Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

21

Nedjelja, 12. Februar 2012

Selamim sve posjetioce,
Iako cesto navratim i pregledam aktuelnosti na Forumu, odavno se nisam prijavljivao.

Cestitam Administatoru na novom dizajnu Foruma koji je unio malo svjezine sa zeljom da ponovo kao nekada na pocetku ovaj Forum bude poligon za kvalitetne i konstruktivne diskusije sandzacke inteligencije, upoznavanja i zblizavanja kako onih koji zive u domovini tako i u dijaspori.
Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

Asko

Zlatna sredina

(26)

• »Asko« je muško

Datum registracije: 05.01.2011

• Poruku poslati

22

Nedjelja, 12. Februar 2012

Nihade mein bruder mislim da bi treb'o da uklonis ovaj prozor ''Pregled vijesti'' da ostane samo deo ''Najnovije teme na forumu''. Mislim da taj deo predstavlja visak. Znam da taj prozor moze da se zatvori ali ipak mislim da je nepotreban.

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

23

Četvrtak, 23. Februar 2012

Hajde neka je hairli novi Forum sa velikim F kako sam ga uvek zvao :) Evo i da vidim kako izgledam u novom Forumu :)
Sit Hungry Doesn't Believe

emir-RA

Zlatna sredina

(26)

• »emir-RA« je muško

Datum registracije: 03.07.2008

• Poruku poslati

24

Utorak, 28. Februar 2012

Vozdra Raja :)

Nisam vas čuo ni vidjeo 100 godina! Izgleda da je FB kriv za moje udaljavanje od meni najdražeg foruma i jedinog na kojeg sam se ikada registrovao... Ali nekako sam postao nostalgičan za onim druženjima ovdje,kada sam sate provodio čitajući i pišući na ovom forumu, upoznavajući na taj način sandžačku raju. Na fb imam dosta stranica vezanih za : Novi Pazar, Sandžak sandžačke gradove, Torcidu, kao i raje koju kroz ta druženja sada imam u prijateljima... Međutim svatio sam da je ovo mjesto ipak nešto drugo i nešto puno ljepše. Želim sve da vas pozdravim, mnogo se veselim što sam ponovo na ovom mjestu.
Na vatru odgovori vatrom !

Z!jad

Početnik

(-7)

Datum registracije: 11.05.2012

• Poruku poslati

25

Petak, 25. Maj 2012

Mozda ne bi bilo lose da postoji mogucnost ocjenjivanja postova. Nesto kao na youtube ili facebook.
Jer vise je onih koji citaju nego se javljaju. Tako bi se stvorila bolja slika o posjetiocima ovog foruma kao i opsta ocjena onih koji diskutuju.
Once upon time in Sandzak

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško
  • »Nihad« je autor ove teme

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

26

Subota, 26. Maj 2012

Radim na tome i nadam se da cemo u toku naredne semice imati jedan sistem reputacije i ocjenjivanja na forumu.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

27

Ponedjeljak, 28. Maj 2012

Kao sto sam vec najavio, na OFNP-u je uveden sistem reputacije.

Ispod svakog priloga se nalazi dugmić koji omogucava ocjenjivanje.

Sve o tome kako sistem funkcionise mozete pronaci u "Pomoći".

Ukoliko primetite neke lose jezicke formulacije ili nepravilnosti u funkcionisanju javite u ovoj temi.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

28

Utorak, 29. Maj 2012

Sve je extra, o novom izdanju se moze govoriti samo u Superlativu !!!
" Bilen alemlere rahmettir "

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

29

Utorak, 29. Maj 2012

Ovaj sistem reputacije mnogo komplikovan. Dosadasnji sistem opisnog ocjenjivanja (prolupo, zaluto, izdajica, lopov, car, ponos, Bosnjak, Bosnjacina .. ) bio je mnogo jednostavniji :)

Zanimljiva novina je da se vidi ko ocjenjuje priloge. Nesto poput javnog glasanja. Moglo bi da djeluje demotivirajuce na ocjenjivace. Evo, ja necu dijeliti negativne ocjene, dijelicu samo pozitivne. Umjesto negativnih ocjena dijelicu komentare ;)
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

30

Utorak, 29. Maj 2012

Kompleksnost sistema reputacije upravo doprinosi tome da ocjenjivanje ima svoju tezinu, da bude fer i korektno kao i da, koliko je to moguce, sprijeci zloupotrebu.

Anonimno ocjenjivanje je od sad generalno aktivirano i svaki clan moze izvrsiti podesavanje u svom profilu: Moj Profil -> Postavke -> Privatnost

Prilikom davanja ocjene, moguce je pojedinacno ukljuciti ili iskljuciti opciju za anonimnost.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

31

Utorak, 29. Maj 2012

A ko i na koji način procjenjuje tu zloupotrebu ocjenjivanja?

Inače je Forum tehnički odličan. Funkcioniše lijepo i izgleda lijepo.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

32

Srijeda, 30. Maj 2012

Forum je zaista tehnicki uredjen fantasticno. Sa smislom i jednostavan za rukovanje.
Sto se tice ove nove opcije ocjenjivanja, ne zelim da kazem da je kompikovana ili jednostavna, ali barem je ja nisma ovako zamisljao. Mislim da je jednostavnije bilo da svako ko procita post moze da ga ocjeni sa + ili -. Nesto poput komentara koji se ocjenjuju na na primjer b92. Ubjedjen sam da ovaj forum prati makar deset puta vise ljudi od onih koji su aktivni, cak i oni koji nisu clanovi foruma i zasto i njima ne dati sansu da ocjene postove. Nemam nista protiv da i ova nova opcija ocjenjivanja ostane, ali ona vise ocjenjuje samog clana foruma a ne njegov post. Opet na primjer, ima clanova foruma sa cijim se tekstovima i stavovima ne slazem u 99% slucajeva, ali naidje po neki njegov stav koji mi "legne" i zasto da ga ne ocijenim sa +!!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

33

Srijeda, 30. Maj 2012

Ocjenjivanje priloga funkcionise upravo onako kako si opisao. Svaki prilog mozes ocjeniti sa "Svidja mi se" ili "Ne svidja mi se". Zavisno od toga ko ocjenjuje, prilogu se dodaje ili oduzima odredjeni broj poena. Nije isto ako prilog ocjeni neki clan koji se tek registrovao na forumu ili neko ko vec godinama pise na njemu. Ocjene napisanih priloga se direktno odrazavaju i na reputaciju autora.

Ja sam uvjeren da ce reputacioni sistem funkcionisati dobro, potrebno je samo da zazivi u praksi.

Sto se tice anonimnog glasanja posetilaca koji nisu registrovani na forumu, to bi definitivno otvorilo mogucnost zloupotrebe u cilju kvarenja reputacije registrovanih clanova foruma.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

34

Srijeda, 30. Maj 2012

Ocjenjivanje priloga funkcionise upravo onako kako si opisao. Svaki prilog mozes ocjeniti sa "Svidja mi se" ili "Ne svidja mi se". Zavisno od toga ko ocjenjuje, prilogu se dodaje ili oduzima odredjeni broj poena. Nije isto ako prilog ocjeni neki clan koji se tek registrovao na forumu ili neko ko vec godinama pise na njemu. Ocjene napisanih priloga se direktno odrazavaju i na reputaciju autora.

Sto se tice ocjenjivanja reputacije clana foruma sve je ok. Ali ja govorim o ocjenjivanu samih postova. Na primjer, ako jednom ocijenim post od nekog clana foruma, vise nisam u prilici da ocijenim neki drugi njegov post koji mi se svidja?! Znaci, ne bih dovodio u istu vezu ocjenjivanje clanova foruma i njegovih postova, mada bi ocjenjivanje postova, koje bi bilo omoguceno visestruko ocjenjivati za jednog te istog clana trebelao uticati na reputaciju clana foruma sa, na primjer jednim bodom plus za svaki like i jednim bodom minus za svaki dislike.

Sto se tice anonimnog glasanja posetilaca koji nisu registrovani na forumu, to bi definitivno otvorilo mogucnost zloupotrebe u cilju kvarenja reputacije registrovanih clanova foruma.

Ako odvojimo ocjenjivanje reputacije clanova foruma od ocjenjivanja postova onda ne vidim mogucnost nikakve zloupotrebe.
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Ovaj post je već 2 puta uređen, zadnji put od »sanjin-020« (30. Maj 2012, 10:15)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

35

Srijeda, 30. Maj 2012

Sto se tice ocjenjivanja reputacije clana foruma sve je ok. Ali ja govorim o ocjenjivanu samih postova. Na primjer, ako jednom ocijenim post od nekog clana foruma, vise nisam u prilici da ocijenim neki drugi njegov post koji mi se svidja?! Znaci, ne bih dovodio u istu vezu ocjenjivanje clanova foruma i njegovih postova.
Nisi bas najbolje razumjeo. Clanove foruma nije moguce direktno ocjenjivati, vec samo njihove priloge na forumu ili u knjizi gostiju ili njihove slike u galeriji foruma. Za ocjenjivanje postoje odredjeni uslovi koji su detaljnije pojasnjeni ovdje:

http://forum.novipazar.org/index.php?pag…ee.requirements

Ako odvojimo ocjenjivanje reputacije clanova foruma od ocjenjivanja postova onda ne vidim mogucnost nikakve zloupotrebe.
Kao sto vec rekoh, nije moguce ocjenjivati korisnika direktno, vec samo njegove priloge. U ovom ovakvom sistemu ocjenjivana nije moguce iskljuciti uticaj kvaliteta priloga na reputaciju autora. Po meni logicno i puno naprednije od bilo kojeg drugog sistema koji sam dosad video. Ne smemo zaboraviti da se na ovom mjestu radi o forumu a ne o informativnom portalu gde se objavljuju vijesti koje se mogu anonimno komentarisati.

Forum je zajednica registrovanih clanova koji su prihvatili odredjena pravila ponasanja u cilju civilizovane razmjene misljenja.

Mislim da je situacija sada malo jasnija i da su odredjene stvari postavljene na svoje mjesto.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

36

Srijeda, 30. Maj 2012

http://forum.novipazar.org/index.php?pag…ee.requirements

Mislim da je situacija sada malo jasnija i da su odredjene stvari postavljene na svoje mjesto.

Znatno jasnije. Zahvaljujem. :)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

37

Srijeda, 30. Maj 2012

Odlično je ovo sa ocjenjevanjem. Provjerio sam i sve funkcioniše. Lično mislim da je odlično i što je data mogućnost anonimnog ocjenjivanja ali bih dao sugestiju da prilikom anonimnog ocjenjivanja poeni budu na nekoj vrijednosti koja ne zavisi od korisnika, npr +/- 3 poena. Onaj ko želi da ocjenjuje ocjenom koju je zaradio svojim rejtingom, ne treba da ocjenjuje anonimno, a ukoliko želi da ocjenjuje anonimno onda treba da se zadovolji unapred određenom kvotom za anonimni glas.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

38

Srijeda, 30. Maj 2012

Lično mislim da je odlično i što je data mogućnost anonimnog ocjenjivanja ali bih dao sugestiju da prilikom anonimnog ocjenjivanja poeni budu na nekoj vrijednosti koja ne zavisi od korisnika, npr +/- 3 poena.

Tehnicki ne moze biti realizovano.

Jedno ogranicenje koje mislim da nije pomenuto do sada se odnosi na priloge starije od godinu dana i oni se ne mogu ocjenjivati.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

39

Srijeda, 30. Maj 2012

Čim neko pomene da je nešto tehnički neizvodljivo, pomislim na Purgera.... On se nikad ne miri s tim da je nešto tehnički neizvodljivo... Eh, Purger...
Dobro, ništa ako ne može...a priznaj da bi bilo interesantno... jer ovako... pogledaš ko je bio aktivan u to vreme, pogledaš koji mu je rejting ... i više nije anonimno 8o
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

40

Srijeda, 30. Maj 2012

Čim neko pomene da je nešto tehnički neizvodljivo

Ja nisam rekao da je tehnicki neizvodljivo, vec da tehnicki ne moze biti realizovano :)

jer ovako... pogledaš ko je bio aktivan u to vreme, pogledaš koji mu je rejting ... i više nije anonimno

Za to postoji opcija da se na forumu bude nevidljiv ;)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Slične teme

Korišteni tagovi

OFNP, Otvoreni Forum

Social bookmarks