Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Edisa

Početnik

(10)

• »Edisa« je žensko

Datum registracije: 26.10.2007

• Poruku poslati

21

Srijeda, 22. Oktobar 2008

Matrix,

Nisam izkompleksirana, niti se osjecam ponizena u ovoj drzavi:

Kazes: Znaš, danas se integracija ne vrši po osnovu verske i nacionalne pripadnosti, već po osnovu STRUČNOSTI i obrazovnog nivoa!

Da bi se ja naobrazovala i osnovala generalnu kulturu, moram ici u skolu, upoznat druge vjere i kulture... e to je bogastvo, a ne samo citat jednu jedini knjigu, i poznavat samo jednu vjeru, izdvajat se, ignorisat sve sto je zapadno, na to sam mislila, a ne ko ti sto kazes primit zapadni system zivota a svoj zaboravit, pretvarat se, kako bi bio u trendu, to je absurdno...
Ja nekrijem i nestidim se reci ko sam i odaklen sam, na protiv, ponosnije nemogu biti!

Jahja,

postovanje.

Al da se vratim na themu i dodam jos nesto;
Obama ce bit presednik to je sigurno, samo nekih velikih promena u svijetu nece biti, jer Amerika je sila najveca na svetu, ona gleda samo svoj interes pa kostalo sta kostalo.

Selam
Nekih velikih promena nece bit, jer dok

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

22

Četvrtak, 23. Oktobar 2008

Naravno da ne treba biti zatvoren i ekstreman i smatrati sebe najpametnijim i ne istrazivati druge vjere kulture... Ali istrazivajuci druge vjere , kulture itd. nikako se ne sme zaboraviti na svoje. E to je ono sto se desava nasim ljudima u inostranstvu, ne svim.

Al-Kaida igra svoju igru, mozda njima odgovara Obama, a ovim igraju igru, a mozda im stvarno odgovara McCain.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

23

Petak, 24. Oktobar 2008

Tacno je da politiku kreiraju mocni biznismeni, interesne grupe, centri moci, lobiji itd... SAD uz to svoje planove prave na duge staze i gotovo nikada ne prave radikalne zaokrene u svojoj politici (ovde pre svega mislim na spoljnu politiku). Tako da je vrlo verovatno da je svaki americki predsednik "osudjen" na to da vodi politiku u skladu sa onim sto je neko jos prije njega zacrtao, uz sprovodjenje i odredjenih interesa lobija koji su ga doveli na vlast. Medjutim, takodje mislim da ni predsednik nije samo marioneta koja izvrsava sve sto mu se kaze. Svaki od njih ima odredjenog manevarskog prostora u okviru kojeg moze da nesto promeni. E sad da li ce taj manevarski prostor biti manji ili veci, to prije svega zavisi od izabrane licnosti. Njegove umeshnosti, intelignecije, sposobnosti, hrabrosti, harizme, politickog talenta, mere njegove zavisnosti od krupnog kapitala, razlicitih interesnih grupa itd...

U tom smislu bih rekao da verovatno neke velike razlike u spoljnoj politici SAD nece biti ko god da pobedi, ali ne bih rekao ni da bi sve bilo isto. A sto se tice toga da li je za muslimanski svet bolji ovaj ili onaj bespremetno je govoriti. Sama cinjenica da razmisljamo o tome ko bi bio bolji ili gori govori o tome da ce odnos prema SAD prema muslimanima biti isti ko god da pobedi.

Mi nemamo nikakvu strategiju sa kojom bi dosli u situaciju da nasi neprijatelji razmisljaju o tome koji bi predsednik najmocnije drzave na svetu za njihove interese bio bolji. Kako stvari trenutno stoji, oni znaju da imaju SAD na njihovoj strani bez obzira na ishod izbora.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

MATRIX

Zlatna sredina

(10)

• »MATRIX« je muško

Datum registracije: 22.04.2007

• Poruku poslati

25

Subota, 25. Oktobar 2008

Ne razumijem se nesto bag zn sta u politiku, ali sam za Obamu, posto se nadam da on ne bi nastavio zlo koje je Bush zapoceo, makar ne ovim tempom, a McCain bi bio cini mi se jos gori od svog predhodnika.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško
  • »emir-RA« je autor ove teme

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

26

Nedjelja, 26. Oktobar 2008

Republikanci podržavaju Obamu

Britanski The Guardian piše u subotu o razlozima zbog kojih se Joel Haugen, republikanski kandidat u američkoj državi Oregon, posvađao sa svojom strankom te u neočekivanom i iznenađujućem potezu odlučio da na izborima koji predstoje podrži demokratskoga predsjedničkog kandidata Baracka Obamu, rekavši daFoto: AFP/Getty Images"Želim samo ono što je najbolje za Ameriku", izjavio je on, dadavši da John McCain, po njegovom mišljenju, ima "hladnoratovski mentalitet".
"Obamikanci" su, piše Guardian, nova politička vrsta u Americi - oni su zvaničnici ili članovi Republikanske stranke koji su "prebjegli" i postali Obamine pristalice. Među njima su odnedavno Scott McClellan, Bushov nekadašnji glasnogovornik, William Weld, nekadašnji guverner Masačusetsa, a prošle sedmice je i bivši državni tajnik Colin Powell javno podržao demokratskog kandidata za predsjednika. SAD-u su se, piše list, u posljednje vrijeme pojavili čak i bedževi i naljepnice "Republikanci za Obamu".
Mnogi Obamikanci kao razloge za "prebjeg" navode izbor Sarah Palin za potpredsjedničkog kandidata, ali i činjenicu da je njihova stranka predsjedničku kampanju "zasnivala na strahu i sumnjama".
Na vatru odgovori vatrom !

interesantno

Profesionalac

(10)

• »interesantno« je žensko

Datum registracije: 17.11.2006

• Poruku poslati

27

Utorak, 28. Oktobar 2008

Generalno, ne volim pridavanje veceg znacaja politici nego sto joj pripada. Ne znam kakav je politicki program ni Obame ni McCain-a, ali mogu da dam neku procenu ovako "odokativno" i prema svojoj intuiciji.
Imala sam priliku da Obamu vise puta slusam, dok za ovog drugog do skora nisam znala ni kako izgleda. :D
Ipak cu se potruditi da budem objektivna. ;)

Razlog zbog kog sam za Obamu jeste taj sto je crnac. S obzirom na to da znamo svi kakav je status crnaca uopste u drustvu, odnos prema njima nije nista bolji od odnosa tog istog drustva prema Muslimanima.
Obama mi deluje kao neko ko ce bolje "razumeti" Muslimane (koliko - toliko bolje od ovih pravih Amerikanaca).

Drugi razlog za glas za Obamu je i sto je protiv rata u Iraku.

Opet, politika je politika. Videcemo sta ce biti.
"Dragulj ostaje na cijeni i ako padne u blato; prašina ostaje prašina makar se digla do neba."

Bosniaco

Zlatna sredina

(10)

• »Bosniaco« je muško

Datum registracije: 30.12.2003

• Poruku poslati

28

Četvrtak, 30. Oktobar 2008

Pismo Obame srpskoj lobistickoj grupi

U ovom pismu Obama kaze Srbima kako ce stititi Dayton i kako ce braniti prava RS-a:

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

29

Ponedjeljak, 03. Novembar 2008

John McCain! Ne Hussein!"

John McCain! Ne Hussein!", glasi najnoviji slogan izvikivan u subotu na predizbornom skupu republikanske kandidatkinje za potpredsjednicu Sjedinjenih Američkih Država Sarah Palin u srednjoj Floridi. Palin je stigla do sredine svog govora na skupu u New Port Richeyu, u Floridi, u kojem je uobičajeno oštro napadala Obamu kao nekoga ko će povećati poreze i državnu potrošnju te raspodijeliti bogatstvo u socijalističkom stilu, kad je grupa pristalica počela uzvikivati: "John McCain! Ne Hussein!", "John McCain! Ne Hussein!", što su zdušno prihvatili ostali. Srednje ime senatora Baracka Obame je Hussein, što prema nekim njegovim protivnicima potvrđuje da je musliman iako je po vjeroispovijesti oduvijek kršćanin. Nakon skupa u Floridi, dvoje ljudi koji su predvodili izvikivanje slogana "John McCain! Ne Hussein!", rekli su novinarima da su to učinili zato jer se "rimuje", prenose američki mediji. "Rimuje se! On kaže da nije (musliman), ali mi nemamo načina to saznati", izjavila je Shirley Mitten (64) iz Brooksvillea u Floridi. Njen suprug John Mitten (64), kazao je da je lično započeo izvikivati slogan. "Probao sam da ga prihvate. Jednostavno ne želim da Obama bude izabran", izjavio je. Kazao je da ne vjeruje Obami zbog njegovih prošlih veza s Williamom Ayersom, američkim radikalom iz 1960-ih i veza s kontroverznim pastorom Jeremiahom Wrightom. Također je naglasio da je Obamin otac bio musliman. Srednje ime Hussein dodatno pobuđuje sumnju, rekao je Mitten, dodajući kako misli da je "Obama dobio ime po Saddamu Husseinu".

Koliko je moralo proći vremena od nastanka SAD-a pa do danas da bi bila data prilika jednom crncu da postane predsjednik, vjerovatno toliko ćemo dugo čekati da u istoj bude data prilika jednom čistokrvnom muslimanu da bude predsjednički kandidat. I dalje mislim da postoji realna mogućnost da Obama doživi Kenedijevu sudbinu al ovaj put zbog svjetske javnosti nekim podmuglim nesretnim događajem ili da se naglo razboli i umre. Bez obzira na rezultate svih anketa Amerike i svijeta mišljenja sam da bi McCain opet mogao dobiti izbore. Ako se sjećate nakon dobivanja drugog mandata Busha bile su mediske kontraverze o namiještanju izbora u nekikm ključnim državama - a obzirom da su američke obavještajne službe već od samog osnivanja prešle sve granice uopšte me nebi iznenadilo. PIT I TO JE AMERIČKA DEMOKRATIJA.

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

30

Ponedjeljak, 03. Novembar 2008

Dan pre izbora...
Tashke je dodao/la ovu sliku:
  • USA Votes.jpg
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

31

Srijeda, 05. Novembar 2008

Jedina zemlja svijeta u kojoj nije bilo slavlja zbog Obamine pobjede je izrael, čak šta više tamo su tužni više nego republikanci u americi - valjda i to nešto govori :D da ipak neće biti pretjeranog kontinuiteta američke politike.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

32

Prije tri dana Luis Hamilton prvi crnac koji je osvojio sampionat F1, danas Obama prvi crnac predsednik u istoriji SAD... Nesto ih bas krenulo u poslednje vrijeme :D
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Jahja

Profesionalac

(10)

• »Jahja« je muško

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

33

Da li je bolji ili gori od McCaina nisam siguran. Ali mi je ipak drago sto je pobedio.
Svi smo Allahovi i svi se Njemu vracamo.

34

7 godina nakon 11.Septembra tzv. organizovane borbe protiv islamskih ekstremista i terorista , 2 rata, Amerikanci za predsednika drzave biraju coveka koji se zove Barak Hussein Obama.
Moguce samo u Americi :)

Ubrzo cemo videti sta je sposoban Obama i u kom pravcu ce usmeriti razvoj Amerike i svijeta.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

35

Četvrtak, 06. Novembar 2008

Bio On Demokrata ili Republikanac, spoljasna politika Amerike nece se promeniti nesto drasticno.Ipak je to Amerika, a ona ne bira ni sredstva ni nacine da ostvari svoje ciljeve.A sto se tice Presednika on je samo jedan deo Mozaika!

Pobeda Obame je Ostvarivanje tako zvanog " Americkog Sna ".

Jos nesto, dzabe potencirate HUSEIN...verujte mi.

" Bilen alemlere rahmettir "

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

• Poruku poslati

36

Citirano

Orginalno od annonimus

Sa ovim se slažem apsolutno - da Obama nije javno rekao da je kršćanin nebi on bio u prilici ni da se bori za kandidatat demokrata - PIT I TO JE AMERIKA

šatkar

Učenik

(10)

Datum registracije: 24.07.2008

• Poruku poslati

37

Eh jazuka! Znači ništa od plana: „Amerika i Engleska biće zemlja muslimanska (proleterska)“! Prvo smo izvozili komunizam, sad islamizam, al nas ne slušaju nešto. Ma samo nek i dalje daju donacije ti glupi i bogati zapadnjaci a mi ćemo im ovako pametni i siromašni i dalje soliti pamet. Možda jednom popuste pa i oni izaberu za predsednike onakve veličine ko što su Gadafi, S. Husein, one arapske šeike, talibanske vođe; da ne pominjem naše lokalne „političke i vjerske gromade“. Glupi bre ti amerikanci mnogo!

Johhny

Profesionalac

(10)

• »Johhny« je muško

Datum registracije: 17.12.2003

• Poruku poslati

38

Citirano

Orginalno od emir-RA

Citirano

Orginalno od annonimus

Sa ovim se slažem apsolutno - da Obama nije javno rekao da je kršćanin nebi on bio u prilici ni da se bori za kandidatat demokrata - PIT I TO JE AMERIKA

potpisujem!
[SIZE=1]Ako ikad dospijem tamo gdje prestaje strah, bit` chu spreman da zaboravim...[/SIZE]

Ahmed

Učenik

(10)

Datum registracije: 26.07.2006

• Poruku poslati

39

Subota, 08. Novembar 2008

Ram Emanuel, budući šef osoblja Bele kuće, ima porodicu u Izraelu i u toj zemlji je prevodio značajan deo vremena, javljaju izraelski mediji.
Emanuel, je sin jerusalimskog doktora, koji je bio clan zionisticke teroristicke organizacije Irgun, koja je izvela na stotine napada na palestinske civile,izmedju ostalih i napad na hotel King David!
Toliko o "huseinu."

40

Subota, 08. Novembar 2008

Citirano

[SIZE=3]Cestitka iz Irana nakon 29 godina [/SIZE]

Iranski predsjednik Mahmud ef. Ahmedinedzad je cestitao Baracku Obami izbor predsjednika SAD. To je prvi put nakon islamske revolucije 1979 da iranski predsjednik cestita svom americkom kolegi izbor.
Ahmedinedzad u cestitki kaze:
"Postovani Obama, cestitam vam na podrsci i naklonosti naroda koju ste osvojili. Ljudi koji dobiju takvu priliku mogu je iskoristiti da ucine dobrobit covjecanstvu, isto takodje mogu je i prokockati. Nadam se da cete je vi iskoristiti da ljudima donesete mir, blagostanje i pravdu."
U nastavku Ahmedinedzad apelira na Obamu da se ne mijesa u unutarnje prilike drugih zemalja i naroda: "Zelim vam da politiku rata, agresije, ponizavanja, zuluma preokrenete u politiku postovanja, pravde, prijateljstva i mira."
Ahmedinbedzad je takodje zatrazio da se napusti dosadasnja politika na bliskom istoku i da se vrate prava narodima Palestine, Iraka i Afganistana.
"Iran ce sa zadovoljstvom pozdraviti korjenito promjenjenu i pravednu politiku promjenu SAD prema bliskom istoku."

...

doduše ja jesam vala navijao za mekejna ?(

Social bookmarks