Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

21

Srijeda, 27. Decembar 2006

Veliko 'napred' za rock grupu "Hanume". Ja volim i slusam tu muziku pa mi je drago da ima zenski rock band u nasem gradu.I nadam se da cu imati prilike da ih cujem Isto tako volim i ilahije ali @pravnica-e ni hora ilahija i kasida nema kod nas.Pa sve sto je dobro doslo je - ako je bezazleno ;)

@zucky_85 Mislim da nije bas sve tako. Hanuma ne mora biti domacica, kod nas hanuma znaci zena lijepog morala i dostojanstvena zena, bez obzira dali studira ili ne. Ugledna supruga, majka, komsinica, jednom rijecju: Gospodja bez feministickog karaktera.

@Abfangjäger "...devojake koje se rokom bave mogu zamisliti da im jedan takav naziv pripse" Pa u pravu si ali bolje "Hanume" nego nesto poput "Vragolaste" ili "Paklene...Vatrene nekakve vocke"
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Diksi

Početnik

(10)

• »Diksi« je žensko

Datum registracije: 22.12.2006

• Poruku poslati

22

S obzirom da sam prisustvovala probama devojaka mogu vam reci da su fantasticne. NP-u fali zivota, u svakom smislu, tako da podrzimo svaku novu iskru ljudi ! Ime hanuma je uzeto da bi se istakla cinjenica da se bend sastoji samo od devojaka, a da opet asocira na sredinu iz koje potice. Licno, mislim da je naziv odlican- originalan i nimalo neprimeren.

Sigurno da bi nekom vise odgovaralo da se zovu "Male Vragolanke". Ipak to vise odgovara Rock Fazonu :P xx( .
God may have created man before woman,
but there is always a rough draft
before the masterpiece...

rifche_golup

Profesionalac

(10)

• »rifche_golup« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

23

Citirano

Orginalno od Pravnica
Dragi moj reef_golupe, ne moze biti da se mi najbolje razumijemo jer ja priznajem da tebe ama bas nikako ne kontam.
Hajde daj argumente i odgovori gde je ta kultura RokenRol gupa dok se ludiraju na bini ? Navijacki stav da ih jednostavno podrzavas, ne prihvatam kao objasnjenje,mislim mozes kako hoces navijati, boze sacuvaj da ti to branim, ali drzim da je katastorfalno lose ako nemas objasnjenje ako te neko pita zasto ih cenis.

Pravnice , sad te jos vise kontam sa sve ovim pravo pravnickim stavovima daj argumente da vidimo ciji su dokazi jaci . . . Ja sam se ogranicio, i opet ponavljam za mene Rock muzika ne predstavlja muziku, vec nesto mnogo vise, nesto tipa LIFESTYLE, shvatanje sveta nacina zivota i ostalo. Da bih ja tebi objasnjavao zbog cega ja to uzimam za dobro i zbog cega ja branim i branicu ovu stvar , bi morala da organizujes neko vidjenje, jer mi ne pada na pamet da na bilo koji nacin objasnjavam bilo sta zarad da bi skonto , jer se ovde stvari ili prihvate ili ne prihvate :) ti ako ne zelis da shvatis moj stav, to je tvoj problem , ja svakako tebi ne branim da ti imas svoj stav prema rock muzici , ludiranju po sceni i kako si jos nazvala ili kako ti shvatas rock kao umetnost ili degenizam .

Vodilja za shvatanje mene u ovome bi mogla da bude pitanja :
Jel ti mislis da su rockeri narkosi ? Jel' rock muzika otrov i jel ti uzimas rock muziku kao umetnost ?

Nakon ovih pitanja tebi dajem za pravo da shvatis POENTU mog podrzavanja ovih devojaka i njihovog nacina price sa te umetnicke strane . . . I bonus im je opet ponavljam RAD NA BOLJITKU KULTURE U GRADU PAZARU .
Pozdra'ljam Pravnicu . . .
Fq the Politics ... Fq it,fq them ...
Pokusacu da te probudim a ti se pravi budna ....

Erna

Početnik

(10)

• »Erna« je žensko

Datum registracije: 26.12.2006

• Poruku poslati

24

hehe... Zaboravih da napisem...@pravnica "Hanume" su grupa koja vise svira alternativni rock. Tako i pise u clanku. Ako neko ne zna, alternativni rock je dosta, cak i mnogo, mnogo vise blazi od tog rocka o kojem vi pricate. Mi ne sviramo METAL pa da ludujemo po bini. Ko nas je slusao, video je da nismo ludovale po bini i da nikada necemo ludovati. Nemamo duge i masne kose i totalno smo protiv konzumiranja bilo kakvih narkotika i sl... Ljudi pogresno shvataju rock! To su samo predrasude... I ppnavljam, mi ne sviramo za sve ljude na svetu niti cemo ikada moci. Ne mozemo da sviramo nesto sto ne volimo... Ja nikada necu otici na koncert folku muzike, tako da te totalno razumem. I jos nesto, Majda(vokal) je pevala na 2-3 koncerta ilahija. Toliko...

I opet oko imena bih zelela da se zahvalim Diksi. Da se zovemo "Paklene devojke" ili sl. to nije to! Ne sviramo hard rock i neki satanisticki rock. Sviramo Cranberriese i sl.. A to nije satanizam.. I takvo ime bi bilo pre svega pogresno, a i klishe... :D

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

25

Ada samo vi nastavite "hanumice naše";)

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Erna

Početnik

(10)

• »Erna« je žensko

• Poruku poslati

26

Citirano

Orginalno od zucky_85
Ada samo vi nastavite "hanumice naše";)

Hvala!!! :O

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

27

Erna samo tako nastavite.Vi ste mlade,obrazovane,i samo se u skladu sa nazivom grupe ponasajte i sve ce biti u najboljem redu.
Meni je naziv pravi,originalan,i nadam se da cete prosiriti ocajni repertoar nasega grada svojom muzikom.Zelim vam da vi pevate na brucosijadi,ako bogda i na Festivalu i na ostalim,nazalost,malobrojnim kulturnim i muzickim manifestacijama.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

zuti cvijet

Profesionalac

(10)

• »zuti cvijet« je žensko

Datum registracije: 24.01.2006

• Poruku poslati

28

E još kad bi nam zasvirale na ovo naše okupljanje forumaša... Ala bi ućosali :)
‚‚Malom Radojici su zabijali dečake pod nokte" (nepoznata djevojčica u pismenom zadatku iz srpskog jezika)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

29

Četvrtak, 28. Decembar 2006

neki

Citirano

Orginalno od Erna
Ljudi pogresno shvataju rock! To su samo predrasude...

ya ya ;)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

Erna

Početnik

(10)

• »Erna« je žensko

• Poruku poslati

30

Citirano

Orginalno od @ngi3
neki

Citirano

Orginalno od Erna
Ljudi pogresno shvataju rock! To su samo predrasude...

ya ya ;)

hehe :D pogresih:-D Neki ljudi pogresno shvataju rock! :D Tacno tako :D
E, ovako... Mi necemo nigde svirati ove zime(skola, fax, obaveze), tako da cemo praviti neke male svirke na prolece kada trava ozeleni i Sunce zasija :D

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

31

<font COLOR = "red">
Hahah... Ne znam kako drugacije da reagujem na sve ovo. Raspravljanje sa ljudima koji pojma nemaju o cemu pricaju (cast izuzecima), je isto kao raspravljanje sa samim sobom. Ovo samo potvrdjuje jedno moje misljenje koje sam odavno stekao. A to je, da svaki pokusaj bilo kakve inovacije, u ovom gradu, biva a priori odbacen, od velike vecine ljudi. Najgore je kad su ti neki ljudi jos u stanju da odlucuju o nekim stvarima - samo produbljuju dno rupe u kojoj se nalazimo...
Hanume, samo napred (o) !!!
</font>

Erna

Početnik

(10)

• »Erna« je žensko

• Poruku poslati

32

Citirano

Orginalno od Maputo
<font COLOR = "red">
Najgore je kad su ti neki ljudi jos u stanju da odlucuju o nekim stvarima - samo produbljuju dno rupe u kojoj se nalazimo...

</font>

U pravu si! :]
I hvala puno! :O

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

33

Srijeda, 10. Januar 2007

iz "haha" u "wow"

E 'wako...
Posho nisam rocker (slusham ga, ali ne toliko da bih sebi davao pravo da se prozovem rockerom)...nisam rocker :P

Wako...
U pocetku (pre nego su imale bilo koju svirku), sama chinjenica da pokushavaju da oforme (citaj) zenski rock bend i pride, sa nazivom "Hanume" izazivala je izala jedan veoma dug i histerican napad smeha..sve do jednog (beshe to [cini mi se] 25. okt [dan gimnazije]) dana kad sam ih prvi put cuo...
Stvarno, njihov nastup me je naterao da preispitam sebe i sopstveni idiotizam i predrasude.....
Stvarno Hanumice (od mila:P) svaka vam chast!!!
I btw, imate jedan veliki pozdrav od profesorice Ajlane... :)

E sad, sho se tiche roka..mislim da je sasvim kul i ok muzika i da ti advokatice, pravnice ili sta si vec, blago receno, veze s muzikom nemas...
Izvini molim te, ako znam ishta o necemu, onda je to muzika. Vezivanje pojma narkomanije za rock je sasvim pogreshno, jer ti rokeri i 'rokeri' su persone svako za sebe i sami odlucuju dal ce se drogirat il jok...ne utice rok na to...ni malo...Dalje...mahnitanje po bini..hmm..mislim da rokeri to rade zbog vishka pozitivne (ili ponekad negativne) energije koju u sebi imaju.
Ne bih da filozofiram, jer se ponekad desi da se izgubim u sopstvenim mislima...

I josh neshto...Ajlice (pljiz) procitaj moj post u "Dabogda crk'o turbo folk"....
Dabogda crk'o turbo folk!!!

Samo napred Hanume!!! Imate podrshku od mene....
Zivela [pozitivna] nenormalnost!:P

Advokatice, zar nikad u zivotu nisi slushala...recimo "Soldier of fortune"...? Zar ova pesma asocira na ludiranje, drogu etc? Meni ova pesma bash smiruje dushu..

Toliko...
Hwala!
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko
  • »Sting Lady« je autor ove teme

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

34

Srijeda, 10. Januar 2007

Citirano

Orginalno od Pravnica
Pojenta je u ovom poslednjom, ;-) cini mi se da te devojke uzimanjem imena "Hanume" misle da ce sacuvaju svoju dusu, iako su telom predane muzici koju sviraju.
?(

Stvarno nema smisla... Dovoljno je bilo da kazesh da ti se ne svidja ideja da u Pazaru postoji zenski rock band, a ne da sudish sad (opet) o njihovom moralu i tzv. predanosti tela rock muzici... Kad budesh doshao u Pazar, raspitaj se malo bolje ko su devojke, a u medjuvremenu ih isposhtuj, ako nishta, a ono makar zbog toga shto je jedna od njih tu.

Ti, choveche, ne prichash o rock muzici, nego o njima direktno, polako...!!!

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

yascool

Učenik

(10)

• »yascool« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

35

Srijeda, 10. Januar 2007

Ne znam nesto puno o njim,sestra mi je pricala,ali koliko cujem vec su uspjele da budu na naslovnicama najcitanijih novina...Ako je tako,onda samo naprijed,potrebno je to nasem gradu. (o) A sto se imena tice,meni je jako simpaticno,sto da ne,ne treba skrivati svoj identitet.
Ko igra za raju i zanemaruje taktiku,zavrsice karijeru u nizerazrednom Vratniku!

Karakterna

Zlatna sredina

(10)

• »Karakterna« je žensko

Datum registracije: 21.02.2006

• Poruku poslati

36

Srijeda, 10. Januar 2007

Tuzno je to sto ima mnogo naroda koji vole smao kritikovati, a nisu u stanju nuditi alternativu ako vec postoji nesto sto im se ne svidja.
Meni se ime svidja; nekako je za nase prostore jednostavno, ali kao ime rock grupe otkaceno.
Onaj ko je vec neko vreme na forumu, mogao bi odavno primetiti da hanuma nije samo zena koja zivi za kucu, vec da je to nezavisna zena koja moze uraditi mnogo toga. Zar ne Hanuma_78? :)

U ovom trenutku mogu reci samo to da vas podrzavam kao osobe koje mogu doprineti mnogo kad je u pitanju kultura naseg grada. Mozda jednog dana doprinesete i prepoznatljiovsti grada u svetu. :) Ako Bog da.
Rodjena si sa krilima. Zasto zelis da puzis kroz zivot?

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

37

Srijeda, 10. Januar 2007

Kako da dodjem do njihove muzike ? Imaju li vec CD ... ?

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

38

Petak, 12. Januar 2007

Pazarac, ja mislim da ne...posto ne stvaraju svoju muziku nego rade obrade...
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Roneldinho

Zlatna sredina

(10)

• »Roneldinho« je muško

• Poruku poslati

39

Petak, 12. Januar 2007

Cuo sam za "Hanume",nikad ih nisam cuo,znam o kojim se devojkama radi i zelim da usmeno podrzim sve sto rade!!
FORZA HANUME!!

I naci siguran stari trag,
biti andjeo i biti vrag..
DA MOGU...

Rocker

Početnik

(10)

• »Rocker« je muško

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 14. Januar 2007