Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško
  • »sans« je autor ove teme

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 24. Oktobar 2003

Obaveštenje

Danas, 24.10.2003.godine svečano će početi sa radom obnovljena Hajrudin džamija na Paricama. Džamija će biti otvorena za vernike za Džumu-namaz, koji će predvoditi sandžački muftija Muamer ef. Zukorlić.
Ovo je ujedno i poziv za sve vernike da prisustvuju otvaranju Hajrudin džamije i klanjanju Džume-namaza u njoj.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 24. Oktobar 2003

Lijepe vijesti. Evo u srcu mi se pokupi tuga sto nisam u Pazaru.

Allahove džamije održavaju oni koji u Allaha i u onaj svijet vjeruju i koji molitvu obavljaju i zekat daju i koji se nikoga osim Allaha ne boje; oni su, nadati se je, na pravom putu. (Kur'an, 9:18 )

Neka Allah dz.s. nagradi dzematlije Hajrudin dzamije i sve one koji su dali svoj doprinos. Amin!
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

bux_ludvig_np

Zlatna sredina

(10)

• »bux_ludvig_np« je muško
  • »bux_ludvig_np« je zabranjen

Datum registracije: 02.01.2003

• Poruku poslati

3

Petak, 24. Oktobar 2003

[SIZE=3]Muhammed a.s. kaze:[/SIZE] "[SIZE=2]Kad covjek umre, prestaju sva njegova djela, osim u tri slucaja: ako ostavi trajno dobro djelo (vakuf), ako ostavi znanje kojim se drugi koristi i ako ostavi dobro dijete koje ce za njega dobro ciniti."[/SIZE] (Hadis)

:klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:

Ima li veceg nasilnika od onoga koji brani da se u Allahovim hramovima ime Njegovo spominje i koji radi na tome da se oni poruse? Takvi bi trebali u njih samo sa strahom ulaziti. Na ovome svijetu dozivjece sramotu, a na onom svijetu patnju veliku!

El hamdu lillahi rabbil alemin
Hvala Allahu Gospodaru Svjetova

Da nas Allah uputi na pravi put i ucvrsti nasa srca u islamu jedinoj i pravoj vjeri!!!
AMIN,,,,,, :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja: :klanja:
Rekao je Allahov Poslanik Muhammed,a.s.,: " Iskoristi petero prije peteroga; mladost prije starosti, zdravlje prije bolesti, bogatstvo prije siromastva, slobodno vrijeme prije zauzetosti i zivot prije smrti. "

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

4

Subota, 13. Decembar 2003

Evo još jedne lepe vesti:

Glas Islama je od skoro pristupačan i preko Interneta. Mada još ni jedan od pretraživača, pa čak ni Google :)) ne ukazuje na link, ja ga nađoh.

A na linku između ostalog i jedan tekst našeg forumaša i slika njih trojice sa Foruma. E ne može ništa da prođe bez forumaša, pa to ti je!

P.S. Ispadoh ja bolji pretraživač nego Google ;)

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

5

@ google by sans : Zaista divne vesti sans. Ti si za mushtuluk! :D Hvala ti na ovom jako zanimljivom linku!!! :) Sto se forumasa tice, ponosna sam i na njih. 8)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

6

Sto kaze pinki ovo je za mustuluk. Jesu meni stizale novine ovamo :] ali ih je puno lakse (bar meni) ovako citati, i ako bude ova stranica na vreme update-ovana, onda necu citati vesti sa zakasnjenjem od minimum mesec dana :).

A google je imao u svojoj cache arhivi samo ovo zasad: http://www.google.com.my/search?q=cache:…&hl=en&ie=UTF-8

Sansu svaka cast ;).
mogu ja da se potpisem i bolje...

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

7

Srijeda, 11. Februar 2004

Sandžak bogatiji za oko 200 novih hadžija

Pre nekih pola sata ( oko 17:20) vratila su se dva autobusa puna novih hadžija.
Oni su se priključili onima koji su pre neki dan doputovali avionom sa istog putovanja i onim koji su već ranije obavili peti islamski šart- hadž.

Mubarek olsun i inshAllah kabul olsun im hadž!

i ... bode mi oči

8

Srijeda, 11. Februar 2004

Citirano

Orginalno od sans

Mubarek olsun i inshAllah kabul olsun im hadž!

i od mene. :)
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

9

Četvrtak, 12. Februar 2004

Posto sam babu mubareklisao, evo koristim priliku da na ovaj nacin Mubareklisem Hadzdz i svim ostalim (sadasnjim, a i svim dosadasnjim) Hadzdzijama mubareklisem i zazelim da im Allah dragi ukabuli Hadzdz!!!
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 12. Februar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

Amin ja Rabbi.

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

11

Srijeda, 19. Januar 2005

[SIZE=2]Bajramski vatromet [/SIZE]

Obavještavamo sve posjetioce naše Internet stranice da je prvi dan Kurban-bajrama u četvrtak 20. januara. I ove godine će u čast nastupanja ovih blagdana biti upriličen vatromet u Novom Pazaru u petak 21. januara u 20.00 časova. Koristimo priliku da pozovemo sve građene da dođu na centralni trg i uživaju u vatrometu.

Preuzeto sa stranice islamske zajednice

Social bookmarks