Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

41

Petak, 18. Juli 2003

ada...

ada jednostavno...

kad pozelish i ako imash uzlove za to lepo odesh i zivish solo i oni su posle nekog vremena bashka ponosni na tebe :)

I ciao

nije filozofija zimi sve, vrlo je prirodno...
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

juskos

Profesionalac

(10)

• »juskos« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

42

Utorak, 22. Juli 2003

Da i ja prospem neku.....

Vala da sam morao da odem od svojeg kuchnog praga nisam morao imao sam da jedem i pijem kod kuce ali sam napustio svoj kuchni prag da bih se skolovao da bih naucio nesto i tako je to godinama ishlo.

Sada sam shvatio u stvari ja sam samo fizichki bio odvojen a ta fizichka odvojenost nije stetna moze da donese puno koristi mladim ljudima da sazrenu na vrijeme i shvate da zivot nije bas ruzicast..

Ali ako niste u prilici da se odvojiti fizichki od svojih roditelja ne znaci da necete sazrenuti...

Kao sto rece babhha mozete se odvojiti ali nije bash nesto mnogo nuzno ali svakako morate napraviti balans u kucnim odnosima kako bi bili u prilici da sami donosite odluke u svom zivotu.

Babhha podrzavam te.... Logicno postavljash stvari na svoje mesto
Velicina jednog naroda se ne meri brojem ljudstva vec brojem alima

Giljipter

Početnik

(10)

• »Giljipter« je muško
  • »Giljipter« je zabranjen

Datum registracije: 30.07.2003

• Poruku poslati

43

Petak, 01. August 2003

Pa sad .......

Pa ovako, sve zavisi od roditelja i dece, takodje zavisi i od finanskiskog stanja. Ja imam 18 godina, bicu kod roditelja sve dok se ne ozenim, insala, kad se ozenim idem na svoju stranu (privremeno) ne zato sto me nerviraju,ili mislim da se nece slagati, vec zato sto nemam gde, ali akobogda bude nafake i zavrsim fax kupim sebi kucu, opet okupljam porodicu. Jer doci ce vrijeme kada ja budem trebao da se oduzim svojim roditeljima za sve ono sto su oni ucinili za mene. Tako da sve zavisi od pojedinca.

Inace ne odobravam nikako ono slanje u staracki dom, jer nisu ni vas roditelji napustili kad ste bili mali vec se mucili sa vama, sad je red da se oduzite.
Cafe Sanjak, the only solution

simke_np

Zlatna sredina

(10)

• »simke_np« je muško

Datum registracije: 03.01.2003

• Poruku poslati

44

Petak, 01. August 2003

hajem ja moje baba i majku alj bi ja mog`o i bez njih...:) pa shta fali svaki grad ima park i u parku klupu ako vec dodje do tog ;) hahahahah

sismis

Početnik

(10)

• »sismis« je muško

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

45

Četvrtak, 16. Oktobar 2003

pristalica sam da ja zivim sa svojom porodicom odvojeno od roditelja.to ne znaci da ih ne volim niti nesto slicno.mogu ih voleti i postovati i pomagati a opet imati svoju kucu.Giljipter kupices kucu odma kad zavrsis fax :D vec dijele stanove ko ima diplomu :D

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

46

Citirano

Orginalno od sismis
pristalica sam da ja zivim sa svojom porodicom odvojeno od roditelja.to ne znaci da ih ne volim niti nesto slicno.mogu ih voleti i postovati i pomagati a opet imati svoju kucu.Giljipter kupices kucu odma kad zavrsis fax :D vec dijele stanove ko ima diplomu :D

Esselamu alejkum!

Pratim sto pisete, pa rekoh, da se i ja ukljucim malo u muhabet.
Ovako,roditelji su nesto u sto se ne dira, roditelji su nasa hamajlija i zivo sjecanje i uspomena nasa. Sin ce ostati u roditeljskoj kuci dok se ne osposobi za samostalan zivot, (skolovanje , posao i zenidba) a kcerka sve dok se ne uda. I kada se uda, vrata roditeljske kuce ce uvijek biti "odskrinuta" za kcerku ako ne dao Bog, iskrsnu problemi u braku. :]

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

Datum registracije: 25.06.2003

• Poruku poslati

47

Drago mi je sto pronadjoh ovu diskusiju.Bas sam sad u tom periodu odseljavanja i misljenje ostalih me bas interesovalo.Imam 26 godina i krecem polako svojim putem...i ako mi stan od roditeljske kuce ni 1000 metara udaljen nije,otac samnom vec dva dana ni reci progovorio nije a mama samo place i moli me da ostanem jos malo.Nerazumljivo mi je ponasanje sa njihove strane,umesto da se raduju sto sam u stanju da ucinim taj korak,oni se ponasaju kao da sam ih ukopao.Nadali su se da cu ostati sa njima jer sam najmladji u familiji,argumentiraju mi sa nekim obicajima...mozda sam kriv sto im nisam rekao ranije da trazim stan...mozda je i tako bolje.Anyway,ja se radujem prvom novembru i svojim malim sobicama...

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

48

Petak, 17. Oktobar 2003

Vidim da mnogi ovde povezuju odseljivanje od roditelja sa zenidbom ili udajom.Ja sam ipak cvrstog misljenja da jedna osoba mora prvo da vidi da li je uopste u stanju da sama opstane pre nego sto napravi korak osnivanja familije.
Meni bi mislim to bilo previse od jednom...do danas sam sin a sutra i domacin i muz i otac...korak po korak,zar ne?
Ja nisam ozenjen i ne planiram se ozeniti sledece vreme ali sam u sebi osecao ogromnu potrebu za svoja "4 zida".

• »|Cypress_Hill|« je muško

Datum registracije: 14.11.2002

• Poruku poslati

49

Petak, 17. Oktobar 2003

Odvajanje od roditelja je obicna pojava koja ce kad tad da se desi. To je obicna pojava koja je kod nas dosla do raznih barireja zbog finansiiskog stanja. Ali u svetu, deca se odvajaju ( stanbeno i finansiski) i zive svoj zivot odvojeno od roditelja.
[SIZE=3]California Love [/SIZE]

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

50

Petak, 17. Oktobar 2003

sismis pa normalno je sto zelis svoj stan.nevidim tu nista lose.i ja imam svoj stan pa mi to cini mi se ne smeta da osecam za roditelje isto sto i pre.zivim sam tj nisam ozenjen ali ovako mi bolje,bar meni.karakteristika prostora na balkanu je da svi zive na okupu.ko tako voli nek izvoli :D ´meni se ovako vise svidja:)
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

@ngi3

Zlatna sredina

(10)

• »@ngi3« je žensko

Datum registracije: 29.07.2003

• Poruku poslati

51

Petak, 17. Oktobar 2003

Odvajanje od roditelja...!!! Nekom to bude obaveza neko to radi zbog prostora a neko Boga pitaj zasto....!

Ako se misli, ko sto sam ovde razumela na odvajanje posle udaje i zenidbe... onda bi to po meni trebalo da bude ovako: ako posao i zivotne potrebe zahtevaju da se ide daleko onda OK, u suptrotnom bila bih tu gde bi bio i "moj dragi" ;)
Naucila sam...
Najlaksi nacin da kao osoba rastem jest da se
okruzim ljudima koji su pametniji od mene

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

52

Subota, 18. Oktobar 2003

ma najbolje je mami uz suknju :D
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

šišmiš

Zlatna sredina

(10)

• »šišmiš« je muško

• Poruku poslati

53

Subota, 18. Oktobar 2003

ma najbolje je da se ne rodiš uopšte :))
Koji ljudi su najsrećniji?
Oni koji se nikad rodit' neće... :D

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

54

Subota, 18. Oktobar 2003

nekad je postojalo pleme koje je zivelo na prostoru sadasnje jugoslavije(bivshe sfrj) kod njih je bio adet da sin oca vodi u shumu i Ohladi ga (ubije ga)

sigurno je imalo razloga za tako nesto

Citirano

ada jednostavno...

kad pozelish i ako imash uzlove za to lepo odesh i zivish solo i oni su posle nekog vremena bashka ponosni na tebe
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Djuturum

Početnik

(10)

• »Djuturum« je muško

Datum registracije: 17.10.2003

• Poruku poslati

55

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2003

neznam dal se valja odvojit od roditelja ja sam jednom bio na eskurziju odvojio se jedno dvije hefte gotovo sam pomahnito ovi drugovi videli to i brzo me latili u autobus i vratili kuci e posle sam ti bio sav srecan eh da ste me samo mogli videt hehehehe
djuturum se vratio

Prolazzznica

Zlatna sredina

(10)

• »Prolazzznica« je žensko

Datum registracije: 16.10.2003

• Poruku poslati

56

Ponedjeljak, 20. Oktobar 2003

Mislim da je teze zivjet bez majke, nego bez Oca.
Ja sam odrasla bez Majke, uz Oca.
Trenutno zivim samo uz Majku i nebi mogla vise da zamislim ovaj svijet bez nje. Ona je meni najbolji prijatelj, otac i majka.

Samo Roditelj ti nemoze biti dusmanin, i samo na njega mozes da racunas.

Roditelj treba da se pazi, postuje i cijeni, da budes zahvalan, i da ga njegujes.

Ja licno cu da se brinem o mojoj Majci dok budem ziva, i nista joj nece falit. SAmo Allah dz.s da joj podari zdravlje.

A moja majka zasluzuje jos mnogo vise od toga.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

57

Utorak, 21. Oktobar 2003

kekekke djuturum :D
nemo slucajno da si isao na ekskurziju vise :D
i ako ides onda obavezno spakuj nekog rodjaka u kofer :D

onajKojiTrazi

Zlatna sredina

(10)

• »onajKojiTrazi« je muško
  • »onajKojiTrazi« je zabranjen

Datum registracije: 07.10.2003

• Poruku poslati

58

Petak, 07. Novembar 2003

Citirano

Orginalno od Prolazzznica
Mislim da je teze zivjet bez majke, nego bez Oca.
Ja sam odrasla bez Majke, uz Oca.
Trenutno zivim samo uz Majku i nebi mogla vise da zamislim ovaj svijet bez nje. Ona je meni najbolji prijatelj, otac i majka.

Samo Roditelj ti nemoze biti dusmanin, i samo na njega mozes da racunas.

Roditelj treba da se pazi, postuje i cijeni, da budes zahvalan, i da ga njegujes.

Ja licno cu da se brinem o mojoj Majci dok budem ziva, i nista joj nece falit. SAmo Allah dz.s da joj podari zdravlje.

A moja majka zasluzuje jos mnogo vise od toga.

Nije dzaba Poslanik s.a.v.s., rekao da majku treba tri puta vise voljeti nego oca. Dalje je rekao: "Trazite Dzennet pod majcinim nogama".
Selam!

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

59

Petak, 07. Novembar 2003

Jedini prijatelj bez MITA-RODITELJ !!!!!!!!!
Kratak i jasan odgovor
" Bilen alemlere rahmettir "

Dado

Profesionalac

(10)

• »Dado« je muško

Datum registracije: 09.08.2002

• Poruku poslati

60

Petak, 07. Novembar 2003

ovaj sto reche treba trazit dzenet pod majchinim nogama. ALi kakve majke ?? nisi rekao jer ima vishe majki (sebicnih, ljubomornih, misle da samo one znaju i niko vishe...) Imash sluchaj Kod eminema onoga repera hmm chisto sumnjam da je on mogao trazit dzenet pod majchinim nogama... DZenet se trazi pod majchinim nogama kad se detetu da ime na ezan pa se to isto dijete uputi u mejtep, nauchi namazu i ostalim stvarima o postovanju roditelja. E pod takve majke noge se trazi dzenet ...
....da li si toliko dobar
da mozes mirno spavati.....

Social bookmarks