Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

21

Petak, 22. Oktobar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje, Bosnjaci i Bosnjacad.

E to je vec nesto drugo. Onda je doslo do neshvatanja tvojeg prijedloga sa moje strane. Izvinjavam se.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško
  • »Time_Out|« je zabranjen

Datum registracije: 08.01.2004

• Poruku poslati

22

Petak, 22. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od E-B
A upravo su wehabije poznati kao takvi tvrdokorci i bukvalisti, gdje glava ljeti za najmanju razlicitost u misljenju
Nedaj te da se forum religija pretvori u njihov Novi Afganistan, gdje oni mogu sibati i ubijati svakog ko misli razlicito od njih. Nedajte da se to desi, jer na kraju u takvom Afganistanu niko osim njih (i onih koji to moraju) nece zeljeti zivjeti

Ovo je potvora. Svi znamo da ED nije vehabija niti je stavova Talibana.
Optuzujes ED-a (a vjerovatno i mene) da bi sibao i ubijao svoje neistomisljenike?! Molim moderatore da reaguju na ovakve izjave!
Pozivam vas da osudite ovakvo ponasanje i da javno kazete svoj stav po pitanju ovolikih optuzbi da je ED vehabija, taliban i terorista.
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

23

Petak, 22. Oktobar 2004

Moj stav sam izneo tamo gde sam mislio da je potrebno da ga iznesem, a javno mislim da javno iznošenje stavova o ljudima koje maltene ni ne poznajemo vodi u grijeh. Dakle, mogu se ja slagati ili ne slagati sa nečijim stavom o bilo kojoj temi ali mi ne pada na pamet da iznosim javno svoj stav o njemu, o njegovom verovanju pa još i o njegovom pristupu verovanju....

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

24

Petak, 22. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Naravno da ne mozes znati kakvog je vjerovanja neko na forumu.
Ali mozes da se izjasnis povodom ovolikih optuzbi koje nisu nimalo naivne, jer dobro znamo sta se trenutno desava u svijetu i ko su i na kakvom glasu talibani.
I na kraju postoji neko misljenje koje je formirano druzenjem preko foruma, zar ne?
A oni koji vjeruju i cine dobra djela - oni su, zbilja, najbolja stvorenja (Al Beyyina - Dokaz jasni, 7)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

25

Petak, 22. Oktobar 2004

Pametnom je i išaret dovoljan ili u prevodu:

Javni stav o iznošenju javnih stavova mislim da je dovoljan.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

Datum registracije: 17.10.2004

• Poruku poslati

26

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Time_Out|
Esselamu alejkum!
Ovo je potvora. Svi znamo da ED nije vehabija niti je stavova Talibana.
Optuzujes ED-a (a vjerovatno i mene) da bi sibao i ubijao svoje neistomisljenike?! Molim moderatore da reaguju na ovakve izjave!
Pozivam vas da osudite ovakvo ponasanje i da javno kazete svoj stav po pitanju ovolikih optuzbi da je ED vehabija, taliban i terorista.

Ko to zna da ed nije wehabija. Ili ko to zna da ti nisi wehabija. I znas li uopste sta karakterise wehabije. Znaj da wehabije nemaju rogove ili repove, i ako bi se oni trazi po tome nikad ih niko nebi poznao. Wehabije se pored ostalog poznaju jer je jedino za njih ibn Tejmiuje autoritet, a uz ostalu wehabijesku ulemu (bin Baz, al-Bani, ibn AbdulWehab itd)

A i on kao kao i ti ste se izrazili da su te osobe za vas autoriteti, a on cak koristeci funkciju modreataora brise poruke, zatvara temei i opominje one koji njih kritikuju

sans

Nemora meni niko reci dali je komunist, republikanac, demokrat, wehabija, sufija itd
Dovoljno je da zastupa stavove Marksa i Engelasa, da su mu uzori Lenjin i Staljin i jos ponesto u tom stilu, a da bih zakljucio sta je taj neko (ma i ti bi takodje vrlo dobro zaklucio sta je taj neko, a bez i da ga uistinu licno poznajes)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

27

Petak, 22. Oktobar 2004

A kako bi nazvao onoga koji iznosi neistine?
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

28

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od E-B

Ko to zna da ed nije wehabija.

Eto ja znam da Ed nije vehabija. I zamolio bih te onako bratski da prestanes sa predrasudama i sa sijanjem smutnji medju muslimanima. Najbolje bi ti bilo da u ovom mubarek mjesecu sto vise cinis zikir i tevbu te da radis na zblizavanju muslimana. Cesto mi padne na um rijec Imama Homeinija r.a koji je rekao da oni koji se raspravljaju o sunijama i o sijama nisu ni sunije ni sije. U ovom vremenu kada nam je jedinstvo najpotrebnije ti se raspravljas o tome ko je vehabija a ko je sufija te ko je ehli bejt itd.

Eto toliko nebih da duljim i da ulazim u jalove polemike sa tobom i tebi slicnima.

Gledajte sada kad i mene nazove vehabijom :))

Es selamu alejkum
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

29

Petak, 22. Oktobar 2004

Sandzak

Neznam za tebe jos sta si, nisam pratio tvoje postove

Nego na osovu cega ocjenjujes da ed nije wehabija
Posto ga poznajes u koju grupu muslimana ga ti licno svrstavas i zbog cega

Takodje dali mislis da jednom sljedbeniku hanefi mesheba moze biti autoritet ibn Tejmija, i cime to potkrepljujes

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

30

Petak, 22. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od E-B
Ko to zna da ed nije wehabija. Ili ko to zna da ti nisi wehabija.

Otkud ti znas da je neko vehabija? Otkud ti pravo da napadas tako? Sta hoces da postignes sa ovim?
Jeli ti cilj da ED-u uzmu funkciju moderatora? Jeli ti cilj da nekoga isprovociras? Reci jasno. Ako ti cilj nije plemenit onda bih te molio da se povuces.
Ja te pozivam na mir. Ima puno lijepih stvari koje bi mogao pisati, posebno sada za vrijeme Ramazana.

Ja znam da ED nije vehabija. I znam da ja nisam vehabija, a takodje ni sufija.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

31

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od Time_Out|
Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od E-B
Ko to zna da ed nije wehabija. Ili ko to zna da ti nisi wehabija.

Otkud ti znas da je neko vehabija? Otkud ti pravo da napadas tako? Sta hoces da postignes sa ovim?
Jeli ti cilj da ED-u uzmu funkciju moderatora? Jeli ti cilj da nekoga isprovociras? Reci jasno. Ako ti cilj nije plemenit onda bih te molio da se povuces.
Ja te pozivam na mir. Ima puno lijepih stvari koje bi mogao pisati, posebno sada za vrijeme Ramazana.

Ja znam da ED nije vehabija. I znam da ja nisam vehabija, a takodje ni sufija.

Da ste i ti i on wehabije, vidim iz vasih ideoloskih opredeljenja

Nije mi cilj da nikom uzmem funkciju moderatora, vec da "ed" batali te wehabijske manire, i da prestane da brise sve ono sto se neslaze sa njegovom wehabi ideologijom

Vidis da mi je cilj ipak plemenit

Kazi mi ako vec sebe nesmatras wehabijom, u koju grupu muslimana ti sam sebe svrstavas, i zbog cega

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

32

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od E-B
Sandzak

Neznam za tebe jos sta si, nisam pratio tvoje postove

Nego na osovu cega ocjenjujes da ed nije wehabija
Posto ga poznajes u koju grupu muslimana ga ti licno svrstavas i zbog cega

Takodje dali mislis da jednom sljedbeniku hanefi mesheba moze biti autoritet ibn Tejmija, i cime to potkrepljujes

Znaci ti na osnovu postova izvodis zakljucak ko je vehabija a ko nije, e hajde da vidim na osnovu mojih postova kakav ce ti biti zakljucak u vezi mene.

Slusaj bre gafilju jedan, Allah nas je nazvao muslimanima i mu'minima i trebali nam sada nekakvo drugo ime.

Tesko li onom ko podvaja muslimane na grupe i to podvajanje na grupe i grupice nas je dovelo u ovo stanje u kojem se nalazimo.

Ja jesam u pravnom smislu pripadnik Hanefijske pravne skole a i Ed je to isto. Sto se tice Ibni Tejemije r.a kao i Abdulkadir Gejlanija r.a, ma sve su to dobri Allahovi robovi koji su puno radili na zbijanju safova a malo pricali.

Zbog toga te jos jednom pozivam da se okanes ovoga i da pises hair ili da sutis.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

33

Petak, 22. Oktobar 2004

Ti si najbolji!

Prenosi se da je Musa a.s. rekao Izraeličanima:"Dovedite mi vašeg najboljeg čovjeka!" Doveli su jednog čovjeka i Musa a.s ga upita:"Ti si najbolji od njih?" Čovjek mu odgovori:"Tako ovi smatraju!" Dobro, ti mi sada dovedi vašeg najgoreg čovjeka. Čovjek je otišao i poslije izvjesnog vremena vratio se sam. Musa a.s. ga upita:"Je si li doveo najgoreg?" Čovjek reče:"Jesam." Pa gdje ti je - upita Musa a.s On mu odgovori:"Ja , Božji poslaniče! Nikog ne znam kao što poznajem sebe i svoju dušu." Musa a.s. mu reče:"Ti si, zbilja najbolji!" / Iz knjige Zuhd- Ahmed ibn Hanbel/

i ... bode mi oči

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

34

Petak, 22. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od E-B
Da ste i ti i on wehabije, vidim iz vasih ideoloskih opredeljenja
Nije mi cilj da nikom uzmem funkciju moderatora, vec da "ed" batali te wehabijske manire, i da prestane da brise sve ono sto se neslaze sa njegovom wehabi ideologijom
Vidis da mi je cilj ipak plemenit
Kazi mi ako vec sebe nesmatras wehabijom, u koju grupu muslimana ti sam sebe svrstavas, i zbog cega

Imas pogresnu sliku o vehabijama i sve dalje sto poistice ti je pogresno kao i cilj koji ipak nije plemenit.
Ukoliko bi sebe posmatrao u odnosu na vehabije i sufije (dervise) rekao bih da sam ja negdje na sredini, a Allah dz.s. zna najbolje.

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

35

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od SaNdZak

Znaci ti na osnovu postova izvodis zakljucak ko je vehabija a ko nije, e hajde da vidim na osnovu mojih postova kakav ce ti biti zakljucak u vezi mene.

Slusaj bre gafilju jedan, Allah nas je nazvao muslimanima i mu'minima i trebali nam sada nekakvo drugo ime.

Tesko li onom ko podvaja muslimane na grupe i to podvajanje na grupe i grupice nas je dovelo u ovo stanje u kojem se nalazimo.

Ja jesam u pravnom smislu pripadnik Hanefijske pravne skole a i Ed je to isto. Sto se tice Ibni Tejemije r.a kao i Abdulkadir Gejlanija r.a, ma sve su to dobri Allahovi robovi koji su puno radili na zbijanju safova a malo pricali.

Zbog toga te jos jednom pozivam da se okanes ovoga i da pises hair ili da sutis.

Na osovu onog sto pises mislim da si i ti jedan od pripadnika ibn AbdulWehabovog mesheba

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

36

Petak, 22. Oktobar 2004

:D

Eto sad ti ocekujes da ti se pravdam i da ti se kunem da nisam. Ko si ti uopce i sta je tebi namjera.

JESAM WEHABIJA I JELJ TI KRIVO.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

37

Petak, 22. Oktobar 2004

Mišljenja sam da svako za sebe misli da upravo on ide srednjim putem tako da sam opet mišljenja da ne vredi mnogo s ljudima polemisat o sredini njihovog srednjeg puta već se truditi što više da nađemo neku sredinu tog našeg "najsrednjijeg" puta i da eto idemo njim uz dovu Allahu dž.š. da nas uputi na Pravi put i da nas učvrsti na njemu...

P.S. Ukoliko na našem- "najsrednjijem"- putu ne nailazimo na prepreke u vidu barijera u smislu neslaganja sa Kuranom a.š. i Sunnetom Allahovog miljenika Muhameda a.s. onda hair a ako ne nego malo malo pa preskačemo po nešto... e onda moramo se zapitati - svako za sebe - kuda to idemo ?

i ... bode mi oči

E-B

Zlatna sredina

(10)

• »E-B« je zabranjen

• Poruku poslati

38

Petak, 22. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od SaNdZak
:D

Eto sad ti ocekujes da ti se pravdam i da ti se kunem da nisam. Ko si ti uopce i sta je tebi namjera.

JESAM WEHABIJA I JELJ TI KRIVO.

Ako si, tako brate sta se sramis, mora insan klijestima da ti cupa priznanje

Nije mi krivo

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

• Poruku poslati

39

Petak, 22. Oktobar 2004

Eto jel ti sada cejf na mjestu dok posmatras iz svoje rupe.

I mozes li mi sta?

Eh futo futni sto bi reko nas Bajro, sjedi savi se i ne hadaljaj uz sve postovanje prema samozvanom hadalju.

Jucer si dosao na ovaj forum i izigravas nekakvog alima a ubedjen sam da si teska kategorija neznalice i da si jos neizljecivo bolestan.

I zato prestajem sa tobom da vodim bilo kakvu diskusiju jer nema nikakvog haira. Ti si na ovom forumu sa jasnom namjerom da sijes smutnju medju muslimanima a smutnja i razdor je ono sto meni mnogo smeta i sto mi ranjava srce.

Zato molim Allaha dz.s da te uputi na pravi put ako si od onih koji traze da budu na pravom putu a ako si od onih koji namjreno siju fitnu i fesad medju muslimanima onda u ovom mubarek danu molim Allaha dz. s da te kahru perisan ucini. Amin.

Eto ova moja dova ti je dovoljna sada pred mubarek iftarski vakat!

Time_Out|

Zlatna sredina

(10)

• »Time_Out|« je muško

• Poruku poslati

40

Petak, 22. Oktobar 2004

Esselamu alejkum!

Citirano

Orginalno od SaNdZak
Zato molim Allaha dz.s da te uputi na pravi put ako si od onih koji traze da budu na pravom putu a ako si od onih koji namjreno siju fitnu i fesad medju muslimanima onda u ovom mubarek danu molim Allaha dz. s da te kahru perisan ucini. Amin.

Amin!

Social bookmarks