Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

1

Petak, 15. Decembar 2006

Novopazarski sportisti godine

Na kraju svake godine sumiraju se rezutati postignuti u njoj.Nazalost,Novi Pazar nema klubove i pojedince u prvim ligama ali bez obzira,svake godine se biraju najbolji medju njima koji su u svojim disciplinama ostvarili zapazene rezultate.

Ko je po vama sportista godine,u muskoj i zenskoj konkurenciji,kada su u pitanju pojedinci??

Koji je nas najbolji klub ove godine??

Nadam se da cemo zajedno proglasiti nase najbolje sportiste u izboru Otvorenog Foruma Novi Pazar. :]

P.S.Namerno nisam pokrenuo anketu jer bi sigurno nekog izostavio,mislim da je ovako bolje.Recite imena i obrazlozite.
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 15. Decembar 2006

Meni je Azra Eminovic definitivno superiska i pravo uspjesna u svojoj sportskoj profesiji.

P.S.Cula sam da je vjerena a mozda se u medjuvremenu i udala. Ako je tako,iskreno se nadam da to nece znaciti i kraj njene karijere.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

3

Subota, 16. Decembar 2006

Ja takodje mislim da je u konkurenciji sportiskinja Azra najbolja ove godine,dok je sportista godine Novog Pazara po meni Basko Carovac,clan planinarskog drustva Sandzak.

Sto se timova tice,mislim da bi laureati takodje trebali biti PD Sandzak, Atletski klub ili Biciklisticki klub Novi Pazar.
A ako bi morao da se odlucim za neku od ove 3,onda bi to bio PD Sandzak zbog njihovog izuzetnog uspeha i reprezentovanja naseg grada i kraja u najboljem svetlu osvajajuci najvece vrhove sveta.

Znaci trenutno
Azra Eminovic 2 glasa
Basar Carovac 1 glas
(pojedinci)

PD Sandzak 1 glas (ekipe)

Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 12. Januar 2007

Atletičarka Azra Eminović i motociklista Almir Šabanagić najbolji su sportisti Novog Pazara u 2006. godini, po izboru gradskog Sportskog saveza. (o) (o)

Reprezentativka Srbije u atletici i osvajačica medalja sa velikih takmičenja je višestruki nosilac ovog priznanja, dok je Šabanagiću, prvaku Srbije za prošlu godinu, ovo prva titula. “Presrećan sam što je moj uspeh prošao zapaženo. Ove godine ću voziti za svoj klub iz Novog Pazara i očekujem još bolje rezultate” , rekao je Almir Šabanagić.

Nagradu za najbolju ekipu poneo je rukometni klub Novi Pazar, dok je najbolji sportski trener proslavljeni biciklista Hazbija Hukuć .
Sportski savez je dodelio nagrade i sportskim nadama, kao i najboljim sportskim radnicima u minuloj godini.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

5

Ponedjeljak, 02. Mart 2009

Naj od naj

Citirano

Fudbaler Adem Ljajić i atletičarka Amela Terzić dobitnici su nagrada za najboljeg sportistu i sportistkinju Novog Pazara u 2008-oj godini, po izboru lokalnog Sportskog saveza.

Ova ustanova je za najbolju sportsku ekipu proglasila atletski klub Novi Pazar, a za najboljeg trenera stručnjaka ovog kolektiva Rifata Zilkića.

Sportske nade 2008. godine su atletičar Nenad Radanović i košarkašica Aida Abdulahi, a sportski radnik Jusuf Melajac iz muškog košarkaškog kluba Novi Pazar.

Specijalnu plaketu ''Abdulah Duce Gegić'', za najveća dostignuća u sportu, dobio je planinar Basar Čarovac.

Plakete za osvojene titule nakon jesenjeg dela sezone su dobili fudbalski klub Jošanica, fudbalski klub Olimpik, omladinci i kadeti fudbalskog kluba Novi Pazar, muški odbojkaški klub Novi Pazar Junior i košarkaški klub Pazar Casaba Jeans.

Za ulazak u viši rang takmičenja nagrađen je rukometni klub Novi Pazar.

Plakete su uručene i fudbalskom klubu Novi Pazar za 80 godina postojanja, kao i odbojkaškom klubu Novi Pazar za 30-godišnji jubilej.

Posebnom plaketom nagrađen je rukometaš Zahit Tutić, koji je kao reprezentativac Srbije osvojio zlatnu medalju na rukometnom prvenstvu Evrope za gluvoneme, septembra meseca u Beogradu.

Osnovne škole Vuk Karadžić i Bratstvo, kao i novopazarska Gimnazija nagrađeni su za rezultate njihovih učenika u okviru sportskih liga koje organizuju Sportski savez i društvo pedagoga fizičke kulture.

Foto studio Spektra dobitnik je plakete za uspešnu saradnju sa novopazarskim Sportskim savezom.

Radio 100+

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 06. Januar 2010

Atletičarka Amela Terzić i biciklista Esad Hasanović proglašeni su za najbolje sportiste Novog Pazara u 2009. godini po izboru gradskog Sportskog saveza.

Šesnaestogodišnja Amela Terziće je osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu za juniore u Brešanoneu, zlato i bronzu na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Tampereu, kao i četiri najsjajnija odličja na šampionatima Balkana na stazi i u krosu.

Esad Hasanović (24) je na ovogodišnjim trkama osvojio 73 boda za UCI listu Evropa tura, a najbolji plasman ostvario je na “Trofeju slovenačke zajednice” u Italiji gde je zauzeo drugo mesto.

Nagradu za najbolju ekipu godine dobili su odbojkaši Novog Pazara, drugoplasirani tim zapadne grupe Druge lige.

Oni su dobili prednost nad atletskim klubom čiji su takmičari ove sezone na najvećim svetskim i evropskim takmičenjima osvojili pet medalja, uz pet najsjajnijih odličja sa šampionata Balkana.

Najbolji trener je učitelj novopazarskih atletičara Rifat Zilkić, a najbolji sportski radnik Rifat Pružljanin iz fudbalskog kluba Jošanica. Najuspešniji ambasadori novopazarskog sporta su prvak sveta u boksu Muamer Hukić, fudbaler Partizana Adem Ljajić, reprezentativke u atletici Azra Eminović i Teodora Simović, član srpske rukometne selekcije gluvih i nagluvih Zahit Tutić i novinarka Regionalne televizije Binasa Malićević.

Specijalnom nagradom “Abdulah-Duce Gegić”, za doprinos u sportu, nagrađen je Redžep Halilović.

Nikad vise nismo imali ovoliko uspesnih sportista i to u raznim disciplinama,o kojima se prica shirom Evrope.
Sve cestitke svima,narocito ovima koji treniraju u Novom Pazaru jer s obzirom na uslove koje imaju,oni postizu nadprosecne rezultate (o) (o) (o) (o)

Social bookmarks