Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaGgI

Početnik

(10)

• »SaGgI« je muško

Datum registracije: 09.04.2004

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 15. Januar 2007

Danas sam cuo za te "Hanume", moram priznati da sam se obradovao hehehe :)

Ako postoje godinu dana, zasto nisu nastupale na festivalu "stari grad"?

Long live Rock'n'Roll !!! ;)

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

42

Srijeda, 17. Januar 2007

Drage Hanumice,
Kad ce obrada pesama od Evanescence? Posebno me interesuju "My Immortal" i "Bring Me To Life" jer uz te pesme prosto UZIVAM.... :D
Nego, ako nemate mushki vokal za "Bring me to life" ja se nudim k'o dobrovoljac... :)

Cmox

Keep it up!

SuddenDeath, a.k.a. Dzenis, a.k.a. NY_Yankee :)
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

Erna

Početnik

(10)

• »Erna« je žensko

Datum registracije: 26.12.2006

• Poruku poslati

43

Petak, 19. Januar 2007

neko vreme nisam dolazila na forum i eto sada imam sta da procitam :] Hvala, hvala, hvala na ovolikoj podrsci!!! stvarno nam znaci... :O Za info, isti clanak je izasao i u novimana 24 sata koje se dele besplanto u BG-u, tako da su i tamo culi za nas... Cak sta vise dolazila je jedna Beogradjanka u Novi Pazar i ja sam imala kao neki sastanak sa njom i ona me je prepoznala iz novina i rekla mi je da sada o Pazaru bas pozitivno pricaju i u BG-u i okolini... Stvarno mi je bilo drago kada sam to cula... Vise nismo mi bitne koliko je nas grad postao bitan!!! :D
Sudden Death ili Dzenise, mi smo vec obradile pesmu "My Immortal"... Svirale smo je bez klavira(samo gitare). Svirale smo je na Dan skole (Gimnazije).. Treca pesma koliko se ja secam :D A zvacemo te ako budemo radile "Birng me to life", don't worry :D
Neko je pitao da li smo svirale na Starom Gradu? E, pa otisle smo na more :D Heheh... Ne, nego smo mi mislile da ne nastupaju bendovi na Starom Gradu, pa nismo stigle da se dobro spremimo kada smo saznale da nije tako :D Inace smo htele prvo da se pojavimo na Starom Gradu, ali i Dan skole je bio sasvim dovoljan...
Ne verujem da cemo praviti neke javne svirke uskoro...
Hvala jos jednom na velikoj podrsci!!!! :D
P.S. I ja saljem veliki pozdrav profesorici Ajlani koja mi je i razredna! :D

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

44

Petak, 19. Januar 2007

Takodje sam prvi put chula za ovaj rock sastav listajuci novine 24 sata na jednom predavanju :D Bilo mi je jako drago shto je u tim novinama bilo mesta za chlanak o nashim Hanumama. Moje koleginice su se chudile i mogu vam reci da su "jedva" procitale naziv grupe i da nisu imale pojma shta to znachi, naravno. :D A ja se bash i nisam trudila da im objashnjavam :D

Samo napred.. Pozz.. ;)
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

SuddenDeath

Zlatna sredina

(10)

• »SuddenDeath« je muško

Datum registracije: 25.07.2006

• Poruku poslati

45

Petak, 19. Januar 2007

Pozz,
onda ja nisam bio tu kad ste pevale tu pesmu :) no nebitno...

Prof. Ajlana te je mnogo hvalila kod mene :) :) Ja idem na privatne chasove kod nje... :) U svakom sluchaju javni mi kad obradite "Bring me to life"...i ona je isto mnogo lepa bez klavijature (Gitara solo...). Ima to po netu da se skine, a ako ne uspete da nadjete, idite do Sulja u Stari Grad (radio) i njemu trazite...

Pozz
There I am, on the road again. There I am, up on the stage, there I go, playin' the star again, there I go, turn the page..

DESPERADO

Početnik

(10)

• »DESPERADO« je muško

Datum registracije: 12.02.2007

• Poruku poslati

46

Ponedjeljak, 12. Februar 2007

Nisam ih cuo ali verovacu ti na rec.

Mikov_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Mikov_sin« je muško

Datum registracije: 24.10.2002

• Poruku poslati

47

Ponedjeljak, 05. Mart 2007

pozdrav hanumama

Evo i ja sam tek danas uvuko ovu novost i mogu da kazem wow 8)
I samo mogu da vam pozelim puno srece i uspeha..
Rock it !
[SIZE=3]
A HEAD
[/SIZE]

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

48

Ponedjeljak, 05. Mart 2007

eeee...

A imal gde da nabavimo te pesme?
Halo Bing? Kako brat?

49

Četvrtak, 22. Mart 2007

Ja slucajno naleteh na jednu sliku sa proslave dana skole Gimnazije pa ne htedoh da vam je sakrijem :)

Pozdrav za nase Hanume ! (o)
pink je dodao/la ovu sliku:
  • NP_Hanume.JPG
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

scout

Učenik

(10)

• »scout« je muško

Datum registracije: 19.03.2007

• Poruku poslati

50

Četvrtak, 22. Mart 2007

Veliki pozz za "Hanume"...

nase generacije su drasle u neko pomraceno doba, kada su ljudi manje cenili prave stvari, tj, kada se spustili kriterijumi kvaliteta. to sve je uspelo da poremeti i Pazar, grad na koji sam ja gledao kao nosilac nase kulture i religije (sto on i jeste).
kada sam u "Blicu" procitao clanak o Hanumama, koji je pokazivao Pazar u boljem i ZDRAVO modernom svetlu, bilo mi je nenormalno drago!!!
i sam sam ljubitelj gitare, ponekad zasviram za svoju dusu, taj isti ROCK, jedino se sa njim razumem...
ima jedan decko, mlad, rodjen pametan i ambiciozan, ali sada na igli, pojelo ga drustvo i nekvaliteti, a sa suprotne strane, znam decka, njegov najbolji jaran, uzeo gitaru u ruke umesto jointa i svira... zna par akorda ali svira, zivi, dise...
veliki pozz za sve Pazarce koji se bore za obraz i cast svog grada, koji je NESTO!!! Hanume puno znacite i ne klonite jer VI ne svirate samo za sebe, svirate za puno omladine koja ako se ugleda na vas(kao lepsu stranu zivota), mozda ima nade... i naravno za PAZAR... izvidjacki pozdrav ZDRAVO!!!

Maputo

Učenik

(10)

• »Maputo« je muško

Datum registracije: 13.11.2006

• Poruku poslati

51

Srijeda, 18. Juli 2007

Citirano

Orginalno od scout

nase generacije su drasle u neko pomraceno doba, kada su ljudi manje cenili prave stvari, tj, kada se spustili kriterijumi kvaliteta. to sve je uspelo da poremeti i Pazar, grad na koji sam ja gledao kao nosilac nase kulture i religije (sto on i jeste).
kada sam u "Blicu" procitao clanak o Hanumama, koji je pokazivao Pazar u boljem i ZDRAVO modernom svetlu, bilo mi je nenormalno drago!!!
i sam sam ljubitelj gitare, ponekad zasviram za svoju dusu, taj isti ROCK, jedino se sa njim razumem...
ima jedan decko, mlad, rodjen pametan i ambiciozan, ali sada na igli, pojelo ga drustvo i nekvaliteti, a sa suprotne strane, znam decka, njegov najbolji jaran, uzeo gitaru u ruke umesto jointa i svira... zna par akorda ali svira, zivi, dise...
veliki pozz za sve Pazarce koji se bore za obraz i cast svog grada, koji je NESTO!!! Hanume puno znacite i ne klonite jer VI ne svirate samo za sebe, svirate za puno omladine koja ako se ugleda na vas(kao lepsu stranu zivota), mozda ima nade... i naravno za PAZAR... izvidjacki pozdrav ZDRAVO!!!

Svaka cast !!! Voleo bih da vise ljudi ovako vidi i razume stanje u Novom Pazaru. Vreme je da se trgnemo i pogledamo malo oko sebe. I pocnemo da menjamo stvari na bolje, pocevsi od onih najsitnijih...

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

52

Srijeda, 18. Juli 2007

Samo napred! Respect (o) (o) (o) (o) (o) (o) !!!!

Zovite kad bude kakva svirka!
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

53

Srijeda, 18. Juli 2007

Bravo cure!!!
S'obzirom da sam strastveni ljubitelj Rock-a moram priznati da me je postojanje ovakvog benda veoma prijatno iznenadilo...
Zelim Vam,zaista, puno uspeha.
SAMO NAPRED...

alBazari

Profesionalac

(10)

• »alBazari« je muško

Datum registracije: 09.12.2002

• Poruku poslati

54

Utorak, 24. Juli 2007

Citirano

Orginalno od nebulouss
hi. i am from turkey. i am new your forum sites.. my aim learns some things.. and learns what is the means my name ?:) i dont know what is the means my name:) my name is "hanume".. you usually use the word ... but i havent known this until this time unfortunately... please you can write as english hanume's mean... thank you very much!!!!

merhaba.. türkçe bilip bilmediğinizi bilmiyorum ama bir de türkçe yazmak istedim. benim adım HANUME. fakat şu güne kadar ismimin anlamının ne olduğunu bulamadım. sadece sizden anlamını bana yazmanızı rica edecektim.. teşekkür ederim şimdiden:)

Đe je juskos?

Juskooos!!! Vidi ovo, bate!

"Ko se odvaži i radi brzo biće izbavljen,
dok i tragalac koji je spor može gajiti samo nadu." (Hz. Alija)

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

55

Srijeda, 25. Juli 2007

Juskos je ovde.

Eto videh da je ova nova napisala nesto na engleskom nesto na turskom.

Pa da joj odgovorimo.

Kaze da se zove Hanuma I ne zna sta znaci njeno ime te nas je zamolila da joj kazemo znacenje njenog imena.

Ako mi dozvolite ja cu to uraditi na turskom kako bi joj bilo lakse da se sporazume sa nama a vama cu svaku njenu recenicu prevesti tako da mozete biti ukljuceni u dijalog.

Sayın Hnume hanım.

Bizim sitedeki olan diyalog bir rock grubu hakkında ve o gurubun ismi de "Hanume". Boşnakçası Hanuma ne demek Türkçesinin Hanım demek. Bir bayan henımefendi gibi bir şey. Bosnada ve Sancakta, bilirsiniz eski istanbulun hanımefendileri oturmasını kalkmasını bilen çok güzel konuşamaları olan ve adab ve edebi ve görgü kuralları iyi bilen kimseleridir, boyle bir bayana Hanuma derler ve kendi çevresi ve ailesi tarafından yüksek bir itibar gören henımefendi olur. Tabiki unuttum bu roc gurubun bütün uyeleri de bayanlardır ve ismi de ondan kaynaklaniyor.

Postovana Hanume hanuma

Na nasem veb sajtu se vodi dijalog o jednoj rok grupi i ime te rok grupe je "Hanume". Sta znaci na boşnjackome Hanuma, slicno kao i na turskom "Hanım" . U bosni a i kod nas u Sandzaku, kao i sto sami znate da u Istanbulu zive stare Istanbulske gospodje koje posebno poducene tako da znaju kako treba se ponasati kako treba govoriti i dobro poznaju pravila kavaljerstva i ponasanja u drustvu. Takve osobe se kod nas nazivaju Hanuma (gospodja) i iste te osobe i od strane svoje familije a i od svoje okoline su izuzetno cijenjene i postovane .
Na kraju sam vam zaboravio reci da svi clanovi rok grupe "hanume " su devojke tako da je i logicno da nose ovaj naziv.

Ovo bi bio prevod mojeg gore napisanog teksta na turskom .

Nadam se da ce pomoc ovoj gospodji/ci da razresi svoju nedoumicu.

Umarım yardımci olabilmişimdir.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

zucky_85

Zlatna sredina

(10)

• »zucky_85« je žensko

Datum registracije: 03.08.2006

• Poruku poslati

56

Srijeda, 25. Juli 2007

Vala siyah bolje da ne počnem sa utiscima jer će ti posle biti mnoooogo žao što si to propustio... :D al' stvarno je bilo extra...

Lovers don't finally meet somewhere
they're in each other all along...

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

57

Srijeda, 25. Juli 2007

Grupu „Hanume“ čine Erna Oklapi (gitara), Nadira Zatrić (bas gitara), Majda Redžepagić (vokal) i Azemina Halilagić (bubnjevi). Osim Halilagićeve, koja je student Likovne akademije u Sarajevu, ostale članice grupe su učenice Gimnazije u Novom Pazaru.
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

PANTERA

Početnik

(10)

• »PANTERA« je muško

Datum registracije: 19.08.2007

• Poruku poslati

58

Nedjelja, 19. August 2007

E, bas nikada nisam slusao Hanume, ali posto Azeminu znam jer mi je koleginica na Fakultetu, ne sumnjam da je sve to OK. Azemina je lik i po!

Ja sam samo cuo sa Stone Flower i Fakat. Sa Fakatom smo ugovorili svirku u sredinom sept, koliko ja znam i volio bih da se okupe i preostale grupe. Mi sviramo Trash Metal i obrade. Metallica, Pantera, Dream teather. Pozdrav za hanume i za sve pazarce.

Frontman Grupe The Teather band iz Prijepolja.

LoOdAcHa88

Početnik

(10)

• »LoOdAcHa88« je žensko

Datum registracije: 29.09.2007

• Poruku poslati

59

Nedjelja, 30. Septembar 2007

znam ernu i maju jos od (mog) 7. (njihovog) 6. razreda pa svaka negativna rec...xm...pa ne postoji...
"hanume" su zakon,nista dalje i nista blize...jednostavno,cure su na mestu i sviraju sahi kvalitetno.... :D
samo interesuje,posto cuh da su se raspale,da li je to tacno i kad mozemo da ocekujemo neku svirkicu???
Jeste,ja sam samo bludeci putnik,gost i dosljak na ovoj zemlji!A zar ste vi nesto vise?

Tik-Tak

Početnik

(10)

• »Tik-Tak« je muško
  • »Tik-Tak« je zabranjen

Datum registracije: 08.05.2007

• Poruku poslati

60

Ponedjeljak, 01. Oktobar 2007

Raspale se??Jeli to tacno?

Social bookmarks