Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 28. Oktobar 2007

Obicni VS elektricni brijac

Koju vrstu brijaca koristite i zbog cega? Ja sam dugo godina koristio obicni brijac, ali sam se pre pola godine preorjentisao na elektricni i sada sam vise nego zadovoljan. Pre svega zbog toga sto mi se prilikom brijanja obicnim brijacem cesto javljalo crvenilo i koza mi je reagovala, dok takvih problema sa elektricnim brijacem nemam. Ovo je bio i glavni razlog zbog cega sa odlucio da probam elektricni brijac. S obzirom na to da imam bas jaku bradu, dok sam se brijao obicnim brijacem cim bi mi brada malo porasla, poceli bi svrabovi, a sada ih vise nema. Onda, brijanje elektricnim brijacem je temeljnije i koza je glatkija. A i jednostavnije.

Valja pomenuti i to da svaki put kada se brijete obicnim brijacem skidate tanak sloj koze, sto prouzrokuje stvaranje golim okom nevidljivih oziljaka. Ovoga kod brijanja elektricnim brijacem nema, pa je i sa te strane bolje. Prilikom prelaska brijanja sa obicnog na elektricni brijac treba da prodje nekih 15-tak dana da bi se koza u potpunosti privikla na nov nacin brijanja. Vazno je znati da se brijanje cas obicnim, cas elektricnim brijacem nikako ne preporucuje.

Ali nemaju svi ista iskustva. Nekima vise pogoduje brijanje obicnim brijacem, dok im se prilikom brijanja elektricnim brijacem javljaju nezeljeni efekti. Tako da ako imate problema sa jednim nacinom brijanja, to vam je siguran znak da trebate da probate sa drugim.
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Ponedjeljak, 29. Oktobar 2007

Ja sam do sad uvek koristio obicni brijac, imam tokadje vrlo jaku bradu i po nekad se i meni desi da mi izadju pufice ili barem pocrveni koza posle brijanja, najbitnije je da je pena za brijanje dovoljno vlazna i da je ziljet ostar, ja se vecinom brijem po dva put od jednom, znaci prvo namazem lice penom, skinem onu grubu bradu bez naglog pritiskanja, posle opet namazem lice penom i obrijem onaj ostatak, od kako tako radim imam manje problema sa puficama.

sto se tice elektricnog brijaca, nisam do sad nbikad probo, a cuo sam da se vecina hvali.

koji elektricni brijac ti koristis ?

ja kad bi hteo da uzmem neki ja nebi znao koji od ova dva, kakve prednosti ima ovaj sa 3 ova orkugla ziljeta ? dal ima ikakve ?
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • Rasierer_logo.jpg

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško
  • »@ef« je autor ove teme

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

3

Ponedjeljak, 29. Oktobar 2007

Nisam probao taj Braun-ov brijac tako da ne mogu nista posebno o njemu da ti kazem. Ja vec pola godine koristim Philips HQ8150 sa tri glave (koristi iste glave kao taj koji si postavio gore) i stvarno sam zadovoljan. Treba mu jedan sat da napuni bateriju, a onda mogu da se brijem 20-30 dana bez ponovnog punjenja. Ne brijem se bas svaki dan, ali svejedno baterija se brzo puni, a moze da traje bas dugo. Brijanje je dosta brzo, a s obzirom na to da se sa obicnim brijacem brijes po dva put sa ovim bi se mnogo brze obrijao. Ima posebnu komoru za dlake tako da se za vreme brijanja dlake ne raspiaju okolo. Tj, rasipa se jedan mali deo, ali veci deo ipak zavrsi u komori. Odrzavanje je veoma jednostavno: posle svakog brijanja aparat isperes pod mlazom tople vode. Za neke Philips-ove modele postoji i mogucnost uzimanja kucista za samoodrzavanje aparata, ali mislim da je ovo potpuno nepotrebno. Ne treba ti ni 1 minut da sam u potpunosti operes aparat, a ovo kuciste kosta 40 evra. Plus sto je potpuno neprakticno za nosenje na putovanjima. Rekli su mi da se glave za brijanje menjaju na svake 2 godine.
Sto se tice toga da li je bolje da je aparat sa tri glave, tj. sa ova tri kruga: nisam neki ekspert, ali sama cinjenica da se u ovim glavama nalazi ukupno 62 zileta sama govori o temeljnosti brijanja koja je ovim aparatima zagarantovana. Ali obrati paznju na to da postoje glave HQ8 koje imaju tri kruga, ali svaki krug se sastoji od samo jednog prstena. A oni aparati koji imaju HQ9 glave takodje imaju tri kruga, ali svaki krug se sastoji od 3 koncetricna prstena, pa samim tim ima i veci broj zileta.
Aparat koji si postavio gore, kao i aparat koji ja koristim ima HQ9 glave.
Dakle, imas moju preporuku za Philips brijace.
Ovde mozes videti specifikaciju aparata, a ovo dole je njegova slika.
@ef je dodao/la ovu sliku:
  • HQ8150.jpg
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

4

Utorak, 30. Oktobar 2007

Samo elektricni:)
Najbolji elektricni brijac ikada je Braun Cruzer.
Brijanje, oblikovanje, trimovanje.
Oko 42e kosta;)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

buda-91

Početnik

(10)

• »buda-91« je muško

Datum registracije: 17.02.2010

• Poruku poslati

5

Srijeda, 17. Februar 2010

Da li neko zna gde ima u Srbiji da se naruci Braun CruZer4 Body & Face da mi posalju preko City Express-a...

Unapred zahvalan !!!

Social bookmarks