Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjiva

Zlatna sredina

(10)

• »sanjiva« je žensko
  • »sanjiva« je autor ove teme

Datum registracije: 17.03.2007

• Poruku poslati

1

Petak, 23. Mart 2007

OBAVEZNO PROCITAJ - Sala i stvarnost novih udzbenika

Danas sam se doista upitala ko su ti koji pisu udzbenike za nasu djecu po kojima bi trebalo da nauce , dobiju ocjene , diplomu i onda postanu nesto? Koliko tacno informisu nasu djecu i prenose im znanje? Koliko je jaca bila skola i gradivo u njoj prije rata nego sada mada po mome misljenju mnogo su nas brate mili zamarali glupostima tako da sam ja iz geografije morala znati sve o nekoj zemlji od poljoprivrede do ekonomije , stanovnistva itd.

Danas mi je dolazila frendica i sva uzbudjena ispricala mi kako njena djevojcica koja je 5. razred iz udzbenika uci Biologiju u kojoj pise definicija za bakterije ova. Izdavac je Svjetlost Sarajevo-

BAKTERIJE SU PLAHO SITNI HAJVANI KOJI ZIVE U HAVI I KOJI KADA SE UVUKU U INSANA NAPRAVE TAKAV BELAJ DA AKO ZA HEFTU NE ODES HECIMU ZIHER TI JE DZENAZA. :))

Katastrofa..istina ili sala?

Ja jos uvijek ne mogu vjerovati ovome. Mada mi se neki dan zalila frendica koja zivi u Srbiji kako u udzbeniku iz Geografije pise kako se Zemlja okrece oko Sunca :))
Sta vi mislite o ovome , ali i o tome sta danas djeca uce?
Ljepota zene mora se vidjeti u njezinim ocima, jer to je ulaz u njezino srce - mjesto gdje stanuje ljubav.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 23. Mart 2007

Citirano

Orginalno od sanjiva

BAKTERIJE SU PLAHO SITNI HAJVANI KOJI ZIVE U HAVI I KOJI KADA SE UVUKU U INSANA NAPRAVE TAKAV BELAJ DA AKO ZA HEFTU NE ODES HECIMU ZIHER TI JE DZENAZA. :))

...kako u udzbeniku iz Geografije pise kako se Zemlja okrece oko Sunca :))
Sta vi mislite o ovome , ali i o tome sta danas djeca uce?

Bakterije su mali hajvanćići koji kad uđu u insanski vuđut heljać ga ućine.
Struja je veljki rahatluk u kući.

...a Zemlja se stvarno okreće oko Sunca.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

3

Petak, 23. Mart 2007

Ne znam kakvo je stanje sa geografijom i biologijom(mada mi ta definicija bakterija izgleda ko zezanje) ali sam cula da u udzbeniku istorije za 6.razred(cini mi se)pise da je Muhammed s.a.w.s. putovao po svijetu i tako pisao Kur'an.

To je veliki propust, prije svega recenzenata.
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

SmokyP

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 16.02.2007

• Poruku poslati

4

Petak, 23. Mart 2007

Vuk Karadzic velji „Pisi kako kazes i Kazi kako pises"

E pa kad je tako sto nas teraju da pisemo kako ne pricamo.
Dete a ne dijete, belo a ne bijelo (Bijelo Polje).
Hote da nam nametnu njihov jezik :)

EdinA`

Zlatna sredina

(10)

• »EdinA`« je žensko

Datum registracije: 22.02.2006

• Poruku poslati

5

Petak, 23. Mart 2007

Citirano

Orginalno od sanjiva

Ja mislim da ovo nije istina! ipak mi vishe lichi na neku zezu :)
Ali... vishe ne smem da garantujem ni za shta. Sve je danas moguce.. SVE!
[SIZE=2]Hocesh protiv njih ? ? Onda, budi bolji od njih ! ![/SIZE]

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

6

Subota, 24. Mart 2007

Zezancija no sta :D
" Bilen alemlere rahmettir "

7

Ponedjeljak, 26. Mart 2007

Ako bih vec mogla da biram izmedju ove dve mogucnosti, onda bih radije ucila ove definicije.

Bakterije su mali hajvanćići koji kad uđu u insanski vuđut heljać ga ućine.
Struja je veljki rahatluk u kući.

Lakse mi ih shvatit, jednostavnije mi ih izgovorit i brze mi ih zapamtit.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

Social bookmarks