Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MirzaDE

Početnik

(10)

• »MirzaDE« je muško
  • »MirzaDE« je autor ove teme

Datum registracije: 31.12.2002

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 27. Februar 2003

Od 12 opstina Sandzaka Bosnjaci vecina samo u pet

Citajuci intervju sa Mujom Mukovicem i gledajuci rezultate ovog popisa dosao sam do zakljucka da mi Bosnjaci nismo vise vecina u nasem Sandzaku. Tacnije od 12 opstina koje mi ubrajamo u Sandzak vecina smo samo u 5: Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu, Plavu i Rozaju. U ostalih sedam su vecina Srbi i Crnogorci. Posto sam i sam do skora bio pristalica autonomije i republike Sandzak sada mi je poslije ovog popisa postalo jasno da je ta ideja jednostavno najobicnija utopija jer mi Bosnjaci nemamo kriticnu masu da bi nesto tako mogli da izvedemo. U cijeloj Srbiji Bosnjaka ima samo 136.000 prema ovom zadnjem popisu a 1991. godine ih je bilo 246.000 . Svi mi idemo za inostranstvo(pa i ja) zato nam tako i dobro ide.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

2

Ti podaci da u sandzaku koji pripada srbiji zivi 136.000 Bosnjaka su najobicnija laz i propaganda beogradskih medija. N/p. Samo u Novom Pazaru zivi negdje oko 90.ooo Bosnjaka a gdje je tutin koji ima negdje oko 40.ooo pa sjenica oko 35.ooo pa onda opstine: prijepolje, priboj i nova varos koje ukupno imaju negdje oko 40.ooo bosnjaka.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

3

Pozdrav

Mirza sta da ti kazem. Kad neko dodje u tvoju kucu ti ga ugostis i docekas on ti vremenom uzme jednu sobu uzme drugu sobu zajedno koristite kuhinju i kupatilo i na kraju te istera iz toje kuce i kaze da je kuca njegova. E tako ti je sa sandzakom.Bilo nas je pre deset godina oko 400 000 hiljada a sada nas nema jedva dvesta tako bar oni pisu u sta nisam siguran sto oni pisu.
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

MirzaDE

Početnik

(10)

• »MirzaDE« je muško

• Poruku poslati

4

Sandzak brate lijepo bi bilo da je tacno to sto ti govoris ali na zalost to nema veze sa istinom i u kontaktima sa medjunarodnim faktorima koji bi mogli da podrze autonomiju/republiku Sandzak brojevi sa popisa su to sto odlucuje a popis kaze da Bosnjaka u Srbiji ima 136.000 pa mi mozemo da skacemo i da vicemo da nas ima 436.000 zvanicni podaci govore drugacije a to je jedino sto se broji. Zbog toga podrzavam SDP koji su za mene isto velike patriote kao i ljudi iz SDA. Ali za razliku od SDA koja jos zivi u tim utopijama da "Bosnjaka u Sandzaku ima 400.000" i zasniva svoju politiku na nerealnim mogucnostima i cinjenicama SDP je uvidjela dje su i koje mesto pripada Bosnjacima u Sandzaku i trudi se da ostvari maksimum realnog za razliku od SDA koja hoce glavom kroz zid. Prica mi rodjak u Sjenicu malo ko da je mlad ostao - svi se iselise. A takva je situacija i u druge opstine u Sandzaku uglavnom. Zato se broj Bosnjaka sa 246.000 smanjio na 136.000.

MirzaDE

Početnik

(10)

• »MirzaDE« je muško

• Poruku poslati

5

Juskos na zalost nasu brojke su realne. Cuo sam se sa rodjakom dole i popis u nasim opstinama vrsili su nasi ljudi znaci uglavnom aktivisti i clanovi SDA. Kao sto mozes da predpostavis popisali su svakoga koga su mogli i navedene brojke su realne. Mislim da je krajnje vrijeme da se suocimo sa istinom a ne da zivimo u oblacima. A istina je da od 12 opstina Sandzaka mi Bosnjaci smo vecina eto samo u 5. Zasto je to tako mnogo je razloga ali za razliku od drugih koji vole da krivicu uvek traze u drugome ja mislim da smo mi sami najvise krivi zasto je to tako.

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

6

Petak, 28. Februar 2003

Pozdrav

Vala Mirza sta da ti kazem ako ti nalazis krivicu kod naroda koji je nasilno iseljen iz svog kraja onda cu te pogresno razumeti. U tom slucaju cu ti savetovati da se preispitas i treba biti realan kolko su tacni popisi iz 91 godine pa onda kao sto navodis zadnji popisi su dali neku cifru takva je kakva je . A zasto je ona takva ????? To treba da se zapitas.... Ja pravo da ti kazem studirao sam u Sarajevu fakultet koji sam hteo ziveo lepo i bilo mi je sve ok dok se nije desilo to sto se desilo. Znaci da ja nisam kriv zato sto su neki ljudi po svom cejfu poceli da menjaju poredak u staroj Jugoslaviji. Posle toga nisam imao prilike da nastavim studije u srbiji cak sta vise u pristini su mi rekli da nema mesta za nas u srbiji i lepo su mi rekli da se iselim. Naravno privremeno sam se iseli i dosao u zemlşju u kojoj sam uspeo da dovrsim studije.

Na kraju da ne duzim sve sam ti ovo ispricao samo zato da shvatis da mi nije stalo ni do sda ni do sdp ne bavim se politikom i nisam pristalica niti clan bilo koje partije ali bi mi najvise odgovarala neka partija koja cese baviti problemom sandzaka kao jednom celinom.

Znaci da ne treba traziti krivicu u nasem narodu jer je bio primoran da napusti svoje rodno mesto ali sa tim nije sve zavrseno ako svako od nas napravi po petoro dece kao sto su uradili albanci sa kosova i ako svako od nas kao pojedinka odluci da da sve od sebe za ovaj nas jedini sandzak jer drugog nemamo ( u to budi siguran) i ako svi nasi ljudi koji su iseljeni vrate se i sami ssebi stvore uslove za zivot u sandzaku. Veruj mi da nece biti potrebna nikakva revolucija da bi dobili neku republiku sandzak jer nam nije potrebna nama treba ravnopravnost u ovoj drzavi koja nas stavlja u kategoriju koju ne zasluzujemo. U uslovima koje sam naveo drzava ce sama biti primorana da nam napravi ustupke koji su nam potrebni i za ovo ne treba mnogo pameti treba mnogo rada. :] :] :]

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 28. Februar 2003

Citirano

Veruj mi da nece biti potrebna nikakva revolucija da bi dobili neku republiku sandzak jer nam nije potrebna nama treba ravnopravnost u ovoj drzavi koja nas stavlja u kategoriju koju ne zasluzujemo. U uslovima koje sam naveo drzava ce sama biti primorana da nam napravi ustupke koji su nam potrebni i za ovo ne treba mnogo pameti treba mnogo rada. :] :] :]

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :] :] :] :] :] :] :] :] :) :) :) :) :( :( :( :( :( ?( ?( ?( ?( ;( ;( ;( ;( X( X( X( X( o|

Hahahahahahahahahahahahahaha, ugledati se na siptare, hahahahahahahaha.
Drage komsije, pa ovaj nas sve zavitlava.
Molim administratora da prethodni post prebaci u humor

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 28. Februar 2003

Ne kaze se "siptari" vec Albanci. "Siptar" je pogrdna rec za Albance te iz tog razloga nece biti tolerisano njeno koriscenje u dijalogu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

9

Subota, 01. Mart 2003

Administratoru

Na srpskom jeziku se Albanci sa Kosova i Metohije nazivaju Siptarima, a albanci iz Albanije se nazivaju Albancima.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

10

Subota, 01. Mart 2003

Citirano

Na srpskom jeziku se Albanci sa Kosova i Metohije nazivaju Siptarima, a albanci iz Albanije se nazivaju Albancima.

Bananamen da li je tebi svejedno kad te neko nazove Vlah umesto Srbin?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

11

Subota, 01. Mart 2003

Administratore,

Lepo ti je objasnjeno pa citaj ili se rasptaj. A poredjenje ti je cista glupost.

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

12

Subota, 01. Mart 2003

Eto vidis, za tebe je to poredjenje glupost jer neces da razmisljas ili to ne zelis ili te suvise boli. Ali poredjenje je sasvim na mestu.
Ono sto ne bi voleo da se desi tebi ne cini da se desi drugom.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

13

Subota, 01. Mart 2003

Vidim da bi Administrator da se prepucava a to drugima zabranjuje.

Vlasi i Srbi nisu jedno te isto. Vlasi su narod koji zivi u istocnoj srbiji, blizu granice sa Rumunijom.

Siptari su Albanci koji zive na Kosovu.

Mozda ne razumes jer pricas "bosanski" jezik?

Da se vratim na temu, nista od tzv. Sandzaka. Takozvani sandzak je jos jedna nacionalisticko-romanticarska utopija nacionalne grupe koja jos ustanovljava svoje ime.
Sad bi trebalo da se zaokruzi etnicka teritorija, da bi vecina muslimana u Srbiji i Crnoj Gori zivela u okviru iste oblasti.
Taj koncept podela je davno prevazidjen u Evropi, a tim pre sto je to zelja samo Bosnjaka.

Naziv sandzak je zaostavstina iz vremena Turske okupacije, kao sto imamo i druge njihove zaostavstine (neke njihove zaostavstine koriste rec Vlasi za Srbe)

Administrator

Urednik foruma

(121)

• Poruku poslati

14

Subota, 01. Mart 2003

Coravom namiguj, gluvom sapuci svodi se na isto.

Postoje ljudi sa kojima je svaki dijalog nemoguc, tako da je najbolje da se ne upusta u bilo kakav razgovor sa njima jer je to samo gubljenje dragocenog vremena. :(

Pametniji popusta.

Giovanni

Profesionalac

(10)

• »Giovanni« je muško

Datum registracije: 13.09.2002

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 02. Mart 2003

Citirano

Orginalno od Administrator

Pametniji popusta.

Da okrenemo malo na salu jer valja V(N)am svima zivjeti zajedno...Glede toga umjesto pametniji popusta je bolje reci:

PAMETNIJA DOPUSTA...

Ako nadjete za shodno prebacite ovu postapalicu ili u Vicevi ili u Misao dana (po volji) ili je ignorisite ali prosto ne mogah da odolim...

Zivili

[SIZE=1]Sarajlija rozdenijem, Pazarac podrijetlom, Kanadjanin dekretom!

Homo homini lupus iliti Covjek je covjeku Vucko![/SIZE]

grof

Početnik

(10)

• »grof« je zabranjen

Datum registracije: 02.12.2002

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 02. Mart 2003

Cuj Bananaman3,

Ako hoces da drzis predavanja drugima onda treba da posedujes kapacitet za to. Ima vas jedna grupa ovde na ovom forumu koja, kad god treba nesto argumentovano dokaziti, pribegava uvredama, netacnim podacima, uopste svodjenju rasprave na jedan nizak nivo koji ne prilici deci iz osnovne skole.

Znamo mi vrlo dobro da (nazalost) vecina Srba i dalje preferira nazive: Siptari, Balije, Poturice, Ustase te ostale zaostavstine jednog propalog rezima i jedne sovinisticko-diskriminatorske politike. Danas kad jedan po jedan, vinovnici ovakvog politickog fijaska putuju za Den Haag pitam se, kad ce svest te vecine Srba (voleo bih da nisam u pravu) ici na sudjenje, kad ce se suociti sa sobom, ko ce, kad i kako izleciti paranoju i autizam, uskogrudost, plemensko-palanacki mentalitet ili ti ko ce isterati Djavola iz kolektivne svesti jedne nacije. Da kolektivne, jer kako rece ugledni beogradski advokat Srdja Bozovic kolektivna krivica u ovom slucaju postoji, ko je glasao za "balkanskog kasapina" cetiri puta.

U vezi onog "Siptara" zeleo bih da te pitam: kako to da Srbi koriste stranu rec kad imaju svoju rec? Rec Siptar je deformacija albanske reci Shqiptar koja znaci drzavljanin/stanovnik Albanije (Shqiperia u originalu). Primetio sam da se u srpskim medijima u vecini slucajeva koristi naziv Alabanac (za Albance sa Kosova) dok naziv Siptar koriste neozbiljna glasila poput "Srpske reci", "Pogleda" i sl.
Zbog toga Mister Bananaman3, ako hoces da vredjas druge, to mozes uvek uraditi, medjutim ako hoces da ucestvujes u ozbiljnoj raspravi treba malo bolje da se "naoruzas" cinjenicama.
Pozdrav

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

17

Ponedjeljak, 03. Mart 2003

Pozdrav

Ne znam za druge ali banana imas lose namere to ti se iz ociju vidi.

To sto si se nasmejo na moju misao o uvecanju nataliteta bosnjaka u srbiji po tebi je na mestu ali po meni nije. Ovim poduhvatom mi samo pokusavamo da nadoknadimo stanovnistvo koje ste tokom ovih deset godina proterali i da bi se to uradilo potrebno je bar deset godina.

Ali posle tih dobro odradjenih deset godina ce te biti u prilici da ozbiljno porazmislite o situaciji u sandzaku i statusu sandzakih bosnjaka.

Za tebe banana imam dobru vest za sad imam samo dvoje dece a planiram bar jos troje. Naravno mozes me usporediti sa albancima ali oni odradise svoje sad je red na nama.Mozes misliti da smo grupa nelih neznalica ili neskolovanih ali veruj mi da sam vise skolovan nego sto mozes zamisliti.

Bananaman3

Zlatna sredina

(10)

• Poruku poslati

18

Utorak, 04. Mart 2003

da se ne smaram vasim pretpostavkama...

Federalizacija Srbije opasna po njeno jedinstvo

Premijer Srbije Zoran Đinđić izjavio je juče da sve "ono što liči na federalizaciju Srbije sadrži u sebi klicu opasne decentralizacije".

"Stvoriti regione sa njihovim organima - parlamentima, vladama..., tamo gde oni nikada istorijski nisu postojali, predstavlja poziv da se od toga stvore autonomne pokrajine, a od njih republike", istakao je Đinđić, odgovarajući na pitanje novinara u Skupštini Srbije.

On je rekao da "mi znamo kako na Balkanu, taj proces ide" i da "treba naći model decentralizacije i regionalizacije koji u sebi neće sadržati opasnost od dezintegracije".
Evo sta Premijer misli o tome

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

• Poruku poslati

19

Utorak, 04. Mart 2003

Pozdrav

Banana veruj mi da me ne interesuje sta Djindjic misli o ovome ili bilo cemu drugome. Jer Djindjic sedi u svojoj kuci sa svojom familijom i rodjacima i uziva sve povlastice koje mu drzava pruza a ja sam hiljadama kilometara udaljen od svoje familije zbog cega zbog toga sto ne mogu da se odskolujem u srbiji zbog toga sto placamo tone poreza a te se pare trose da bi oni u vrhu vlade se vozili sa najskupljim blindiranim kolima a ne da bi se narodu nesto uradilo kad ovo kazem mislim i na vas ne samo na muslimane jer ni vama ne daju nista.

To sto Djindjic misli da nikad nista nije postojalo u sandzaku znaci da istoriju prati od drugog svetskog rata a sve posle toga po njemu je neka praistorija bar sam ga ja tako razumeo u ovome sto si naveo.

Ako si pazljivo citao moj post video si tamo da sam naveo da nam ne treba nikakva drzava vec ravnopravnost u drzavi a to se zove demokratija u politickim vodama se ravnopravnost poistovecuje sa terminom ''DEMOKRATIJA''. To je ono sto treba ovoj drzavi. A sta sve demokratija nosi sa sobom to ce vreme pokazati a ne Djindjic.

Da vidimo taj demokratski proces kolko sam upucen crna gora ima nameru da se otcijepi ali srbiji ne ide u racun to. A crnogorci nece vise da nosu na svojim ledjima srbiju i da joj besplatno daju sve pomorske usluge.
Vidis bananaman vi kad hocete imate demokratiju za svoj narod jer su crnogorci vas narod vas produkat a kad necete odnosno nije vam u racunu da sprovedete demokratiju onda iznalazite stotine izgovora da bi ste se opravdali.
Savetujem ti da kao jedan mlad covek zrelo razmislis o svojoj buducnosti i o svojoj porodici koju imas.
Da li bi ti hteo da zivis u mestu gde je bure baruta uvijek puno i samo se ceka da neko upali fitilj pa da stradaju dva naroda koje je istorija vekovima postavila da zive zajedno. Ili bi i ti da kao sav normalan svijet zivio u jednom blagostanju gde ne bi imao socijalnih i ekonomskih problema i gde bi mogao da uzivas sve blagodeti ovog svijeta.

Nadam se da ces me razumeti na pravi nacin ;)

• »Sestovoboy« je muško

Datum registracije: 05.11.2002

• Poruku poslati

20

Utorak, 04. Mart 2003

Pozdrav za juskosa!

Izgleda da si stvarno slabo upucen jer po svim zadnjim istrazivanjima javnog mnjenja narod u Srbiji je takodje za odvojene drzave.
I izvini ali pricas neke nebuloze kad kazes da Crna Gora vuce Srbiju na ledjima, bice da je to malo obrnuto. Ako vec hoces da pricas o necemu onda se malo bolje informisi!
A sto se istroije tice veruj mi da ona pocinje mnogo pre dolaska turaka na balkan, tako samo da znas da se i Novi Pazar nekad zvao RAS.

Nemoj i ti ovo da shvatis pogresno!

Social bookmarks