Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško
  • »hadalj« je autor ove teme

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 20. Oktobar 2004

o Moderatorima

puno nas nekada nije zadovoljno moderiranjem ovog naseg Foruma, tako da ne bi bilo ovde nekog autokratskog rezima predlazem da se otvori mali kutak gde bi svi mogli napisat nesto sto nam nije po volji a tice se Moderatora (o Adminu se ne bi bas usudio otvarat teme :D ).

Molio bi da se ne brisu postovi, bar oni koji se nadju ovde, jer ukoliko uskracujemo konstantno pravo glasa pojedincima, onda znamo sta se desava R E V O L U C I J A

Ovo bi doprinelo i samom kvalitetu foruma, jer po nekada mozda ni sam Moderator nije svestan da cini nesto lose, tako da bi se ovde mogle otvorit oci pojedincima; Mogli bi uvesti i ocenjivanje Moderatora, a i onako mi nije jasno kako to da pojedinci koji imaju ocenu ispod 6 mogu i bit na toj funkciji, kad to znaci da ga vecina clanova ne begenise.
malo za promenu

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

2

Četvrtak, 21. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

Odlicna tema, i mislim da je ovaj prijedlog sa ocjenjivanjem odlican. Treba samo odrediti granicu ispod koje ako ocjena nekog Moderatora padne treba da se mijenja. To je pravo rjesenje, to bi bila ko neka vrsta glasanja. A kada se smijeni jedan Moderator da se domah dadnu prijedlozi za novog i da clanovi Foruma glasaju i tako se postavi novi. Ovo je po meni fer i korektno.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Moderatori su se do sad postavljali ovako:

http://forum.novipazar.org/thread.php?th…87&boardid=60#6

a tako ce i ostati ;)
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

Datum registracije: 06.10.2004

• Poruku poslati

4

Citirano

Orginalno od hadalj
Molio bi da se ne brisu postovi, bar oni koji se nadju ovde, jer ukoliko uskracujemo konstantno pravo glasa pojedincima, onda znamo sta se desava R E V O L U C I J A

Jel' mislish na onu francusku "burzhoasku" revoluciju. Ma pusti se ti tih folova, samo diktatura. Znachi UDRI BRUCE LEE, CEPAJ BRUCE LEE, POBI GI SVI X( :)) :)) :))
"Svi oni koji su nas izbacili iz ustava neka dobro znaju da mi sa ove zemlje ne idemo nikuda, od istih smo minerala sachinjeni kao i ona i samo su nam njeni plodovi slatki. Mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko i oni nas poshtuju"

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

5

Bilo bio doista greska postaviti za forum politika nekog koji je tvrdokorni clan bilo Suljove ili Rasimove ili neke druge partije, nekog koji bi iznosenje kritika na predsjednika njegove partije zabranjivao, brisao i davao opomene

Takodje za forum religija, greska je postaviti nekog tvrdokornog pripadnika neke sekte, koji bi svaku kritiku njegovog alima ili njegove wehabijske idologije shvacao kao napad na islam, i zbog toga zabranjivao takvo pisanje, brisao postove i davao opomene.

A upravo su wehabije poznati kao takvi tvrdokorci i bukvalisti, gdje glava ljeti za najmanju razlicitost u misljenju
Nedaj te da se forum religija pretvori u njihov Novi Afganistan, gdje oni mogu sibati i ubijati svakog ko misli razlicito od njih. Nedajte da se to desi, jer na kraju u takvom Afganistanu niko osim njih (i onih koji to moraju) nece zeljeti zivjeti

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

6

Znaci li ovo Admine da se ti pitas a ne clanovi Foruma?

Ovom prilikom cu pozvati sve clanove Foruma da se aktivno ukljuce u ocjenjivanje clanova Foruma, da bi ocjene bile sto realniji prikaz stava clanova Foruma. Fala.

I jos jedan prijedlog imam, zbog novonastale situacije bilo bi dobro i realno da se ukine ono ogranicenje o mogucnosti glasanja, tj. davanja ocjene korisniku onom cija je ocjena niza od 5. Vjerujem da ce se ovim dobiti na relanosti. Fala.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Arhitetkinja

Zlatna sredina

(10)

• »Arhitetkinja« je žensko
  • »Arhitetkinja« je zabranjen

Datum registracije: 22.09.2004

• Poruku poslati

7

Po mojem misljenju moderatori bi trebali imati ulogu izvrsitelja zelja clanova a svaki bi clan ako cemo pravedno treba imati pravo za predlog brisanja nekog posta Predlazem zbog toga da se otvori jedna posebna tema a u njoj anketa u kojoj bi se mogao onda svaki clan izjasniti samo jednim glasanjem dali to sto tu bude predlozeno treba izbrisati ili ne. Konacna odluka bi morala biti bazirana na absolutnoj vecini. Ovakvim sistemom svi bismo imali aktivno ucesce i nadam se manje onih sto bi se osecalji ugrozenim od strane moderatorske samovolje. Kad vecina odluci prirodno je da svako mora to prihvatiti.

Znaci ovako Pravilnik foruma bi bio nesto kao ustav. Clanovi kao savetodavalci a Moderatori egzekutori :D

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

8

Citirano

Orginalno od hadalj
.... R E V O L U C I J A

Ovo bi doprinelo i samom kvalitetu foruma, jer po nekada mozda ni sam Moderator nije svestan da cini nesto lose, tako da bi se ovde mogle otvorit oci pojedincima; Mogli bi uvesti i ocenjivanje Moderatora, a i onako mi nije jasno kako to da pojedinci koji imaju ocenu ispod 6 mogu i bit na toj funkciji, kad to znaci da ga vecina clanova ne begenise.

Dakle hteli vi to da priznate ili ne, svi smo mi koliko toliko ( neko manje neko više) vaspitavani u duhu socijalističkog samoupravnog društva i spremni smo ga uvoditi svuda, bilo da je reč o Forumu, Skupštini grada, Mešihatu IZ, itd. itd. :D

A što se tiče ocena Moderatora i ovog pitanja koje je postavio samozvani Hadalj o moderatorima sa ocenom ispod 6- pokušaću da dam svoje mišljenje. Svakako, na prvi pogled deluje nejasno ali nije i nelogično. Dakle ocenjivanje podrazumeva celokupnu aktivnost na forumu, a ne samo u forumima koje neko moderira. Dakle sasvim je logično i moguće da je neko istovremeno odličan moderator iz oblasti koje moderira a da pri tom po drugim pitanjima nema baš dovoljan broj istomišljenika koji bi visoko (o)cenili njegovo mišljenje.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

9

Citirano

Orginalno od Gerilac
I jos jedan prijedlog imam, zbog novonastale situacije bilo bi dobro i realno da se ukine ono ogranicenje o mogucnosti glasanja, tj. davanja ocjene korisniku onom cija je ocjena niza od 5. Vjerujem da ce se ovim dobiti na relanosti. Fala.

Hmm. Nisam siguran. Dobro, to je predlog, ali treba biti oprezan. Možda neko solomonsko rešenje i prag spustiti na 4? Verovatno bi bilo jako interesantno prikazati prosek i broj ocena koje je nek član podelio po forumu. Uz ocenu koju si dobio stoji i ocena koju si dao. A? Kako vam ovo zvuči?
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

• Poruku poslati

10

Ja sam za prijedlog da se dakle ukine ogranicenje za glasanje totalno, jer bi to bila pravo realna slika. Obrazlozenje: moze da se djesi da recimo pripadnici jednog tabora prvi glasaju od pripadnika drugog tabora i na taj nacin svim pripadnicima drugog tabora ocjena bude ispod granice mogucnosti ocjenjivanja. A ako bi i oni glasali onda je veca vjerovatnoca da ce ocjene drugog tabora biti vece, a ocjene prvog manje. Tu je glavni problem. Pa i ako se probije neki od pripadnika drugog tabora iznad prosjeka sta moze on jedan uciniti??? Ne moze podici prosjecnu ocjenu svojih jer je sam i na taj nacin se djesava jedno nepravedno gusenje. Fala.

A sto se tice ovog prijedloga kojeg je predlozio Djordje ne bih se sa njim slozio jer bi takav otvoren prikaz ocjena korisnika jos vise pojacalo razdor i mrznju kod clanova. Bolje je da ostanu skrivene i da se fino svako zadovolji ocjenom koju vidi ispod svojeg nicka.

Sanse, radi se o tome sto ti izgleda u svojoj glavi taj faktor izbacujes i gledas na njega kao na neki faktor koji narusava realnost. Ja se ne slazem sa tim zbog mojeg ubjedjenja. Jer kod mene je duhovni svijet stariji od materijalnog, tako da za mene djesavanja u duhovnom svijetu su ona realna a ova dunjalucka su za mene irelevantna, dakle nisu nikakav faktor odlucivanja i zakljucivanja. Tako da kada ti iz tvojeg svijeta na ovo sve gledas naravno je da ces takav zakljucak i izvjesti, medjutim iz moje perspektive je skroz drugacije, tj. sasvim suprotno.

Jos uvijek ocekujem odgovor od Admina na moje postavljeno pitanje, da li on odlucuje na ovom Forumu ili clanovi??? Samo eto da se zna, nista drugo.

Allahimanet.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

11

Citirano

Orginalno od Gerilac
Jos uvijek ocekujem odgovor od Admina na moje postavljeno pitanje, da li on odlucuje na ovom Forumu ili clanovi??? Samo eto da se zna, nista drugo.

Kao da si od juce na forumu pa ne znash :D

Da te podsetim:
http://forum.novipazar.org/thread.php?th…leid=5&page=1#2
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

12

Citirano

Orginalno od Gerilac

Ja sam za prijedlog da se dakle ukine ogranicenje za glasanje totalno, jer bi to bila pravo realna slika. Obrazlozenje: moze da se djesi da recimo pripadnici jednog tabora prvi glasaju od pripadnika drugog tabora i na taj nacin svim pripadnicima drugog tabora ocjena bude ispod granice mogucnosti ocjenjivanja.

Eh jes sad, :D :D :D

Kaki bre tabori, na sta se vi to tripujete, mozda ti imas tabor, al ne znam ko je to sa druge strane, ene tebe oceni trijes ljudi i opet nemas veci prosek od 5, pa bolje se zamisli sto, no prebacivat sve na suprotni tabor. Sigurno te je tvoj tabor fino ocenjivo, il je bar tako moralo bit, il si se ti nado tako, al opet slaba ti fajda. Ne verujem da ima kaka zavera protiv tebe il protiv Hadzija i sve to samo zato sto si u SDA, ko da ste jedini, ima tu i drugija pa nemaju tako lose ocene. Vi se mlogo sekirate za to, evo i ja sam puno puta bio otvoren pa nemam 4 no bogomi 8, znaci da nije bas sve do tabora i zavera. Ipak ima neki moral, bar je kod mene imao, ne nzam kako je kod vas. Ja one ocene koje sam dao nikada nisam menjao i ako se ne bih sa vremena na vreme slagao sa pojedincima, ali nije mi padalo na pamet da svaki drugi dan dajem Keceve il ih penjem na trojke, shodno proseku clana. Sam danas mi bi posebno drago da vidim da neke moje ocene mogu da znacajno promene prosek pojedinaca, pa tako neki predju lagano iz crvenog u zeleno il obratno. E to ne radim, zamisli sad nesto se naljutim na neki tvoj post i onda ti zvoknem 1 i ti ode u crveno. he he he, sigurno ima toga, al ja sam za fer ocene

Opet kazem, meni je dobra ideja ovo da ispod 5 ne ocenjujes, jer po nekima je obraz ka djon, te bi cim sidju ispod 5 trkom delili Keceve, umesto da se zamisle i poboljsaju tako da ocena moze da se promeni i onda izadje iz rupe.
Evo ti si Gery ocit primer toga, jedno vreme dok si krenuo fino ocena ti skakala, pa posle se opet naljutis i narod to vidi te ocena pada. Stvarno ja ne verujem u tabore i SDA zavere, mozda ima par takija al tesko da bi mogo nabrojat njih 30. Tako da nije lose ko ovo dosad, i ja i dalje mislim da su ove ocene merodavne, mada ih neki ne priznaju onda kad im ne idu u prilog.
malo za promenu

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

13

Petak, 22. Oktobar 2004

Originalno od HADALJA

Citirano

Ne verujem da ima kaka zavera protiv tebe il protiv Hadzija i sve to samo zato sto si u SDA, ko da ste jedini, ima tu i drugija pa nemaju tako lose ocene. Vi se mlogo sekirate za to, evo i ja sam puno puta bio otvoren pa nemam 4 no bogomi 8, znaci da nije bas sve do tabora i zavera. Ipak ima neki moral, bar je kod mene imao, ne nzam kako je kod vas. Ja one ocene koje sam dao nikada nisam menjao i ako se ne bih sa vremena na vreme slagao sa pojedincima, ali nije mi padalo na pamet da svaki drugi dan dajem Keceve il ih penjem na trojke, shodno proseku clana.

Drago mi je ipak sto su ovde neki u pravu, kazes da se ne vodi racuna ko je gde, a dobro si informisan ko je u kojoj stranci na forumu i kakve su mu ocene...
Meni ovo delije kao da sam sebe demantujes...

P.S.
Ipak mislim da je slobodna volja u sustini bitisanja na forumu, tako da se niko ne moze protiv svoje slobodne volje sa njega udaljiti...

Pozdrav

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

• Poruku poslati

14

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
E to ne radim, zamisli sad nesto se naljutim na neki tvoj post i onda ti zvoknem 1 i ti ode u crveno. he he he, sigurno ima toga, al ja sam za fer ocene

Neki to rade, ko shto kazhesh. Moram da kazhem da je Gerilac najochitiji primjer za "objektivno dvoumljenje" ljudi sa ovog foruma koji su ga ocenjivali, pa neka bude da je ovo on pod drugim nickom :)) :)) :))

Citirano

Orginalno od hadalj
evo i ja sam puno puta bio otvoren pa nemam 4 no bogomi 8

Ma ti si legenda, ODLIKASH, shto bi rekli :)) :)) :)) :P
"Svi oni koji su nas izbacili iz ustava neka dobro znaju da mi sa ove zemlje ne idemo nikuda, od istih smo minerala sachinjeni kao i ona i samo su nam njeni plodovi slatki. Mi chemo ovu drzhavu i ovaj ustav poshtovati onoliko koliko i oni nas poshtuju"

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

15

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od hadzied
Drago mi je ipak sto su ovde neki u pravu, kazes da se ne vodi racuna ko je gde, a dobro si informisan ko je u kojoj stranci na forumu i kakve su mu ocene...
Meni ovo delije kao da sam sebe demantujes...

Pa ne Hadzi no to more da bude koincidencija, da jednostavno ti koji su u SDA mozda imaju i drugih mahana koje se ljudima ne svidjaju. Inace kolko sam dosad mogao zakljucit vi iz SDA ste u apsolutnoj vecini, jer ja vido sam par simpatizera drugih stranaka, ne uzimajuci u obzir one koje vi sami klasirate kako vam se cefne i to sam zato sto nisu uz SDA.

A sto se tice odlaska, to su opet tvoja namerna il nenamerna izvrtanja cinjenica. Stvarno ne znam ko je pricao o tome da neko mora da napusti forum. Sve su ove diskusije da mi koji smo ovde budemo jos prijatniji i na opste zadovoljstvo svija nas. Zato i sva ova diskusija da bi otklonili ono sto nas uznemirava.
malo za promenu

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

• Poruku poslati

16

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od hadalj
Zato i sva ova diskusija da bi otklonili ono sto nas uznemirava.

Ma nego shta, od svega shto je uklonjeno su moji postovi na ovoj temi, a vjerujem i postovi josh "nekih" ?(

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 22. Oktobar 2004

pa upravo to, mora da su nekog uznemiravali :D
malo za promenu

KZK

Početnik

(10)

• »KZK« je muško
  • »KZK« je zabranjen

• Poruku poslati

18

Petak, 22. Oktobar 2004

Pa ako nekog to uznemirava onda je trebo temu da nazove "podrzhite moderatore ili ima da vas nema". Ne znam shto bi se lagali i nazivali stvari onakim kake nisu ?(

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Gerilac
...

A sto se tice ovog prijedloga kojeg je predlozio Djordje ne bih se sa njim slozio jer bi takav otvoren prikaz ocjena korisnika jos vise pojacalo razdor i mrznju kod clanova. Bolje je da ostanu skrivene i da se fino svako zadovolji ocjenom koju vidi ispod svojeg nicka.

...

Ne, ne i sto puta ne. Ne da se vidi ko je kome dao koju ocenu, već da se vidi prosečna ocena koju je neko podelio i eventualno broj ocene. Nikako ko je koga kojom ocenom ocenio. Nikako...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

PAUK_

Profesionalac

(10)

• »PAUK_« je muško

Datum registracije: 27.08.2002

• Poruku poslati

20

Petak, 22. Oktobar 2004

Interesantno kako meni opade prosek ispod 5, cim sam osudio SDP zbog nasilja i govora mrznje. I sto sam se priklonio onom lideru koji je prvi pozvao svoje simpatizere na mirnu kampanju i isto radio tokom cele...
Dotad sam imao oko 6 ocena, a sad vec neki dvocifreni broj. Nagli (na)pad ocene.
Tako dodjosmo do samog kraja, tj. zakljucka da sve to nikako nema veze sa politikom. xx(
Dijela su uoblicene slike, a nijet sa kojim su cinjena njihov su duh.

Social bookmarks