Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško
  • »emir-RA« je autor ove teme

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 19. Oktobar 2008

Obama - McCain

Možda ne bi trebalo biti pitanje za koga navijate, al nekako se čini da je predsjednik Amerike ustavri predsjednik cijelog svijeta. Posebno nakon ove hipotekarne krize pokazalo se da je ostatak svijeta i te kako ovisan o dešavanjima u Americi, zato što se u svijetu sve kupuje i prodaje u američkim dolarima.

Dakle, šta mislite tko će pobijediti i šta bi svijetu donio jedan a šta drugi kandidat.
Na vatru odgovori vatrom !

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

2

Ovako:
1) Obama bi donio kontinuitet američke politike;
2) McCain bi donio kontinuitet američke politike.
我还记得

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

3

Citirano

Orginalno od MATRIX
Ovako:
1) Obama bi donio kontinuitet američke politike;
2) McCain bi donio kontinuitet američke politike.

:D

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

4

Meni Obama djeluje mnogo postenije. Mislim da on ne bi bio los predsjednik SAD-a, posebno zato sto je crnac. Crnci, bar one koje sam ja upoznala, su jako dobri ljudi. A i djeluje mi jako energicno, za razliku od onog opuzlog koji je klasicni amerikanac....onaj limeni, bezosjecajni, odvratni kao Bus.

Navijam za Obamu. Rekose da mu je otac musliman a majka Amerikanka, a citala sam i da se je izvinio dvijema pokrivenim muslimankama koje je kamerman udaljio sa njegovog mitinga jer su stajale iza Obame i previse se vidjele na snimku.

Stoga a i zato sto je protiv rata u Iraku vjerujem da bi on bio normalniji predsjednik Amerike.
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

5

Ne mozes sestro Altuna tek tako bez dokaza da tvrdis da je neko musliman,"rekoshe" je pretpostavka,a pretpostavka je najveca laz (Allah tako kaze,ne ja).
Ovo ti navodim kao prvu bitnu cinjenicu.Amerika = Centar Kufra.Nema tog normalnog predsednika u takvoj drzavi.To sto je on oterao tog kamermana ili kako se vec to odigralo,uopste mu ne daje za pravo da ga bilo ko od nas simpatise.Slazem se 100% sa Matrixom.A reci cu ti,nije me ni briga ko ce bit predsednik.Rat u Iraku nece prekinuti Obama naravno,riznice Nebesa i zemlje nisu u rukama Obame,Busha,Gejtsa ili Miskovica,Zukorlica,Ugljanina i ostalih (navodim kao primer) nego su u Allahovom posjedu,tako da rat u Iraku prestaje iskljucivo onda kad nasha braca svojim rukama ne oteraju njihove trupe odatle.

Evo jos nesto sto nisi znala:

Shto se tiche Obaminog "liberalizma" to je samo maska, jer ne treba zaboraviti da je istog dana kada je nominovan za predsednika otishao u najvecu sinagogu Amerike sa Hilari Klinton. Ako pogledate i ko je kome davao novac za kampanju videce se da je upravo Obama dobio najvishe od cionistichkih firmi, par puta vishe od Mekejna. Dakle, koji god da se izabere radice za Izrael i bezveze je navijati za te bagre!

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

6

Rekoh ja nešto, al vi me ne slušate, nego trošite riječi :P
我还记得

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2008

Prosla su ta vremana kad su presednici vladali drzavama, tako nesto imas danas samo u severnoj koreji i slicnim drzavama.

Amerikom i ostalim demokratskim drzavama vlada ekonomija, bogati ljudi/familije/firme koje samo jedan cilj imaju, a to jest profit, presednici sluze iskljucivo ko marionete, sad je bitno samo nac jednog kandidata koji ume da prodaje tu politiku, za taj zadatak je Obama ko stvoren, zato mislim da ce i on pobedit.

Edisa

Početnik

(10)

• »Edisa« je žensko

Datum registracije: 26.10.2007

• Poruku poslati

8

Obama je drugi J.-F. Kennedy

Posjeduje charme, stalozen je, nacitan, i ostavlja dobar utisak sirom svijeta, zato mislim da je sposoban da vodi Ameriku, i da joj da bolji ugled nego Bush sto je ili njegov otac. Mada da turu koga god bilo na vlast poslen Busha, bit ce bolji-

A danas svako ko ista razume o politici razume, zna da presednik ko presednik nije taj koji donosi odluke, to rade drugi puno mocniji, a on je samo taj, koji to prenosi svom narodu.

Plasim se samo da nece dugo biti na vlasti, nego da ce mu se isto dogotiti sto je i Kennedy;
Ima Amerikanaca koji nece dozvoliti da ih crnac vodi i predstavlja!

Ja sam 100% za Obama ;)

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

9

Strasno su slicni. Ali ipak bih odabrao Obamu. Ista su to g*vna. Ali ovaj negde u precima ima nesto Islamsko, pa eto neke sitnice odlucise. A i kada bih morao birati izmedju politike demokrata i republikanaca odabrao bih demokrate.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

Edisa

Početnik

(10)

• »Edisa« je žensko

• Poruku poslati

10

A sta to ima veze sa tim sto je Obama islamske vjeroispovjesti?

Amerika nika islamska zemlja.

To jest lijepo kad bi uspelo da covjek Musliman vodi najjacu silu na svijetu, al bil nama bilo milo da neki jevrej ili krscanin budi na vrhu Irana ili Pakistana?

Uostalom vjera nebi trebala da utice na politiku!!! o|

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

11

Niko ne kaze da je Obama musliman. Ja kazem da ima muslimansko poreklo, kakvo necu da ulazim, ali ipak muslimansko.

I strasno je glupo misljenje da vjera ne treba da utice na politiku. To je misljenje krscana i drugih. Nama vjera nije, kao kod njih, odvojena od drugih delova zivota, vec je zivot njen deo. Pa je tako i politika jedan njen deo.

Islam je tacno uskladjen nacin zivljenja, kako treba ziveti, kako se treba ponasati.

A i Poslanik s.a.w.s. nije bio samo vjerski vodja vec i politicki.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

12

Novus Ordo Seclorum

Citirano

Orginalno od PaZaRaC

Amerikom i ostalim demokratskim drzavama vlada ekonomija, bogati ljudi/familije/firme koje samo jedan cilj imaju, a to jest profit, presednici sluze iskljucivo ko marionete,

Ovo je prosta logika.

Znaci vladaju, presednici:

Trilateralne Komisije

SVS- Savet veza sa Stranstvom

Standard oil ( sada ) Exon

Mobile

Cejz Menhetn

Bank of Amerika..........koja je u privatnoj sopstvenosti kao i sve ove ostale kompanije.

Arko

Teksiko....

Jos bih dodao da Familije R & R zadnjih 70-80 godina postavljaju svoje kandidate u oba Tabora.Tako da bilo koji od njih da pobedi, vodice istu politiku....

" Bilen alemlere rahmettir "

Edisa

Početnik

(10)

• »Edisa« je žensko

• Poruku poslati

13

Utorak, 21. Oktobar 2008

Ni ja se neslazem stobom, al necu reci da je to glupo misljenje.

Po mojem vjera nija nista izgubila u politiku, skolu itd.
Mislim da je ona cak koja je uzrok vecina ratova

To mogu da kazem iz izkustva licnog, jer sam odrasla na zapadu, naucila sam kako covek treba da postupi, koji zivi medju dvije kulture, dvije vjere, tradicije...

Svako za sebe treba da zna koliko vjera utice na njegov zivot, al ako vjera bude tvoja jedina thema, i jedini nacin zivota, nikada neces uspjet da se integriras, a kad zivis u inostranstvo to moze da skodi...

Selam :D

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

14

Utorak, 21. Oktobar 2008

@Edisa,
ova tvoja razmišljanja su produkt kompleksa niže vrednosti.
Znaš, danas se integracija ne vrši po osnovu verske i nacionalne pripadnosti, već po osnovu STRUČNOSTI i obrazovnog nivoa!
Integracija o kojoj ti govoriš je zapravo sopstvena degradacija. Nažalost, dobro ti ide...
Naš kompleks inferiornosti nam nameće pomisao da su SAMO ateisti, panteisti i "svaštovjeri" -kulturni, obrazovani, pametni, elegantni, u trendu... Ove "kul ideje" govore dovoljno o onome ko ih nosi!

A evo nešto vezano i za temu: može predsednik Amerike biti čak i petovakatni musliman, al ne vlada predsednik Amerikom!
我还记得

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

15

Utorak, 21. Oktobar 2008

Po američkom ustavu predsjednik ima pravo dva puta da odbije odluke koje se izglasaju u senatu i skupštini a treći puta nema, al zato ima pravo da raspsuti senat i skupštinu, i raspiše nove izbore - nije baš da mu je namijenjena bezazlena funkicja. I onda dalje ne slažem se sa tobom MATRIKS i sa tobom SIMKE da neće biti ama baš nikakve razlike u pogledu na američku vanjsku politiku. Mogu se složiti da neće biti promjene politike prema Izraelu tj prema Palestincima to je, al neke stvari neće rješavati jedan ili drugi kandidat isto - prije svega mislim na naš region ovdje pa onda i na neka druga mjesta u svijetu. I još jednu stvar se mogu složiti sa vama a to je ono što ste vi mislili a na direktan način možda niste spomenuli : Ubijeđen sam kao i mnoog ljudi na ovom svijetu da u Americi postoji tajna policija, ili udruženje koje trenira buduće moguće kandidate i predsjednike, i da svi bez obzira bio demokrata ili republikanac prođu istu školu koju im drže isti učitelji. Konkretno mislim na tajno odruženje LUBANJA I KOSTI možda je neko od vas i čuo za to. Ja sam o njima davno čitao pa nemogu sada da se sjetim puno toga da napišem ali ću pokušati da nađem pa ću staviti ovdje, ali ako neko ima da zna napisati neke pojedinsoti o tom tajnom udruženju neka me preduhitri bit ću mu zahvalan.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

16

Utorak, 21. Oktobar 2008

Citirano

Orginalno od Edisa
Ni ja se neslazem stobom, al necu reci da je to glupo misljenje.

Po mojem vjera nija nista izgubila u politiku, skolu itd.
Mislim da je ona cak koja je uzrok vecina ratova

To mogu da kazem iz izkustva licnog, jer sam odrasla na zapadu, naucila sam kako covek treba da postupi, koji zivi medju dvije kulture, dvije vjere, tradicije...

Svako za sebe treba da zna koliko vjera utice na njegov zivot, al ako vjera bude tvoja jedina thema, i jedini nacin zivota, nikada neces uspjet da se integriras, a kad zivis u inostranstvo to moze da skodi...

Selam :D

Izvini sto sam ti rekao da ti je misljenje glupo. Nemoj iz toga da izvuces da sam rekao za tebe da si glupa. Mislio sam da je misljenje strasno naivno.

Ako kazes da je vjera uzrok vecine ratova prvo mozes zakljuciti da je vjera nesto mnogo vazno, ili pokazati neiskustvo. Jer vjera je veoma retko uzrok ratova. Uvek, je to interes. Jedino su pojedinci koji ucestvuju u ratovima tu zbog svoje vjere, a ratovi su iskljucivo iz interesa.

To sto si porasla na zapadu ne znaci da si porasla kako treba(veruj nije sva pamet na zapadu). Zapadnjaci su veoma pametni ljudi, oni bombarduju sve druge demokratijom, ljudskim pravima, postovanjem drugih, solidarnoscu, ali nikako to sami da nauce. Ratove oni zapocinju, vjerska vredjanja( karikature Poslanika s.a.w.s.) , rasizam, nacionalizam, fasizam... Su sve produkti zapada. Ali oni imaju medije, pazi sve medije, osim ovih nebitnih, koji te neprestano navikavaju na jednu stvar zapad dobar, zapad dobar, istok los, istok los. I kada ti odrastes u takvom okruzenju, kao musliman, veoma lako zaradis komplekse, svi su savrseni, ja treba da se menjam.

Pa onda daj da prilagodim vjeru, da ponesto prilagodim, da ponesto izbacim, da vjera vise ne bude moj zivot, nego da vjera bude samo deo mog zivota kao sto su to, posao, porodica, sport, internet, zabava.

E to je greska, koju mi skupo placamo. I nikada se ne treba menjati zbog drugih, uvek se treba menjati zbog sebe.
-----------

A predsednik Amerike ipak nije tako nevazna funkcija kao sto predstavljate. Amerika uvek ima plan za narednih 100 godina, predsednici su tu samo da ga sprovode. Ali je bitno ko ga sprovodi i kako ga sprovodi. E zato je bitno ko je predsednik Amerike.

Tufan

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 13.03.2008

• Poruku poslati

17

Utorak, 21. Oktobar 2008

A imali ko od vas u ovoj temi da je iz Amerike??

Imam osjecaj da na ovu temu pisu osobe koje uopste ne odlucuju o ovom pitanju (nisu americki drzavljani) ili ih ne pogadja direktno (ne zive u Americi), vec samo indirektno.
Vi se zavadiste ko je od njih bolji :D

A oni su poprilicno isti, makar sto se tice odnosa prema muslimanima.
SDA 1990

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

• Poruku poslati

18

Utorak, 21. Oktobar 2008

Citirano

Orginalno od emir-RA
I još jednu stvar se mogu složiti sa vama a to je ono što ste vi mislili a na direktan način možda niste spomenuli : Ubijeđen sam kao i mnoog ljudi na ovom svijetu da u Americi postoji tajna policija...

Pssst! :) Ne pričaj tako glasno! Zato i jeste tajna policija! Šalim se...

Iskreno se nadam da će biti sve ružičasto kad Obama postane predsednik, al živi bili pa videli...
Mislim, biće promena tu i tamo, naročito po pitanju američke fiskalne politike, plate će im biti stabilne i par procenata više...
Verujte mi, tu se završavaju promene.

Jahja, ti si rekao da je važno ko i kako sprovodi američki plan koji je napravljen u narednih 100 godina. Ne znam da li taj plan ide tako daleko u budućnost, ali kakva je razlika u načinu ostvarivanja plana ako će na kraju plan biti ostvaren?!
Svejedno je!
Eh, što se mene tiče, imam jednu želju kojoj ne mogu da objasnim razlog :) :
Više bih voleo da vidim Obamu kao predsednika!
Eto, bar nema nacističku facu...
我还记得

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

• Poruku poslati

19

Utorak, 21. Oktobar 2008

Veoma je vazno kako se sprovodi. NPR: Ako Americka vojna ekonomija zavisi od Americkih ratova, veoma je bitno sa kim ce Amerika te ratove voditi, ili ako Amerika zeli naftu bitno je od koga ce je uzeti, ili ako zele (posto je to sada aktuelno) izvore pijace vode, kome ce to uzeti.

Amerika sve radi preko tudjih ledja. Ipak je bitno da ta ledja ne budu nasa.

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

20

Srijeda, 22. Oktobar 2008

Al-Kaida bi voljela pobjedu McCaina na izborima!

Pristalice Al-Kaide su saopćile da bi više voljeli da republikanski kandidat John McCain pobijedi na američkim izborima, jer će on vjerovatnije nastaviti ratove u Iraku i Afganistanu. U video-poruci na al-Hesbah internet-stranici zaštićenoj šifrom, ta grupa je rekla da bi takođe pozdravili jedan teroristički napad uoči izbora na SAD, jer bi to pobjedu McCaina učinilo vjerovatnijom,prenosi RTM.ba. U podršci, koju neće lijepo dočekati McCainov štab, grupa je saopćila da, ako Al-Kaida želi iscrpiti Ameriku vojno i ekonomski, "brzopleti" predsjednički kandidat Republikanaca je bolji izbor. To zahtijeva prisustvo jednog brzopletog američkog lidera poput McCaina, koji je obećao da će nastaviti rat do posljednjeg američkog vojnika", navodi se u poruci. Onda, Al-Kaida će morati podržati McCaina na predstojećim izborima tako da on nastavi propadajući marš svog prethodnika, Busha. "Ako Al-Kaida izvede jednu veliku operaciju protiv američkih interesa", navodi se, "taj čin bit će podrška McCainu, jer to će gurnuti Amerikance da namjerno glasaju za McCaina, pa da on preduzme osvetničku akciju protiv Al-Kaide. Al-Kaida će onda uspjeti u iscrpljivanju Amerike...
Mark Salter, viši McCainov savjetnik, nije imao odmah komentara. Poruka se pripisuje čestom i očito cijenjenom autoru po imenu Muhammad Haafid. Međutim, ne vjeruje se da Haafid ima direktnu povezanost sa planovima Al-Kaide ili da zna za njene operacije.

Možda sam ovo trebao staviti u vijesti iz svijeta al s obzirom da ne vjerujem da ćese nekada neko iz Al-Kaide javiti na ovu našu temu i forum uopšte ja sam to uradio umjesto njih :D

Social bookmarks