Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Optimus

Zlatna sredina

(10)

• »Optimus« je muško
  • »Optimus« je autor ove teme

Datum registracije: 17.04.2007

• Poruku poslati

1

Utorak, 21. August 2007

NVO aktivisti na forumu?

Zelo bih da znam ima li na forumu aktivista iz lokalnih Nevladinih organizacija?
Ako ima, molio bi ih da se predstave (ne mora ime i prezime, dovoljan je nick) i da nam kazu cime se bavi njihova NVO.
Nemoj ništa silom, uzmi veći čekić!

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Utorak, 21. August 2007

Udruzenje zena i majki "ANNA" - bavi se edukacijom zena putem radionica i predavanja iz oblasti psihologije, ginekologije i pravne pomoci, neretko i edukacijom omladine na te teme, borbom protiv trgovine ljudima i humanitarnim radom kada se dodje do sredstava koja mogu biti podeljena onima kojima je to potrebno, itd.

Zajedno Protiv Droge (ime objashnjava sve)

A shto pitash? ;)

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

hesen

Početnik

(10)

• »hesen« je muško

Datum registracije: 20.05.2004

• Poruku poslati

3

Utorak, 21. August 2007

hesen
NVO RE-AKCIJA
Promocija, dijelenje linfleta i anketiranje gradjana pocece u Septembru.
Trenutne aktivnosti se obavljaju u bolnici, privatnim ordinacijama, razgovor sa pacijentima.
Nasi aktivisti "Spijuniraju" kako se pacijentima uzima novac, salju se u privatne ordinacije,svoje ili kolege.
Kako se u toku radnog vremena "trci" u privatnu ordinaciju i vraca ju se.
Posebno prate kako rukovodstvo bolnice radi privatno i to neprijavljeni.
Sve ce to uskoro biti prexentovano na TV.

II OSNOVNI CILJEVI I ZADACI
Član 5.
Društvo obavlja aktivnosti iz oblasti zdravstva.
Ciljevi i zadaci Društva su:

• Promocija prava pacijenata i postupaka zaštite pacijentovih prava;
• Delovanje protiv nesavesnog i nestručnog rada u zdravstvenoj službi;
• Zalaganje za dužnu lekarsku profesionalnost prema svakom pojedincu;
• Delovanje protiv primanja mita, trgovine ljudima i/ili delovima ljudskog tela i drugih nezakonitih aktivnosti zdravstvenih radnika;
• Zalaganje za pravilan i efikasan rad Lekarske Komore Srbije (LKS) i poštovanje lekarskog kodeksa;
• Uspostavljanje i vođenje evidencije slučajeva loše medicinske prakse;
• Podrška uspostavljanju rada u zdravstvu po principu individualne odgovornosti, nagrade i sankcije;
• Zalaganje za bolju organizaciju rada zdravstvenog osoblja;
• Delovanje protiv nedostojanstvenog odnosa prema pacijentima;
• Savetodavne aktivnosti pacijentima i pomoć pri ostvarivanju prava na naknadu štete usled loše medicinske prakse;
• Uspostavljanje odgovornosti bolničkog personala koje nema status lekara;
• Građanska kontrola rada nadležnih organa u postupku ostvarivanja prava pacijenata;
• Analiza pozitivnog zakonodavstva i predlaganje novih i/ili izmena i dopuna postojećih propisa u cilju poboljšanja položaja pacijenata i sistemu zdravstvene zaštite;
• Komunikacija i koordinacija rada sa zdravstvenim službama, lekarskom komorom i nadležnim institucijama;
• Udruživanje i saradnja sa istim ili sličnim organizacijama u zemlji i inostranstvu;
• Saradnja sa privrednim i vanprivrednim organizacijama i institucijama u cilju ostvarivanja ciljeva i zadataka Društva.

LIFLET

LEKARI – NAROD NAM UMIRE I VASOM KRIVICOM

Istina je da se kod nas i samo kod nas u zdravstvu -pre svega desava nedopustivo:

1. Nehumanost
2. Nesavesnost
3. Neorganizacija
4. Nemoralnost
5. Nedostojanstveno ophodjenje prema gradjanima-pacijentima
6. Nepostovanje osnovnog prava svakog coveka-nevezano sa staroscu-na zivot

Istina je da je to opste poznata javna tajna, da tu i tamo nesto i procuri u javnost i da je vecina spremna da ne vidi nesto sto zaista nije prijatno videti,i da ne prica o ruznim temama. Ali, zatvaranjem ociju,gusenjem svesti i savesti ne pobijamo cinjenicu da tako nesto postoji i proteze se od porodilista-pedijatrije do gerijatrije.

Istina je da nam umire mnogo mladih ljudi, da nam groblja sve vise lice na gradove ciji porast „stanovnistva“ napreduje vrtoglavom brzinom,a niko se ne pita –zasto.

Istina je da zivimo u zemlji u kojoj se godisnje radja oko 80 000 dece, a umire oko 100 000 ljudi i da se u trenutcima
najvece srece ili najvece nesrece profitira na najnehumaniji i najtuzniji nacin.
Istina je da zivimo u gradu (Novom Pazaru) gde je zdrastvena stanje stanovnistva katastrofalno.
Vek starosti je smanjen za 6 godina u odnosu od pre 20 godina

Istina je da ni u jednoj civilizovanoj zemlji ne postoji nista sto ide ispred elementarne brige i borbe za svaki ljudski zivot.

Istina je da ce biti jos mnogo ovakvih tuznih i zdravoj ljudskoj pameti neshvatljivih istina, sve dok se ne uvede ili ne profunkcionise rad u zdravstvu po principu individualne odgovornosti, nagrade i kazne. Dok se ne uvede bonus-malus sistem na osnovu koga ce biti formirana plata ili oduzimanje licence za rad sa trajnim gubitkom radnog mesta.

Istina je da smo svi mi potencijalni pacijenti i da je sramota ziveti u drustvu u kome se mora traziti veza pre odlaska kod lekara, da bi bili adekvatno primljeni,saslusani i shodno tezinom naseg stanja leceni.

Na koji nacin,kako,koliko brzo i da li uopste se stvari menjaju zavisi samo od nas,a boljitak u svakom pogledu se ne moze sastojati od akcije drugih, nego samo od nase re-akcije.

Iz zelje za jednim boljim,humanijim, sigurnijim sutra za sve nas inicirala sam osnivanje Udruzenja gradjana re-akcija koje ce se baviti aktuelnim problemima
gradjana ovakve i slicne prirode i molim Predsednika,Ministra zdravlja, Vjerske zajednice sve vladine i nevladine organizacije,Udruzenja,sluzbe i ustanove koje se bave ovom problematikom,kao i medije i svakog gradjanina ove zajednice ponaosob da preduzmu sve sto je u njihovoj moci za jednu brzu re-organizaciju prevashodno u zdravstvu, jer nemamo vremena za gubljenje ni ljudi za umiranje!

NVO RE-AKCIJA
Opstinski odbor Novi Pazar

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

4

Utorak, 21. August 2007

Ja sam iz organizacije " Zajedno protiv droge".
Da vas ne davim celim programom jer to niko nece da cita.ukratko.

Mi smo NGO koja postoji vec neke 2-3 godine, odnosno od one protestne setnje na kojoj je veliki deo nase omladine ucestvovao.

Nas osnovni cilj je borba protiv narkomanije, pomoc obolelima , prevencija pomocu edukacije , sporta i drugih aktivnosti.
Ko ce da se raspita bujrum,ko ce da se uclani, bujrum.
A specijalni bujrum za sve one koji zele biti sponzori
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

siyah kalem

Zlatna sredina

(10)

• »siyah kalem« je muško

Datum registracije: 10.04.2007

• Poruku poslati

5

Utorak, 21. August 2007

Onako uzgred:

Amaaan sta dozivesmo da imamo asocijaciju za borbu protiv narkomanije.Ono svaka cast ljudima koji su je oformili i koji deluju u njoj, moja reakcija nije upucena njima vec vremenu u kojem zivimo i realnosti koja je nazalost postala nasa stvarnost...
Prije samo desetak godina to je bilo nezamisliva pojava u nasem kraju a narkomane sam prvi put video u Sarajevu na nekom Hevy metal festu i bio sam uzasnut njihovim izgledom i ponasanjem... X(
Da nam Bog pomogne...

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

6

Srijeda, 22. August 2007

Citirano

Orginalno od Jahja
Ja sam iz organizacije " Zajedno protiv droge".
Da vas ne davim celim programom jer to niko nece da cita.ukratko.

Mozes li nas malo upoznati sa vasim aktivnostima zadnjih godinu dana?
Kako mozemo pogledati program, postoji li sajt? Gdje su vam kancelarije? Broj telefona, itd...

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

7

Srijeda, 22. August 2007

Pa nasa najveca akcija je taj protestni skup.
Sada akcija koja je trenutno u toku je u dogovoru sa osnovnim i srednjim skolama o obrazovanju mladih o tom problemu. A druga akcija posto se smatra da u nasem gradu ima preko dve hiljade uzivaoca droge, a ja sam optimista po drugim podacima je mnogo vise, pokusavamo da dobijemo kliniku za odvikavanje od narkotika. Pored toga stalno saljemo nase clanove na razne seminare kako bi se upoznali sa takvim organizacijama iz drugih zemalja kao sto je JUVENTE iz Norveske ili nas bratski LINK iz Bosne. Ja sam bio u Sarajevu i mogu ti rec da je odlicno.
Postoje ideje da i mi pokusamo nesto tako.
Nasa organizacija je jedina ovakve vrste u Srbiji i mi smo oficijalni predstavnici Srbije, a iz Pazara smo tako da je veoma mocno.

Broj naseg glavno komandujuceg je
0638103330. Ime mu je Satko.
Kancelarija je u privatnoj firmi naseg direktora Satka. Ako te interesuje jos nesto bujrum pitaj.

Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Social bookmarks