne iz interesa kao kod velikog broja sportova) da nam se pridruže, direktno ili indirektno. Za vas koji ste u inostranstvu savetujem da bar jednom obidjete Alpe ili neke druge planine (npr. Stenovite u Americi) jer je to zaista i užitak i odmor. Videćete kad savladate prvi vrh :) :) :) .

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

47

Ponedjeljak, 29. August 2005

Hajla 2005...

U subotu i nedelju, 27.08. i 28.08.2005., je održan letnji uspon memorijalnog pohoda na Hajlu "Safet Mavrić-Ćako". Uspon je organizovalo PD "SANDžAK" u saradnji sa Sportskim savezom Novi Pazar. Usponu su prisustvovali, sem članova našeg društva i njihove dece 8) , planinari iz Rožaja, Podgorice, Prijepolja i Tutina. Učesnici su se podelili u dve grupe.
Jedna grupa je savladala vrh Hajle (2403m) a druga grupa vrh Ahmica (2272m) pored Hajle. Druženje je bilo odlično i raspoloženje na najvišem nivou.
Ostajo samo žal zbog nedostatka interesovanja mladih iz Novog Pazara za ovakvim vidom rekreacije ;( . Naime, planinarska društva iz drugih gradova su uglavnom sastavljena od mladih tako da ako se boje mladi Pazarci da će im biti tamo dosadno i da je to samo surovo penjanje bez ikakve zabave onda se grdno varaju. Ko poznaje Dina Nezirovića (21 god.) 8) , inače sina Rileta ugostitelja, može s njim da se konsultuje i da im on kaže kako je bilo na Hajli :) :) :) .

Zato, Pazarćad, hajdemo u planine, mnogo je bolje nego u zadimljenim kafićima. Ja se malo dotakoh teme "Kako živi omladina u NP" ali neka sam ;) .

P.S.
Na slici su svi učesnici pohoda ispred planinarskog doma Rožajaca na Hajli.
  • Hajla.jpg

48

Citirano

Orginalno od moivre

... hajdemo u planine ...

Jer tamo nema zime? :D

Vala bih ja volela da sam mogla planinarit sa vama. U zdravom telu zdrav duh, al' ako se telo krece nezdravim prostorima onda i duh oslabi zar ne?

Zato :

Hajdemo u planine, jer tamo nema zime!
Ojdada ojda, ojda ojda ojda
Ojdada ojda, ojda ojda da... 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

49

Nema zime...

Citirano

Orginalno od pink

Jer tamo nema zime? :D

Vala bih ja volela da sam mogla planinarit sa vama. U zdravom telu zdrav duh, al' ako se telo krece nezdravim prostorima onda i duh oslabi zar ne?

Naravno da ima zime i to naročito zimi ;) . Ali to se uvek zanemari jer se uz logorsku vatru i uz pesmu lako zagreješ :) :) :) .

U pravu si za stanje duha i tela, primera na ulici ima koliko hoćeš :( .

Predlažem ti da nadješ neko planinarsko društvo tu u Nemačkoj jer su Nemci poznati kao izvanredni planinari a najviše planine stare Evrope su ti vrlo blizu. Ako tako nešto uradiš voleo bih da nam preneseš utiske i da nam se javiš jer nemamo nekih kontakata sa stranim društvima sem sa pojedincima koje smo upoznali u Africi, Južnoj Americi, Turskoj, Bliskom Istoku, Evropi i sl 8) . A ako budeš imala vremena kad dodješ u NP možeš nam se pridružiti jer mi svakog vikenda pravimo poneki izlet.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

50

Srijeda, 26. Oktobar 2005

BASAR ČAROVAC NADOMAK CILJA

Ekipa planinara - alpinista iz Srbije i Crne, u kojoj se nalazi i član Planinarskog društva Sandžak iz Novog Pazara Basar Čarovac nalazi se nadomak osvajanja 6.189 metara visokog himalajskog vrha Ajland Pik (Iceland Peak, Nepal). večeras u 22 sata po našem vremenu (2 posle ponoći po lokalnom) kreću ka vrhu Ajland Pika”, kaže se na zvaničnom sajtu “Kluba visokogoraca”. Planinari, koje predvodi iskusni osvajač Mont Everesta Dragan Jaćimović (Klub visokogoraca), trenutno se nalaze u mestu Čukung Ri (Ćukung Ri), koje je na visini od 5.550 metara.
Svaka cast za Baska (o) (o) (o)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

51

Svaka Cast Basku

Tashke i tebi puno hvala za ovu vest.Obrazlozenje za moju radost sledi u P.S ;)

P.S

Odoh da se javim tetka BUBI da cujem najnovije vesti kako mi BASKO napredzuje.
" Bilen alemlere rahmettir "

• »deedee_tr« je žensko

Datum registracije: 18.02.2005

• Poruku poslati

52

26.10.2005. Ekspedicija "ISALAND PEAK 2005" je izašla na vrh! Od 13 članova ekspedicije koji su krenuli iz Beograda, jedan je odustao u baznom logoru od uspona (Goran Šibalić), u toku uspona je odustao i Đorđe Mikalački, a još tri člana (Dušan Matić, Goran Opačić i Duško Blažić) su odustali pred završnim grebenom. Tako je na vrh izašlo 8 članova ekspedicije. Detaljniji izveštaj očekujemo uskoro.

od tih 8 je Basko.

Eto,najnovije do sad...

svaka chast Basku!!!!
za one koji ne znaju ,to mi je babo ;)
moradoh da se pohvalim :)
P.S.Anonimus,a ko si ti???mora da se znamo ...

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

53

Četvrtak, 27. Oktobar 2005

Nema veze sto si se pohvalila,imas i sa cim :)

Svi smo ovde nasi ;)

P.S

Ko sam? :) cik pogodi

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

54

Eto jos jednog razloga za doci na forum. Izgleda se svojte nadjose :)

Salu na stranu, cestitke i sa moje strane Basku Carovcu. Ja mislim da sledeci cilj treba da bude Mars :)
Sit Hungry Doesn't Believe

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

55

Citirano

Orginalno od deedee_tr

za one koji ne znaju ,to mi je babo ;)

Cestitke i tebi i tvom babu :)

Vrijedan neki covjek.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Datum registracije: 25.05.2005

• Poruku poslati

56

Obzirom

kolio sam novca ostavio na fliperima i video igricama u njegovim igraonicama dobro se nije popeo na mesec. Pozdrav Basku sina mu ni neznam. Nije bitno.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

57

Basko je u kratkoj izjavi za novopazarski radio Sto plus rekao da "nijednog trenutka nije sumnjao u svoje mogućnosti".

"Iza mene i mojih klupskih drugova su Kilimandžaro, Ararat, Akonkagva i Damavand, sada je pridodat i Ajland Pik", rekao je Čarovac.

Ekipa planinara iz Srbije i Crne Gore u 2006. godini planira osvajanje najvišeg vrha Severne Amerike (Mont Mek Kinli), a zatim sledi uspon na himalajski vrh Čoju. Konačan cilj je zajedničko osvajanje Mont Everesta, koje je planirano za proleće 2007. godine.

• »annonimus« je muško

• Poruku poslati

58

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Eto jos jednog razloga za doci na forum. Izgleda se svojte nadjose :)

Salu na stranu, cestitke i sa moje strane Basku Carovcu. Ja mislim da sledeci cilj treba da bude Mars :)

@Prince

Pun pogodak a i potvrdila se ONA "KOLIKO JE MALI SVET".

Cestitke Basku i ostalima (o) (o) (o) (o) (o)

moivre

Učenik

(10)

• »moivre« je muško

• Poruku poslati

59

Petak, 11. Novembar 2005

Basko je osvojio...

... Island Peak (6183m po nekim merenjima) i vratio se živ i zdrav i naravno veseo kao i uvek. Čovek je toliko jak da mu ni šerpasi nisu trebali. Sam je izneo svoje stvari na vrh. Još mnogo vrhova će on osvojiti ako Bog da. Sledeća meta mu je definitivno McKinley na Aljasci u maju.
  • 26.10.jpg

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

60

Petak, 11. Novembar 2005

Cestitke Basku i ostatku ekipe,i zelja da osvoje najveci vrh na svetu(i sve ostale svetske vrhove). (o) (o)
Dobra reklama za hotel... (o)

Social bookmarks