Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško
  • »Jastreb« je autor ove teme

Datum registracije: 12.03.2007

• Poruku poslati

1

Subota, 24. Mart 2007

Objediniteljski sabor Islamske zajednice u Srbiji

U utorak 27. marta u Novom Pazaru ce se odrzati objediniteljski sabor islamske zajednice u Srbiji. Saboru ce prisustvovati reisul-ulema prof. dr. Mustafa ef. Ceric kao i veliki broj muftija iz BiH i zemalja u okruzenju.
Na drugoj strani vidimo grcevite pokusaje SDA da sprijeci odrzavanje tog sabora.
Kakvi su vasi komentari?
"Velikim Bogom se kunemo, robovi biti necemo!"

Muhammed_Alim

Zlatna sredina

(10)

• »Muhammed_Alim« je muško

Datum registracije: 29.03.2004

• Poruku poslati

2

Subota, 24. Mart 2007

Vidjecemo sta ce bit... Cuo sam da su i dzematlije pozvane, jel to tacno? Bas ce bit zanimljivo...

Ovi iz bg-a su vidjeli da ne mogu nista da ucine, da su potpuno potisnuti pa su rijesili da osnuju RIJASET, sa onim matufom za reisa... Ne znam jel on sihirbaz, al svasta se veze za njega.
„Moguce“ upita „Nemoguce“: Gdje zivis? Rece: U snovima nesposobnih.

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

3

Nedjelja, 25. Mart 2007

Prosle nedjelje sam imala priliku da svratim malo u Beogratski muftiluk. Pitala sam koliko imaju ucenika u medresi i koliko profesora. Kazu pet ucenika i tri profesora. Ne znam da li to planiraju da grade rijaset sa tri covjeka? :))

Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 25. Mart 2007

Gde se odrzava skup?
Da odem da podrzim ideje naseg verskog poglavara, ako nam bude dozvoljen ulaz i ako bude imalo mesta;)
Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

5

Nedjelja, 25. Mart 2007

skup se odrzava na platou ispred medrese sa podne namaza i obratit ce se reisul ulema prof. dr. Mustafa ef. Ceric

Jastreb

Profesionalac

(10)

• »Jastreb« je muško

• Poruku poslati

6

Utorak, 27. Mart 2007

ko je danas imao imalo osjecaja ponosa i dostojanstva, ko je danas imao imalo obraza i cast nije mogao ostati ravnodusan na rijeci naseg casnog reisul uleme i predsjednika islamske zajednice u Srbiji. Hvala Allahu, uprkos spletkama munafika, uprkos zamkama zavidnika, uprkos nastojanjima ljudi sa bolesnim srcima, danasnji skup je potvrdio snagu bosnjackog naroda da prepozna svoje prave predstavnike. ponosni smo sto imamo ovakvu ulemu, za razliku od nekih koji ni nemaju ulemu, a misle da je imaju, ponosni smo sto pripadamo ovome narodu.
NEKA JE SVIM VJERNICIMA MUBAREK OLSUN UJEDNINJENJE SVIH POZITIVNIH SNAGA MUSLIMANA U CIJELOJ SRBIJI!!!!

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

7

Utorak, 27. Mart 2007

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »Dipche_boy« je muško

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

8

Utorak, 27. Mart 2007

Fala Allahu dragom vala mi je srce puno bilo nema sta ovo je vrhunac verske organizacije jednog naroda u jednoj drzavi.
Ovaj danasnji sabor-skup je cist dokaz cistog razuma i mudrosti nasih reis ul uleme i muftije koji su udarili jak pecat u istoriji naseg naroda u ovoj drzavi.
Takodje je fer i to sto su ostavljena mesta za familiju Jusufspahic sto oni nisu ni pokusali da urade.
Drzava treba sada da prizna Mesihat Islamske Zajednice u Srbiji sa Sedistem u Novom Pazaru - Sandzaku gde zivi najveci deo Bosnjackog naroda ove zemlje sto ce se uveren sam i desiti.
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

9

Srijeda, 28. Mart 2007

Reisu-l-ulema Mustafa Cerić : „Ovo je značajan dan za institucije muslimana na Balkanu, a adresa Islamske zajednice u Srbiji [SIZE=3]od danas je Novi Pazar[/SIZE] “ :klanja: :klanja: :klanja:
Kako lijep zvuce ove reci...
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

harunh

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.09.2005

• Poruku poslati

10

Srijeda, 28. Mart 2007

Selam

Hvala Allahu dz. s. Koji je dao da se nadjem na pravom mjestu kad je bilo najpotrebnije! :klanja:

Tutinac

Zlatna sredina

(10)

• »Tutinac« je muško

Datum registracije: 05.09.2004

• Poruku poslati

11

Srijeda, 28. Mart 2007

Citirano

Orginalno od snajperista
Ja kolko se secam Muamera je postavio Suljo na mesto muftije, a ne Ceric. :o)

Sjecanje te ne sluzi dobro. Muftiju bira Sabor Islamske zajednice.

Uglavnom ko ga je god postavio svaka mu cast. Imao je koga da postavi.

Jos mi odzvanjaju one Cericeve rijeci na kraju danasnjeg govora "... Muftija ponosim se tobom..."
[SIZE=3][SIZE=4]"VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"[/SIZE] [/SIZE]

saf

Učenik

(10)

Datum registracije: 18.12.2006

• Poruku poslati

12

Srijeda, 28. Mart 2007

Pokušaj politizacije

Na Sabor nisu pozvani predstavnici Srbije kao ni predstavnici diplomatskog kora. Razlog je što su pojedinci Sabor pokušali ispolitizirati i u startu deklarirati političare na one koji podržavaju i one koji ne podržavaju IZ, pojasnio je Zukorlić.

bili su predstavnici demokratske stranke

Pored izbora Zukorlića za muftiju, za predsjednika sabora izabran je Hajrudin Tutić.

pa zar dosad ef.muamer nije bio muftija

Orginalno od Dipche_boy
Drzava treba sada da prizna Mesihat Islamske Zajednice u Srbiji sa Sedistem u Novom Pazaru - Sandzaku gde zivi najveci deo Bosnjackog naroda ove zemlje sto ce se uveren sam i desiti.

a zbog cega da prizna kad nam je to reis priznao

• »Dipche_boy« je muško

Datum registracije: 27.04.2005

• Poruku poslati

13

Srijeda, 28. Mart 2007

Jedini komentar moj na ovog iznad mene je da mu je pravi nick, jos mu samo slika fali...
Evo malo slicica sa danasnjeg skupa
Dipche_boy je dodao/la ovu sliku:
  • net.JPG
NIJE BITNO STA KAZU LJUDI, BITNO JE DA ZNAS STA TI PRICAS!

Root

Profesionalac

(10)

• »Root« je muško

Datum registracije: 01.06.2003

• Poruku poslati

14

Srijeda, 28. Mart 2007

Danasnji skup je bio velicanstven. Reis je bio veoma jasan, a oni kojima Mustafa ef. Ceric nije reis nisu bitni niti vrijedni ikakve rasprave. Jednostavno ne pripadaju nasoj vjerskoj zajednici i tu se sva prica zavrsava...

Sa danasnjeg skupa:
Root je dodao/la ovu sliku:
  • sabor.jpg

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

15

Srijeda, 28. Mart 2007

Juce je sve bilo fenomenalno...Naprosto, nemam komentar da opisem svoje raspolozenje i radost zbog jucerasnjeg dogadjaja. Svaka cast. (o) :klanja:
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

16

Srijeda, 28. Mart 2007

Hvala Allahu za jucerasnji uspeh muslimana na Balkanu. :klanja:

Pored ostalih dobrih vesti obradova me i cinjenica da juce nije bilo nikakvih incidenata. Povrati mi nadu da se i kod nas moze mirno i udruzeno razgovarati bez sile i kriminala.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

INTIFADA_

Početnik

(10)

Datum registracije: 05.03.2007

• Poruku poslati

17

Srijeda, 28. Mart 2007

Hvala Allahu na ovakvim vjernicima!

Meni koji je i službeno dio IZ, glavni utisak pored svega onoga što se juče u Novom Pazaru desilo i što će svakako historija zapisati i zapamtiti kako reče uvaženi Reis, jeste upravi vi na ovom divnom forumu, ali svi oni koji su juče bili na platou ispred Mešihata i svi oni koji to nisu bili u prilici zbog skučenosti prostora ili zbog nekih drugih opravdanih razloga.
Kada vidimo kakve vjernike imamo, onda vjeruj te da su sva iskušenja, a složićete se bilo ih je puno, izgledaju poput morske pjene.
HVALA VAM, što vjerujete rukovodstvu sada ISLAMSKE ZAJEDNICE U SRBIJI, na čelu sa onim što jedan narod ima prilike da ima jednom u 100 godina.
Jer kada biste imali prilike da surađujete sa tim čovjekom vidjeli bi ste kakva je to snaga inteligencije i imana.
Ovaj jučerašnji događaj je prekretnica u životu prije svega sandžačkih Bošnjaka, ali i svih ostalih muslimana, jer konačno se djelu pada ona teza da smo kao pojedinci neprevaziđeni, ali da kao tim slabije funkcionišemo.
Sada smo, kako reč uvaženi Muftija, pokazali da možemo i umijemo funkcionisati kao narod.
Neka Vam je mubarek olsun Vama na forumu, a i svim muslimanima u Srbiji JEDINSTVENA ISLAMSKA ZAJEDNICA sa sjedištem u NOVOM PAZARU!

IBS

Početnik

(10)

• »IBS« je muško

Datum registracije: 27.03.2007

• Poruku poslati

18

Srijeda, 28. Mart 2007

SUBHANALLAH!PA KAKO INSAN I DA NEZAPLACE KAD VIDI STA JE DANAS ISLAMSKA ZAJEDNICA A STA JE BILA NA POCETKU,U OKTOBRU 1993! ALLAHU EKBER!
VJERNIKU KOJI JE (MUSLIMAN,BOSNJAK,SANDZAKLIJA) SVEJEDNO GDJE SE NALAZIO,OVO STO SE DESILO JUCE DUSU JE NAPUNILO A VJERUJTE DA SU I SUZE POTEGLE OD RADOSTI I PONOSA I NA MUFTIJU I NA VODICE ISLAMSKE ZAJEDNICE! DA IH ALLAH ZACUVA SVAKOG ZLA I OPODARI IM SVE NAJBOLJE

aka EmirAljovic

Zlatna sredina

(10)

• »aka EmirAljovic« je muško

Datum registracije: 03.01.2007

• Poruku poslati

19

Srijeda, 28. Mart 2007

Citirano

Orginalno od Root
... a oni kojima Mustafa ef. Ceric nije reis nisu bitni niti vrijedni ikakve rasprave..

Ne znam kako neko ne moze da ceni Cerica, coveka koji je napustio mesto redovnog profesora na fakultetu za islamske studije u Maleziji i dosao za vreme rata u Bosnu da bude Reis. Potez vredan postovanja i divljenja.

Slozecicemo se sa recinom Cerica, da, stvarno se ponosimo tobom Muftija :]

Boze, daj mi strpljenja, ali brzo. :D

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

20

Srijeda, 28. Mart 2007

Vjerujem da ce vrijeme pokazati kako je ovo bio jedan historijski dan. Ono sto je mene posebno obradovalo je sto je veza sa Sarajevom ostala cvrsta, cak bih rekao da je sada cvrsca nego je i bila. U vaktu podjela to je pravi mehlem za ranu.

Zelim svim muslimanima u Sandzaku i cijeloj Srbiji da cestitam ovaj dan, i molim Allaha dz.s. da rukovodstvu podari dovoljno mudrosti i snage da uspjesno ispuni svoju misiju. Molim Allaha dz.s. da nas ucini dostojnima imena koje nosimo. Ja Rabbi, odagnaj sejtana od nas, pojacaj nase vrline i potisni nase mahane. Ja Rabbi, ne dozvoli da napustimo ovaj svijet prije nego li na svakom mjestu na kojem smo se ogrijesili ucinimo hajir koji ce izbrisati nase grijehe. Ja Rabbi, svezi nase jezike prije nego se pocnemo prepirati, svezi nase ruke prije nego pocine haram i nase noge prije nego nas odvedu u haram.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Social bookmarks