Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško
  • »SaNdZak« je autor ove teme

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 24. Mart 2005

NPS pokrenuo inicijativu rjesenja statusa Sandzaka.

Zakljucci
Narodnog Pokreta sandzaka

Povodom rjesenja statusa Sandzaka

Nakon dugogodisnjih priprema, vise odrzanih skupova sa razlicitim politickim opcijama i procjene sadasnje situacije u Drzavnoj zajednici Srbija i Crna Gora, Narodni Pokret Sandzaka (u daljem tekstu: NPS) je zakljucio:

1. da je sadasnja situacija na Zapadnom Balkanu i u SCG na prekretnici i da je to povoljna prilika da se pristupi relizaciji ideje za rjesenje statusa Sandzaka i polozaja Bosnjaka, jer veliki broj Srba ne prihvata podjelu SCG na Srbiju i Crnu Goru;

2. provjerom raspolozenja kod ostalih politickih partija u Sandzaku (medju bosnjackim narodom) utvrdjeno je da niko drugi nema politicku platformu o nacinu ovoga rjesenja, osim NPS;

3. NPS je formirao organizacioni odbor za sazivanje skupa svih predsjednika opstina u Sandzaku (Srba i bosnjaka) i svih uticajnih politickih faktora, kao i predstavnika dijaspore, kojih ima veliki broj, koji ce se odrzati u Sjenici dana 09.04.2005 godine, sa pocetkom u 10 caspva, u organizaciji Skupstine opstine Sjenica. Tema sastanka je Znacaj Sandzaka u ocuvanju Drzavne zajednice Srbije i Crna Gore.

4. posto je ovo istorijski sastanak, na koji se prvi put okupljaju Srbi, Bosnjaci i Crnogorci, koji zive u Sandzaku, zakljuceno je da ga treba dobro pripremiti. U tom cilju:
- formiran je Organizacioni odbor za pripremu ovoga skupa I za dalje aktivnosti, u koji su usli: Dz. Suljevic, U. Hadzic, H. Hajradinovic, M. Eminovic, A. Balkan, H. Gicic, A. Kacapor, Ahmed Kacapor, R. Demirovic.
- Da se ostvare licni kontakti sa svim predsjednicima opstina prije sastanka kako bi se oni pripremili i kako bi se culo njihovo misljenje i stavovi. Zaduzeni su svi clanovi Organizacionog odbora za pojednie kontakte;
- Odluceno je da se pronadje jedna zemlja koja ce podrzati ovaj Projekat i koja ce biti mentor i zastupati nase stavove kod Medjunarodne zajednice i da je najpogodnija zemlja Republika Turska. Sa njenim najvisim rukovodiocima osvariti neposredni kontakt i predati im Platformu i druge stavove i zatraziti njenju podrsku za nas Projekat.
- Da se organizacije prikupljanje novcanih sredstava kod svih gradjana i kod ljudi zaposlenih u inostranstvu, kako bi se izfinansirao ovaj Projekat.
- Ocijenjeno je da je ovo istorijski trenutak da se nesto uradi, te svi patriotski raspolozeni ljudi u Sandzaku i van njega treba da se angazuju maksimalno kako bi se ova ideja relizovala.

Novi Pazar, 16.03.2005.god. ORGANIZACIONI ODBOR

Ova vijest me posebno raduje, jer smatram da nam je najveci prioritet politicko rjesenje statusa Sandzaka koje Srbija i Crna Gora decenijama odlazu, praveci razne pritiske, razbijajuci nase jedinstvo kroz razne partije, nametajuci nam da se borimo oko opstinske vlasti ili cekajuci da se svi iselimo ili da se odreknemo onoga sto nam oni moraju priznati, jer je Sandzak poslije Berlinksog kongresa imao specijalni status i u prvom Balkanskom ratu SCG zazimajuci Sandzak uzeli su nam i politicki status. Zato se trebamo svim raspolozivim legalnim sredstvima boriti sa rjesenje politickog statusa Sandzaka ostavljajuci stranacka neslaganja.

P.S Dobio sam i platformu NPS-a o rjesenju statusa Sandzaka koju cu ako Bog da postirati za nekoliko dana.

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 27. Maj 2005

NPS

Zanima me da li ponovo postaju aktuelne teme iz 2001. godine:
- Prikljucenje cijelog Sandzaka Crnoj Gori, uz stvaranje 2 entiteta: Zeta i Sandzak
- Prikljucenje cijelog Sandzaka Srbiji, uz stvaranje entiteta Sandzak

Usput, mislim da je bolje da koristimo termin NOVOPAZARSKI SANDZAK, buduci da je on kao takav prisutan u medjunarodnim dokumentima, ukljucujuci BERLINSKI UGOVOR 1878. godine.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 30. Maj 2005

Hey kuku dal ce ovo bosniacio ponovo da nas uvuce u dijalog o podeli sandzaka
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 31. Maj 2005

Juskos

Juskos,

Ocigledno imas problem egocentricnosti, cim ti smeta bilo ciji drugi komentar na zajednicku temu!!!

UmJesto sto se zalis oko moje prisutnosti na forumu, bolje bi ti bilo da prestanes koristiti ekavicu koja NIJE postojala prije 1912. godine na teritoriji Sandzaka!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

5

Utorak, 31. Maj 2005

Neces dobiti ono sto zelis i necu ti dati priliku da se samnom raspravljas oko stvari koje su vec jednom raspravljane.

P.S. Oko jezika i ekavice smo vec govorili. Svako neka gleda use i u svoje kljuse
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

edin

Početnik

(10)

• »edin« je muško

Datum registracije: 14.02.2006

• Poruku poslati

6

Ponedjeljak, 20. Februar 2006

samo naprijed

SELAMUN ALEJKUM

Ova ideja je odlicna treba sve stranke da je podrze i da sada budu JEDNA PARTIJA.I TO PARTIJA .......DA NAS SPASI .

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

Datum registracije: 04.09.2005

• Poruku poslati

7

Ja podrzavam svaki incijativu koja je konstruktivna, a ne podrzavam svaku ideju koja je destruktivna.

Konstruktivna je svaka ona ideja koja nema za cilj napad na nekog, diskreditaciju nekon, omalovazavanje nekog, itd.

Dakle, bas mi je drago da se stranke trude oko rjesenja probla Bosnjaka Sandzaka, to je lijepo vidjeti.

Meni se ne svidja onaj dio u kojem se spominju drugi politicari u negativnom kontekstu.

Naravno, posebna je tema sada da li mi treba da se definisemo ovdje i sada kao manjina ili kao narod. oko toga treba pokrenuti jednu otvorenu raspravu, pa to rijesiti. Naravno, na jedan konstruktivan i ucinkovit nacin, a ne huskacki, napadacki, hirovito, sa mrznjom, itd. Vec na nivou, konstruktivno, smireno, argumentovano, itd.

Naravno, to bi bilo dobro javno uraditi da to narod vidi, pa ko bude ljepse prezentovao stvari neka narod odluci za koju ce ideju glasati i sta ce odabrati za sebe, zar ne?

Hvala.
[SIZE=5]ZELENO, VOLIM TE![/SIZE]

edin

Početnik

(10)

• »edin« je muško

• Poruku poslati

8

ok

SADA SI REKAO PRAVU STVAR STA NAROD KAZE ODNOSNO STA CE RECI .PA SAM VIDIS LI POLICIJA GA CUVA OD KOGA OD ISTOG NARODA KOJI JE BIO 99% ZA NJEGA I IDEJU SANDZAKA.A SADA VIDIS BRATE I SAM KOGA JE POLICIJA CUVALA OD SVOG NARODA DALEKO JE DOGURO.AKO IMAS OCI VIDECES AKO NEMAS NISAM KRIV

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

9

Zao mi je, ali to o cemu ti pises ja ne vidim, ja vidim totalno drugacije sliku.

Naravno je da ce narod na sljedecim izborima, kao i na proslim, odluciti ko ce ih voditi u buducnosti.

Sta je na nama, da sirimo bratsku ljubav, da gasimo mrznju, da gasimo ljubomoru, da pozivamo Gospodaru svih svjetova, itd. To ce uroditi plodom i Allah dz.s. ce nam pomoci u svemu. Budemo li drugacije radili, sirili mrznju, netrpeljivost, zlo, razdor, nece nam biti dobro, jer cemo izazvati Allahovu dz.s. srdzbu i tako cemo izgubiti i ovaj i buduci svijet.

Drago mi je da vidim da tvoja mrznja i nervoza polahko jenjavaju i smanjuju se. Ocekujem u skorije vrijeme da cemo vrlo fino i konstruktivno razgovarati o raznim temama, bez da nekoga napadamo, bez da nekoga mrzimo, bez da nekoga osudjujemo, bez da sijemo smutnju, itd.

Bil hair...

Hvala.

edin

Početnik

(10)

• »edin« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 21. Februar 2006

dersadzija

brate ti si izgleda veliki dersadzija .Sve ders pa ders .ne treba brate kriti se iza islama.ODLIKA EFENDIJA JE DA IMAJU CILJ I DA BUDU USTRAJNI NA TOME .A NE KO NEKI TRC U TURSKU ,PA SARAJEVO .PA BEOGRAD,STALNO NA PRAG PA TAMO PA VAMO PA SADA MIJENJAJ POLITIKU PA SADA PUHA OD TUDA SAVI SE PA OPET SE SAVI.DOSTA JE BILO A PREVRSILO MERU SA SKIDANJEM ZASTAVE,RADI FOTELJA.TREBA SE OBRAZOVAT ZAVRSIT NA VREME FAKULTET NE BIT PARAZIT.PAZITI UKUCANE VOLJET A NE SAMO DERS I NA TUDJA LEDJA ZIVET.KADA TI ONI STO TE NAJBOLJE POZNAJU NISU ZADOVOLJNI SA TOBOM mislim roditelji ,onda nesto nije u redu.ZATO BRATE TREBA NESTO RADITI VIDIS KAKO NAS MUFTIJA EFENDIJA I MEDRESA I FAKULTET I STA SVE DA NE NABRAJAM:E TO TREBA DA TI JE UZOR.URADIO JE ZA PAZAR KO ISABEG ISAKOVIC.A DA JE BIO NA UGLJANINOVO MESTO PAZAR BI BIO JOS VECI CENTAR.ZATO PAZI KO TE VODI TREBA DA PROGLEDAS ISPOSNISTVO JE ZABRANJENO U ISLAMU.

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

Datum registracije: 25.01.2006

• Poruku poslati

11

Utorak, 21. Februar 2006

Spain brate,
ti si izggleda posten momak ali manipulisu tobom u ime ciljeva koje su prikrili nekakvim njihovim islamom.
Tebi neke stvari nisu jasne. Procitaj malo sta je nacionalna manjina, sta je konstitutivan narod pa dodji da pricamo i ahbabski pijemo kahvu.
Videces da koalicija Suljo kostunica-milosevic rade protiv muslimana i bosnjaka

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

Datum registracije: 02.09.2005

• Poruku poslati

12

Utorak, 21. Februar 2006

selam

hasime dje pijes ti kahvu reci mi pa da ja dodjem da je popijemo i muhabetimo. mozda me i ubedis u suprotno pa ako si u pravu sevap ti je brata muslimana okrenut na pravi put.

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

13

Utorak, 21. Februar 2006

Citirano

Orginalno od edin
brate ti si izgleda veliki dersadzija .Sve ders pa ders .ne treba brate kriti se iza islama.ODLIKA EFENDIJA JE DA IMAJU CILJ I DA BUDU USTRAJNI NA TOME .A NE KO NEKI TRC U TURSKU ,PA SARAJEVO .PA BEOGRAD,STALNO NA PRAG PA TAMO PA VAMO PA SADA MIJENJAJ POLITIKU PA SADA PUHA OD TUDA SAVI SE PA OPET SE SAVI.DOSTA JE BILO A PREVRSILO MERU SA SKIDANJEM ZASTAVE,RADI FOTELJA.TREBA SE OBRAZOVAT ZAVRSIT NA VREME FAKULTET NE BIT PARAZIT.PAZITI UKUCANE VOLJET A NE SAMO DERS I NA TUDJA LEDJA ZIVET.KADA TI ONI STO TE NAJBOLJE POZNAJU NISU ZADOVOLJNI SA TOBOM mislim roditelji ,onda nesto nije u redu.ZATO BRATE TREBA NESTO RADITI VIDIS KAKO NAS MUFTIJA EFENDIJA I MEDRESA I FAKULTET I STA SVE DA NE NABRAJAM:E TO TREBA DA TI JE UZOR.URADIO JE ZA PAZAR KO ISABEG ISAKOVIC.A DA JE BIO NA UGLJANINOVO MESTO PAZAR BI BIO JOS VECI CENTAR.ZATO PAZI KO TE VODI TREBA DA PROGLEDAS ISPOSNISTVO JE ZABRANJENO U ISLAMU.

Meni je samo chudno SHTO TEBE OVDJE NIKO NE BANIRA!! (o)
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

• Poruku poslati

14

Srijeda, 22. Februar 2006

Resko brate,

nemam nikakvog interesa od ove ili one stranke, ali ne mogu da podrzim opciju koja nas Muslimane Bosnjake stavlja u polozaj manjine u zemlji koja je nasa Sandzaku.
Mene ne mogu da prevarei da kazu evo dobro nam je imamo dva zamjenika ministra dva poslanika, prave put srbima u sandzaku, prave zatvor....HALO jesmo li mi maloumni da vjerujemo to.
Trenutno najbolja platforma koja je ponudjena u Sandzaku je Dzemail Suljevic
- Bosnjaci konstitutivan narod i Sandzak celovit
Pristajanje na manjinu je izdaja. Ako ne mozemo resiti onda da se povucemo i da bojkotujemo sve......
Lako je inatiti se, i govoriti ovo ili ono. Da vidimo ko je sta uradio .......
Selam

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

15

selam

pa hasime hoces da ti dam pistolj pa kad si toliki junak idi sa tvojim dzemom pa napadni beograd. nemoj solit pamet narodu ovdje razmisljaj kako razmisljas ali za sebe, nemoj glasat koga nevolis i to je to. a najbolje ti je da radis stvari od kojih zivis od kojih hleba jedes, a pusti politicara nek vodi politiku, i onako ti si beznacajan u ovom gradu ti si jedan mali covjek kojeg niko ni za sta nepita. a opet ako mislis da me mozes ubediti u suprotno recimi gdje hajes da pijes tu kahvu pa da sednemo i razgovaramo. mozda me ubjedis da glasam za tvojeg dzema, koji ima toliko glasova da svi njegovi glasaci mogu da stanu u jedan pomanji kombi, pa rekoh mozda ga pojacas sa jos nekim glasom da napuni makar autobus glasaca.

Hasim

Početnik

(10)

• »Hasim« je muško

• Poruku poslati

16

Resko,

kao da seselj iz tebe prica vidi se da je koalicija ARKAN-UGLJANIN-MISLOSEVIC-KOSTUNICA dosta uticala na tebe.
Dosta je nama vise Sejda Bajramovica da glasaju kad ih pozovu
A nase vrijeme je doslo.

tako moj Resade nemoj da nasedas i da siris demagogiju

resko

Početnik

(10)

• »resko« je zabranjen

• Poruku poslati

17

selam

iz mene kao da seselj govori tako kazes a podrzavas dzema suljevica. pa nije suljo u koaliciju sa seseljem i milosevicem u SJENICI i nije postavio sa podpredsjednika sjenice KARLICICA amidju ozloglasenog arkanovca i DB-ovca inspektora KARLA koji je pobijo i malteritirao pola sandzaka. njega je postavio taj tvoj veliki dzemo suljevic. ali hvala Allahu taj dzemo suljevic u pazaru nema glasaca i najmanji kombi da napuni. treba da znas da vas je mnogo malo hasime. treba da znas da narod sandzaka nije za seselja, i da im taj vojvoda iz haga komanduje sandzakom preko svojih jataka kao sto su dzemo suljevic rasim ljajic i azem hajdarevic

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Hasime, pogledaj malo kako se izrazavas. Svaka ti je rijec po pravilu za ban i nekulturna. Da ne kazem neislamska, jer bi to bilo grubo. Vjerujem da ti imas svoje misljenje, to tvoje misljenje pokusaj malo drugacije artikulisati i predstaviti. Pokusaj u tom svojem izlaganju nekako zaobici napade na druge muslimane, jer svaki vid napada na muslimane je smutnja i razdor. Dakle, bori se ti za svoje misljenje, ali nemoj preko ledja drugih. Dakle, ako mislis da treba da se trenutno izjasnimo kao narod, a ne manjina, a ti govori o tome, objasnjavaj tu ideju ljudima, ali nemoj napadati one koji misle da treba da smo manjina u ovom vremenu i prostoru.

Meni je zao sto je Bosnjacima tako niska politicka svijest, pa su navilkli da sve sto propagiraju propagiraju na napadu nekog. Neko se mora lincovati, neko se mora ubiti, neko se mora protjerati, neko se mora osuditi, itd. A kada ih pitas o ideji, o necemu konkretnom i konstruktivnom tu su slabi i tu nemaju toliko daha koliko imaju elana i snage za napadanje nekoga i ljaganje nekoga.

Ko imalo vodi borbu sa sobom i trudi se da bude sto bolji musliman on se trudi da radi djela kojim ce Allah dz.s. biti zadovoljan i nema za cilj dunjaluk. Ko ovako postupa njegova svijest ne moze pasti tako nisko da svoje ideje propagira preko ledja drugoga, da nesto postize tako sto ce napadati drugoga. To nije dobro djelo sigurno.

Ako ti volis da konstruktivno pricas onda sam ja uvijek za tursku kahvu i za turski caj da popijemo i o svemu promuhabetimo, medjutim, ako bi ti poceo nesto destruktivno da govoris, bez da vodis dijalog nego samo da me ubjedjujes, onda bih te ja napustio u takvom muhabetu.

Dakle, bujrum, reci mi privatnom porukom ko si i gdje cemo popiti tu kahvu i nije problem.

Eto spomenuo si Dzemaila Suljevica i njegovu politiku. Govori nam o njemu, propagiraj njegove ideje, ali nemoj napadati nikoga. Ocigledno je da je veoma tesko o necemu pricati, a da se niko ne napada. Hajde probaj pa ces vidjeti kolko je tesko. :)

Nemoj padati ovako nisko i jesti meso brace muslimana, tuzno je i zalosno vidjeti da musliman tako nisko moze pasti.

Bil hair...

Hvala.

edi

Početnik

(10)

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

19

ders MI SMO UMET NAROD

SVE JE SA OVIM RECENO

Spain

Profesionalac

(10)

• »Spain« je muško
  • »Spain« je zabranjen

• Poruku poslati

20

Super je to, samo nemoj to ostvarivati preko ledja drugih i sve je okej.

Hvala.

Social bookmarks