Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Gyerzelez

Zlatna sredina

(10)

• »Gyerzelez« je autor ove teme

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 21. Juli 2003

Od asfaltiranja nema nishta jer nema novca

Selam svima

Nazhalost, ovaj projekat je odlozhen indefinitivno. Kako prenosi www.sanapress:

NEDOSTATAK FINANSIJSKIH SREDSTAVA
TUTIN ( Sanapress )

- Asfaltiranje gradskih ulica u Tutinu odlazze se do daljnjeg.
"Zbog nedostatka finanssijskih sredstava nismo u moguchnosti da asfaltiramo gradske ulice", rekao je Salih Hot, direktor Direkcije za urbanizam i izgradnju.
On je potvrdio da su u toku manji radovi na lokalnim putevima. Za selo Kovacce odradjeno je oko 5km zemljanih radova, deo puta od sela Radohovaca do jadranske magistrale u duzzini od oko 2km, zatim nasipanje puta za selo Starcceviche u duzzini 7km, kao i iskop materijala i zemljani radovi u selu Mitrova.
Direkcija ima u planu asfaltiranje puta Melaje - Bachica u duzzini od 7km koje je uslovljeno iznalazzenjem finansijskih sredstava. Takodje, u zavisnosti od prikupljenih sredstava, u planu je i posipanje puta Melaje - Ramossevo u duzini od pet kilometara. (kraj / Eng. / EDD)

Izgleda da je vakat da uvedu putarine? Shta velite vi?

Gyerzelez

2

vidish

Citirano

Izgleda da je vakat da uvedu putarine?

Sad, na lokalnom nivou, kod nas, pogotovu u malim mestima, ne moze da radi, ali da se razvije putna mreza na nivou zemlje (medjugradske saobracajnice) to je pravi nacin.

Kolicina i kvalitet puteva koji su izgradjeni u poseldnjih ne tako mnogo godina u zemlji u kojoj se nalazim bi bili nemoguca misija za ostvariti bilo kojoj zemlji na svetu da nije upravo tog "plati da koristis" sistema.

Naime, sto je ovde slucaj, zemlja je kompletna, uzduz i popreko, pokrivena savremenim, extradobrim, novim autoputevima. S obzirom da je KL veliki grad, isto je ucinjeno i sa njim.. obicnih saobracajnica gotovo da nema, a medjugradska voznja gotovo da ne zna za krivine. Tolike puteve nisu izgradili od DONACIJA, vec INVESTICIJA (sto se vrlo razlikuje). Neki putevi su bili na opciju naplacivanja dok se nisu izvadili troskovi pa su ukinute rampe, a neki se naplacuju idalje i "debele" pare od toga dele investitor i gazda (cist biznis). U zavisnosti od lokacije i situacije, u svakoj zemlji se moze uvesti jedan od ova dva sistema izgradnje puteva. Ako je za prvi: treba povratna pomoc, tj zajam, koju ce nam mnogo lakse dati nego cistu donaciju; a za drugu opciju nije ni malo tesko naci investitora veruj mi.. ogromna su povratna sredstva a ima puno onih koji hoce da zarade. Sve sto treba da se uradi je da se isplanira mreza puteva dobro, da se izbegnu jeftinije alternative (koje bi se mogle koristiti umesto postavljenih puteva), i da za svim tim postoji potreba da se narod ne bi osecao pritisnutim sto placa. Sve potrebe realno i postoje, jedina kao prepreka zvuci platezna moc naseg stanovnistva, al nek prica ko sta hoce, al nije ni narodu tesko objasniti da je isplativije, i lakse, voziti po novim "brzim" putevima, nego se muciti po nasim sadasnjim rupama i krivinama gde ginu i kola, i vreme, i ljudi... (ili nesto kao recimo: napravi se put do bg koji sa naplatnim rampama+gorivo kosta jednako, ili ne mnogo vise, koliko samo gorivo sadasnjim putem... objasni se to, i niko nece da se buni.. a moguce je izvesti tako nesto.. )
mogu ja da se potpisem i bolje...

3

auuuuuuuuuu

A ja tek sad vidim da je ovo ustvari vicccccccccc. A sto ne rece da si se salio kad tako ozbiljne viceve pricas. A jesil se stvarno salio??? /kako zavrsi ovo u vicevima?
mogu ja da se potpisem i bolje...

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

4

ma nije se salio jer sam ja tu istu vest procito, a moj fingeru i da se covek salio mislis da bi nesto promenilo, pa ova prica i u sali i u zbilji deluje podjednako istinito
malo za promenu

Social bookmarks