Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

1

Utorak, 12. Decembar 2006

Novopazarski rock bend "Hanume"

Zahvaljujuci Tashketovom umecu da nadje pravi tekst, smatrasmo zgodnim da pomenemo chetiri mlade novopazarke koje se aktivno bave muzikom. Naime, osim shto imaju dobre nastupe, one su zaista primerne devojke (kada se uzme u obzir ponashanje, uspeh u shkoli i na polju muzike, kao i na mnogim drugim poljima). Skromne, pametne, ambiciozne...

Da li ste prisustvovali nekom od njihovih nastupa?
Shta mislite o njima?
Da li sve gore nabrojane osobine chine da budu josh cenjenije?

Evo shta u Blicu pishe o njima:

Hanume sviraju rok

NOVI PAZAR - Godinu dana u Novom Pazaru postoji ženski rok sastav. Grupu „Hanume“ čine Erna Oklapi (gitara), Nadira Zatrić (bas gitara), Majda Redžepagić (vokal) i Azemina Halilagić (bubnjevi). Osim Halilagićeve, koja je student Likovne akademije u Sarajevu, ostale članice grupe su učenice trećeg razreda Gimnazije u Novom Pazaru.

- Želele smo da oformimo ženski rok sastav. Smatramo da tako našem gradu dajemo nešto što nije imao, a mi uživamo u muzici. Lepše nam je u ženskom sastavu nego u mešovitom - kaže gitaristkinja Erna Oklapi.

„Hanume“ su ranije vežbale u Domu omladine, a sada sviraju u podrumu kolege muzičara Harisa Ljajića. Kada su u kompletnom sastavu, vežbaju svakog dana po nekoliko sati, a trude se da svirke usklade sa školskim obavezama.

- Roditelji nas podržavaju u ovom što radimo. Sumnjali su da možemo da postignemo dobar zvuk i mislim da su prijatno iznenađeni. Mi uspevamo da uskladimo obaveze u školi. Imamo odlične ocene, jer kad ne bi bilo tako, roditelji bi mogli da nam prebace kako smo zapostavile školu zbog muzike - kaže Nadira Zatrić.

„Hanume“ su pre nekoliko dana svirale svojim vršnjacima na obeležavanju Dana Gimnazije, a ponekad nastupaju i na privatnim zabavama i rođendanima. Sviraju obrade pesama, uglavnom roka i alternativnog roka. „Hanume“ izvode i pesme koje pevaju ženski vokali („The Cranberries“, „Sunkcokreti“, „Kaliopi“, Irina i V. Negative).

Lokalni muzičari iz muških bendova - „Stone flowers“, „Music hospital“ i „Fakat“ pomažu „Hanumama“ i sa simpatijama prate nastupe ovog ženskog sastava koji se okuplja u kafićima „Yo“ i „Teatar“.

„Hanume“ ne maštaju o velikim uspesima, već žele da do uspeha, kao što su ploča i spotovi, dođu spontano, a ističu da su svesne da moraju još mnogo da rade kako bi muzički napredovale.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Hajd, neka ima i toga ako vec mora samo mi nekako ime ne pripse za jedan rock sastav. Nekako, tesko mi zamisliti hanumu sa gitarom :)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od Sting Lady
Grupu „Hanume“ čine Erna Oklapi (gitara), Nadira Zatrić (bas gitara), Majda Redžepagić (vokal) i Azemina Halilagić (bubnjevi). Osim Halilagićeve, koja je student Likovne akademije u Sarajevu, ostale članice grupe su učenice trećeg razreda Gimnazije u Novom Pazaru.

Pošto pretpostavljam da su sve članice još uvijek neudate, držim da bi primjerenije bilo da naziv ove muzičke grupe bude "Hanumice". Tako bi postigle ono što su željele, i, pri tom, sačuvale ozbiljnost značenja riječi "hanuma".

... ali, šta je - tu je.

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

4

Svaka cast devojkama al mi nesto taj naziv HANUME ne pripse za njih ;) a jos rock, ja u pocetku pomisli da ne izvode stare sevdalinke kad ono ni manje ni vise nego rock :)) Sto rece ed tesko je zamisliti jednu Hanumu kako svira gitaru a druga udara u bubnjeve a ova treca morebit maha glavom ka one rokerke po zapadu :)) pa kad je gledas dodje ti da se onesvijestis kolko biju glavom ;)
Ma kakav rock, narodnjaci su ZAKON. ;)

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

5

Hanume???

Pretpostavljam da poenata naziva i jeste u tome što je teško zamislit hanumu s gitarom, te su time željele da se našale sa nekim našim tradicionalnim shvatanjima žene i djevojke uopšte. Mislim da ta šala nije uopšte zlonamjerna i da joj cilj nije da se tradiciji suprotstavi, čak je taj naziv vrlo orginalan i duhovit.
Ne znam kako sviraju, nisam znala ni da postoje ali im je ime PROVALA i svaka čast onom ko je dao tu ideju. Baš bih voljela da ih čujem. Sve najbolje Hanumama (o)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

6

Volela bih da cujem njihovu muziku. Insajderi, javite se. :D Odusevljena sam tom cinjenicom da postoji zenski rock band u nasem gradu. Samo napred Hanume! (o)
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

siemprae

Zlatna sredina

(10)

• »siemprae« je žensko

Datum registracije: 24.08.2006

• Poruku poslati

7

Srijeda, 13. Decembar 2006

Nisam do sad cula da postoji jedan takav sastav u Pazaru, ali volela bih da ih cujem.
Ime mi je skroz simpaticno, narocito zato sto me asocira na nasu Hanumu... :)
...ne mozesh izgovoriti toliko mudrosti u zivotu koliko mozesh precutati gluposti...

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

8

Ja lično poznajem neke od "hanuma" tako da samo mogu da ih pohvalim ,da kažem da su kraljice i samo napred!!! (o)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

NP u srcu

Početnik

(10)

• »NP u srcu« je muško

Datum registracije: 24.01.2005

• Poruku poslati

9

Samo napred za "HANUME". Kad je vec moralo da bude neko ime onda je ovo pravo. Autenticno i vezuje se za Yeni Pazar. Sem toga jako je lijepo kad se sa ovakvim nijetom daje ime grupi. Mislim da bi i navijaci mogli da se udruze pod nekim imenom koje se vezuje za Pazar a da to ime nije uvezeno sa strane. Da li iko zna da li mogu negde da se poslusaju neki njihovi nastupi preko net-a? Jako me intreseuju njihovi tekstovi.

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

10

Meni se ime benda nikao ne dopada jer sustinu pojma hanume svacam u dijametralno suprotnom smislu od toga da devojaka koje se rokom bave mogu zamisliti da im jedan takav naziv pripse.
Po meni je ok sto postoji zenski bend ali pod drugim imenom bi mi bilo vise uredu. ;) Ipak treba zastitit reci koje su vezane i govore o nasoj tradiciju. Jer hanuma je za mene zene koja mnogo vise vredi od pevaca i devojkih koje u disko idu...
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 14. Decembar 2006

Pa dobro Afbang... ne moramo sad sve bukvalno shvatat',to su devojke iz Pazara koje su htele da budu autentičnije na taj način što će dati svojoj grupi takvo ime ,koje je u našoj dubokoj ali i davnoj tradiciji označavalo vredne i marljive ženske osobe.
Bez obzira bavile se one muzikom ili ne,vreme hanuma je prošlo,hteli mi to priznat' ili ne.Danas svaka od nas studira,zamislja svoj zivot i planira ga sasvim drugačije od "hanumskog" tj. hanume su kol'ko mi se čini vaktile bile žene domaćice,dostojanstvene,prepune vremena za porodicu i dom,spramne za mahale i slično,ali je nažalost(za neke),današnje vreme nametnulo nov stil života.
Prema tome,hanume su se modifikovale,postale su originalne i inovativne,ali su i dalje hanume,veruj mi ;)

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

12

Petak, 15. Decembar 2006

Meni je sve to fino, fine su mi cure, fino je to sto rade, fin im je naziv grupe...nekako mi je originalan, nas. Za njih sam cula tek prije mjesec dana mozda, onda sam pogledala i neke njihove slike onako privatno i mislim da je to sve ok. Samo naprijed! Bitno je raditi nesto pozitivno i dati svoj doprinos, pokazati svoju kreativnost....Ja sam ubijedjena da nasa carsija ima jako kvalitetne omladine samo mozda jos nemaju dovoljno hrabrosti da naprave prvi korak koji je i najtezi ali treba ih pogurati i dati im podrsku.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

• Poruku poslati

13

Subota, 16. Decembar 2006

Cure , svaka cast ... nadam se da cu ih sto pre cuti . . . Raduje me svaki vid borbe i svaki pokusaj rada za boljitak kulture u carsiji ... Bravo cure , svaka cast .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko
  • »Pravnica« je zabranjen

Datum registracije: 17.03.2005

• Poruku poslati

14

Citirano

Orginalno od rifche_golup
Cure , svaka cast ... nadam se da cu ih sto pre cuti . . .

Malo si me zbunio nisi ih uposte cuo a vec ih podrzavas, kako je to moguce?

Citirano

Raduje me svaki vid borbe i svaki pokusaj rada za boljitak kulture u carsiji ... Bravo cure , svaka cast .

Osim toga sto primetih gore, ako ih nisi cuo, cudno mi je jos kako je moguce da znas da je to sto oni rade za boljitak kulture u novom pazaru, kad je normalno uz R`n`R vezti sve najgore nemoralne radnje ili jedonstavnije receno R`n`R je prvi pokazatelj srljanja drustva pa mi nikako nije jasno kako to neki mogu svatiti drugacije nego sto dosadasnja iskustva pokazuju. Ili ste previse romanticni ili veliki optimisti ni jedno ni drugo nije za pohvalu, ipak treba biti realista i pokusati vec na pocetak iskoreniti eventualni problem tj probleme koji uz R`n`R zajedo idu.
Razmislite !

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

15

Citirano

Orginalno od Pravnica

Citirano

Moguce je tako shto neko ponekad kaze svaka chast za samu ideju, iako ih nikada nije chuo. Nije se izjasnio o kvalitetu, mada lichno smatram da veoma dobro zvuche, iako ih nikada nisam chula, ali chula sam komentare drugih. Dovoljno mi govori i kvalitetno muzichko obrazovanje nekih od njih, a pretpostavljam da su ga i ostale imale.

...Da ne citiram ovaj drugi deo u kome se govori o eventualnim "problemima" koje donosi rock'n'roll. O.K. ako cemo tako... Napravljen je jedan veliki stereotip ("svi rockeri su narkomani", "svi rockeri imaju duge, prljave kose" itd.). Nije li to individualno? Ne radi se o zanru. Bile bi bolje da sviraju turbo-folk? Aha...

Smatram da je NEOPHODNO da se razbijaju stereotipi i da, na primer, bash one budu jedne od onih koje ce i dalje delom svirati rock, a pritom biti izuzetne devojke, kakve ustvari i jesu. Btw, smatram da nije u redu povezivati "nemoralne radnje" sa ovakvim devojkama, ako ih vec ne poznajesh.

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 17. Decembar 2006

....

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

• Poruku poslati

17

Ja mislim da se Pazar nikada neće oslobodit' tih silnih predrasuda i stereotipa,generalno cela slika kulture u Pazaru je na udaru,na udaru su glumci koji pokušavaju da nam obezbede koju predstavu, da i mi u životu jednom u Pazaru imamo pozorišnu publiku ;zatim su na udaru pevači,slikari,umetnici,"pobožnjaci",svi,svi koji odskoče korak dalje.
Pazarski haberi su izgleda najatraktivnija dešavanja, ko se kako obogatio,ko se kime oženio...
I to utiče na sve ljude,taj nekakav virus "osiromašenog duha" zahvati i mene samu ponekad,al' se brzo "opasuljim" i kažem sebi da je vreme da i Pazar jednom dokaže da nije sve u dzinsu,obući i nameštaju u ovom gradu.
Kultura je duboko u nama,
al' je ipak imamo(govorim o celokupnoj masi),i samo treba da naučimo da je pokažemo,a te "hanume" su jedan od primera tog kultivisanja i treba da im kažemo napred!

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

• Poruku poslati

18

Citirano

Orginalno od Pravnica

Citirano

Citirano

Raduje me svaki vid borbe i svaki pokusaj rada za boljitak kulture u carsiji ... Bravo cure , svaka cast .

Osim toga sto primetih gore, ako ih nisi cuo, cudno mi je jos kako je moguce da znas da je to sto oni rade za boljitak kulture u novom pazaru, kad je normalno uz R`n`R vezti sve najgore nemoralne radnje ili jedonstavnije receno R`n`R je prvi pokazatelj srljanja drustva pa mi nikako nije jasno kako to neki mogu svatiti drugacije nego sto dosadasnja iskustva pokazuju. Ili ste previse romanticni ili veliki optimisti ni jedno ni drugo nije za pohvalu, ipak treba biti realista i pokusati vec na pocetak iskoreniti eventualni problem tj probleme koji uz R`n`R zajedo idu.
Razmislite !

Apsolutno ja tebe razumem Pravnice, kontam ja tvoje shvatanje Rock and Rolla, ali za mene tp predstavlja nesto sto sam prozivljavao, prozivljavam i ako budem isti prozivljavacu . Meni licno, ne smeta ni tvoje misljenje ni citiranje jer svakako se slazem sa onim da svako svoje nosi sa i u sebi .
Bubnjarku poznajem , ostale curice znam iz grada i svakako da ih podrzavam i pre nego sam ih cuo, jer je muzika svakako deo kulture nekog podneblja, te ove nadasve "hrabre" cure ipak predstavljaju deo kulturnog podizanja . . . naravno , ja ovo otkrivam svoje shvatanje zivota, ako se ne slazemo ne znaci da se moramo mrzeti ;) :) Relax , nije tema moje shvatanje zivota, nego pazarski rock band " Hanume " .

Pozdravljam . . . Keep Rockin' !

Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Pravnica

Zlatna sredina

(10)

• »Pravnica« je žensko

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 18. Decembar 2006

Dragi moj reef_golupe, ne moze biti da se mi najbolje razumijemo jer ja priznajem da tebe ama bas nikako ne kontam.
Hajde daj argumente i odgovori gde je ta kultura RokenRol gupa dok se ludiraju na bini ? Navijacki stav da ih jednostavno podrzavas, ne prihvatam kao objasnjenje,mislim mozes kako hoces navijati, boze sacuvaj da ti to branim, ali drzim da je katastorfalno lose ako nemas objasnjenje ako te neko pita zasto ih cenis.

P.S A znat na sta mene podseca uzimanje imena " Hanume" za jednu RokenRoll gupu? Da li smijem reci... hmmmmm na jednu pesmu od zabranjenog pusenja :) koja ide ovako.

Rekla mi je prvo vece, rekla mi je sve !
Mozes imat telo moje ali dusu ne !

Pojenta je u ovom poslednjom, ;-) cini mi se da te devojke uzimanjem imena "Hanume" misle da ce sacuvaju svoju dusu, iako su telom predane muzici koju sviraju.
?(

Erna

Početnik

(10)

• »Erna« je žensko

Datum registracije: 26.12.2006

• Poruku poslati

20

Srijeda, 27. Decembar 2006

Pozdrav svim forumasima :D Ja sam Erna, gitaristkinja grupe "Hanume". Malo pre sam ispisala veoma dugacak post, ali se izbrisao. Stvarno ne mogu sada da ga kucam ponovo, ali evo sustine. Dakle, hocu samo da kazem da nismo ime dale da bi ismejavale nekog ili nesto vec ime sluzi za afirmaciju Novog Pazara, nase tradicije i omladine. Novi Pazar je voleli vi to ili ne sada na bas losem glasu i znamo da ne radimo nista i nikome lose i da na neki nacin radimo nesto za boljitak NP-a.
Hvala svima na podrsci!! :D
Mislim da rok muzika ne deluje tako na ljude koji je stvarno razumeju... To su samo opravdanja za osobe sa pogresnim postupcima... Sve zavisi od toga kako gledate na rok muziku. Ako je ne upoznate, mozete za svaku vrstu muzike isto reci. To je subjektivna stvar. Ja mislim da je bitno da ono sto se redi bude kvalitetno. Ja stvarno ne mogu da sviram nesto sto ne slusam... Ljudi koji koji vole muziku koju sviramo su bili na nasoj svirci u Gimnaziji i to im se svidelo... Mislim da je bitno da bar neko bude zadovoljan jer je nemoguce da svi budu zadovoljni... Sviramo ono sto volimo... Dakle, stvorile smo prvi zenski bend i pomogle u stvranju jos jednog. Ako zelite, pozvacu i ostale ''Hanume'' da svi predstavimo to sto radimo :D
Hvala jos jednom i bicu ja tuda ako imate da nesto da pitate :D
I naravno najvise hvala Sting Lady za topic :-D

Social bookmarks